Teoria sukcesu według premiera Mateusza Morawieckiego.

Obrazek użytkownika Łukasz Kuk
Kraj

Minęły 3 lata od chwili objęcia przez obóz PiS władzy. Z tej okazji głos zabrał premier Mateusz Morawiecki wychwalając osiągnięcia rządzącej Polską ekipy, posiłkował się utartymi frazesami typu;
''Jesteśmy najbardziej prowolnościową ekipą z ostatnich 28 lat. Dajemy tą wolność ludziom'', ''My chcemy żyć na poziomie europejskim, robimy wszystko by tak było'',Z tego co zrobiliśmy możemy być dumni''.

Czyżby panie premierze? Naprawdę pan w to wierzy, czy poczucie wstydu z powodu nieudolności lub co gorsza świadomemu działaniu mającym u podstaw manipulowaniem społeczeństwem którzy wam uwierzyło. Uwierzyło ,że w końcu jest rząd posiadający tyle determinacji by uzdrowić 28 lat zaniedbań, kradzieży majątku narodowego, niezliczonych afer,a nawet zdrady stanu. Jest rząd który sprawi, że przestaniemy być upominani przy każdej nadarzającej się okazji i traktowani jako kraj trzeciego świata, w którym suwerenność jest tylko pustym hasłem na potrzeby doraźnego interesu partyjnego. Polsko powstań z kolan głosiliście i jakże te doniosłe słowa Beaty Szydło zapadły głęboko w pamięć.Tak, Polska potrzebuje wstać z kolan, wiedzą to nieliczni żyjący kombatanci przelewający krew w walce o wolną Polskę, wiedzą to tysiące imigrujących za chlebem rodaków którym wmawiano, że muszą jeszcze więcej pracować by żyć godnie, wiedzą to miliony patriotów cierpiących z powodu oszczerstw rzucanych na Polskę.
Panie premierze jest normalnym zjawiskiem, że człowiek lubi chwalić się dokonaniami a porażki usuwa w niepamięć. Jest tylko jedno ale , jest pan odpowiedzialny za Polskę i Polacy mają prawo poznać całą prawdę. Jeśli brakuje odwagi pomogę panu.

1. CETA I GMO przegłosowane
2. Przymusowe szczepienia pod groźbą kary
3. Wodociągi Polskie oddane spółce Tahal z Izraela
4. Wspomaganie banderowskiej Ukrainy : 4mld zł bezzwrotnej pożyczki, sponsorowanie gazu za free, przyzwalanie na banderyzm i jawne antypolskie działania, ukrainizacja Polski i rynku pracy
5. Polityka zagraniczna na kolanach ustawa IPN do kosza
6. 100mln na cmentarz żydowski, muzeum Polin ( 400mln) budowa muzeum getta warszawskiego, w kolejce kolejne chasydów polskich, przepraszanie za marzec 1968 to skandal i farsa.
7. Ustawa 1066 o bratniej pomocy
8. Sprowadzenie JP MORGAN i dotowanie ich kwota 20mln zł
9. Brak repolonizacji mediów
10. Brak rozliczeń złodziei i zdrajców
11. Brak opodatkowania obcych kapitałów
12. Podwyżki podatków
13. Brak rozliczeń za reprywatyzacje i nie chodzi tu tylko o Warszawę
14. Kara za zabicie własnej świni której się nie zgłosi 3 lata = jak za okupacji
15. Likwidacja branży futerkowej lub próba likwidacji , branża przynosi mld zł zysku
16. Nadmierne zadłużanie państwa, brak obniżek i likwidacji podatków pit i cit oraz wiele innych
17. Obecność wojsk amerykańskich, to okupacja
18. Brak reformy sądownictwa lub niedołężne działanie, komunistyczni sędziowie i prokuratorzy jak byli tak są
19. Brak polityki historycznej ! Cały czas za coś przepraszają, jak nie Żydów to Ukraińców, niedługo Turków będą przepraszać za Wiedeń
20. Brak reformy górnictwa oraz dalszy drenaż kopalni węgla
21. Przyjmowanie imigrantów z Nepalu , Uzbekistanu, Filipin
22. Brak reakcji na podpisanie aktu 447, co może Polskę kosztować ponad 300 mld dol.
23. Cały czas odwlekanie ustawy w obronie nienarodzonych dzieci
24. Brak opublikowania aneksu do raportu o likwidacji WSI !
25. Ponad 2 mln Ukraińców w Polsce
26. Wyjazd z Polski kolejnych tysięcy rodaków za chlebem
27.Ciągłe odwlekanie ulg podatkowych i ZUS-owskich dla przedsiębiorców

