EUbantustan. Hajnówka: więzień Barbara POLESZUK

Obrazek użytkownika wilre


SEE
  "Młoda narodowa działaczka z Podlasia, Barbara Poleszuk, trafiła do więzienia na 4 miesiące. Rodzina Poleszuków angażuje się m.in. w organizację Hajnowskiego Marszu Żołnierzy Wyklętych. Basi Poleszuk zarzucono…. zadrapanie policjanta podczas przepychanek w noc Kupały w Białowieży w lipcu ub.r.. W internecie huczy od narastającego protestu wobec uwięzienia. Ujął się za nią m.in. Andrzej Kołakowski – pieśniarz i działacz opozycyjny w okresie PRL.

– Basia Poleszuk w wiezieniu. Nie zamknięto do tej pory ani jednego kodowca, ale dziewczyna z ruchu narodowego nigdy nie karana została wsadzona do pudła… bo podrapała rękę policjanta. Protestujmy przeciwko tej niesprawiedliwości. Żądamy uwolnienia dziewczyny – napisał.

Żona Kołakowskiego – Anna Kołakowska rozpowszechnia list otwarty do ministra sprawiedliwości – Zbigniewa Ziobry o
następującej treści:

– Sz.P. 

Zbigniew Ziobro

Minister Sprawiedliwości

Szanowny Panie Ministrze, zwracam się z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie Barbary Poleszuk, skazanej na cztery miesiące pozbawienia wolności, od 26.10.2018 roku odbywającej karę w białostockim zakładzie karnym. Basia jest młodą,
dwudziestosześcioletnią dziewczyną, do tej pory nie karaną. Niedawno ukończyła studia. Postawiono jej zarzut czynnej napaści na policjanta. Wg zeznań policjanta miała podrapać mu ręce. Wyrok bezwzględnego więzienia wobec osoby nigdy nie karanej, zaangażowanej w działania patriotyczne na terenie Hajnówki, jest rażąco niesprawiedliwy. Jako więzień polityczny stanu wojennego, mam świadomość jakie skutki wywiera na młodej dziewczynie pobyt w zakładzie karnym. W stanie wojennym przebywałam w celi z więźniami politycznymi, ale przez tydzień przetrzymywano mnie z kryminalistką. Jest to takie doświadczenie, którego nie życzyłabym nikomu. Każdy kto choćby otarł się o więzienie, doskonale wie jak zagrożenia dla zdrowia
, a nawet życia niesie za sobą przebywanie w celi osoby niezdemoralizowanej i nie obytej ze światem przestępczym z
kryminalistami. Basia spędzi cztery miesiące w towarzystwie kryminalistek. 

Basię Poleszuk znam osobiście. Poznałyśmy się na Rajdzie Pieszym Szlakiem 5 Wileńskiej Brygady AK na Podlasiu. Jest
zaangażowana w propagowania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W środowiskach patriotycznych znana jest z tego, że pięknie i z wielkim talentem rysuje portrety naszych narodowych bohaterów. 

Basia nie jest osobą zdemoralizowaną i wcześniej nie była karana, a zatem można było wobec niej zastosować środki wolnościowe ( dozór elektroniczny, grzywna, wyrok w zawieszeniu). Postąpiono inaczej. W moim przekonaniu jest to zemsta za zaangażowanie Basi w działalność narodową. My (ja i mój mąż) angażując się w inicjatywy patriotyczne na terenie Podlasia wielokrotnie doświadczaliśmy agresywnych i wrogich zachowań ze strony miejscowych Białorusinów. 

Panie Ministrze, do tej pory nie został skazany żaden z uczestników protestów kodowskich, czy czarnych marszów. Nawet Ci, którzy czynnie atakowali policję nie zostali osądzeni i skazani. Wszyscy pamiętamy kobietę, która podczas „czarnego protestu” uderzyła policjanta w głowę, pamiętamy Frasyniuka, którego pomimo słownej agresji wobec policjanta sąd uniewinnił i wiele innych podobnych przypadków. Do więzienia nie trafiają politycy, którzy okradli Skarb Państwa, a nawet zwykłych ludzi na wiele milionów złotych. Czy teraz, kiedy rządzi PiS do więzienia będą trafiać wyłącznie patrioci? 

Dla Basi Poleszuk ważny jest nawet nie każdy dzień, ale każda godzina spędzona w więzieniu. Ja, jako najmłodsza więźniarka polityczna stanu wojennego doskonale wiem co oznacza uwiezienie tak młodej, wrażliwej i uczciwej dziewczyny , jakie mogą być tego konsekwencje i skutki.
W związku z tym informuję Pana Ministra, że jeśli nie odzyska Ona wolności , w poniedziałek 5 listopada podejmę publiczną głodówkę protestacyjną. 

Anna Kołakowska 

Najmłodsza więźniarka polityczna stanu wojennego, skazana na 3 lata pozbawienia wolności."

