Jak wykrzesać z gówna iskierkę dowcipu ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Ciężki jest los postkomunistycznego żurnalisty.

Jednak Mefistofeles wykazywał się większą sprawnością, bo nawet bicz z piasku utoczyć potrafił, a ci próbują z gówna iskierkę dowcipu wykrzesać, bezskutecznie.

Jak się śmiać z rządu ? 

Jak się śmiac z rządu, któremu biurokraci z Komisji Europejskiej rzucają kłody pod nogi, a jemu jak na złość tylko rośnie poparcie ? 

Jak się śmiać z rządu, który krytykują skompromitowani nieudacznicy z totalnej opozycji ?

Jak się śmiac z rządu, przeciwko któremu zmawia się targowica z zagranicznymi mecenasami ?.

Jak śmiać się z rządu, któremu agencje ratingowe podnoszą prognozy, a PKB szybuje ?

Jak śmiać się z rządu, którzy walczy z aferzystami okradającymi Polaków na setki miliardów zł ?

Każdy dowcip opierać się musi na konfrontacji wizji wydarzeń z prawdą i wykazaniu rażącej i budzącej śmieszność rozbieżności. Odpadają więc fakenewsy, bo to ryzykowne i można wyjść na głupa. Ale jeżeli poskrobiemy przy okolicznościach i zaczniemy ujawniać prawdę, no to zaraz posypie się narracja, która z prawdą styku nie ma. Narracja o Unii, o totalsach, o targowicy i jej protektorach, no i o uczciwości postkomunistów i ich dbałośći o sprawy Polski. No i tym sposobem antypisowski dowcip z trudem może znależć jakąkolwiek pożywkę i musi się czołgać i pełżać tędy, szmędy i owędy, przez szambo i bagno i niewiele śmiesznego da się z tego gówna wykrzesać. No bo jak można z gówna choćby iskierkę dowcipu wykrzesać ? 

No bo jak tu się śmiac z TVN-u ? Jak się śmiać z faktu, że nie stać ich na wynajęcie odpowiedniej hali na urodziny Hiltlera i po lasach muszą montować ustawki? To tylko pisiaki śmieją się z takich rzeczy. 

Jak się śmiac z listu pani Mosbacher do premiera, żeby zaraz nie powiedzieli że to antysemityzm ? Lepiej o nim cicho, sza, bo jak dojdzie do Trumpa, że polski CNN wspierała, to jej łeb urwie.

Śmiesznie byłoby, bez dwóch zdań, zacytować Leszka Balcerowicza, Jacka Rostowskiego czy Janusza Lewandowskiego, ale na łatwiznę iść nie możemy, a poza tym Nadredaktor mógłby mieć za złe.

No to pozostaje nam tylko pośmiać się z tego KNF-u i tego fajtłapy pisiaka, co to nawet niczego porządnie ukraść nie potrafił, żadnej porządnej afery zmontować nie zdołał, i dał się tak wywalić, ot tak, bez jakiegoś zaskórniaka, mało zmyślny jak wszystkie te pisiaki mało cwane. Ech, gdyby to był jakiś normalny platfus, to on by im pokazał, he, he, he, jak to się robi. 

Przeglądam i czytam te polskojęzyczne gazety, takie jak Dziennik Bałtycki i żal mi się robi tych biednych żurnalistów, co to pomysłu na temat znależć nie mogą, biedactwa, wiatr historii im prosto w gębusie wieje i mozgi zamraża.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:15)

Komentarze

Panie premierze.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1576283

Nie oto nie oto nie oto, no no no ;D https://www.youtube.com/watch?v=q9ij5ynCJdk

Rzeczownik "żyć" pisze się przez "rz" Jest to podhalański regionalizm językowy i oznacza pupę. Pochodzi ze staropolszczyzny.

Dlatego w zapytaniu "panie premierze jak rzyć" nie chodzi o bilans dochodów i kosztów co można by wnioskować po dramatycznym zapytaniu bankrutującego przedsiębiorcy budownictwa drogowego do premiera Tuska. Pytającemu chodziło raczej o homoinklinacje partyjne Platformy Obywatelskiej.

