Antoni Macierewicz: „Bez linii, którą wyznaczał Jarosław Kaczyński, nie byłoby zwycięstwa"

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Idee
książka dedykowana A. Macierewiczowi

 

 

 

Antoni Macierewicz: „Bez linii, którą wyznaczał Jarosław Kaczyński, nie byłoby zwycięstwa"

 

W związku siedemdziesiątymi urodzinami ministra Antoniego Macierewicza odbyła się gala na cześć jubilata. Wziął w niej udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także wielu jego przyjaciół, na czele z przedstawicielami Strefy Wolnego Słowa i Klubów "Gazety Polskiej".

W swoim przemówieniu minister podkreślił, że za sens swojego życia uważa "wielkie zwycięstwo narodu polskiego w wyborach w 2015 roku, które bez Jarosława Kaczyńskiego nie byłyby możliwe".

Czytaj również: Wyjątkowy prezent dla ministra Macierewicza. Takiej książki jeszcze nie było 

Po pierwsze, to naturalne - chcę przypomnieć pamięć mojej matki, mojego ojca. Chcę podziękować poza mamą tym trzem kobietom, które mnie ukształtowały. Moją siostrę Barbarę, żonę Hanię i córkę Aleksandrę. Bez moich rodziców nie byłoby mojej pamięci, wiary, determinacji, tak bez tych trzech kobiet by mnie wśród państwa dawno nie było.

- powiedział jubilat, w pierwszych słowach.

Kłaniam się im nisko i dziękuję, nawet za te słowa "Ach, dawno bym cię już nie rzuciła, gdyby nie teściowa". To hołd dla mojej mamy, wyrażony od serca.

- dodał żartobliwie minister.

Antoni Macierewicz podziękował szczególnie, Janowi Olszewskiemu i o. Tadeuszowi Rydzykowi, bo - jak powiedział - "są to ludzie, którzy mnie uczyli wytrwałości, wiary i polityki".

Zwracając się do Jarosława Kaczyńskiego, stwierdził:

Chcę się ukłonić panu premierowi Kaczyńskiemu za dyskusje, spory i różnice. Za możliwość nauki geniuszu taktycznego, jakiego Polska nie miała, a którego się warto od Jarosława naprawdę uczyć. Za tę zdolność, żeby z każdej opresji wychodzić zwycięsko. Polska ma zwyciężać, nie przegrywać! Musimy się uczyć wygrywać, nawet w najgorszej opresji.

- oświadczył Macierewicz.

Podsumowując swoja dotychczasową drogę życiową, powiedział:

Jeżeli jakikolwiek sens miało te 70 lat, jeżeli do czegoś doprowadziły błędy i trafne rozeznania, przegrane i sukcesy, to tym sensem jest właśnie wielkie zwycięstwo narodu polskiego w wyborach w 2015 r., które bez Jarosława Kaczyńskiego nie byłyby możliwe. Tak samo bez odwagi narodu polskiego, bez determinacji. To, że Polacy zdecydowali się zawierzyć swój los, jest cudem. Odpłaciliśmy wiernym realizowaniem wszystkich zobowiązań wyborczych, których nigdy w RP po 1939 r. nie było.

- ocenił jubilat.

Bez tej linii, którą w tej sprawie wyznaczał Jarosław Kaczyński, by tego nie było. Nawet jeżeli bywało to trudne, było to słuszne! Mamy szansę na to, by to zwycięstwo kontynuować. Spójrzcie na przeszłość narodu polskiego: nigdy przez ostatnie 200 lat Polska nie miała szansy na trwałe zbudowanie niepodległego państwa. Dziś jest ten czas wybrany, byśmy uczynili Polskę wielką, niepodległą, zbudowaną na chrześcijańskiej tożsamości.

- dodał minister.

Nie wolno nam zmarnować tej chwili, taka chwila pojawia się raz na 200 lat. Kłóćmy się, różnijmy się. spierajmy razem ze sobą, ale nie dawajmy prawa głosu wrogom. Nie uznawajmy wrogów Polski za równych nam w dyskusji. Nie zgadzajmy się,by ci którzy Polskę rozkradali i sprzedawali, a dziś też są gotowi ją sprzedać, byli traktowani jak równi nam. Oni mają prawa obywatelskie, nigdy ich nie zabierzemy. O niepodległości będziemy spierać się między sobą dla Polski i z Polską na czele

- zakończył Antoni Macierewicz

Źródło: niezalezna.pl,

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:18)

Komentarze

 

To dzięki Panu i takim jak Pan - odzyskaliśmy Polskę...

