Jak odróżnić narodowca od idioty?

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
Narodowiec pójdzie na wspólny Marsz pod patronatem Prezydenta. Idiota napisze, że to ustawka PO i PiS, żeby zniszczyć narodowców. Twitter: Zbigniew Kozlow@ZbigniewKozlow
 
Upływa kilkanaście minut i...
Słyszymy i czytamy: "To zdumiewający, zaskakujący ruch. Podobnie jak zaskakująca decyzja pani prezydent. (…) To wyglądałoby jak próba przejęcia Marszu Niepodległości, na co politycy mieli apetyt od dawna
Tak Krzysztof Bosak komentował na antenie RMF FM inicjatywę zorganizowania przez rządzących „Biało-Czerwonego Marszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości” na 11 listopada [link].
 
Adjectif possessif albo przymiotnik dzierżawczy. Oni dzierżą coś, więc oni to mają. Hanna Gronkiewicz-Walz jest pod tym względem zupełnie taka sama jak Paweł Adamowicz*) albo Krzysztof Bosak. Jest to nieodłączna cecha lewicowej, komunistycznej mentalności polegającej na przekonaniu, że to właśnie Oni są dysponentami, a nawet właścicielami państwa, kraju i jego wartości, jego świąt wraz z prawami jego Obywateli. Wydaje się im, że Oni mają monopol i prawo do trzymania Obywateli za twarz oraz orzekania co dobre a co złe. 

Dlatego Paweł Adamowicz uważa, że jest właścicielem tradycji obrony Westerplatte, Hanna G-W uważa, że jest właścicielem święta Niepodległości, a Krzysztof Bosak ma takie samo prawo do Marszu Niepodległości. 

 
Mam takie wrażenie, że tylko Krzysztof Bosak jeszcze ma szansę na przemyślenie tej kwestii. 

Przypis:
Zamiast przypisu przytoczę spory fragment dawnego wpisu sprowokowanego przez powokatora o polskim nazwisku Paweł Adamowicz, który stanął w sojuszu z Albertem Forsterem, namiestnikiem Okręgu III Rzeszy Gdańsk-Prusy Zachodnie. Koledzy, na tym samym stanowisku, nie życzą sobie Wojska Polskiego na Westerplatte [link]. To 10 sierpnia roku 2018. Był to felieton zatytułowany "Klęska komunistycznej opozycji w Polsce. Widzę jak toną" - [link]:

 

Toną, topią się we własnej wydzielinie, w błocie nienawiści i mierzwie własnej pogardy. Przewiduję ich koniec od dawna, spokojnie rejestruję żmudne przygotowania po naszej stronie. Wiem, ich trzeba huknąć jednym niespodziewanym ciosem, tak by nogami się nakryli, a żaden z nich ani nie kwiknął. Ostatnie obserwacje stanowczo ujawniają prawdę o tym, czym jest tak zwana totalna opozycja. Otóż ona w rzeczywistości jest  totalitarną opozycją komunistyczną. Nie żadna postkomuna.
Chcąc powiedzieć co mam na myśli, najpiew przypomnę kawałek mojego dawnego tekstu "PRZYSZŁOŚĆ CZYCHAJĄCA SCHETYNĘ - OSTATNIE OSTRZEŻENIE" [link]:

Gdyby 10 lipca 2017 roku Michał Rachoń palcem tknął atakującego, musiałby uważać, aby go nie uszkodzić. Pan redaktor to kawał chłopa. Koszykarz, dwa metry wzrostu, wysportowany. Walnie raz i gościu załatwiony. Jeśli ktoś przyjrzy się filmowi, łatwo zauważy bezrozumną agresję napastnika machającego łapami.

Strategia PiS jest bardzo podobna do działania Michała Rachonia. Nie ulega prowokacji. Daje przeciwnikowi czas na popełnianie błędów i szansę na sięgnięcie po rozum. Ludzie, którzy ulegają paranoi totalitarnej opozycji wciąż mają mają szansę powrotu do rozumu. To ich problem, co z tym zrobią. Nawet elity totalitarnej opozycji mają jeszcze szansę na pokazanie, czy im chodzi im o Polskę, czy o coś innego.

Jeśli wybiorą coś innego, to czeka ich fatalna katastrofa. 

