"American Dream" LOT-u

Obrazek użytkownika cisza
Kraj

Może przez te upały moją wyobraźnię dotknęło coś w rodzaju przegrzana albo też tzw. teorie spiskowe o Polin wchodzą już w kolejne stadium „zajęć praktycznych”. Chodzi mi o państwowego przewoźnika PLL LOT i dziwnej roli speca od wizerunku w tej firmie Jonny Danielsa. Bryluje między „pałacami” a mediami, uwija się doskonale zorientowany niczym miododajna pszczoła. Nie ominął też, o dziwo, „moherowego” Torunia. Może już niebawem wypadnie nam dziękować temu bywalcowi rządowych gabinetów, który jakby nam z nieba spadł, za pomoc w sprawie wymarzonych amerykańskich „przepustek do raju”.

Aby podnieść liczbę pasażerów latających za ocean, co biznesowo zrozumiałe, firma LOT ogłosiła kampanię dot. zniesienia wiz dla Polaków. Chodzi o spadek liczby odmów, o to by Polacy wreszcie rzetelnie i bez obaw wypełniali wnioski wizowe, by przestali kłamać odpowiadając na wrażliwe pytania z kwestionariusza wizowego.

„Zniesienie wiz do USA jest możliwe jeszcze w tym roku – powiedział Adrian Kubicki, rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT, na spotkaniu podsumowującym dotychczasowe działania w ramach kampanii „Bez wiz do USA”. Narodowy przewoźnik zainaugurował ją pod koniec stycznia br. By Polska dołączyła do programu Visa Waiver odsetek odmów przyznania wiz przez konsulaty USA w Polsce musi spaść poniżej 3 proc. do końca września br. Kampania ma zachęcić do ubiegania się o wizy, eliminując powszechne błędy przy składaniu wniosków.

W tę kampanię zaangażowały się także m.in. MasterCard, Rainbow, Polska Izba Turystyki, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

https://businessinsider.com.pl/polityka/bez-wiz-do-usa-kampania-pll-lot/nvbm9ne

„Z wizami do USA wiąże się wiele emocji i mitów, co powoduje, że Polska nadal jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, której obywatele w podróży do USA potrzebują wiz. Naszym celem jest obalenie tych mitów i zachęcenie Polaków, by w ciągu najbliższych tygodni występowali o wizę, ale jednocześnie robili to rzetelnie, gdyż każde niewłaściwe aplikowanie kończy się odmową”— wyjaśnia Rafał Milczarski, prezes LOT.

https://www.fly4free.pl/lot-wiza-usa-kampania/

Temat wiz stał się tylko pretekstem do napisania tej notki, bo cofnęłam się pamięcią jak to bogaty LOT / a parę lat temu miał upaść zadłużony, jak marzyło się PO!! / sypnął forsę amerykańskim Żydom na doroczną paradę. Nie podano wysokości tej donacji…

„3 czerwca ulicami Nowego Yorku przeszła żydowska parada „Celebrate Israel”. Na liście sponsorów parady znajduje się nasz narodowy przewoźnik LOT Polish Airlines.

Parady na cześć Izraela odbywają się w NY od 1965 roku. Hasłem tegorocznego przemarszu, podczas którego uczczono 70. rocznicę powstania Izraela, było „70 & Sababa!” („70 i Cudownie!”). /…/ W przemarszu uczestniczyło ok. 40 tys. osób….Na liście sponsorów żydowskiej parady znajdują się głównie organizacje żydowskie. Czy LOT też do nich należy? A jeśli nie, to dlaczego sponsoruje żydowska paradę w USA? W jakim celu polski przewoźnik narodowy daje pieniądze Żydom, którzy organizują antypolską nagonkę na całym świecie? Ile takich „sponsoringów” ma miejsce? Jakie kwoty polskie Spółki Skarbu Państwa wypłacają Żydom, w tym fundacji Jonny’ego Danielsa? To są pytania, które dobrze byłoby zadać podczas spotkań z politykami PiS.

http://wprawo.pl/2018/06/13/lot-polish-airlines-sponsorem-zydowskiej-parady-w-nowym-yorku/

Sponsorzy „Celebrate Israel” – z oficjalnej strony organizatora.