Dla zainteresowanych  tematem materiał video   https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=jOTc5jKLr9w

żródło:  w całości  za Dziennik Narodowy

Wideo: 
Ocena filmu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

https://twitter.com/ONR_Podlasie/status/1057657545064660992

ONR Brygada Podlaska‏ @ONR_Podlasie  31 paź

Basia została osadzona w Areszcie Warszawa Grochów. Tam ma spędzić resztę kary. Piszmy do niej na adres aresztu Ul. Chłopickiego 71 A 04-275 Warszawa. Barbara Poleszuk córka Marka

PS
Pan Jerzy #Szarańcza‏ @RokJerzy  31 paź

W odpowiedzi do @R_A_Ziemkiewicz

#Kasta wciąż trzyma się mocno i jeśli nic się nie zmieni to nici z całej #DobraZmiana Przestępcy wciąż są uwalniani i śmieją się ludziom w twarz a Barbara Poleszuk siedzi w więzieniu z kryminalistami. Przykre to że @PolskaPolicja brała w tym udział: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=166986087586232&set=a.1021399574...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Największym złem dla świata jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1574528

Hajnówka uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych -
https://www.youtube.com/watch?v=kbGuUBXgaGM

M.in. - mówi p. Barbara POLESZUK, 4:52

"Młodzież wykrzyczała swe oddanie ojczyźnie, narodową drogę i pamięć o bohaterach, wśród których znalazł się także Romuald Rajs ps. "Bury". To jego właśnie część mieszkańców Hajnówki szczególnie nienawidzi. "Bury" likwidował zdrajców i kolaborantów, przez których śmierć poniosło wielu żołnierzy polskiego podziemia"

O kpt. Romualdzie RAJSIE 
Kapitan Romuald Rajs „Bury” to kawaler Orderu Virtuti Militari, współtwórca sukcesów 3. Brygady Wileńskiej AK na Wileńszczyźnie, dowódca szwadronu 5. Brygady Wileńskiej AK mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” na Białostocczyźnie, dowódca 3. Brygady Wileńskiej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Największym złem dla świata jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1574529

UBewatele PRL, Frasyniuk, KOD-owcy nie przestrzegali prawa na gminie i strachliwy PiS nie robił nic a wręcz srał ze strachu by im postawić im zarzuty.

Ale drukować winny na Narodowców, są pierwsi, bo tak im każe euro-burdel, a po drugie trzeba tępić konkurencje.

Pejsate pachołki!!!

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574534

skoro nagłaśniają przestępcze czyny poprzedników, wytaczają medialne działa przeciwko nim, informują, oskarżają i krzyczą, ale to tylko "parole, parole, parole ...", bo żaden z tych kłamców, złodziei, zdrajców, przekrętów i co tam jeszcze nie siedzi w więzieniu. Kodziarstwo pluło, spotwarzało i popychało policję, ale im za to nic, ubywatele bezkarni, nietykalni!

Ale jak ktoś jest narodowcem i patriotą, zwyczajnym polskim obywatelem, to się go pomawia, oskarża i wsadza do więzienia! I proszę młoda, niewinna dziewczyna, co podobno zadrapała policjanta, być może, ale nie obrażała go, nie opluwała, nie szarpała, nie jest też kłamczuchą, współpracownicą służb specjalnych, manipulantką, zdrajczynią, czy złodziejką, ale mimo to "wierne i pierne służby zjełoczonej prawicy" wsadziły ją do więzienia w trybie ekspresowym!

Zatakowli znienancka, nagle, w przeddzień ślubu jej brata przyjechali do domu i zabrali ją. Potem bez powiadomienia rodziny, ani poinformowania jej nagle przewieźli ja do Warszawy, gdzie siedzi z kryminalistami!

Tak właśnie działa policja pod rządami zjełoczonej prawicy - Ministra Brudzińskiego, to właśnie są owe europejskie lewackie standardy, którym hołduje partia rządząca! Gęby pełne frazesów, kłamstwa leją się jak rwąca rzeka, a jak przychodzi do realizacji to tylko nikczemne, pozaprawne antyobywatelskie działania!

Przekrętów, zdrajców, morderców, czy współpracowników obecny rząd i jego służby zwyczajnie chronią, a patriotów, narodowców, zwykłych obywateli polskich atakują i zastraszają - w  co wy z nami gracie, wasze intencje są nieuczciwe, a czyny nikczemne!!!

To hańba, że usiłujecie zastraszyć narodowców,  bo przed kolejnymi wyborami sami dajecie najlepsze argumenty przeciw siebie - czy nikt u was nie myśli, nie przewiduje!

Rozumiem, że czujecie się mocni i bezkarni, ale jak długo jeszcze? Niestety, nic wam z tego nie wyjdzie, bo narodowców jest zbyt dużo i mają wielkie poparcie wśród "zwykłych Polaków" - oczywiście nie polityków, bo tam trudno spotkać kogoś uczciwego, prawego, czy patriotę polskiego, któremu zależy na Polsce i Polakach! Ale lada moment przekonacie się, że nieuczciwość nie popłaca! 

Żądamy zmiany haniebnego wyroku i natychmiastowego uwolnienia Barbary Poleszuk!

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Serce słowianki nie zna łez ...

#1574536

Areszt to ostateczność

Ale pamiętajmy że to nie pierwszy raz ma ta pani na bakier z prawem

Niemniej jednak należy ja wypuścić

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1574537

Płomień potrzebuje tlenu.

Tlenem jest Naród.

Iskrę gaszą w zarodku bo doskonale wiedzą, że... ISKRA BOŻA wyjdzie z POLSKI!

PS

Szatan, choć sobie mądrość i siłę przyznaje,
Wie, że kłamie i wiary sam sobie nie daje;
Dlatego rad śród ludzi zdania swoje szerzyć,
By je słysząc z ust cudzych, mógł im sam uwierzyć.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

casium

#1574543

Rejon Hajnówki jest zdecydowanie lewacki. Od lat w starostwie i gminie rządzą tam lewacy - często o korzeniach białoruskich czy ukraińskich - często nienawidzący polskiego patriotyzmu.

Dlatego zamieszkał tam m.in. komuch z SLD Włodzimierz Cimoszewicz - który 1980 został zarejestrowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa jako kontakt operacyjny. Jest to syn Mariana Cimoszewicza, komunistyczno-sowieckiego zbrodniarza z NKWD, czyli tzw. Informacji Wojskowej w sowietyzowanym LWP.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1574558

 

Basia Poleszuk - ofiara UBecji PISowskiej

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Największym złem dla świata jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1574889