Borujący dziury w kadłubie Titanica

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

System się spektakularnie wali na naszych oczach. Najlepszym dowodem jest wystąpienie iluś tam baranów , byłych opozycjonistów, przeciwko prof. Zybertowiczowi, który ośmielił się przytoczyć słowa Andrzeja Gwiazdy o Okrągłem Stole. Tak się składa, że także jestem byłym opozycjonistą, represjonowanym w stanie wojennym i wcale nie byłem przeciwnikiem obrad Okrągłego Stołu, ani nawet Magdalenki, co nie oznacza że jestem za deifikacją tego mebla, bo polityka nie może stać w miejscu, a tzw. III RP jednoznacznie udowodniła, choćby na przykladzie Nocnej Zmiany i tysięcy innych wydarzeń, że to kulawa formacja państwowa.

Najlepszym potwierdzeniem słusznośći słów Andrzeja Gwiazdy jest samo zachowanie owych opozycjonistów, ewidentnych zwolenników totalitaryzmu, przeciwników wolnośći słowa. To są kuriozalni osobnicy, którzy ewidetnie są częścią upadającego totalitarnego systemu demoliberalnego. Mój wpis na temat przygów Stanisława Michalkiewicza w podróży do Australii pokazuje, że te zachowania nie są przypadkowe - są one elementem systemu totalitarnego. 

Te mechanizmy mnie specjalnie nie dziwią, bo tak działają systemy. Natomiast kuriozalne i bulwersujące są zachowania tych ludzi, którzy okazują się slepymi wykonawcami systemowych mechanizmów i którzy najwidoczniej zapomnieli o opracowanich naukowców na temat zachowań uczestników i personelu zarządzającego w sowieckich łagrach i niemieckich obozach koncentracyjnych. Popatrzcie jak latwo i chętnie ci byli opozycjoniści weszli w buty stalinistów i hitlerowców. Modelowo weszli, bo tak właśnie oddziałuje struktura instytucjonalna na swoje elementy. 

Co mnie jeszcze bulwersuje to brak świadomości, mimo tylu lat wałkowania tematu, odgrywanej roli. Fatalizm ? . Ci ludzie zachowują się tak, jakby chcieli ochoczo pójść na dno z tym Titanikiem. Upadek systemu demoliberalnego to nie jest upadek jakiejś bezosobowej budowli, to jest efekt działań osób w ten system uwiklanych. I tu warto zwrócić uwagę na fakt, że Sowieci, w odróżnieniu od wielu innych twórców i zarządców rozmaitych systemów, okazali się na tyle inteligentni, że zdecydowali się, w odróżnieniu od demoliberałów, na demontaż systemu, zanim on się im na głowy zawalił. Tak na marginesie, to interesuje mnie to, co się dzieje w mózgach osobników, którzy, tak jak pan Trzaskowski, pilnie borują dziury w kadłubie tego Tytanika.

A tu przykład standardów systemu demoliberalnego i jego gdańskiej wersji:

https://wpolityce.pl/polityka/437250-uklad-gdanski-w-pigulce-media-na-pa...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

wszelkiego rodzaju pasożyty. Jedne "mądrzejsze", nie zabijając od razu zaatakowanego, "naciekają" na istotne z punktu widzenia życia ( działania) organy, bezszelestnie i pozornie bez widocznych ( w początkowej fazie!) efektów. Inne zabijają szybko i nic z tego nie mają. A żyć trzeba i czasem warto. Natychmiast po ujawnieniu choroby wycinać należy bezwzględnie, jeśli się uda! Bo entropia i tak dąży do zera.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1582691

W 1989r. komunisci "podzielili" sie wladza z "cywilizowana" (tak wtedy sie to nazywalo) opozycja - a wspolnie pozbawili jakiegokolwiek udzialu w przemianach tzw. "oszolomow" (czyli glownie dzialaczy zwiazanych z Solidarnoscia Walczaca).

Z perspektywy konca lat 80-tych "okragly stol"  byl niezwyklym i postepowym wydazeniem - jednak zamiast byc odskocznia do prawdziwych reform -  zamrozil zmiany polityczne (a takze i w wielu wypadkach gospodarcze) na nastepne 25 lat.

Tego "zamrozenia" dokonaly "elity" wylonione z dzialaczy PZPR-u, partyjnych reformatorow (jak np. Kuron czy Geremek), oraz czesci opozycji - tej bedacej wczesniej zwiazanej z SB jako TW, jak i tej spolegliwej, zainteresowanej finansowo (jak np. Frasyniuk).

