Ukraina wydala węgierskiego konsula

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Artykuł

Kijów w czwartek przekaże Budapesztowi notę dyplomatyczną o konieczności opuszczenia Ukrainy przez konsula Węgier, który odpowiada za wydawanie paszportów węgierskich obywatelom ukraińskim na Zakarpaciu – oświadczył szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin.

Dialog na ten temat utrudnia ukraińsko-węgierski spór o nową ustawę oświatową przyjętą przez parlament w Kijowie w 2017 roku. Według Budapesztu, narusza ona prawa mniejszości węgierskiej na ukraińskim Zakarpaciu, gdyż ogranicza nauczanie w języku ojczystym. Z powodu sporu Węgry blokują m.in. posiedzenia Komisji NATO – Ukraina.

Ocena polecanki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

mniejszości węgierskiej. I chce do Unii Europejskiej.

W II Rzeczypospolitej - mając znacznie większe przywileje, niż teraz Węgrzy na Ukrainie - Ukraińcy także "walczyli" o "wolność" (aż wreszcie zostali sowiecką republiką!). A teraz przenoszą te sowieckie "doświadczenia" z "wolnością" - na mniejszości narodowe - Polaków, Węgrów.

Niestety - Ukraina, Ukraińcy nadal nie dojrzeli do stania się bytem państwowym. Smutno widzę ich przyszłość! Zamiast szukać sojuszników - kreują sobie wrogów. Suum cuique! (Dostaną - na co zasłużą).

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1572959

Ciekawi mnie czy pobyt u nas ich trochę "ucywilizuje". Jeśli unikniemy utworzenia się ukraińskich gett w Polsce to może???!!!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1572966

Wygląda na to, że Węgrzy mieszkający na Zakarpaciu powinni być wdzięczni za samą możliwość zamieszkiwania na niegdyś węgierskim terytorium dzisiejszej Ukrainy. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1572967

W tym sporze rząd polski milczy - a powinien wspierać Węgrów, bo przecież Ukraińcy od zawsze sa wrogo nastawieni do Polaków...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1573237