ACTA 2 czyli haniebny deal Platformy Obywatelskiej

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Głosowanie nad ACTA 2 w Parlamencie Europejskim ujawniło rolę, jaką do spełnienia mieli i mają europosłowie Platformy Obywatelskiej, na których tak bardzo liczy Europa. Słowo „szmalcownicy” to za mało, by określić zdrajców Polski, chodzących na krótkiej smyczy nie tylko Berlina i Paryża ale także i Moskwy!

Niemiecka prasa właśnie ujawniła, że przegłosowanie dyrektywy ACTA 2 odbyło się w ramach handlu niemiecko-francuskiego. Niemcy, za poparcie Francji dla gazociągu Nord Stream 2 zgodziły się głosować za popieraną przez Francję cenzurą Internetu, zgodnie z art.13 ACTA2, dotyczącym filtrowania treści ukazujących się w Internecie. Platforma Obywatelska, która przed głosowaniem dyrektywy ACTA 2 zapewniała, że nie zgadza się na cenzurę Internetu – zagłosowała zgodnie z europosłami z Francji i Niemiec, stając się czynnym uczestnikiem handlu niemiecko-francuskiego. Nic dziwnego, że Frans Timmermans zapowiedział, że przyjedzie do Polski, by poprzeć Koalicję Europejską!

Platforma Obywatelska jest dla postępowej Europy istotnym elementem w realizacji nie tylko likwidacji europejskiej cywilizacji, ale także i Państwa Polskiego. Głosując za ACTA 2 szmalcownicy z Platformy Obywatelskiej zrobili bowiem dobrze nie tylko Francji i Niemcom – ale zwłaszcza Rosji Putina. Stałe dostawy gazu z Rosji do Niemiec z pominięciem Ukrainy – to nie tylko olbrzymie pieniądze z Europy na rozbudowę militarnego potencjału Rosji, ale także możliwość aneksji osłabionej Ukrainy. To realna groźba dla Polski!

Za poklepanie po plecach Schetyny przez Timmermansa, za pieniądze płynące z CDU do anty-polskiej opozycji – Platforma Obywatelska gotowa będzie sprzedać Polskę w kolejnym głosowaniu w Parlamencie Europejskim: „Polska nie jest własnością Polaków. Uważam, że absurdem jest to żeby Polacy czuli się w tym kraju jak u siebie. Polska jest własnością całej Europy i to Europa powinna decydować o sprawach Polski a nie rząd”(sic!). Te skandaliczne słowa wypowiedziała europosłanka Julia Pitera, głosująca oczywiście za cenzurą Internetu w ramach handlu Angeli Merkel z Makronem oraz handlu Angeli Markel z Putinem…

Platforma Obywatelska pokazała do czego będą zdolni kandydaci Koalicji Europejskiej w nowym Parlamencie Europejskim. Oni będą potrzebni do stworzenia nowego Eurokołchozu, gdzie rozmowy będą kontrolowane a Polska przestanie być własnością Polaków. Niech nas nie zwiedzie fakt, że ponownie startujący w wyborach platformerscy szmalcownicy albo nie wzięli udziału w głosowaniu za ACTA2 (Lewandowski i Rosati) lub głosowali przeciw dyrektywie (Róża von Thun Und so weiter). Zgodnie z zasadą wyznaczoną przez Donalda Tuska – głosy przed głosowaniem zostały dokładnie policzone!

Zabrakło tylko pięć głosów do obalenia cenzury Internetu! Ale dzięki siedmiu europosłom z Platformy Obywatelskiej ustalenia francusko-niemiecko-rosyjskie zostały uratowane ! Kolejnej zdrady Polski i polskich interesów na forum Parlamentu Europejskiego przez Platformę Obywatelską nie zagłuszy więc ryk Schetyny, by znów głosować na kandydatów „europejskich” umieszczonych na liście Koalicji Europejskiej. Tylko wycięcie szmalcowników, zdrajców, zboczeńców, byłych sekretarzy i agentów SB sprawi, że nadal „tu będzie Polska i Zachód a nie Wschód i Rosja”…

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)

Komentarze

Bardzo dobry wpis - uwypuklił mi kolejną rzecz, że PO zafundowała nam kolejną cenzurę i w dodatku Nord Stream 2. Ale w sumie to chyba nic dziwnego, szczególnie patrząc na przytoczone wyżej słowa antypolskiej szmalcownicy pitery.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1584310

Witam Pana Kapitana,

Wpis jak strzał w dziesiątkę. Byłem w długiej podróży bez bieżących informacji i odpaliłem dziś internet - Pana komentarz wystarcza mi i nie będę śledził portali informacyjnych w tej kwestii.