Jest Pan BOHATEREM.

Doceniam szanuję i pozdrawiam

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0
#1570246

tak się podniecacie? Polski nie "odzyskaliście" bo nigdy nie była wasza i nigdy nie będzie. Nawet jakbyście mieli tysiąc szabesgojów jak ten na zdjęciu.
Wasze niedoczekanie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

M.I.Onuckina

#1570254

tak się podniecacie? Polski nie "odzyskacie" bo nigdy nie była waszą i nigdy nie będzie. Nawet jakbyście mieli tysiąc onuckich mord jak ta na zdjęciu.
Wasze niedoczekanie!

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1570257

To widać w każdym wpisie tych zdegenerowanych stalinowskich małp... Wciąż marzą im się rządy sowiecko-rosyjskiego zbrodniarza płk. KGB tow. Putina.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1570258

Jak widzisz, pod każdym dosłownie pod każdym,wpisem ta zgraja "sowieckich patriotów" inaczej zostawia swoje  odchody.
Przy biernej akceptacji administracji.
Ale co tam.
Karać najlepiej swoich bo ....
ach
szkoda słów

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1570265

Czas 1:35:38 i 2:08:23 - Bardzo pozytywnie o Rajmundzie Kaczyńskim koleżanka-łączniczka z AK.

https://www.youtube.com/watch?v=MaUnWSMv8YE&feature=youtu.be

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1570391

onuco-kacap

 

co tak kapie

z twych onuc

onuco-kacapie?

 

PS I taki onuco-kacap chciałby, żeby go traktować na równych prawach i dyskutować z nim o sprawach najświętszej Rzeczpospolitej!!!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1570272

Niestety, ale hodowla takich jaczejek trwa.

I to wlasnie tu, wlasnie na takim portalu jak Niepoprawni.pl

Wstyd

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1570276

co daje do myslenia...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1570347

Antoni Macierewicz: „Bez linii, którą wyznaczał Jarosław Kaczyński, nie byłoby zwycięstwa"
Odpłaciliśmy wiernym realizowaniem wszystkich zobowiązań wyborczych, których nigdy w RP po 1939 r. nie było.- ocenił jubilat.

Została osiągnięta zaplanowana nieudolność państwa, a nawet więcej...jak powiedział m.inn:
panMarek - 6 Sierpnia, 2018 - 14:00
Ludzie mają pusto we łbach a kraj nie ma gospodarza, bo obowiązuje debilna demokracja. (Okrągły Stół to tylko taka widokówka dla naiwnych).
Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja?
Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). (...)

Obserwować można od lat, jak w wielu obszarach państwo okazuje się bezradne wobec złodziei i przestępców. Nie potrafi także rozwiązać podstawowych problemów ludzi.
Silne państwo nie służy złodziejom i przestępcom, którzy byli architektami III RP i pod siebie tworzyli jego fundamenty. Stąd też słabe i niewydolne sądy były takie z założenia i nic dziwnego, że zwolennicy III RP nie chcą żadnych zmian i w tym wymiarze.

Bartłomiej Sienkiewicz, powiedział, że państwo istnieje tylko teoretycznie. Będąc ministrem spraw wewnętrznych coś o tym wiedział. Teraz najnowszych numer Wprost donosi, że Sienkiewicz zarobił 13 milionów złotych, bo za czasów PO-PSL tyle pieniędzy PKN Orlen zapłacił jego prywatnej spółce.
Podobnie działo się w Warszawie z Hanną Gronkiewicz-Waltz, której rodzina zarobiła na dzikiej reprywatyzacji.
Nadal niszczy się polskie rolnictwo i polską gospodarkę, oddając za bezcen narodowy majątek obcym, nie reagując na jego wyprzedaż.
Ale nasze największe zwycięstwo.....to rezygnycja z niepodległości i suwerenności na rzecz Unii Europejskiej.

http://prawy.pl/76244-zaplanowana-nieudolnosc-panstwa/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1570381

Pieprzycie ewidentne kretynizmy mieszając w waszym opisie rabowanie Polski i Polaków przez zdradzieckie rządy postbolszewickiej i agenturalnej mafii zainstalowanej w 1989 roku przez sowieckich namiestników w PRL i komunistycznych zbrodniarzy Jaruzelskiego i Kiszczaka - z działalnością rządu PiS istniejącego dopiero od 2016 roku.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1570415