 • American Friends of Magen David Adom

 • America China Public Affairs Institute

 • American Committee for Shaare Zedek

 • American Zionist Movement

 • AMIT

 • Ariel University – College of Judea and Samaria

 • Avi Chai Foundation

 • Bank Leumi

 • Birthright Israel

 • Carisma Large Format Printing

 • Carmel Limo Service

 • Christian Broadcasting Network

 • El Al

 • Hillel Yeshiva

 • Iranian American Jewish Federation of New York

 • IDB Bank

 • IDT Telecom

 • Israel Ministry of Tourism

 • Israel Bonds

 • Jewish National Fund

 • Jordache

 • Lot Polish Airlines

 • Macabbi USA

 • March of the Living

 • National Yiddish Theatre Folksbiene

 • Nefesh B’Nefesh

 • One Israel Fund

 • Russian American Jewish Experience

 • RUSA Radio

 • Technion

 • The Band’s Visit

 • The Hebron Fund

 • Zavo Restaurant & Lounge

https://celebrateisraelny.org/parade/sponsors/

Dziwny i nie dziwny zarazem sponsoring LOT-u skojarzył mi się jednoznacznie z zatrudnionym / ściśle współpracującym? / z tą firmą jako spec od wizerunku znanym „namiestnikiem izraelskim w III RP” panem Jonny Danielsem. Oto fragment wywiadu z nim, w którym potwierdza skąd czerpie dochody:

„Porozmawialiśmy o pańskiej fundacji i karierze militarnej, z czego się pan utrzymuje?

Prowadzę firmę z branży Public Relations. Mam wielu klientów, obsługuję głównie małe firmy – pomagam im wejść z ich marką na rynek międzynarodowy. Współpracuję również z LOT-em, z czego jestem bardzo dumny. Pomagam w budowaniu wizerunku LOT-u za granicą. Kiedy LOT otworzył nowe połączenia do Los Angeles, dbałem o to, żeby wszystkie lokalne media informowały jak niesamowite są Polskie Linie Lotnicze i że są najlepsze na świecie. Tym się zajmuję, dzięki temu mam na rachunki i prowadzenie fundacji.

https://www.tvp.info/34382010/powinnismy-powiedziec-merkel-masz-tu-rachunek-plac

I tak np. pan Jonny Daniels w ramach budowania wizerunku LOT-u poleciał razem z premierem Glińskim i prezesem LOT-u do Singapuru, świętować nowe połączenie. Znaczy jest tam kimś ważnym!

Pracownica jego fundacji przypomina też rolę LOT-u w umacnianiu przyjaźni z Izraelem:

„Lena Klaude z fundacji From the Depths powiedziała PAP… że Polskie Linie Lotnicze LOT realizują obecnie połączenia z Izraelem z pięciu polskich miast, co – jak mówiła – przekłada się na rozwój turystyki. „W ciągu zeszłorocznego sezonu letniego Polskę odwiedziło blisko 200 tys. Izraelczyków, którzy jako cel swojej podróży wybierają m.in. Warszawę, Kraków i Auschwitz”

Już wcześniej /styczeń 2017/ PLL LOT wprowadził w życie projekt pana Danielsa dotyczący Holocaustu:

„Przed startem dzisiejszego lotu z Warszawy do Tel Awiwu kapitan i załoga poinformowali pasażerów o obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Każdy z podróżnych znalazł na swoim siedzeniu książkę „Sprawiedliwi!”, o historiach Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie Zagłady./…/

Ten mały projekt upamiętnienia w czasie lotu z Izraela do Polski jest bardzo silnym symbolem naszych dwóch narodów zbliżających się ponownie do siebie. W czasach, kiedy większość świata nas unika. Piękne jest zobaczyć Polskę, która stoi po naszej stronie – podkreślił Jonny Daniels, założyciel Fundacji.

https://www.wprost.pl/historia/10040474/PLL-LOT-upamietnil-ofiary-Holocaustu-Izraelskie-media-donosza-Polska-pamieta.html

Czy wizy do USA rzeczywiście zostaną wkrótce zniesione?

Ileż to lat różne, bardzo poprawne politycznie służby MSZ starały się i obiecywały. Odsetek odmów to jedno a nieprzychylne Polakom lobby żydowskie w USA to drugie…

Czas pokaże, może kampania LOT-u odniesie skutek jeszcze przed kolejnymi wyborami? Byłby to dla rządzących sukces wagi ciężkiej! Czy wielu Polaków, jak marzy LOT zdecyduje się polecieć turystycznie – pewnie wielu a ilu uda się tam na dłuższy, często nielegalny pobyt? Może się mylę ale wątpię w kolejną emigrację… chyba dzisiaj już przybladła wizja „amerykańskiego raju”. Wątpię, by masowo porzucali rodziny, domy, mieszkania…

Jaką rolę w sprawie wizowej odegra słynny sierżant izraelskiej armii pan Daniels i jakie dalsze plany sponsoringowe ma Spółka Skarbu Państwa RP czyli PLL LOT, by załatwić Polsce przychylność kongresmanów? Chodzi tu przecież o decyzję tych samych ważnych ludzi, którzy niedawno podpisali się pod groźną i bardzo kosztowną dla Polaków ustawą JUST Act 447.

