Senatory listy piszą

Obrazek użytkownika Husky
Świat

Stany Zjednoczone i Polska mają dobre i wzajemne stosunki sięgające czasów amerykańskiej wojny o niepodległość, która trwa do dziś dzięki naszemu partnerstwu w NATO. Nasz sojusz opiera się nie tylko na wspólnych interesach.

 

 „Światowa Organizacja Restytucji Żydowskiej (WJRO) z zadowoleniem przyjmuje głośny apel 88 senatorów - pod przewodnictwem senatorów Baldwina i Rubio - o przywrócenie przez Polskę własności ofiarom Holokaustu i ich rodzinom” - powiedział Gideon Taylor, przewodniczący operacji, World Jewish Restitution Organisation (WJRO). "Czas jest najważniejszy. Przy coraz mniejszej liczbie ocalałych z Holokaustu, Polska musi pilnie zająć się tym historycznym błędem. ”

Osiemdziesięciu ośmiu amerykańskich senatorów podpisało list pod przewodnictwem senatorów Tammy Baldwin (D-WI) i Marco Rubio (R-FL) wzywający sekretarza stanu Mikę'a Pompeo do „odważnego i pilnego działania ”, aby zachęcić Polskę do rozwiązania problemu zwrotu własności prywatnej ofiarom Holocaustu. List został podpisany przez przywódcę mniejszości senackiej i innych kluczowych senatorów, w tym przewodniczącego i członków Senackiej Komisji Stosunków Zagranicznych, Podkomisji ds. Europy i Komisji Służb Zbrojnych.

 

W liście czytamy: „Teraz jest czas, kiedy ostatni ocaleni z Holokaustu wciąż jeszcze żyją, aby poprzeć nasze słowa znaczącym działaniem. Zachęcamy do podejmowania odważnych inicjatyw, które pomogą Polsce rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe.”

„Polska powinna uwzględnić ten głośny apel Senatu USA o sprawiedliwość dla ocalonych z Holokaustu i ich rodzin. Ocaleni z Holokaustu oraz inni Żydzi i nie-Żydzi zbyt długo czekali na przyjęcie przez Polskę przepisów dotyczących nieruchomości zabranych najpierw przez nazistów, a następnie znacjonalizowanych przez polski reżim komunistyczny - powiedział Gideon Taylor, szef operacyjny WJRO. „Światowa Organizacja Restytucji Żydowskiej jest wdzięczna senatorom Baldwinowi i Rubio za kierowanie tym wysiłkiem oraz wszystkim 88 senatorom za naleganie na pilne działanie”.

Ten list po raz kolejny pokazuje, że Kongres Stanów Zjednoczonych bardzo troszczy się o osoby, które przeżyły Holokaust, i pozostaje niezachwiany w poparciu ich praw” - powiedział Eric Gallagher, przedstawiciel WJRO Washington

Senatorzy pochwalili Pompeo za publiczne wystąpienie w lutym w Warszawie i poparcie tej kwestii. Podczas konferencji prasowej z polskim ministrem spraw zagranicznych, profesorem Jackiem Czaputowiczem, podczas swojej pierwszej oficjalnej wizyty w Polsce jako Sekretarz Stanu USA, Pompeo powiedział: „Doceniamy również znaczenie rozwiązania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i nalegam, aby mój polski współpracownicy, aby przejść do przodu z kompleksowymi przepisami dotyczącymi zwrotu własności prywatnej osobom, które straciły własność w czasach Holokaustu. ”

Senatorzy napisali również: „Odpowiedź premiera Morawieckiego na wasze komentarze, w której powiedział, że Polska„ rozwiązała ”tę kwestię, była głęboko niepokojąca. Jak wiadomo, problem nie został rozwiązany i nie zniknie. ”

Jak zauważają senatorowie, Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie uchwalił kompleksowego ustawodawstwa krajowego, aby zwrócić lub zapewnić rekompensatę za prywatną własność skonfiskowaną przez nazistów i / lub znacjonalizowaną przez reżim komunistyczny.Przed wojną w Polsce mieszkało około 3 300 000 Żydów. Około 90% polskich Żydów zostało zamordowanych podczas Holokaustu.

 

„Moja rodzina i ja jesteśmy wdzięczni senatorom Tammy Baldwin i Marco Rubio oraz pozostałym senatorom za wezwanie do sprawiedliwości dla mnie i innych osób, które przeżyły Holokaust”, powiedział Nate Taffel, 91, ocalony z Holokaustu mieszkający w Milwaukee w stanie Wisconsin. „Dom mojej rodziny w Radomiu w Polsce został niesłusznie odebrany nam podczas Holokaustu, a dla mnie bardzo ważne byłoby, aby Polska w końcu naprawiła tę straszną niesprawiedliwość”.

