Human Rights Watch -Raport 2019

Obrazek użytkownika Łukasz Kuk
Świat

Autorzy dorocznego raport Human Right Watch przedstawili sytuacje praw człowieka w ponad stu krajach na świecie. Według Human Rights Watch nie zmienia się liczba krajów, w których władze są autokratami albo wykazują takie tendencje, to na świecie rośnie sprzeciw wobec łamaniu praw człowieka.

Autorzy opublikowali prawie 700 stron raportu, w którym odnieśli się do aktualnej sytuacji w prawie 100 krajach. Skupiłem się tylko na kilku wybranych  państwach, które według mojej oceny są wyznacznikiem obecnie panujących trendów wśród organizacji takich jak Human Right Watch.

Węgry
Węgry zostały poddane krytyce za wdrożenie tzw ''nieliberalnej demokracji''. Wspomniano o organizowanych licznych protestach przeciwko decyzji Orbana o zamknięciu Central European University, założonego przez lewicowego filantropa Georga Sorosa.

Polska 
Polski rząd a w szczególności Jarosław Kaczyński został skrytykowany za próbę reformy sądownictwa. HRW pochwalił Polaków biorących udział w protestach przeciw reformie sądownictwa. Autorzy raportu wspomnieli o możliwości nałożenia sankcji na Polskę na podstawie artykułu 7 Traktatu EU, podkreślając, że Polska i Węgry mogą powstrzymać nałożenie sankcji zgodnie z zasadami jednomyślności. HRW stawia w tym kontekście pytanie, czy EU powinna nadal hojnie finansować kraje takie jak Polska czy Węgry, które podważają podstawowe wartości demokratyczne EU.
W raporcie nie mogło zabraknąć kwestii imigracji, gdzie Polska jawi się jako kraj, w którym dominuje retoryka nienawiści i podziałów. Polska znalazła się wśród krajów takich jak; Hiszpania czy Grecja gdzie zdarzały się przypadki zbyt gwałtownego zmuszania imigrantów do opuszczenia kraju.

Brazylia. 
Nowo wybrany prezydent Brazylii Jair Bolsonaro jest oskarżany o rasistowskie i homofobiczne oświadczenia. Oskarżenia obejmują również naciski na uniwersytety za nielegalną kampanie polityczną w tym wydarzenia przeciwko faszyzmowi i publikacje w obronie demokracji. HRW zarzuca Bolsonaro naciski na ustawę, która zabrania nauczycielom terminów ''płeć'', lub ''orientacja seksualna'' i zaleca aby edukacja seksualna i religijna była oparta na wartościach rodzinnych.
Władza w Brazylii jest atakowana za ograniczenia w dostępie do aborcji na życzenie za co grozi 3 lata więzienia.
Niepokój autorów raportu budzi niedostateczna opieka nad uchodźcami z ogarniętej kryzysem Wenezueli.

 Kanada
HRW pochwaliła poczynania premiera Justina Trudeou za wysiłki na rzecz rozwoju praw człowieka w Kanadzie. Rząd Trudeau jest orędownikiem pluralistycznego i wielokulturowego społeczeństwa respektującego prawa imigrantów, lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych oraz innych mniejszości.

Unia Europejska
Autorzy raportu ubolewają, że w granice unijne trafia mniej imigrantów niż w 2017 r. , oraz, że są blokowane porozumienia w sprawie reform unijnych przepisów azylowych i sprawiedliwy podział odpowiedzialności za osoby ubiegające się o azyl wjeżdżających i już obecnych na terytorium EU.
Zarzuty obejmują skonsolidowanie partnerstwa w zakresie kontroli migracji z Libią, co wiąże się ze zmniejszeniem imigracji osób przybywających do Europy.
Ponadto HRW są zaniepokojone rosnącą pozycją, jak to określili ekstremistycznych prawicowych partii w Austrii, Niemczech, Włoszech, Słowenii, Szwecji i na Węgrzech za swoją antyimigrancką i antyunijną politykę.
Unia została skrytykowana za nie wprowadzenie w życie przez przez 8 państw członkowskich Konwencji Stambulskiej  , oraz Konwencji Rady Europy o zwalczaniu i zapobieganiu przemocy.

https://planetaprzemian.blogspot.com/

źródło https://www.hrw.org/sites/default/files/world_report_download/hrw_world_...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Dziękuję za to streszczenie.

Utwierdza mnie w przekonaniu, że większość międzynarodowych pozarządowych instytucji, w założeniu mających patrzeć światu na ręce, czy to w sprawie praw człowieka, np. samowoli Sorosa w medialnym indoktrynowaniu obywateli danego kraju, czy to w sprawie ochrony kornika i będących nosicielami zarazy dzików, to twory fasadowe, mające chronić interesy zidiociałych z nadmiaru bogactwa miliarderów, w większości libertyńskich krypto-komuchów.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1579408

że manipulacja jest wszechobecna i służy celom podporządkowania poszczególnych państw, w tym niestety także i Polski  interesom jakieś grupy, już dysponującej wielkimi wpływami finansowymi, gospodarczymi i politycznymi, a uczestniczą w tym powszechnym ogłupieniu i zniewoleniu zarówno zewnętrzne jak i miejscowe chamelity, czyli spolegliwi i lubiący pieniążki dziennikarze, artyści, sędziowie, biznesmeni i oczywiście politycy!!!

To jest tekst na ten właśnie temat bardzo realistyczny i smutny, ale jak się przed tym bronić, jak uniknąć udziału w tej wszechobecnej ściemie i ogłupiającej konfabulacji!!!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Tantum nudam veritatem

#1579417

Niedługo będziemy czekać by ich  wzięła

Wprost do piekła zgraja diabłów przewodników

Tu będzie czas przejściowy, bez obłudników

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1579421

Wąska grupa miliarderów od lat konsekwentnie, różnymi "soft" metodami działa na rzecz przerobienia świata w wymieszaną, odmóżdżoną magmę, goniącą za następnymi gadżetami do kupienia. Niezależne i krytyczne myślenie jest dla nich zagrożeniem, takim samym jak "nieliberalne" rządy i suwerenne państwa ze swoją  konserwatywną lub inną od lew-lib polityką.

Czym jest takie HRW widać jak na dłoni - to lewacko-liberalna tuba, jedna z wielu głoszących lewackie multikulti i multipłci. A to właśnie droga do zrobienia ze świata magmy, łatwo sterowalnej przez "elitę" banksterów i korporacji.

Na szczęście zaczęli przeginać i ludzie, a co za tym idzie państwa, zaczynają się budzić z letargu i działać w swojej i tradycyjnej, naturalnej kultury obronie.

Ale HRW (czyli ta "elita") tak łatwo się nie podda - używać będą coraz bardziej agresywnych metod do ogłupienia ludzi. Oczywiście pod płaszczykiem dobra i miłości. 

Damy radę. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Piter1

#1579458