Fabryka siania fermentu.

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Świat

Wojna informacyjna to nowa jakość wojny psychologicznej i nowoczesna forma oddziaływania przez wywieranie presji na przeciwnika. Aktywizują się grupy internautów atakując w sieci inne opcje niż płynące z Kremla. Ta wojna już trwa.

Czy to jest wojna informacyjna czy propaganda

Wojna informacyjna trwa w polskiej i międzynarodowej sieci internetowej od wielu lat. O tym fakcie informują coraz częściej zagraniczne i krajowe media. Taki stan rzeczy jest zauważalny niemal codziennie w krajowym internecie.

Kampania dezinformacyjna wielu państw w tym Kremla, wojna psychologiczna poprzez stosowanie nowoczesnych technik psychologicznych nasila się z dnia na dzień głównie w związku ze zbrojnym atakiem Rosji na Ukrainę oraz ekspansją polityczną Rosji na świecie.

Każdy niemal nośnik informacyjny jest natychmiast infekowany przez zwolenników Putina - chociaż to jest to samo. Zwolennicy polityki i strategii wojny płynącej z Rosji używają do swego działania oficjalnych witryn internetowych np. Russia Today lub działają oficjalnie za pośrednictwem wewnętrznych rosyjskich stacji radiowych i telewizyjnych.

Prasa wielokrotnie donosi o zaktywizowaniu na terenie Unii Europejskiej w tym w Polsce wywiadu Rosji oraz współpracujących z nimi lewackich trolli. Aresztowanie rok temu przez służby specjalne Polski osób podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji to wcale nie był początek wojny wywiadów.

Trolle sowieckie i lewackie to sama sitwa skupiająca się już w grupach. Mechanizm ich działania jest prosty. Poprzez oszustwa starają się dostać do stron o treściach patriotyczno- narodowych, kibicowskich czy ONR -u istniejących już na Fb skupiające wokół siebie wiele tysięcy osób. Starają się oni uzyskać miano administratorów by ściągnąć w ten sposób swoją lewacką grupę i szybko „zainfekować„ prezentowane na tych stronach wartości patriotyczno – narodowe.To się już dzieje prawie na masową skalę wystarczy prześledzić portale społecznościowe.

Szkalują ci wrogowie i wyśmiewają w swoich komentarzach wizerunek młodych patriotów nazywając ich „ bandytami stadionowymi, kibolami, zadymiarzami itp. Cel tego działania jest jeden – rozbić rodzący się potężny Polski Patriotyzm i jego źródło. To są prawdziwi wrogowie być może nieraz gorsi niż ci stojący u bram Polski z bronią w ręku gdyż ich widać można ich policzyć i zidentyfikować.

Metoda działania agentury Rosji wyspecjalizowanej w swoim działaniu od wielu lat jest prosta i znana od wieków: to przekłamywanie rzeczywistości, ośmieszanie, zniechęcanie, apatia, strach itp.

Przykłady takich działań znajdziemy już w całym internecie, wystarczy przeczytać choćby np. i w Interii, Onecie,Neonie itp niektóre artykuły i komentarze, i wszystko staje się jasne.

Ale to nie żarty, to prawdziwa i autentyczna wojna propagandowa - nasila się ona z dnia na dzień i jest prowadzona i kierowana z Kremla, jest groźna a to już nie są żarty.

Walka o Wolną Polskę trwa nadal. !

 

Rosyjski troll tłumaczy, jak działał w internecie

           

 

 

 

 

Vitaly Bespalov przez trzy miesiące pracował w Sauvshkina - "fabryce trolli" w St. Petersburgu. Mężczyzna pokazał magazynowi TIME, jak wyglądała jego praca.

Trzy rosyjskie firmy działające na zlecenie Kremla zostały oskarżone o ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2015 roku. Ich pracownicy, nazywani często rosyjskimi trollami, masowo tworzyli fałszywe tożsamości w Internecie. Zasłaniając się fałszywymi nazwiskami, w bardzo przebiegły i wiarygodny sposób wygłaszali rosyjską propagandę. Spotkać można było ich zarówno na blogach, jak i najpopularniejszych portalach społecznościowych.

