150 mln na teatr żydowski w Warszawiwie

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Tomasz Gryguć nazywa Warszawę "Warszawiwem", i choć ma wkurzający styl, nie można mu odmówić racji. Tak, Polska jest żydowską kolonią. Zaznaczam, że naprawdę nie lubię antysemitów, ale ... o czym tu w ogóle pisać. 

 

Żydzi po nas "jeżdżą", jak kierowcy po przejechanym kocie, a Polska przeznacza im 150 mln zł, co uratowałoby życie niejednego polskiego dziecka. Przyznam się, że uczucie bezsilności miesza się z wściekłością:

 

Warszawscy radni przyznali pieniądze na rewitalizację i adaptację kamienicy przy ul. Próżnej 14, która w ciągu kilku lat stanie się stałą siedzibą Teatru Żydowskiego. Na realizację tego projektu przeznaczono 150 mln zł, które zostaną wykorzystane m.in. na przeprowadzenie konkursu architektonicznego, wykonanie dokumentacji projektowej i realizację inwestycji.

https://www.tvp.info/38761161/150-mln-zl-na-rewitalizacje-teatru-zydowsk...

 

Czy naprawdę przerobienie kamienicy na teatr musi kosztować aż 150 mln złotych? Ciekawe, jak głosowali radni PiS. 

Nową siedzibą teatru i Centrum Kultury Jidysz będzie kamienica przy ulicy Próżnej 14. 

 

Co mogę powiedzieć. Straszny wstyd. Hańba? Nie, znacznie gorzej. Nie wiem jak to nazwać, to jakiś masochizm. Czy Polacy są normalnymi ludźmi? Nie, to nie Polacy, to "Warszawiacy", sprowadzeni do Warszawy członkowie PZPR i ich rodziny. Nie wiem, śmiać się czy płakać...

 

Ciekawe, co na to kandydaci na prezydenta Warszawy...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:20)

Komentarze

Kandydaci będą się prześcigać w nakładaniu jarmułek, by odegrać swoje role w tym żydowskim teatrze (być może jeden Jakubiak sobie daruje).
Na deser złożą wniosek o rozwiązanie ONRu a na Placu Zbawiciela pojawi się tęcza, jaki-ej jeszcze świat nie widział.

 

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
0
#1571654

  Witam! Na ustach wielkie płomienne frazesy, ale ostatnio odnoszę wrażenie, jakby ich, lub "Jego" nam podmieniono. Po czynach ich poznacie, a czyny podłe! Nie na takiego prezydenta głosowaliśmy. Sami się zakłamujemy, nie podnosząc wstydliwie tego tematu. Gdzie aneks, jako główna obietnica wyborcza? Czyżby, jak plotka wędruje, że w naszym kościele katolickim prawie 50% było TW? Świadomych, lub szantażowanych. Lepsza bolesna prawda, niż kłamstwo i niepewność... Pozdrawiam!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1571670

Też założy, jak mu partnerka życiowa Irmina każe!

https://wpolityce.pl/polityka/410241-partnerka-marka-jakubiaka-startuje-...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1571705

Właściwie, to już się ści - goją..., tzn. ścigają.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1571655

politycznych zgadzają się ze sobą w większości kwestii, w tym dotowaniu kwotą 150 mln, z naszych polskich podatków - żydów, którzy tu podatków nie płaca, ale władze bez przerwy im dają nasze pieniądze!

Aby się o zgodności radnych pisu i pełocji przekonać wystarczy parę razy pójść na spotkania rady warszawy, gdzie radni - obiboki zgodnie nudząc się w czasie obrad, aktywizują się jedynie do zgodnego głosowania!

W związku z tym głosowanie w czasie nadchodzących wyborów na którąkolwiek z ww. formacji utrwala jedynie dotychczasową patologię, czyli sprytny układzik warsiawsko-żidowski!

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1571659

Niech no tylko któraś strona by spróbowała się przeciwstawić... Jak widać strach przed Żydami paraliżuje ludzi władzy na każdym szczeblu, a przykład niestety idzie z samej góry.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1571664

Misio, jaki strach ???

TAM przecież sami swoi.

TAM ani jeden LACH!!!

TAM TYLKO ! 

nienawidzący goi...........

wszędzie indziej są:

https://www.youtube.com/watch?v=y7POLK-2hnE

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1571665

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1571668

Szanowny Romualdzie. 

Dzięki bardzo za Pozdrowienia, wzajemnie Pozdrawiam. Dzięki Bardzo za tę celność, którą mnie Obdarzyłeś. Ale chciałbym bardzo prosić, by to - poeto, nigdy nie pisane było dużą literą. TO tylko epitet, którym mnie  kiedyś, na początku tej mojej pisaniny, tego mojego wierszoklecenia, Obdarzyła Pani Krysia, Nauczycielka Polskiego, wtedy z 29 letnim stażem dydaktycznym. Podesłałem do niej kilka moich wierszy i fraszeczek z prośbą o profesjonalną ocenę i krytykę - miażdżącą, na którą byłem gotów. No a za kiilka dni patrzę, a tam list od Pani Krysi a w nim słowa, do dziś pamiętane: 

- Witaj poeto, twoje wiersze mnie urzekły....... pisz fraszki, pisz, bardzo celne. 

Więc piszę, się staram, by celność w nich była. Ale raz jeszcze proszę Szanowny Romualdzie - ze mnie żaden pan, a poeta to tylko przywłaszczony epitet, żadną miarą nie zasługujący na wielką literę.  Są Godniejsi ode mnie. Wielokroć.

IM Szacun Wielki

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1571678

Skromność to bardzo piękna sprawa, ale niepraktyczna... ;)

Ma Pan znakomity styl i zasługuje na adekwatne określenie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1571680

Czy ja mieszkam w Polsce, w Warszawie ?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1571682

......Polaków za innymi, którzy nas będą wspierać, którzy nas będą popierać, którzy zagwarantują iż nie upadnie, nie zawali się to co chcemy właśnie zbudować! A ponieważ każda opcja polityczna w Polsce chce budować zawsze nieco inaczej, to przy dwóch spierających się korzysta zawsze ten trzeci, wolny od obciążeń, wolny od wewnętrznych sporów, od długów, od nacisków, od niebezpieczeństwa i tak można by ciągnąć jeszcze długo. Dlaczego zatem jesteśmy aż tak podatni na wpływy ościennych, innych podmiotów politycznych, gospodarczych, kulturowych, ekonomicznych, wojskowych itp. Ano dlatego że jedną z najstraszniejszych naszych wad narodowych jest niestety nasza wrodzona, wzjemna zawiść, zazdrość, których owocami jest właśnie indywidualizm, zawziętość i w końcu pieniactwo. To nas wyniszcza i nastawia przciwko sobie, jeśli jeszcze do tego dojdą jakoweś łatwe pieniądze, to mamy tzw. polskie kures......., no wybaczcie ale wiecie o co chodzi. Inaczej, kulturalniej, poprawniej mówi się: "zdrada polskiego interesu narodowego"! Pozdrawiam b. serdecznie Ciebie Romuald i innych niepoprawnych blogerów.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1571683

Zgadzam się z każdym zdaniem, choć może się ono niektórym nie podobać., Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1571730

Wygląda na to, że mamy antypolski rząd, który zachęca Hindusów (i chyba nie tylko Hindusów) do emigracji do Polski. Teraz wiemy po co była ta podmiana rządu. Szydło, Macierewicz, Szyszko, wracajcie! https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=bFF9pzRFmi8

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1571699

Tekst cuchnacy KAŁEM !

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

H44

#1572391