Takie to są moje skojarzenia… Co o tym myślicie?

ps. obrazek z sieci: nowe malowanie samolotu PLL LOT.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:18)

Komentarze

Napisałaś Ciszo - .......chyba dzisiaj już przybladła wizja „amerykańskiego raju”. Wątpię, by masowo porzucali rodziny, domy, mieszkania…

TO żaden raj. TO amerykański szaj...s.

Wiem o tym z autopsji. 33 lata wystarczyło by poznać te "uroki".  No i mam wrażenie nieodparte, że wielkie, największe "zasługi" ma w tej przybladłej wizji o której Wspominasz, ta nacja myckowa - która jak szarańcza wszystko wszędzie obsiadła i żre, i niszczy, i się tylko pasie:

https://www.youtube.com/watch?v=y7POLK-2hnE

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1
#1570647

Znajoma Galicyjka jak to Galicyjka miała rozsianą rodzinę po całym świecie. Co rusz dziedziczyła spadek po którejś z cioć. Tak się złożyło, że jedną z cioć miała w Stanach. Była ona już nieuleczalnie chora. Urzędnicy z amerykańskiej ambasady odmówili jej wizy. Poczekali aż Ciocia umrze i dopiero wtedy dostała gdy musiała jechać w celu sprzedaży odziedziczonego po cioci majątku. ( było to jeszcze w czasach przed internetem i komórkowymi telefonami ). Odmawiając tej wizy odmówili jej ostatniego kontaktu.

Znajomi się na mnie się obrazili gdy odmówiłem im wizyty w Stanach. Brat sąsiada został tam zamordowany w nocy przed powrotem do Polski. Nie rozumiem skąd tyle u nas sympatii do Amerykanów.

Okazywać szacunek, ale trzymać się od nich na dystans.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6
#1570655

"Nie rozumiem skąd tyle u nas sympatii do Amerykanów."

Mają u nas opinię potężnych strażników sprawiedliwości, pokoju etc. Dbają o to, by o zgniłych owocach "wprowadzania demokracji" na świecie nie mówiono....rewolucje to wielki biznes.

Gdy wspominamy Teheran, Jałtę chętnie pomijamy udział i zdradę F.D.Roosevelta.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

CISZA

#1570674

Ta sympatia to nie jest skierowana do Amerykanów lecz do Żydów i jest powszechna. Mają ten dar, że wszystkim się podobają, od Ukrainy, którą rządzą po Chiny o których za komuny krążył taki dowcip:

Cyrankiewicz miał swojego Żyda, który znał języki obce i wszystko mu na świecie załatwiał. Raz wysłał go w jakiejś sprawie do Chin. Ten po czterech latach wraca uśmiechnięty i już od progu krzyczy - Panie Premier załatwiłem. Cyrankiewicz niezadowolony oj Mosiek, Mosiek, załatwiłeś, ale cztery lata. Panie premier ja w dwa dni załatwiłem, ale czy Pan Premier myśli że wśród tylu Chińczyków to jest łatwo drugiego Żyda znaleźć?

Z osobna każdy czy każda z nich jest bardzo sympatyczna.

Są wszędzie i wszystkich znają. Np. były Pan Premier Ukrainy Jaceniuk, zna większość mieszkańców naszej Góry Kalwarii z której się wywodzi, jak i mieszkańców nowojorskiej Brighton Beach, gdzie długie lata mieszkał i robił interesy, a na urodzinach jego Dziadka w Jerozolimie było ponad 10 000 gości. A my w tej Ameryce marnowaliśmy czas karczując puszcze, albo w Chicagowie w rzeźniach dzieląc bydło na ćwiartki. Z Żydami dzieli nas drobna sprawa 6 000 lat cywilizacji.

No i jeszcze jedno oni przez te ostatnie 6 000 lat w teokracji żyją, a my cały czas ćwiczymy różne systemy od komunizmu do feudalizmu i odwrotnie.

Pozdrawiam.

P.S. Na fotografii: Wybory "Miss Judei" w Warszawie. Uczestniczki konkursu. Widoczne m.in. laureatki: miss Zofia Oldakówna (x), wicemiss Maria Łobozowska (1) i wicemiss Liza Harkanz

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1570683

Nie byłam tam ale wiem, że w tym ogromnym kraju mniejszość żydowska posiadająca media, banki....rządzi zdalnie większością  skutecznie lobbując na swoją korzyść. Gdy kto podskoczy wszczynają jazgot na cały świat nie stroniąc d kłamstwa. W tle zawsze kasa.... 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

CISZA

#1570672

Tak Ciszo, TAK właśnie jest. Ta prawda kłuje nas w "oczy" gdy słuchamy tej rozmowy z żydowskim rabinem, gdy go umiejętnie ciągnie za język Ten Mądry pastor, a żydowski rabaj ujawnia porażającą prawdę, porażające fakty ! Że wspomnę tylko o jednym z nich, o kulisach 9/11 - zbrodni niewyobrażalnej, zaplanowanej, realizowanej przez długie miesiące. Zbrodni, która odebrała życie kilku tysiącom Obywateli Amerykańskich, wsród których ani jednego żyda !!!