Ostrożność Michała Rachonia, to mądra polityka, to wielka odpowiedzialność i rozwaga. Widzieliśmy wszyscy atak zaślepionego nienawiścią prowokatora. Michał Rachoń tylko tknąłby paluszkiem tego furiata i byłby wrzask na cały świat. Rozjarzyłyby się petycje o interwencje zbrojne, sankcje, a może nawet bombardowania. Organizatorzy tej prowokacji tylko na to czyhają. Petru listy piszą.

Wyobraźmy sobie, że ten zaślepiony nienawiścią i bezdenną głupotą prowokator, to cała totalitarna, zacietrzewiona  opozycja. Patrzę na nich z boku i widzę ich tak właśnie jako zgraję głupców w amoku. Widzę kłamców, zarozumiałych hipokrytów. Widzę durnych i pazernych. 

MAM DLA TEJ CAŁEJ TOTALITARNEJ OPOZYCJI OSTATNIE OSTRZEŻENIE

Naprawdę bardzo poważne ostrzeżenie. Jeśli nie wycofają się, nie wrócą do rozumnego działania w polityce, to czeka ich totalna katastrofa. Tak, Pan Bóg jest nierychliwy, ale sprawiedliwy, a las Birnamski już dawno ruszył. To ostrzeżenie nie jest pierwsze, możliwe jednak, że jest już ostatnie. Mam przekonanie, że tej totalitarnej opozycji grozi straszna katastrofa, a oni są ślepi, głusi i chorzy z nienawiści. Pycha i pogarda - najważniejsza jest jednak ich głupota i wynikająca z niej kompletna niezdolność rozumienia rzeczywistości. 

Nie mają wyobrażenia ani o wyzwaniach, ani o wymaganiach XXI wieku. Niczego nie rozumieją z współczesności, nie mają pojęcia ani o prawdziwych mechanizmach polityki ani gospodarki, zupełnie nie zdają sobie sprawy z żadnego z istotnych zjawisk współczesnej cywilizacji globalnej. Poruszają się po XXI wieku jak słoń po składzie porcelany, zachowują się jak małpa w kąpieli w bajce Aleksandra Fredry. Elita Platformy Oszustów.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:10)

Komentarze

Witaj!

 

Mamy ten dyskomfort, że z wszystkich stron jesteśmy otoczeni przez debili, albo szepczących do ucha agencików.

Ruch narodowy to autentyczna banda szczeniaków plus Kartoffeln von Posen. Miałem pewną nadzieję w Marianie Kowalskim. Niestety, nie udźwignął tematu. Ci młodzi, gniewni nie maja pojęcia o idei narodowej. To co prezentują bliższe jest anarchizmowi, czyli, mniej więcej Antifa (a rebours). Gostek tutaj, nawołujący do idei narodowej, to kompletny prymityw, na dodatek, coś ma z głową.

Czy takich właśnie ludzi ktoś chce wspierać? To szaleństwo.

Ideę narodową trzeba zbudować od początku. Z udziałem ludzi mądrych, a nie szczeniaków i paranoików.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1574902

Jestem tak naiwny aby sądzić, że Młodzież Wszechpolska kupiła antypolską prowokację pani Hanny G-W, by stanąć w jednym szeregu z panem Guy i Fransem i wrzeszczeć o sobie samymych "faszyści"!! Dupki żołędne, idą w awanturę razem w sojuszu z totalitarną i lewacką Platformą Oszustów. Wszystkie objawy dziecięcej choroby lewicowości w komunizmie. Wstyd tylko, że tak gorliwie podlizują się pani Katarzynie Lubnauer, zamiast znacznie sprytniejszemu Fransowi Timmermansowi. Ale nie martwmy się. Róża Thun ich doceni. 
Zachowują się tak toczno, kak russkaja agientura.
 
No, ale może i rzeczywiście działacie w dobrej wierze. Jednak trzeba być rzeczywiście idiotą, aby nie odróżnić chamskiej prowokacji, od sprawnej asekuracji. 
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1574903

Ty mi możesz prymitywie i pantofelku jedno komórkowy, widzę odziedziczyłeś bolszewickie metody rodem z NKWD, gdzie niepokornym wmawiano chorobę psychiczna i ty teraz to stosujesz. 

Myślałeś obwiesiu i obszczymurku pejsaty, że będziesz na mnie bezkarnie używał, wyzywając mnie od prusaka i mi ubliżając od chorego psychicznie, to się pejsaty tłumoku przeliczyłeś.