„Podczas Zagłady straciłem całą rodzinę i przeżyłem warszawskie getto. Nadal mam akty do dwóch nieruchomości w Warszawie. Polska powinna bardziej reagować na tysiące osób, które przeżyły Holokaust, które domagają się sprawiedliwości za skradzione im nieruchomości ”- powiedział Norman Trysk-Frajman, 89 lat, ocalony z Holokaustu, mieszkający w Boynton Beach na Florydzie . „Chcę osobiście podziękować senatorom Tammy Baldwin i Marco Rubio oraz wszystkim innym senatorom za nadanie restytucji własności w Polsce pierwszeństwa.”

 

Senator Marco Rubio

Senator Tammy Baldwin

 

Tłumaczenia własne:

https://wjro.org.il/newsroom-draft-page/

https://www.timesofisrael.com/

https://www.rubio.senate.gov/public/index.cfm/2019/8/rubio-baldwin-lead-...

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:6)

Komentarze

W odpowiedzi do szczujni GW   i senatorom

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1599002

Trzeba przypomnieć senatorom i amerykańskim Żydom statek St. Louise. Roosevelt uznał ich za "element niepożądany". Wielu z nich trafiło później do komór gazowych.

W 1939r z Hamburga wypłynęło ok 1000 bogatych Żydów . Nikt ich nie przyjął. Nawet Kongres Żydów Amerykańskich odmówił .Musieli wrócić do europy . Ocalało tylko kilkanaście osób, którym udało się zostać w Anglii . Reszta zginęła w obozach .

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1599020

Spokojnie,powyją i palec w dupę sobie wsadza

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1599047

I powiedzieć to jest wasz majątek, który zniszczyli szwaby.

Szwaby zniszczyły i ukradli, Polacy odbudowali, a żydostwo domaga się odszkodowania od Polski.

Tak działa firma Holokaust, a kto dupa ten zapłaci, choć niewinny.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1599034

Przetłumaczę im na język angielski

WY
P
I
E
R
DALAĆ

8-))))))
pzdr.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1599065

Żydzi z taczkami i łopatami zapierdalali w ramach akcji "Cały Naród Buduje Swoją Stolicę". A tubylców, co im w tym przeszkadzali, zamykali na Rakowieckiej.

To chyba należy się im to mienie, nieee.??

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1599141

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika zwykły polak został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

- i dalej po Hitlerze katowali i zabijali Polaków wespół z sowieckim okupantem i NKWD.
Tak utrwalali władzę sowiecką na terytorium Polski która miała trwać wiecznie, dlatego robili co chcieli bo nie bali się odpowiedzialności.

PS - zobaczcie tego żydo-bolszewika na zdjeciu wyżej w temacie autora - wypisz , wymaluj Ławrientij Beria !! dla porównania oryginał niżej:

https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/w-obronie-radzieckiego-himmlera/7cg1m

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Tuskość to nienormalność,antypolskość, zdradzieckość i faszyzm w najczystszej postaci. Nie mam najmniejszej ochoty, aby był on brzemieniem dla naszej Ojczyzny, - zgiń i przepadnij czarci bękarcie.

PS.- zawsze "kliknij" w moją miniaturkę-ciągle są nowe.

#1599149

Naszykowaliśmy dla was odszkodowania za II WŚ. Jest jeszcze wagon gwoździ. Lekko pogięte zardzewiałe ale znając waszą kiepełę jakoś je zagospodarujecie. Po resztę polecam zapierdalać do Moskwy i Berlina. Aha! Gdzie to wykipować? U Szuldricha przed domem?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1599142

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika zwykły polak nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

- przed trybunałem międzynarodowym i oskarżyć ich o pomocnictwo w holokauście i współudział w wymordowaniu europejskich Żydów w celu przejęcia ich mienia bezspadkowego.

Dziś już gołym okiem widać że to było świadome i celowe ich działanie z chęci zysku.

Mogli uratować Żydów europejskich ale skazali ich na smierć o czym mówił nawet ich przyjaciel -Adolf Hitler.

https://opinie.wp.pl/stany-zjednoczone-nie-przyjely-zydowskich-uchodzcow...

PS- dodam jeszcze że Ruzwelt nie pozwolił bombardować torów kolejowych prowadzących do obozów zagłady aby nie przeszkadzać Hitlerowi w gazowaniu Żydów i aby ludobójstwo szło sprawniej.

Jest w dokumentach odmowa w sprawie prośby o naloty bombowe na tory kolejowe do niemieckich obozów zagłady.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Tuskość to nienormalność,antypolskość, zdradzieckość i faszyzm w najczystszej postaci. Nie mam najmniejszej ochoty, aby był on brzemieniem dla naszej Ojczyzny, - zgiń i przepadnij czarci bękarcie.

PS.- zawsze "kliknij" w moją miniaturkę-ciągle są nowe.

#1599145