Trolle od swoich pracodawców otrzymywali karty sim, które były potrzebne do rejestracji na niektórych portalach społecznościowych takich jak na przykład VK.com, który jest rosyjską alternatywą dla Facebooka. - Rejestruję się jako kobieta. To jest dobra taktyka, ponieważ kobiety wzbudzają większe zaufanie. Stworzyłem właśnie postać, która nazywa się Maria Ivanova. Ustawiłem jej datę urodzenia na 14 maja 1994 roku. Najważniejszą rzeczą jest ustawienie zdjęcia profilowego – mówi Bespalov.

 

Widzisz, wchodzę na portal, który sprawia wrażenie ukraińskiego. Tak naprawdę treści prorosyjskie treści pisane są z Sankt Petersburga. Kopiuję link i masowo wklejam go z konta Marii na różne grupy - mówi. Wszystko sprawia wrażenie, jakby dodawała to atrakcyjna osoba.

 

New York Times dotarł do dwóch innych trolli, Aleksjeja i Sergieja, którym amerykańskie Ministerstwo Sprawiedliwości postawiło zarzuty. Mężczyźni zdecydowali się opowiedzieć o swojej pracy. Jak to się stało, że w ogóle zaczęli taką działalność? Jeden z nich marzył o karierze dziennikarza, jednak nie udało mu się otrzymać satysfakcjonującej posady. Drugi chciał po prostu dobrze zarobić. Producenci fake-newsów mogli liczyć na 1400 dolarów tygodniowo. Operacje przeprowadzane były zarówno w języku rosyjskim, jak i angielskim. Pracy było dużo, bo każdy z mężczyzn musiał wyrobić normę 80 komentarzy i 20 wpisów na blogach innych trolli.

Pracownicy każdego dnia otrzymywali szczegółowe informacje na temat treści, jakie mieli zamieszczać. Jedną z platform, na których generowali fałszywe informacje, był popularny serwis "Living Journal". Najczęściej materiały miały dotyczyć Ukrainy, wojny w Syrii, dzielnej postawy rosyjskich żołnierzy i porównywania Stanów Zjednoczonych z Rosją. Poprzez trolling i dezinformację, rosyjski rząd chciał szerzyć zamieszanie, wewnętrzne spory i niepokój na świecie.

 

 

 

 

https://noizz.pl/nauka-i-technologia/jak-dziala-rosyjski-troll-w-interne...

https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/844567,sa-trollami-p...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:15)

Komentarze

Eeee... nasze chłopaki tu na niepoprawnych to 1400$ na tydzień nie dostają. To gołodupce. Może stażyści? Albo wolontariusze, którzy mają się dopiero wykazać.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1570534

Te nasze portalowe to une  tak od serca,za free.
Patriotyzm sowiecki jest silny.
na ale jak bieda przyciśnie, to jadą do Włoch na plantacje pomidorów by zarobic

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1570562

w  fabrykach trolli...

 

w fabrykach trolli

jak w kacapskim niebie

ponoć dziewice

dają same z siebie

 

PS Niech się tylko nasze lokalne kacapskie trolle nie zaczną zaraz wysadzać! 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1570536

O tym w mediach cicho sza, a podobno były jakieś konsultacje społeczne.

3 miliony imigrantów z Wietnamu i Tajlandii do Polski. 

https://youtu.be/rWFrxDJkhjg

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7
#1570552

Możliwe że tacy są.Sympatykiem Rosji nie jestem,ale jedno mnie zastanawia:nieustanna nagonka małego i dużego Usraela oraz krajów satelickich na Rosję.To daje do myślenia.Natomiast trzezwo patrząc to nie Rosja wprowadza w kolejnych krajach "demokrację" żeby się obłowić,zatem kto jest bardziej niebezpieczny ?O starych grzechach Rosji oczywiście pamiętam,ale odnoszę wrażenie że ostatnio Rosja odpiera zmasowane ataki na siebie w odwecie za aneksję Krymu i wschodniej Ukrainy,gdzie pewna pejsata nacja własnie się instaluje za polskie pieniądze i takiego skurczenia się terytorium nie potrafią przeboleć.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Mirek300

#1570564

cyt:

Sympatykiem Rosji nie jestem,ale jedno mnie zastanawia:nieustanna nagonka małego i dużego Usraela oraz krajów satelickich na Rosję.To daje do myślenia

 