Trzeba sobie zdac sprawe, ze w 1989r. spoleczenstwo plskie bylo podzielone nie mniej niz obecnie - tylko nie bylo to naglasniane w mediach - zaleznych wtedy od rzadzacych (TVN i Polsat - zostaly przeciez zalozone przez TW SB).

Media w duzym stopniu w latach 90-tych tworzyly wirtualna rzeczywistosc bedaca przykrywka do prywatycacji i dzielenia sie wplywami i majatkiem panstwa przez owczesne "elity".

Dopiero jak juz prawie wszystko podzielono zaczely sie wewnetrzne walki o "resztowki" prokurowane przez "mlode wilki", a takze glowni aktorzy (Jaruzelski, Walesa, Kiszczak, Geremek, Mazowiecki, itd) zostali  odsunieci od wladzy do spoleczenstwa dotarlo, ze przez lata bylo mamione obietnicami, ktore nigdy nie mialy zostac zrealizowane.

Stad sukcesy wyborcze PiS - bo to dzisiaj jedyna sila zdolna do przeprowadzenia reform potrzebnych spoleczenstwu - szkoda tylko, ze przy reformowaniu popelnia sie tak wiele bledow. Dzisiejsza polityka PiS-u przypomina troche walke Don Kichota z wiatrakami.  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1582811

Pewien fragment dotyczący opozycji solidarnościowej jest niedokładny.

Otóż w latach przed 1989 tyle mówiono o konieczności porozumienia, że gdy wreszcie do tego doszło, większość ;ludzi to zaakceptowała. To sprawiło, że opozycja realna, która miała zdanie odmienne zdanie co do Magdalenki i Okrągłego Stołu, w tym znaczna część Solidarności, takiej jak środowisko skupione wokół Gwiazdów, w tym nawet Borusewicz, nie miało większego wpływu na proces polityczny.  Środowiska skupione wokół Wałęsy i wokół Michnika i Kuronia zaczęły rywalizować w ramach normalnej walki politycznej, co odciągnęło uwagę społeczeństwa od opozycji pominętej o została ona zmarginalizowana. Tak to mniej więcej wyglądało.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1582841

niż historia całkiem nieznana. 
 
Mianowicie, historia polityczna i ekonomiczna lat 1967 - 2019 w Polsce jest częścią większej całości, która jest splotem wielu strumieni bardzo różnych wydarzeń. Niektóre z nich są ideologicznymi utopiami o nieomal globalnej strukturze, a inne są przeróżnymi procesami cywilizacyjnymi, z których jedne są przemianami technicznymi i infrastrukturalnymi, niektóre z nich były kiedyś perfidnie zaplanowane, inne napędzane są nieprzewidywanymi przez nikogo zmianami infrastruktury informacyjnej o niezbyt zrozumiałymi w skali społecznej skutkach, konfrontowanymi z inercją elit operujących według przestarzałych stereotypów. 
 
Podam przykład. 
Tak zwana studencka wiosna 1968 roku była realizacją planu Jurija Andropowa i Michaiła Gorbaczowa, opracowanego przez sowieckie przywództwo po klęsce Armii Czerwonej w wojnie sześciodniowej 1967 roku. 
Wspomniany plan A-G zakładał masową infiltrację elit akademickich i politycznych 5 wybranych państw Zachodu. Pomijanie tego czynnika jest katastrofalnym błędem w interpretacji globalnej i lokalnej historii ostatnich 50 lat.   
 
Sowiecki plan był programem nowej strategii globalnej i miał dwa cele: 
Pierwszy krótkoterminowy - przejmowanie a nawet kradzież dostępu do światowej nauki i technologii. 
Drugi długoterminowy - wrogie przejęcie systemów państwowych wybranych pięciu krajów Zachodu na poziomie politycznym i ekonomicznym + masowa emigracja sowieckich obywateli do Izraela.  
 
Dla ilustracji skutków wdrożenia tego planu zapytam: - Dlaczego Manifest z Ventotene ma tak wielkie polityczne znaczenie w Unii Europejskiej?
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1582853

???

temu panu , to raczej juz podziekujemy...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1582929

???

Dokładnie napisałem, jak to było w przypadku Borusewicza. Jeśli sobie chce Pan pogłębić wiedzę co do Borusewicza, polecam artykuł Semki w "Do Rzeczy", albo jego książkę.

