Jak załatwić eurokrację

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Rządząca Unią oligarchia lew-liberalna ogranicza suwerenność narodów i demokrację, wprowadza cenzurę i nie przejmuje się formalnymi regułami gry i dobiera sobie dowolnie środki do wpływania na politykę Polski, opierając się na wewnętrznej targowicy i nie przejmująć się prawem, które jej zdaniem, jej nie dotyczy. Nie należy więc liczyć na to, że nagle uderzy się w pierś i przekona się do respektowania porzadku demokratycznego. Ani czerwoni ani różowi nie żywią szacunku dla demokracji.

Zamiast dążyć do frontalnego  konfliktu z Komisją Europejską trzeba ich załatwić sposobem. Trzeba rozpowszechniać opinie, szkoda że nie mamy proponowanego anglojęzycznego kanału tv, wskazując na dążenie niektórych polityków unijnych do porozumienia z Putinem i rozbicia Europy, czego dowodem może być wypchnięcie Wlk Brytanii z Unii. Trzeba prowadzić z nimi walkę podjazdową na innej płaszczyźnie, promując w Europie wizję Polski jako azylu przed narastającymi problemami społecznymi w Europie Zachodniej. W ten sposób można osiągnąć cele dodatkowe jak złagodzenie kryzysu demograficznego. Nie jest to pomysł nowy, bo wypróbowano go za czasów Jagiellonów i miałby pełne poparcie w narodzie, bo Polacy kochają cudzoziemców. Dla niektórych ludzi w Polsce jest to propozycja niepojęta, bo oni wciąż tkwią mentalnie w epoce, gdy to Polacy emigrowali na Zachód w poszukiwaniu azylu. Trzeba zrozumieć, że czasy się zmieniły a role odwróciły.

Pierwszy krok w tym kierunku został zrobiony, gdy Polska udzieliła azylu Norweżce, która uciekła do Polski przed próbą odebrania jej dziecka przez tamtejszy Barnewerdet. Teraz czas pójść za ciosem i przejsć do zdecydowanej promocji Polski jako azylu przed politpoprawnością zalewającą Europę Zachodnią, przed dyskryminacją chrześcijan i kryzysem społecznym wywołanym imigracją muzułmańską. Trzeba zachwalać Polskę  jako kraj rosnącego dobrobytu, bezpieczny pod każdym względem, przyjazny, bez cenzury, bez stref no-go, stwarzający dogodne warunki do prowadzenia biznesu i zachęcać bliskich nam kulturowo Hiszpanów, Włochów czy Francuzów do osiedlania się w Polsce.

O atrakcyjnośći Polski pisałem też w innym tekście:

https://www.salon24.pl/u/zetjot/922085,zadbajmy-o-kure-znoszaca-zlote-jaja

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Sugestie bardzo logiczne, ale ja dodałbym tu jeszcze problem zabezpieczenia miejsc dla Polaków wywiezionych przymusowo. Tacy rodacy, a jest ich na wschodzie bardzo wielu i przyjechaliby do ojczyzny swoich przodków bardzo chętnie. Zrobiły to Niemcy i ściągnęli  sporo swoich rodaków zabużańskich. Dlaczego więc my nie możemy jakoś swoim rodakom pomóc zamiast ściągać ludzi różnego autoramentu z krajów obcych nam kulturowo. 

Mój Boże, ileż my Polacy mamy do nadrobienia. Nikt o tym nie chce rozmawiać w publikatorach. Wody w usta nabrali też hierarchowie katoliccy. Coś tu jest nie tak...

Dobrze byłoby stworzyć biuletyny potrzeb narodowych gdzie admini wybieraliby ciekawsze sugestie blogerów Portalu Niepoprawni i rozsyłali je do kompetentnych osób np. w Sejmie, Senacie, do decydentów politycznych, do autorytetów moralnych, do dobrych radiostacji, do episkopatu itp. Takie działanie wprawdzie wymagałoby również nakładów finansowych.

Są wśród nas tęgie głowy więc moderacja mogłaby postulować takim osobom ( a przez wiele lat tacy się ujawnili - preferują tematy ekonomiczne) by szukali sposobu na pozyskanie środków.

Myślę, że na szczytne cele środki by się znalazły bo w kraju i poza granicami Polski są patrioci zainteresowani poprawą losu naszego nieszczęsnego kraju (jak mawia redaktor S.M.).

Szczęść Boże!   

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1577898