 

https://planetaprzemian.blogspot.com/

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.8 (głosów:11)

Komentarze

wyłącznie złe strony rządzenia, co może świadczyć, że autor jest urodzonym pesymistą. Proponuję spojrzeć na te 3 lata z drugiej strony, od strony optymistycznej: ile udało się dobrego zrobić temu rządowi? To nie jest kwestia jednej kadencji aby wyprowadzić kraj na prostą po takiej ruinie jaką spowodowały poprzednie rządy. Potrzebne są lata aby wszystko wróciło do normy. Owszem, mnie też nie podoba się brak stanowczości rządu w przedmiocie zmiany prawa wewnętrznego gdy ktoś nieuprawniony się wtrąca i to się mści na podejmowaniu decyzji. Wszystko się spowalnia.

Aby rozliczyć afery potrzebne są do tego naprawdę niezależne sądy. Takich u nas brak i do tego z pewnością przyczynił się również pan prezydent ze swoimi wetami a rząd nie potrafił wszelkim unijnym biurokratom dotrzeć do rozumu, że to nie sprawa UE aby się wtrącać w ten obszar. I teraz mamy kwiatki chociażby z procesu Wałęsy - Kaczyński w Gdańsku. Kasta sędziowska chwyciła wiatr w żagle i już nie popuści. To jest przegrana PiSu, a bez sądów przez duże S nie ma porządku. Tak samo było z IPNem. To też mi się nie podoba, takie lizusostwo. Nie podoba mi się odsprzedawanie obcym polskich wodociągów. Infrastruktura komunalna niezbędna do funkcjonowania obszarów zabudowanych powinna pozostać w polskich rękach. Koniec, kropka.

Niemniej z pewnością pozytywnym zjawiskiem jest wzrost gospodarczy i porządkowanie gospodarki. Gdyby tak nie było, nie znajdowalibyśmy się w rankingach tak wysoko, jak obecnie i nikt nie zaliczyłby nas do grupy państw rozwiniętych. Ale to dopiero początek tej drogi. Wszystkiego od razu nie można zrobić a i pewne względy polityczne, o których nie wiemy, też mają coś do powiedzenia. Proszę sobie uzmysłowić np. fakt, że w ciągu trzech lat nie było żadnych gazów łzawiących na ulicach stolicy ani interwencji oddziałów policji i nikt z policji nie kopał bezbronnego człowieka pod blokiem. To chyba też coś znaczy. Ale faktem też jest, że PiSowi powoli zeszła para a to jest już niebezpieczne zjawisko.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Szpilka

#1576423

Kaczyńscy byli już przy okrągłym stole i przy korycie....zapomniałaś?

Wypunktowane zostały wszystkie istotne i ważne sprawy tego nierządu, które świedczą o realizmie a nie o pesymizmie.

Ten rząd nie zrobił NIC dobrego. Nawet 500+ to poniżająca jałmużna. Chyba tylko bankowiec albo ekonomista nie widzi świata realnego....poza PKB.

