Gdzie się ukryłeś Panie?

Obrazek użytkownika jan patmo
Blog

 

 

 

Gdzie  jesteś tej ciemnej nocy

co nigdy chyba się nie skończy?

Czy dalej przybity jesteś do krzyża?

Czy oddając Ojcu Ducha Swego

już rozdarłeś zasłonę w starej Świątyni?

Czy zstąpiłeś już do otchłani?

Gdzie się ukryłeś Panie

Życie nasze i Zmartwychwstanie? 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Na zdjęciu "Ukrzyżowanie z widokiem Toledo", EL Greco (Domenicos Theotokopoulos), ok. 1604-14, olej na płótnie, 111x69, z Coleccion Banco Santander -  jeden z siedmiu obrazów autorstwa malarza oraz jego warsztatu, zgromadzonych na wystawie "Ars Sacra El Greca", w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach, w tym oczywiście jedynego obrazu El Greca w Polsce z przedstawieniem św. Franciszka z Asyżu (z kolekcji tegoż Muzeum). Wystawa zorganizowana z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 100- lecia utworzenia Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach, trwa do końca listopada. Nawet jak komuś nie po drodze, warto zboczyć i jednak zobaczyć wystawę. I zobaczyć też Siedlce, w których choćby sporo się zachowało zabytków z okresu gruntownej urbanistycznej i architektonicznej przebudowy miasta w czwartej ćwierci XVIII wieku, z czasów Aleksandry z Czartoryskich Ogińskiej.  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1574463

Nie czuję się uprawnionym, aby oceniać malarstwo lub stawiać się w roli znawcy. Moja opinia niewiele znaczy, ale chciałbym tylko dodać, że zachwycają mnie niemalże wszystkie dzieła-obrazy, powstałe w wieku XVII i XVIII i XIX.

A Chrystus Umarł, Zmartwychwstał i Powróci. Być może powróci szybciej niż wszyscy sądzimy.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1574482

Znawcą być nie trzeba by doznawać zachwytu w zetknięciu z dziełami sztuki, i to nie tylko najwyższego lotu. Bycie znawcą może wręcz stępiać wrażliwość.

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1574511