Banicja to za mało.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Piter1

#1584325

Juncker podobno wpadł w panikę.

Boi się, że przez ACTA 2 będzie musiał pić tylko ze szkła z banderolą.

Meta odpada

8-))))))))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Husky

#1584369

Pozwolę sobie tu wstawić grafiki, które już spadły z podglądu grafik na Niepoprawnych, ale myślę, że trafnie odnoszą się do postępowania europosłów z PO.

Euroosłowie z PO zagłosowali bezczelnie za cenzurą internetu. Kolejny raz pokazali, że dobro obywateli to ostatnia rzecz, jaką mają na sercu. Dodatkowo w kontekście informacji, że Niemcy poparły ACTA 2 w zamian za poparcie Francji dla NORD STREAM 2, okazali się po prostu orędownikami niemieckich interesów w UE. Myślę, że to dzisiejsze działanie powinno definitywnie skreślić ich szanse w majowych eurowyborach. 

Jest oczywiście problem z ich propagandą. Wielu ludzi zamiast sprawdzić, co gdzie i kiedy, powtarza wciskane im przez media kalki. Jestem nauczycielem i w klasie w której uczę ktoś dostał informację o uchwaleniu ACTA 2 w czasie zajęć. Od razu na przerwie rozpętała się dyskusja na ten temat. Posypały się pretensje, dlaczego rząd PiS nie zablokował tej dyrektywy. Według większości uczniów to on był rzekomo winny ACTA 2. Przy okazji pojawiło się mnóstwo hejtu skierowanemu przeciwko PiS-owi. Wyszło też na jaw, że nie mają bladego pojęcia o procedurach uchwalania tego rodzaju przepisów. Jeśli dodać do tego plakaty PO, że ACTA 2 należy odrzucić, to ktoś, kto opiera swoją wiedzę na TVN-ie, będzie przekonany, że cenzurę internetu zawdzięcza PiS-owi. Ale na szczęście nie wszyscy młodzi są takimi lemingami, jak klasa w której miałem wspomnianą wyżej rozmowę.

Poza tym ciekawe, jak uda się dyrektywę pogodzić z polską Konstytucją? Art. 54 ust. 2 tejże mówi, że cenzura prewencyjna jest zakazana. Więc implementacja ACTA 2 do naszego prawodawstwa wymagać będzie albo zmian w konstytucji, albo powinna zostać uchylona w Trybunale Konstytucyjnym. Nie spodziewam się protestów KOD-u (jak na poniższym rysunku) w obronie łamania przez ACTA 2 naszej ustawy zasadniczej, ale ten argument powinien zostać poruszony.

Warto też poruszyć sprawę wypowiedzi Donalda Tuska na temat ACTA 2. Oskarżenia o cenzurę nazwał demagogią, a samą dyrektywę określił jako rozwiązanie bezpieczne pod względem wolności w internecie.

Tylko jak odnieść się do wiedzy o Internecie człowieka, który jako premier dużego państwa miał do swojego służbowego laptopa hasło tak zaawansowane, że żeby go nie zapomnieć, przylepił je sobie wraz z loginem obok ekranu! A na takim dyletanctwie odnośnie bezpieczeństwa cyfrowego złapali kiedyś Tuska dziennikarze podczas posiedzenia rządu. Ktoś to jeszcze pamięta? A może warto sobie przypomnieć, szczególnie, gdy zainteresowany poucza nas o bezpiecznym internecie...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1584458

„Polska nie jest własnością Polaków. Uważam, że absurdem jest to żeby Polacy czuli się w tym kraju jak u siebie. Polska jest własnością całej Europy i to Europa powinna decydować o sprawach Polski a nie rząd”

(Julia Pitera)

"Polacy nie muszą żyć z własności, mogą żyć z pracy"

(Janusz Lewandowski, "specjalista" od prywatyzacji, obecnie europoseł oraz kandydat jedynka w Gdańsku)

Wypowiedź Pitery jest rozwinięciem wypowiedzi Lewandowskiego. Na kursie i ścieżce.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1584631