To że Borusewicz dokonywał potem dziwnych wolt, to inna kwestia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1582953

Lista ofiar Tuska...czemu dobra zmiana nic z tym nie robi???
Wszystkie osoby, które chciały wyjaśnić katastrofę smoleńską...ginęły w niewyjaśnionych okolicznościach.

https://www.youtube.com/watch?v=qZwsJsZiqco

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1582881

Załóż Pani organizację, fundację, komitet i zacznij Pani badać. A nie PI to, PIS tamto, trzeba działać oddolnie i wykazać obywatelskie kompetencje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1582919

Eee; nie napadaj pan tak na Kobiete... ugryz Pan temat systemowo i pomoz niewiascie, a nie " tak na wydre "...

Co jest ? nerwy puszczaja ?

zazwyczaj taki oschly jak ciern, zrownowazony..., a tu takie emocje ?

No nie mow Pan, zes ciagle jeszcze pod wrazeniem Namiestnika...

Ja rozumiem cierpliwosc, ja rozumien ..., no, nie naiwnosc..., bo w Panskim przypadku, to raczej nie jest mozliwe, ale ... jakas ...? forma dania szansy... ja wszystko rozumiem..., ale zeby az tak ?

Ech zetjot przeciez mamy swoje lata... zaty zartami, kiedys jednak trzeba sie obudzic...

Pewnie, ze mozna ciagle w kolko Macieju..., ze za komuchow, ze za PO...mogloby byc jeszcze gorzej...

Ale dlaczego nie mozemy oczekiwac, czy tez marzyc, ze moze byc lepiej...

I dlaczego agitujesz Pan Verita, ze ma cos zakladac ? jakas fundacje itd.

A zaloz pan sam...jaki problem? bedzie systemowo...

Panie zetjot , cos Pan ?

Nerwa Pan zes dostal ?

;-)

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1582926

Jakie tam emocje, trzeba krótko a dosadnie.

A skoro pije Pan do systemu, to sprawa jest prosta - musi Pan ustalić czy PIS był i jest częścią systemu postkomunistycznego czy jego przeciwnikiem. Ustalić nie jest trudno - trzeba tylko umyć uszy i posłuchać w mediach albo na ulicy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1582954

A , gdy pilotowlem przed laty ten temat, to osob tych bylo okolo 30...lista krazyla w internecie z nazwiska, okolicznisci i zawodu...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1582925

Zetjocie

:

Tak na marginesie, to interesuje mnie to, co się dzieje w mózgach osobników, którzy, tak jak pan Trzaskowski,............

Odpowiadam: Tam w tych mózgach działoby się, jakby tam one były. No ale tam uma nima, więc to bezmózgie są hominidy - POstkomusze gnidy

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1582856

czesc ;-)

Pustostan ma jednak to do siebie, ze mozna ta proznie wypelnic... jest wiec jakas szansa :-)))

Nie trzeba zrazu tak negatywnie ;-)

pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1582927

XX

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1582857

Oni nie musieli "wchodzić w buty stalinistów", oni byli żydokomuną stalinowską. Wystarczy wymienić tych którzy nadawali ton tak "rozmowom" jak i całej  "transformacji" - T. Mazowiecki - żydokomuch stalinowski - desygnowany na "premiera" przez kolejnych  tego typu stalinowskich żydokomuchów: -,. J. Kuroń, A. Michnik, B. Geremek itd... To oni przecież ustalali z Żydem G. Sorosem i przeprowadzali pod kierownictwem Żydów J. Sachsa i D. Liptona na rozkaz W. Jaruzelskiego- "Wolskiego" który to uzgadniał w latach 1985-1988 m.inn. z Żydem D. Rockefellerem i z Gorbaczowem - "pierwowzór"  tzw. "transformacji", czyli "upadek" komuny na cztery łapy poprzez rozgrabienie gospodarek ogólnonarodowych przez komunę - tę nomenklaturową jako "opozycyjną" - stalinowską żydokomunę. Dlaczego i na tym  portalu autorzy  pomijają te oczywiste fakty - z poprawności?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1582859

Słusznie, Antylemingu - oni nie musieli w żadne buty wchodzić - oni byli żydokomuną stalinowską. oni przejęli te wszystkie zbrodnicze zwyczaje po swoich tatusiach, mamusiach, dziadkach i babciach!