Pozdrawiam niepoprawnie, no no no ;D

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

norwid

#1576302

wystrugać gwozdzia z banana. A oni potrafią! I jeszcze cenzurę stosują, że hej. Hejże hej, hejże ha - róbcie wszystko, co i ja ( ojciec Wirgiliusz uczył dzieci swoje, pamiętacie zgredy :-)).

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1576284

made in Icek Kurski.

PISowi niestety, ale slupki spadly i mozna sie juz smiac z nieudolnosci wizerunkowej.

Jak sie NIE smiac z tego rzadu jak bezkarnie opozycja pluje na nich i lamie prawo za co jest calkowicie nie pociagnieta do odpowiedzialnosci.

Jak się NIE śmiac z rządu, przeciwko któremu zmawia się targowica z zagranicznymi mecenasami i ten nie podejmuje zadnych krokow obronnych i zaradczych.

Jak   się NIE smiac  z rządu, któremu agencje ratingowe podnoszą prognozy, a PKB szybuje mimo ze ten robi wszytko aby utopic male i srednie firmy oraz bardziej opodatkowac spoleczenstwo.

Jak  się NIE smiac z rządu, którzy walczy z aferzystami okradającymi Polaków na setki miliardów zł kiedy zadna komisja nie wykryla nic, a szczegolnie gdzie sa ukradzione pieniadze i nikt za to nie poszedl siedziec poza nielicznymi ploltkami.

Tak wiec  autor opowidając za TVPIS fakenewsy,  juz nie moze wyjsc tylko  na  głupa ale stara sie tu z nas zrobic glupow.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1576287

Widzę, o czym wspominałem już jakiś czas temu, że i prawica dorabia się własnych lemingów, co to wierzą w czarodziejską różdżkę. Zapomniały lemingi jaką amunicją ostrzeliwano środowiska niezależne, patriotyczne od r. 1989 do 2015. Choroba bieżączki polityczno-emocjonalnej nie wybiera opcji i wszystkich zaraża bez różnicy. Rząd ma różdżkę , niech więc jej użyje, na to płacimy podatki, nieprawda ?

Ale ja mam praktyczną radę - kupić taczki w Leroy Merlin i zacząć postkomunę wywozić z instytucji przez nich opanowanych, nie czekając na rząd, korzystając z prywatnej inicjatywy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1576290

Komu bije dzwon? Mam wrażenie że zaczyna bić PISowi. Wpadł dziś do mnie stary a w piątek nowo-wybrany przewodniczący miejsko-gminnej rady gminy. Aby przybliżyć sytuacje czytelnikom muszę poinformować czytelników że 12 lat temu to był mój kandydat. Wydrukowałem na domowej drukarence malutkie ulotki z którymi obszedł wieś i dostał się do rady bez pomocy wszystkich partii politycznych. Był chyba pierwszym w Polsce który po wsiach ze swoimi ulotkami chodził  Tego przynajmniej w naszym powiecie a może i w Polsce jeszcze nie było. Prawdziwa sensacja. Wygrał i w czwartych już wyborach jest wybierany na przewodniczącego. Poprzednio jednogłośnie łącznie z czterema radnymi PIS. Obecnie przeciw był jeden radny.

W efekcie lista komunistów przepadła a czołowy na niej kandydat pełnomocnik wyborczy Premiera Oleksego zapalony wędkarz osobisty wróg Pana Prezydenta Kaczyńskiego  ( osobiście wytoczył mu proces w sądzie) sprzedał dom kupił mieszkanko na Mazurach i tam łapie ryby. Wszystko to się stało bez pomocy a może i wbrew istniejących wówczas wszystkich partii politycznych.

Otóż przyszedł i poinformował: Za oświetlenie ulic będziemy płacić o 54% więcej. Za śmieci podobnie. Rząd PIS zmodernizował dotychczasowe ustawy i teraz jest ganze gall. Przedtem gmina płaciła tylko za śmieci niesegregowane. Na przykład za szkło firma zbierająca śmieci płaciła gminie. Teraz Rząd spowodował że za każdy worek gmina ma płacić tą samą cenę. Na skutek pomysłów miłościwie panującego nam miłośnika zwierząt futerkowych segregacja śmieci stała się nieopłacalna i zdaję się dwa razy droższa. Już teraz podatek od zboża, wójt zaproponował aby podnieść o 4 zł na kilogramie. rada się nie zgodziła i zaproponowała dwa złote. (Zdaje się że podatek rolny liczy się obecnie w.g cen zboża).

