Nie czepiajmy się lecz dziękujmy Pani Ambasador.

Obrazek użytkownika jjr
Blog

Bardzo mi się podoba list Pani Ambasador. Jeśli o czymś świadczy to o dobrych stosunkach między naszymi krajami. Pani Ambasador oceniając że nie wygramy sporu z Diskovery czy TVN ostrzegła nas przed takimi sporami. Zadała sobie dużo trudu i napisała list do premiera ostrzegający przed prowadzeniem takich sporów. Jeśli list ma o czymś świadczyć to świadczy o doskonałych stosunkach między naszymi państwami. W epoce gdy głowy państw obwieszczają swoje decyzje na twiterze nie można mieć pretensji o formę. Pani Ambasador oceniła całkiem słusznie że w sporze z Discovery nie mamy szans. Discovery jest jedno a premierów podobnych do naszego setki. (nawet w naszym kraju po dobrej zmianie mamy już drugiego). Pani Ambasador zadała sobie sporo trudu pisząc ten list.

W obecnych czasach media są silniejsze niż rządy., czy prezydenci nawet tacy jak Trump, a cóż dopiero taki jak nasz Duda.

Mam nadzieje że ktoś rozsądny doradzi naszym władcom aby któryś zjawił się w ambasadzie z ogromnym bukietem kwiatów przeprosinami za wypisującą dyrdymały hołotę i podziękowaniami za autentyczną troskę.

Mamy chyba obecnie najlepszą Panią Ambasador autentycznie troszczącą się o dobre stosunki między naszymi państwami.

Pozdrawiam.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:4)

Komentarze

Przywalić akcyzą w reklamę + obciąć limity reklamowe + 10-krotnie podnieść kary za ich łamanie i po szczujni będzie pozamiatane. A w zasadzie byłoby gdyby tak zrobiono trzy lata temu.

Za to parasol ochronny nad TVNem dziwnie mi się jakoś kojarzy z "parasolem ochronnym" nad śledztwem w Jedwabnem - tyle że teraz to już jakby drugi etap tej operacji.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1576114

Przedstawiciel USA napisał w oficjalnym dokumencie list do polskiego premiera z błędami. Takie pomyłki to wielka skaza na dyplomacie to po pierwsze. Po drugie ton i założenia tego dokumentu uświadamiają tak polskie władze jak i czytelnika że postępowanie prokuratorskie, śledztwa dotyczące ustawki TVN nie mają żadnego znaczenia, ba! prawda nie ma znaczenia. Innymi słowy skoro prawda o tym czy program TVN o urodzinach Hitlera to prawdziwy reportaż czy ordynarna ustawka na czyjeś zamówienie niema dla pani Ambasador znaczenia możemy spokojnie wejść w sojusz z Niemcami  i podporządkować pod wszelkie komunistyczne regulacje UE. Jeśli USA kwestionuje podstawy istnienia cywilizacji, również protestanckiej czyli dociekanie prawdziwości wydarzeń to może zakwestionować dosłownie wszystko. Może zakwestionować na przykład niemieckie sprawstwo 2Wojny Światowej, może zakwestionować niemieckie kierownicze sprawstwo ludobójstwa w czasie 2WŚ. Może zakwestionować sprawstwo hitlerowskich Niemiec ludobójstwa Szoah, zwanego też holokaustem. A więc twierdzenie Karonia które podałem w ostatnim artykule jest w pełni uzasadnione a program TVNu ma jedynie potwierdzić w międzynarodowej opinii publicznej że hitlerowskie Niemcy to tak naprawdę Polacy i kult Hitlera jest w Polsce wiecznie żywy.

Na trupie Polski miała rewolucja komunistyczna dotrzeć na zachód w 1920.. na trupie Polski i dziś zbudowany ma być światowy nowy ład.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1576115

Wyjaśnianie jej to nie jest zadanie rządu lecz sądu. Sprawa została już dużo wcześniej przegrana. Wydaje mi się, że moje spojrzenie ratuje całą sprawę. Uważam że wojna ze Stanami jest nam zupełnie niepotrzebna. Ten list uważam za życzliwe ostrzeżenie. Ciekawi mnie kto ten list opublikował.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1576120

Po przeczytaniu poniżej linkowanej notki zmieniłem zdanie, uznająć,że takie sprawy trzeba rozwiązywać inaczej.

https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/914373,gleboki-oddech-i-szklanka-z...

Pewne sprawy powinien załatwiać rząd, a innych nie powinien się imać, za to powinny się zabierać instytucje obywatelskie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1576135

Lis w Newsweek'u też uważa, że "takie sprawy trzeba rozwiązywać inaczej"https://www.newsweek.pl/opinie/awantura-wokol-mosbacher-jest-nie-tylko-i...

Natomiast vice szef MSZ i ci co  z lisemprzecherą wspólnych korzeni nie mają wyrażają opinie takie jakie dyktuje im serce!

https://niezalezna.pl/247595-wiceszef-msz-dla-niezaleznapl-o-liscie-amba...

Weteran-Prawdziwy 28.11.2018 08:06 „ gdyby taki list wysłał POLSKI AMBASADOR do jakiegokolwiek PREMIERA na ŚWIECIE to w ciągu sekundy wyleciał by na ZBITY PYSK na BRUK.”

Zonk 27.11.2018 20:34 "Dear Minister Moraweicki".... Pomijając już niewybaczlny błąd w nazwisku, powinno być chyba "Dear Mr. Prime Minister"... Żenada!

JJ 27.11.2018 20:29 „Ten rząd musi sobie zrobić nakolanniki z opon, bo portki na kolanach już dawno przetarte.”

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1576173

a może https://youtu.be/L5rKQczYam0  ?

Chyba lepiej trochę przesadzić w pesymiźmie niż w "drugą stronę" ...

"Właściwa ocena sytuacji to połowa sukcesu" , podobno ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1576177

404 Not Found

PS

Cytowałam.

Jak się Naród śmieje to jeszcze wszystko w normie.

Tylko nerwowy

sięga w takich przypadkach

po pieczątkę z "666"

chucha, dmucha

i podszeptów słucha

złego ducha :-))

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

casium

#1576234

... jakiś chochlik :-) powinno być

https://www.youtube.com/watch?v=L5rKQczYam0

"Krajski, Andrzej Kołakowski: Niepodległość? „Nie, nie jesteśmy na kolanach. Ryjemy mordą w ziemi!”"

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1576237

Lepiej, że wyszlo ale wyszło, bo przestraszony rząd, udając ignorowanie, żenadne broni się przeciekami, by podbić nastroje dla swego poparcia. Co w niczym nie rozwiąże problemu i zostanie odebrane przez USA jako infantylny, oby nie niegodny, wykret

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1576175

Któż rozsądniejszy jest od dżejdżuniora by doradzać swoim władcom?

Mimo że generalnie możesz mieć w tej akurat sprawie prawie 51% racji, to mam nadzieję, że twoja anoniowość nie jest strzeżona na tyle dobrze, i że jakaś wypisująca dyrdymały hołota podziękuje ci za "autentyczną troskę" trochę dopiekliwszym niż wirtualny kopem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1576182