Pisowi nie zeszła para tylko powietrze wyszło z tego dziurawego, nadętego balona.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1576428

to żadna jałmużna, oddaje się Polakom małą część ukradzionych pieniędzy, to są ich pieniądze wypracowane przez wiele lat. Wolabyś widzieć głodne polskie dzieci? Ta pomoc była potrzebna natychmiast, żadne obniżenie podatków mało zarabiającym rodzicom nie będzie równe tej kwocie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1576431

Wolne żarty !

A zniesienie lichwy? A dywidenda? A kredyt społeczny?  Chyba nie wiesz jak powinna wyglądać ekonomia wg społecznej nauki kościoła.
Mateuszek, udający katolika,  nadal nas wyzyskuje.

Najbardziej podstępny podbój ekonomiczny robi z nas niewolników-

Wszystkie kraje na świecie są zadłużone u międzynarodowych bankierów i nie są w stanie spłacić tych długów. W samych tylko Stanach Zjednoczonych rząd jest zadłużony w stosunku do Rezerwy Federalnej na kwotę ponad 14 bilionów dolarów. Dług ten lawinowo rośnie! Podobnie jest we Francji, w Kanadzie, Nigerii, na Filipinach, w Ekwadorze i w Polsce, we wszystkich krajach na świecie. I żeby funkcjonować, muszą one teraz pożyczać od prywatnych banków na procent; pieniądze na procent nigdy jednak nie zostały stworzone. Co robić gdy kraj nie może spłacić długu, co jest regułą: pożyczyć więcej pieniędzy, powiększając dług?

Nikt nie zaprzeczy, że pieniądze, będące środkiem wymiany, są niezbędne do funkcjonowania naszego społeczeństwa. Ale żeby pozwolić „podbić się” garstce bankierów tylko z racji ustanowienia prawa zezwalającego im na kontrolowanie pieniądza, jest nie tylko absurdem, ale wręcz szaleństwem.

Dziś w naszym nowoczesnym społeczeństwie, zwłaszcza w krajach zaawansowanych technologicznie i wysoko rozwiniętych, produkcja jest tak obfita, że potrzeby każdego mogą być fizycznie zaspokojone bez konieczności odbierania czegoś niektórym, aby dostarczyć to innym. Jest to prawdą, bez cienia wątpliwości, w dziedzinie potrzeb podstawowych – żywności, odzieży i mieszkania. Nie ma absolutnie żadnej konieczności, żeby pozbawiać kogoś należnych mu rzeczy w tym celu, aby zapewnić je innym.

Major Douglas, założyciel szkoły Kredytu Społecznego, jasno przedstawił to w oświadczeniu złożonym przed komisją bankowości i handlu w Ottawie w 1934 roku. Stwierdził on dość wyraźnie, że jest obfitość dóbr dla każdego, już istniejąca lub możliwa do wytworzenia, i że pozbawianie kogoś rzeczy, by dać je innym, jest po prostu socjalizmem. Powiedział, że to nie jest jego metoda. Stwierdził, że trzeba wyemitować pieniądze dla produktów, które już istnieją, aby udostępnić je potrzebującym.

https://www.michaeljournal.org/archiwum.htm

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1576437

zapomniałaś powytykać. Przez poprzednie latka było u Ciebie milutko i fajniutko, nawet wyciszałaś co podlejszych (dla Donaldka) blogerów, a tu masz ci los. Czy taki stan to obsesja czy alzheimer ?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1576444

Powytykam jeszcze więcej, np. to:

Już pierwszego dnia oenzetowskiego szczytu klimatycznego w Katowicach znalazł się chętny na jeszcze większe kredytowanie „walki z globalnym ociepleniem”. Niestety, nie jest to dobra wiadomość dla podatników i konsumentów. Już w pierwszym dniu konferencji w Katowicach Kristalina Georgiewa, wiceprezes Banku Światowego, postraszyła, że instytucja, w której pracuje, zamierza podwoić zaangażowanie finansowe po 2020 r. na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Otóż Bank Światowy chce, by w ciągu następnych pięciu lat państwa świata zadłużyły się u niego na gigantyczną kwotę 200 mld dolarów, „aby kraje mogły podejmować ambitne działania na rzecz klimatu”. To mniej więcej tyle, ile wynoszą roczne wydatki publiczne w Polsce. Kto spłaci te kredyty z odsetkami?

