Korporacje prawnicze, czyli każda korporacja sobie, rzepkę skrobie

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

 

Po korporacji sędziowskiej, inna korporacja niczym ranna lwica broniąca swoich młodych, broni swoich członków. Chodzi o korporacje notariuszy w trójmiejskiej małej Sycylii. Notariusz ponoć zawód zaufania publicznego ( he, he, ale nie w Trójmieście) wespół zespół z mafią mieszkaniową  pozbawiał Bogu ducha winnych ludzi jednego majątku jaki posiadali, t.j. mieszkań.

Przy pomocy notariuszy tworzone były takie umowy, że przy wzięciu np. 15 tys. pożyczki od naciągaczy, traciło się mieszkanie warte kilku lub kilkunastokrotnie więcej niż rzeczona pożyczka.

Ludzie w trudnej sytuacji życiowej nie mający zdolności kredytowej w bankach szli do naciągaczy, za którymi stało kilku nieuczciwych notariuszy ( 4 z Gdańska i 1 z W-wy).

Ludzie będąc przekonani, że idą do przedstawiciela zawodu zaufania publicznego, często nawet nie czytając albo czytając nie rozumiejąc tego co jest napisane w umowie  podpisywali posuwane im przez kooperujących z mafią mieszkaniową notariuszy i w momencie złożenia podpisu de facto tracili mieszkanie.

Co zrobiła  Regionalna Izba Radców Prawnych w Gdańsku? Ano nic, nawet nie zawiesiła tych notariuszy w myśl zasady, że kruk , krukowi oka nie wykole.

Przepraszam ale te wszystkie korporacje prawnicze można nazwać jednym wielkim skurwysyństwem, nie kontrolowani przez nikogo pozbawieni zasad moralnych i zawodowych w myśl zasady, hulaj dusza piekła nie ma , robili co chcieli.

Czas skończyć z tymi praktykami, czas skończyć z obowiązkową przynależnością do takiej czy innej korporacji prawniczej i dlatego trzeba zmienić prawo.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:12)

Komentarze

Korporacje to po prostu mafie "nadzwyczajnych kast"...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1571393

Coś w tym stylu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1571574

W tej formie - jaki jest, daje tylko "nadzwyczajnej kascie" ogromne zarobki - a jak sie okazuje, notariusz stwierdza wylacznie, ze pan A to pan A ( na podstawie przedstawionych dokumentow czyli dowodu osobistego lub paszportu), pan B to B i ze umowa przez nich zawarta zostala przez nich osobiscie podpisana. Notariusz nie ma obowiazku (chyba, ze ma?) badania zgodnosci umowy z prawem, czy tez sprawdzania, czy pan A nie oszukuje pana B (lub odwrotnie).

W USA nie ma notariatu w polskim rozumieniu. Notariuszem moze zostac kazdy obywatel po dwu czy tez trzytygodniowym wieczorowym kursie. Bo notariusz po prostu stwierdza tozsamosc osob podpisujacych dana umowe i zaswiadcza o wlasnorecznosci podpisow. Taka usluga w USA kosztuje 10-20 USA, a wiele bankow robi te uslugi za darmo - dla swoich klientow. Jak ktos chce zawrzec umowew powazniejszej sprawie - idzie do prawnika, aby ten sprawdzil (prawnik tez moze... byc notariuszem). Bierze on wtedy honorarium za sprawdzenie umowy - a nie za jej notarialne potwierdzenie...

Zbyt proste, zeby bylo mozliwe w Polsce?  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1571401

wszak notariusze Polsce nie robią nic szczególnego, czego nie mogliby robić inni prawnicy, ale pobierają za swoje czynności szczególnie wysokie wynagrodzenia i często dla ludzi korzystających z ich usług wysokość tych wynagrodzeń stanowi bardzo poważny problem!

Pora ukrócić samowolę różnej maści prawników w Polsce, w tym sędziów, adwokatów, prokuratorów i notariuszy! Kiedyś były to zawody zaufania publicznego, ale skandaliczne i haniebne zachowania, postępowanie wbrew obowiązującemu prawu, większości przedstawicieli tych zawodów całkowicie obaliło ten mit i teraz nie mówi się o nich inaczej, jak zawody zakłamania, czy zawłaszczenia publicznego!

Zachowanie notariuszy gdańskich to zwyczajna mafijna zmowa i jawnie wskazuje na konieczność zmiany i oczyszczenia z oszustów i przekrętów także i tej dziedziny sektora prawnego!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1571447

I dlatego wywalenie ich z zawodu byłoby dobrym ostrzeżeniem, dla wszelkiej maści cwaniaków w tym zawodzie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1571576

pełne poparcie 

a moze jakaś akcja typu won oszusci zwani ,... ?

jak by co to ja sie dołączam :)

pozdrowienia :)

p.s ciekawe,komu się  temat nie podobał,ze zaniżył punktację nie informując |dlaczego"moze jakiś 3miejski notariusz ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1571580

Likwidacja notariatu moim zdaniem to pomysł zbyt daleko idący, na początek  wystarczyłoby , żeby nie było obowiązku przystępowanie do korporacji notarialnej inaczej związku zawodowego notariuszy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1571575