Antypolska gra. IPN reaguje

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Artykuł

Do prokuratury trafiło zawiadomienie w związku z opublikowaniem w sieci animacji "promującej grę komputerową znieważającą swoimi obrazami i treściami dobre imię oraz godność Narodu Polskiego i Rzeczypospolitej Polskiej" - poinformował w sobotę Instytut Pamięci Narodowej.

Jak przekazano w komunikacie IPN zawiadomienie prezesa Instytutu Jarosława Szarka trafiło do prokuratury w piątek. Jak dodano animacja zawiera m.in. sceny rozstrzeliwania i mordowania więźniów w komorze gazowej, w obozie zagłady, w których padają sformułowania: "polskie obozy koncentracyjne, gdzie jest honor tego wielkiego polskiego narodu, gdzie jest wasz honor, wy polskie psy".

Ocena polecanki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

To jest ciekawostka!  Przyjmuję zakłady. Zwłaszcza po uchyleniu "wrażliwych"zapisów w znanej ustawie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1571416

Dobre imię oraz godność Narodu Polskiego i Rzeczypospolitej Polskiej w wersji La La Poland?

TVP reklamowała nowy program w następujący sposób: „La La Poland bowiem to światowe mocarstwo i gospodarcza potęga, „pierwszy eksporter ziemniaków na Europę Wschodnią i cykorii na rynki azjatyckie, największy eksporter żyrandoli i stolarki otworowej”, a jego obywatele to naród predestynowany do szczególnych zadań, choć targany spiskami i wichrami historii”.

Czy prawdą jest, wg. LaLa Poland, że Polska nie ma żadnych osiągnięć, a jej obywatele to ludzie przekonani o swoim mesjanizmie i owładnięci teoriami spiskowymi? Czy to jest prawda na nasz temat, czy to raczej narracja GóWj, którą od lat sączy się do naszych głów?

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1571419

takie "gry" niewiadomego pochodzenia mają zawsze ten sam zapach....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1571423

pytanie za ,... przynajmniej milion zł bo gdybym miała kasę,to taką nagrodę dałabym tym,którzy by drania odkryli a  następnie  milionowe odszkodowanie wyciągnęła bym  od drania  przez super sprawną kancelarię prawną 

ale cóż kasy nie mam ,wiec pozostaje tylko liczyć na sprawny urząd odpowiedzialny za taki "|wyczyn"

nocne pozdrowienia z podziękowaniem za  wyciągniecie tematu 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1571550

Odnośnie Twego pytania, to problem jest pokłosiem "odszczekania" ustawy o IPN-ie. Bedą następne prezenty, gdyż przeciwnicy naszego kraju, a zwłaszcza naszego narodu nie odpuszczą.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1571562

blogerzy i internauci,to jest własnie ten sposób na walkę z nikczemnością 

serdeczności słoneczne  i pełne wiary :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1571564