Oczywiście, podatnicy i konsumenci poprzez wyższe ceny towarów (na szczycie już pojawił się pomysł wprowadzenia w Polsce podatku węglowego). Czy więc głównym celem całej tej walki z klimatem nie jest zysk dla banksterów i światowej finansjery? http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24389&Itemi...

 

Alzheimer dopadł chyba ciebie Apollo. Nigdy nie wyciszałam nikogo , jeżeli coś wyciszam...to tylko chamstwo i głupotę.

Jeżeli coś krytykuję...tzn. że jest szansa na zmianę.

Na temat POpadalców się nie wypowiadam ...bo to szkoda słów, podobnie jak z niektórymi zawiedzonymi nibyniepoprawnymi nie podejmuję żadnej dyskusji. Szkoda czasu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1576452

stąd moja "dziwota", iż za Paczki Oszustów, nie było u ciebie grama - a co ja piszę - miligrama krytyki, o tryskaniu jadem nie było co marzyć, a teraz z samego założenia odlot. Tak Ci się za nimi ckni? Przyjdą, przyjdą, jeszcze się nacieszysz. Przewiduję, iż się wówczas nie spotkamy na tym obrzydliwym, "nibynieporawnym (jak piszesz) forum, gdyż owi mieczowi złodzieje obojgu nam emeryturki zajuchcą (zresztą ten wypłoch z Bydgoszczu taki scenariusz obiecywał, tylko nie doczekał) i nie będzie na opłaty za dostęp do netu. A swoją drogą to spytam, co Cię tak rzuca, iż masz odruchy wymiotne na obecny zarząd? Czy nie daj Boże już Ci emeryturkę cofnęli do średniej krajowej? Bo jak czytam Twoje wypowiedzi, to metamorfoza nastąpiła z wybiciem dzwonu w październiku 2016. Tak ni z gruchy ni z pietruchy. Do gwizdka było rym cym cym cym, a od utraty koryt. Bęc.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1576464

z pewnością ten rząd nie zrobił nic dobrego ale dla tych żyjących w ubóstwie, lub poniżej przeciętnego poziomu, zrobił wiele. Ostatecznie to jest rolą rządu dbać o całe społeczeństwo, w którym są bardziej i mniej operatywni ludzie. Człowiek jest człowiekiem i całe szczęście, że minęły, póki co, rządy liberałów, dla których ci biedniejsi stanowili jakąś przeszkodę. Skoro już na tej Planecie należymy do gatunku homo sapiens, to powinniśmy się zachowywać jak  na ten gatunek przystało.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Szpilka

#1576435

autor tego tekstu  ma stuprocentową rację, widzi to czego inni nie chcą widzieć. Mamy wzrost gospodarki tylko dzięki temu, że płaci się polskiemu pracownikowi trzy razy mniej niż np. w Niemczech czy na Wyspach Brytyjskich. Co będzie gdy nastąpi "schłodzenie" zachodnich gospodarek?

Uważam, że Polacy odczują to wtedy dużo boleśniej niż mieszkańcy zachodu, a jest to tylko kwestia czasu. Polacy nie wracają do Ojczyzny, lecz ciągle z Niej wyjeżdżąją i przypuszczam, że nie wrócą, a szczególnie ci, którym na zachodzie urodziły się dzieci. Wyjeżdżają przeważnie ludzie młodzi i wykształceni, brak jest lekarzy i pielęgniarek. Polaków ciągle wygania się z Polski sprowadzając jeszcze tańszych pracowników z państw biedniejszych niż Polska, dba się w ten sposób o interes korporacji, ale nie Polski.