I nie ty pijawko pejsata wyżarta na Polskiej krwi, będziesz za mnie decydował, kogo mam popierać, a zamordyzm i dyktaturę możesz sobie we własnej rodzinie wprowadzać, a nie na NP. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574911

Synu - zrozum - ja nie rozmawiam z jakimiś spleśniałymi pruskimi odchodami. Więc "obszczymurku" do ciebie się nie zwracam. Nie jesteś tego warty.

Lecz stanowisz encyklopedyczny przykład chorego idioty, więc będę ten przypadek przywoływał w poważnych rozważaniach.

Przykład kretynów, na których ruch narodowych chce się budować. I przez takich matołów nigdy nic z tego nie wyjdzie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1574916

... spotykamy się 18.11.11 o  14:30 na rondzie DMOWSKIEGO w Warszawie z biało-czerwonymi flagami ... :-) Jedni pójdą w niepodległym i samorządnym Marszu Niepodległości ,a drudzy w biało-czerwonym prezydenckim ... , nikt nie pozna kto jest kto . :-)

@Jjj Nie damy z tego wydarzenia  zrobić , marszu podległości pod prezydenta Dudę... :-) Oczywiście "w granicach rozsądku" ... :-) W końcu Duda jest prezydentem od 3 lat ,a to już 9-letnia "tradycja" .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1574921

O 14 jest wymarsz, a nie o 14,30.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574927

... ale nie może to być marsz prezydencki ... bo byłby stricte !!! faszystowski !!! . 

"Nic poza państwem" Benito Mussolini ... :-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1574930

Piszę o marszu Ruchu Narodowego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574932

... setną rocznicę powstania państwa -  II RP , mimo niezaprzeczalnych różnic politycznych ,co jest  wręcz "solą"  demokracji . Front Jedności Narodu jakoś się nie sprawdził  . Może nie ma co zbytnio podgrzewać sporów ,które były ,są i pozostaną  . I jakoś ta impreza "przejdzie" . A nawet tak czysto "taktycznie" . Jeśli będzie "rozróba" ,to tylko zmnieszy się poparcie dla idei "narodowych" ,bo zdaje się tym lewoliberalnym bardzo na takim przebiegu zależy . Z drugiej strony to oczywiście  nie można zrezygnować , no z tych ... "imponderabiliów" :-) .

A czy ma to być marsz poparcia dla "państwa PiS" , "abstrakcyjnej idei państwa " ? Spór jakie to państwo ma być jest zdaje się otwarty ...

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1574935

Synu to ty możesz mówić swoim dzieciom i wnukom "tate pejsaty"

Żydo-kacap z ciebie i kacapskie metody tu stosujesz, kto ci koszerna paskudo jeszcze wierzy na NP ??? Po prostu żydo-sovieticus z ciebie, a czosnek aż śmierdzi przez komputer.

I nie kozacz, bo ci żyłka pierdząca pęknie, od wysiłku z myślenia i staniesz się kalekom 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574926

głos w swojej sprawie

 

przymiotnik dzierżawczy

głos zabiera w swojej sprawie...

przywiązanie do mnie

oznacza samodzierżawie!...

 

PS Tak to już jest z tą tajemną wiedzą:

choć nie chcą, wszystko o sobie powiedzą!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1574924

Absurdem jest twierdzenie, że "ktoś" chce przejąć MN. Po prostu nie jest to możliwe. Wydarzenie zostało wykreowane przez narodowców i pozostanie w ich rękach. Twierdzenie, że jest jakieś porozumienie między HGW która zakazała MN z władzą, a ściślej z Prezydentem, który zaproponował organizację innej imprezy nie oznacza, że "zamachnął się" na MN. Moim zdaniem była to reakcja na działania HGW. Nie był wiadomy wyrok odwołujący zakaz. Sąd odwołał, ale HGW się odwołała od tego wyroku. A co będzie jak sąd wyższej instancji  przychyli się do decyzji HGW? W takim wypadku MN pójdzie jako nielegalny? Ze 100 tys uczestników będzie nielegalnych? Przecież to śmieszne. MN pójdzie bez względu na "wyrok" sądu. Propozycja uroczystości państwowych wygląda na asekurację. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1574949