Planowano stopniową wymianę oświetlenia. Już obecnie parkingi i boiska szkolne oświetlane są bateriami słonecznymi. Obecnie po podwyżce cen energii trudno będzie to zrobić. Mają przeliczać, może opłaci się wziąć jakiś kredyt, aby przyśpieszyć tą operacje. Wszystko to dlatego że któryś z rządzących nami idiotów podpisał gdzieś jakiś protokół. Wszystko to trzymane jest w głębokiej tajemnicy. Nikt nie wie kto, kiedy i gdzie. Zupełnie tak jak z umową podpisaną przez Pawlaka na dostawę gazu. Ciekawi mnie bardzo kto i ile dostał za podpisanie tego protokołu. Jak może być możliwe że w miejscowości gdzie co drugi dom postawił jakiś legionista prawie wszyscy są za platformą., Sam będąc dzieckiem pływałem kajakiem po stawie będącym własnością ordynansa Pana Marszałka.  W podzięce złożyłem wniosek o nazwanie jego imieniem ulicy nie daleko której był ten staw. Trzeba było za tym pochodzić ale wniosek przeszedł jednogłośnie. Jego córka Pani dr. Barbulant jak się dowiedziała która to ulica (najładniejsza we wsi), wyścicskała mnie za to serdecznie.  Piękna dwukilometrowej długości aleja przebiegająca przez stary rezerwat przyrody. Zapraszamy latem cyklistów. Trzeba było zmienić tylko jeden adres za którą to zmianą najbardziej optował związany z lewicą mieszkaniec. Gdyż Posesja ta była oznaczona numerem 1 ale z nazwą sąsiedniej wsi. Wszyscy go odwiedzający mieli kłopot ze znalezieniem tego adresu. Nasz legionista uratował i przechował tak zwane kroniki Belwederskie. Jest to nasz narodowy skarb. Właśnie mija 12 lat jak córka przekazała te kroniki do archiwum akt nowych. Pamiętam stojące w jego pokoiku popiersie Marszałka. Kontrolujący jego domek żołnierze sowieccy pomyśleli że to popiersie Stalina. Wyprężyli się zasalutowali i zostawili w spokoju.

Pozdrawiam. Historia ta zasługuje na jakiś dłuższy artykuł wolny od od odniesień politycznych. Ale jak to powiedział klasyk nie chcem, ale muszem.

P.S. Pisie dlaczego jesteś taki naburmuszony. Na wszystkich się obrażasz. Nawet na list od pani Ambasador, o którym gdzieś pisałem na tym forum. Uśmiechnij się, a będzie lepiej.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1576295

Jak wiadomo, za każdą popełnioną głupotę czeka kara. Zastanawiało mnie od dawna jaka kara czeka Polaków za głupotę przejawianą w latach 1989 - 2015. Było sporo lat by kraj rozwinąć i przygotować na rozmaite wstrząsy. A wstrząsy właśnie nadchodzą i czeka nas przemodelowanie systemu po upadku demoliberalizmu i postkomunizmu. A skoro pada demoliberalizm to czekają nas kłopoty z konsumpcjonizmem, bo paranoja nieograniczonego i szkodliwego wzrostu musi się kiedyś, logicznie na to patrząc, skończyć. Koszty tej paranoi były w najrozmaitszy sposób w systemie demoliberalnym zamiatane pod dywań i teraz wychodzą na jaw. Proszę popatrzeć na to co się dzieje we Francji - o to właśnie tam chodzi, że dotychczasowego systemu nie da się kontynuować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1576404

Albo iskierkę z gówna jak wolisz. Partner Biedronia wchodzi ci do polityki i nie opowiadaj nam proszę jak ci przyjemnie z tego powodu!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1576305

10 : 10

PS

Ten z g*wna iskierkę

wystruga bez trudu,

Kto się w g*wnie tapla

G*wno ma dla ludu!

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1576342