Jedynym osiągnięciem tego rządu jest powstrzymanie kradzieży VATu i pomoc rodzinom z dziećmi, które nareszcie nie są głodne i mogą pojechać gdzieś na wakacje. Polsce grozi wynarodowienie, ponieważ Polaków ubywa i nie ma gwarancji, że polskie dzieci gdy dorosną pozostaną w Polsce, a jeżeli pozostaną bo nie będzie gdzie wyjechać to czy nie będą żyć pod obcym butem. Wielu naukowców bije na alarm, teraz słyszymy ostatnie dzwonki aby to zmienić.

Policja cacka się z chuliganerią spod znaku KODu, Frasyniuka nosi na rękach, a sąd zamyka młodą dziewczynę na cztery miesiące za rzekome podrapanie dłoni policjanta. Pomimo apeli nie wstawia się za nią ani Duda, ani Ziobro, ani Kaczyński. Jutro ta młoda Polka ma imieniny, spędzi je w więzieniu jak i święta Bożego Narodzenia. Rządzących ona nie obchodzi, a prezydent i politycy "dobrej zmiany" coraz częściej bełkoczą coś o delegalizacji Narodowców.

Pieniądze Polaków rozdawane są dla wrogów Polski na rzekome badania naukowe (np. dla Engelking), w "polin" odbywają się za polskie pieniądze antypolskie orgie, nie tego spodziewali się Polacy głosując na Dudę i PiS.

Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=kFNEyTOpAjc&t=1s

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1576430

Czy zorganizowałeś grupę nacisku, aby tę swoją ambasadorkę przesłano gdzieś, gdzie nie będzie jej się pod sufitem lasować? Oczywista, za wszelkie Twoje rady dziękować, dziękować i dziękować, ale póki co larum grają. Zobaczyłbyś (w przerwach na doradzanie nam ciemniakom co mamy zrobić z padalcami), czy nie warto senatorów i kongresmenów skutecznie ustawić. Piszę skutecznie gdyż coś tam poprzednim razem nie poszło, albo nie posłuchali, albo olali, więc może by tak im coś po doradzać (oczywista, jak już nam na doradzasz).

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Apoloniusz

#1576465

Dodałabym jeszcze:

Preambułę!

Pan, panie premierze, firmuje honor (aktualnie firmuje brak honoru) rzucony na szalę wyborcy.

Przyzwalając na bezterminowe leżakowanie w dolnych partiach półek sejmowych prezydenckich projektów  Ustaw w tym dla Frankowiczów godzi się na stan, w którym prezydenta RP pozbawiliście honoru! 

W czasie kampanii wyborczej Andrzej Duda  poczynił  zobowiązanie dla Frankowiczów: „W tym zakresie jest konieczna zmiana podejścia. Nie jest tak, że instytucje bankowe będą królowały. Trzeba powrócić do rozliczenia złotówkowego tych kredytów, tak jakby nigdy nie były we frankach zawarte”. "To jest moja umowa z obywatelami, to są projekty ustaw,
które w ciągu pierwszych dni zrealizujemy
."  "Podtrzymuję zobowiązanie z kampanii wyborczej: ustąpię z urzędu, jeśli w pierwszym roku prezydentury nie złożę zasadniczych dla mnie projektów!"

Pan, panie premierze firmuje brak honoru, pan prezydent bez honoru zapomniał o ustąpieniu z urzędu.

"Honor - to bóg wojska; nie masz go - kruszeje potęga wojska." Józef Piłsudski.

"Człowiek bez honoru to gorsze niż śmierć." ~ Miguel Cervantes

 "Słowo się rzekło, kobyłka u płotu" -   wyborca pokaże palec i wykrzyczy to co kibole piłkarzom grającym bez honoru!!!

Amen!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

casium

#1576432

wszystko czarno...

 

wszystko czarno

czarno widzę

aż sam siebie

znienawidzę

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1576433

Jak już siebie sam

za widzenie czarne

znienawidzi Jan

zacznie od nowa

z Polaka szydzić

peja polinowa?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casium

#1576434