Pytanie komu daje do myślenia

http://prawy.pl/75139-zydzi-doceniaja-zaslugi-putina/

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1570568

Faktów,o których pisałem powyżej nie zmienisz tymi zdjęciami.Mało mnie obchodzi z jakiej okazji Putin pozował do tego zdjęcia,ale popatrz na zdjęcia "naszych" polityków w jarmułkach,obrady knesetu w Krakowie,to już całkiem inna sprawa.Widzę że tu jest dopuszczalne trollowanie wyłącznie na korzyść małego i dużego bandyty,natomiast logiczne myślenie nie jest w cenie.Trudno się dziwić w sytuacji gdy 96% światowych mediów jest w rękach tej nacji.Propaganda zrobiła swoje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Mirek300

#1570814

Daje do myślenia rozpętana w tym roku wściekła nagonka na Polskę po wizycie Netanyahu u Putina! Trzeba by jednak dać takim myślom dojść do głowy!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1570569

Ale i  wściekła nagonka  sowieckich onuc na naszym portalu,

jest ich tu wiecej niz sporo

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1570571

fetor onuc

 

tu perfumowanie

nie pomoże

kacapskie onuce

czuć po fetorze

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1570578

Na trolli prorosyjskich, dla których nie istnieje dobro Polski........ sądy w ramach obowiązującego porządku prawa powinny znaleźć odpowiednie miejsce odosobnienia.
Bereza Kartuska?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1570580

na przynętę

 

trochę im rzucić

przynęty

już biegną do niej

szczurze męty

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1570585

jan patmo

 

Nawet dość powierzchowna obserwacja wskazuje, że strony internetowe i portale jak Neon24.pl czy WPS związane w jakiś stopniu z putinowską polityką wpływu zorganizowane są podług struktury, jaką można nazwać „rojem”. Bardzo to przypomina to, co dzieje w rosyjskim Internecie, gdzie widoczny jest „rój” Dugina.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1570588

to jak wiadomo pierwszą ofiary wojny jest prawda. I dotyczy to obu stron, a my jesteśmy między młotem i kowadłem. W każdej sytuacji przede wszystkim warto zachować zdrowy rozsądek.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1570595

Celem rosyjskiej propagandy nie jest poddanie wpływowi całego czy nawet większości polskiego społeczeństwa.

Jest to zresztą nader mało prawdopodobne, aby społeczeństwo tak bardzo historycznie obarczone doświadczeniem stosunków z Rosją stało się szerzej prorosyjskie. Działania Kremla mają natomiast na celu wytworzenie odpowiednich nisz społecznych, którymi można manipulować. Rosyjska propaganda ma też szanse oddziaływania na wybrane środowiska młodzieżowe.

Ostatecznie chodzi nie o to, by kogoś nawet przekonać, ale by wzbudzić poczucie niepewności i zamieszania. Takie cząstkowe „sukcesy” propaganda Kremla z pomocą Internetu może odnosić. Wobec tego, że kremlowski trolling jest zinstytucjonalizowany i silnie dofinansowany, społeczne i spontaniczne przeciwdziałanie może się okazać nie dość skuteczne.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1570599

Jak już pan zżyna cudze teksty i podaje jako swoje komentarze to wypadałoby podać źródło. W tym przypadku
http://akademia.krzyzowa.org.pl/index.php?option=com_content&view=articl...

Wy żydki nie macie żadnego szacunku dla cudzej własności.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

M.I.Onuckina

#1570600

"Powarznie"

jest, 
zgłosił się już Jaro, 
ale gdzie reszta twojego teamu
Przepadli czy co

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1570602

Przecież pan nie potrafi samodzielnie sklecić dwóch zdań.
Ale siedem plusów za plagiat? Niezłe towarzycho przekrętasów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

M.I.Onuckina

#1570630

Co chciałeś napisać

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1570636

Doskonale pan wie co napisałam :)))
Jak widzę złodziejstwo jest na tym portalu tolerowane. Pan jest tego najlepszym przykładem.
Wy żydki będziecie zawsze się wspierać i wypierać wymachując pałą.
Wzbudzacie obŻydzenie i dlatego zewsząd was gonią jak najgorszą zarazę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

M.I.Onuckina

#1570639

Kiedy Jaro zna­lazł się na dnie, usłyszał pu­kanie od spo­du

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1570641

kacapski łeb

 

tak ma zniewolony

kacapski łeb

że mu nie pomoże

cepów cep!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1570611

na przynętę

cyt:

trochę im rzucić

przynęty

już biegną do niej

szczurze męty

 

Ja widzisz Janie ta przynęta to prima-sort

sam szeeef  teamu się już "załapał"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1570614