:

 

911thology 2015 - Dimitri Khalezov's new urgent address

www.911thology.com

http://www.911thology.com\PGP_key_Dimitri_Khalezov_used_to_sign_books ... Dimitri. For an English version of my article on the nuclear demolition of the World ...

9 11 Trzecia Prawda Dimitri Khalezov (1of2 Full) YouTube ...

chomikuj.pl/megur/11+Wrzesnia/9+11++Trzecia+Prawda...

9 11 Trzecia Prawda Dimitri Khalezov (1of2 Full) YouTube { wersja bez tłumaczenia }.avi • Przesłane przez anthonyc31 dnia 6 maj 2011 (Part 1 of 2 Full) Amazing interview with DimitriKhalezov, former Nuclear Intelligence officer of the

Czasopismo NEXUS: 11-tego Września - Trzecia Prawda

www.911thology.pl/nexus1.html

11 Września - trzecia prawda. (Wersja w języku polskim, zawierająca dodatkowe zdjęcia i filmy) To read this article in English ... Dimitri Khalezov .

Nuklearne wyburzenie World Trade Centre - wywiad z Dimitri ...

www.youtube.com/watch?v=Vmy8k_k91tc

Nuklearne wyburzenie World Trade Centre - wywiad z Dimitri ... wyburzenia budynków z kompleksu World Trade Centre. ... prawda / Niewygodne fakty ...

Trzy wybuchy nuklearne na Manhattanie – 9-11 2001 | PRP

www.wicipolskie.org/?p=21314

Publikacje Dimitri Khalezowa ... jak twierdzi Dimitri Khalezov, ... Ale trzecia rzeczywistość to wiedza Dimitri na temat skradzionej rakiety Granit, ...

Zbrodni, o dokonanie której oskarżono natychmiast jakiegoś Bin Ladena siedzącego gdzieś w jakiejś dziurze, w jakiejś jaskini, gdzieś w dalekim Afganistanie. No bo przecież kozioł ofiarny być musiał! Jak tego wymagała odwieczna tradycja "cywilizowanego" ludu.  
A przedmówca coś tu mówi o dzielących nas od żydów 6000 tysiącach lat "cywilizacji". Dziękuję uprzejmie za ten myckowaty wzorzec.

Polska na tle tej "cywilizacji" jawi mi się jak Królestwo Boże. Jako Kraj DLA INNYCH NACJI - WZORZEC. I Ludzie i Historia.

I ta ciągła walka na przestrzeni wieków z tym złem usiłującym NAS unicestwić. Te ciągle najazdy i z lewa i z prawa, z północy i z południa - dobitnie świadczą o TYM. Historia świata, historia innych narodów, historie innych krajów, gdy porównujemy z tym czego Polacy doświadczyli jako Kraj, jako Naród, z tym czego doświadczali przez te wieki, i z tym czego doświadczają nadal, to widać, że TA HISTORIA wystawia NAM świadectwo. ŚWIADECTWO PIĘKNE. 

Nie wiem czemu, ale w tym momencie przyszło mi na myśl zdanie z Księgi Ksiąg zapamiętane - BÓG KOGO KOCHA, TEGO DOŚWIADCZA........... 

A w tych poniższych linkach rzut oka na naszą WIELKOŚĆ w przeszłości, i na ten CORPUS DELICTI  zbrodniczych działań zbrodniarzy - sąsiadów :

https://niezlomni.com/rzeczpospolita-zostala-unicestwiona-infografika/

https://niezlomni.com/fascynujacy-klip-mapa-europy-widzimy-zmiane-granic...

na tych bandytów ! sąsiadów, których dążenia nie zmieniły się na jotę !  No, może poza Austrią, która dziś jawi się jako trochę bardziej normalna niż kiedyś.....

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1570703

  Witam Panią! Ta nacja ludzi o rozdwojonych językach, czyli Żydowska na Ziemi liczy około 16 mil. Ta garstka ludzi w porównaniu ludnością kuli ziemskiej, jest umocowana na  przekazie pokoleniowej manipulacji i kłamstwie. Ten naród wyzuty jest z powszechnych wartości zasad wspóżycia społeczności międzynarodowych. To tak w skrócie. Pozdrawiam!  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1570747

Naiwnym o dobrobycie z Nieba lecącym

Lecz wypruwanie żył w pracy nieodgadnionej

Do grobu kosztem życia wielu prowadzącym

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1570704