Zawartość całą tego linku poniżej należałoby upublicznić na całym świecie. Jak Ziemia długa i szeroka jest. Żeby świat cały poznał naturę tego żmijowego plemienia, i TO co oni wyprawiali jako ta żydokomuna w tym okresie najazdu na Naszą Ojczyznę dwóch barbarzyńców. Ani słowa nigdzie o żydowskim antypolonizmie! tylko bredzenie wszędzie słychać o jakimś antysemityzmie. Który nie istnieje w Polsce i nigdy nie istniał, choć po tym co wyrabiało i wyrabia to żmijowe plemię - byłby po tysiąckroć usprawiedliwiony.

Nagłośnienie TYCH faktów, kryjących się pod poniższym linkiem, uważam, że mogłoby zamknąć mordy kłamców z przedsiębiorstwa holokaust. AMEN!

:   

https://justice4poland.com/2017/04/26/przemilczany-polski-holocaust/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1582864

Trzecim strumieniem demolowania polskiej Niepodległości jest totalitaryzm. Piszę o tym wprost, chociażby trochę wyżej - najlepszym skrótem, ale tylko skrótem jest powołanie się na plan Jurija Andropowa i Michaiła Gorbaczowa, który jest jedynie fragmentem, czyli częścią większej całości charakteryzującej zjawisko komunizmu. Uważam przy tym, że obowiązujący nawyk definiowania komunizmu jako lewicowej ideologii jest katastrofalnym błędem - to paskudne draństwo nie ma nic wspólnego z żadną ideologią - ani lewicową ani prawicową.

Komunizm jedynie posługuje się różnymi ideologiami jako maską. "Maskirowka" jest klasycznym narzędziem wszelkich pasożytniczych zjawisk przyrody ożywionej. Mówienie o marksizmie, socjalizmie albo lewicowości szkoły frankfurckiej jest po prostu oszustwem. Ani to lewicowe, ani prawicowe jeno totalitarne. 

Stalinowski komunizm, i hitlerowski socjalizm były formacjami totalitarnymi i tyle.Totalitaryzm nie jest ani formacją lewicową ani prawicową, ani nawet liberalną - jest po prostu totalitaryzmem działającym w celu wrogiego przejęcia systemów ustrojowych atakowanych państw albo państwowych systemów międzynarodowych.

Dlatego proponuję przyjęcie pojęcia analogicznego do ludobójstwa (genocide) określającego zbrodnię państwobójstwa (statecide):
Komunizm jest międzynarodową zorganizowaną grupą przestępczą, złożoną z ludzi interesu, świadomie i celowo realizujących plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwach, dążącą do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1582865

Tu mam pewne zastrzeżenie natury metodologicznej. Wszystkoizm bowiem graniczy z chaosem. Świat ma swoje struktury, które, w pewnych cyklach, ulkegają zmianom i utrwaleniu. W różnych okresach te struktury różnie się układają, bo pewne zjawiska typu rozwojowego polegają na kumulowaniu się  elementów w trakcie procesów o określonej dynamice.  Pewne czynniki są niezmienne, jak natrura ludzka, ele poszczególne elementy tej natury występować mogą w różnych konfiguracjach i w różnych zakresach ilościowych.

Podstawowe się struktury ideowe, które mogą się przerodzić w ideologie i obowiązujące paradygmaty, a w oparciu o nie powstają rozmaite struktury materialne, społeczne. Komunizm chrakteryzował się określonymi  strukturami ideologicznymi jak i strukturami społecznymi, o czym wie każdy kto studiował w czasach peerelu. Demoliberalizm czy postkomunizm mogą zawierać podobieńswa do komunizmu,  raczej z uwagi na tę samą naturę ludzką, ale struktury mają właściwe sobie, wskutek innego powiązania czynników ideowych i czynników strukturalnych. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1582869

pytam o forme leczenia tej dolegliwosci. Bo coz nam po diagnozie, gdy lekarz nie przepisuje lekarstwa ...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1582928

A po co nam terapia jak nie wiemy co mamy leczyć ?

Najpierw poprawna diagnoza i to mnie interesuje głównie. Terapie to inny temat, ciekawy, ale trudniejszy, bo trzeba wiedzieć, dzięki precyzyjnej diagnozie, w których miejscach wprowadzić zmiany i jak skonstruować cały proces terapeutyczny, jakie dawki leków, w jakim czasie aplikować, itepe,itede. A to jest już bardzo złożony temat.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1582955