SIEDMIU SĘDZIÓW OGŁOSIŁO STAN WOJENNY

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

 

Zawieszenie stosowania niektórych ustaw może nastąpić wyłącznie na podstawie art. 228 Konstytucji, w stanie wojennym, wyjątkowym albo stanie klęski żywiołowej. Na szczęście, takich uprawnień nie ma żaden polski sąd.
Wspomniany artykuł 228 nie jest zbyt jasny, ale kto by się dzisiaj odważył iść tym tropem. Można by myśleć, że tak zachowujący się sędziowie są śmieszni, chorzy z urojenia, upośledzeni na umyśle. Jaki normalny facet zrobiłby coś takiego?

Jacy idioci sądzą, że tak oczywiste bezprawie może być nazywane "wyrokiem Sądu Najwyższego w składzie siedmiu sędziów"?
Okazuje się, że mamy takich na pęczki. Święcicki, Rabiej... A przecież nawet w Prima Aprilis taki numer nie przechodzi. Raz tylko, już dawno temu Wojciech Jaruzelski ogłosił stan wojenny i zawiesił ustawy. Ale to było 13 grudnia. A teraz dokładnie ten sam ruch zrobiło siedmiu sędziów i ósmy, ich rzecznik, który tak pięknie tłumaczy.

I jeszcze jedno - Sejm ma niezawisłą władzę stanowienia prawa, a sądy mają niezawisłą władzę stosowania prawa. Na tym polega zasada trójpodziału władzy. Do jasnej cholery SEJM STANOWI a SĄD STOSUJE PRAWO! Sędziowie podlegają*) ustawom! A tutaj mamy kretyńską sytuację, w której siedmiu kauzyperdów uzurpuje sobie prawo do czegoś, do czego prawa absolutnie nie ma. Jedynym wyjaśnieniem tego idiotyzmu jest działanie w złej wierze, tylko po to by wywołać awanturę.

To co zrobiło tych siedmiu sędziów nie jest żadnym wyrokiem, żadnego sądu, ani Najniższego, ani Najwyższego, to jest tylko i wyłącznie demonstracja zorganizowana przez pracowników sądu na terenie nieruchomości, w której ten sąd urzęduje. To jest taka sama demonstracja jak zlecenie kopania w ścianę, za dwadzieścia złotych za godzinę, w taki upał.

Można by się z tego śmiać, można by składać wyrazy politowania.
Ale pomyślmy o konsekwencjach!

Za głupotę należy płacić. A to co widzimy, to nie jest tylko głupota, to jest dobrze zorganizowany antypolski atak, którego celem jest sabotaż i dywersja, której celem jest sparaliżowanie funkcjonowania najwyższych organów władzy państwa Polskiego. To jest najważniejsze. Z tą dywersją musimy się uporać, ale spokojnie, demokratycznymi metodami.

Miałbym ochotę wytarzać ich w smole, to co robią jest wyjątkowym łajdactwem złych ludzi, działających w bardzo złej wierze. Oni świadomie prowokują awanturę. Jednym z celów tej awantury jest odwrócenie uwagi opinii publicznej od rzeczywistych osiagnięć rządów dobrej zmiany w Polsce. Zapytajmy o faktyczne wyniki, które są bezsporne. Zapytajmy o faktyczny stan demokracji.

Pani Dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor dopuściła się regularnej prowokacji w celu wywołania takiej samej awantury. Wydawało sie tej pani, że jeśli sprowokuje, jej zdaniem ekstremistyczne środowisko, to komuś puszczą nerwy, będzie awantura. Ale w Polsce już jest prawdziwa demokracja.

A pani Ewa Gowor udowodniła swoim zachowaniem na czym polega ich demokracja, jak sobie pani Gowor wyobraża wolność. Jej wolność jest tylko jej wolnością, tylko dla niej i dla jej partii, a wszystkich innych niech szlag trafi. Stulcie pyski. Demokracja jak kiedyś.

Demokracja jak w czasach do których tak tęsknią ostatni husarze krwawej ubecji. Ilu w Polsce mamy takich Ostatnich Husarzy
Ostatnich ubeków?
Ilu jest takich, którzy wciąż chcą do nas strzelać?

____________________________________________________________

Przypisy:
*) Konstytucja Art. 178. 1. Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom.
**) Wersje skonsolidowane Traktatu o Unii Europejskiej i Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej - a w tym PROTOKÓŁ (nr 30) W SPRAWIE STOSOWANIA KARTY PRAW PODSTAWOWYCH UNII EUROPEJSKIEJ DO POLSKI I ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej str. C115/313) [link] albo sama treść PROTOKOŁU (nr 30) zwanego londyńskim [link blogmedia24
***) KARTA PRAW PODSTAWOWYCH UNII EUROPEJSKIEJ (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej str. C 326/391) [link]
****) Blogmedia24 - Serwis nr 420 "Trzecie pokolenie AK wygra z trzecim pokoleniem UB." [link.pdf]

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Tyle i tylko tyle.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1570314

Wzajemnie!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1570327

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

njlpj szcztką ryżwą, b cp jk z wychdk.

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1570333

Najpierw zacytuję Artykuł 2 Protokołu nr. 30 do traktatu Lizbońskiego - PROTOKÓŁ (nr 30) W SPRAWIE STOSOWANIA KARTY PRAW PODSTAWOWYCH UNII EUROPEJSKIEJ DO POLSKI I ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej str. C115/313), protokół zwany londyńskim:
 
Artykuł 2
Jeśli dane postanowienie Karty odnosi się do krajowych praktyk i praw krajowych, ma ono zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa wyłącznie w zakresie, w jakim prawa i zasady zawarte w tym postanowieniu są uznawane przez prawo lub praktyki Polski lub Zjednoczonego Królestwa.
__________________________________________________________
Wniosek - poziom kompetencji zdradzieckich sędziów jest tak kompromitująco niski, że nie maja pojęcia, że zadali Europejskiemu Trybunałowi Sprawiedliwości pytania prejudycjalne dotyczące praw określonych w KARCIE PRAW PODSTAWOWYCH UE.
Tych  siedmiu sędziów oczywiście nie ma pojęcia o tym, że kiedyś, dziesięć lat temu o suwerenność swoich Ojczyzn zadbały tylko delegacje Wielkiej Brytanii i Polski, podpisując PROTOKÓŁ (nr 30), którego drugi artykuł cytuję powyżej.
 
A tam jest napisane jak wyżej, czyli jeśli ktoś ma wątpliwości czy polskie przepisy są zgodne czy nie są zgodne z Unijnymi, to wtedy decydują przepisy polskiego prawa. Taka jest treść Traktatu Europejskiego.
Czyli plama i wstyd. Tych siedmiu niedouczonych sędziów i jeszcze ich rzecznik razem z panami Rabiejem i Święcickim po prostu się wygłupili. 
 
Linki do źródeł - wyżej, w przypisach
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1570318

Epidemia bezczelności i idiotyzmu. Jak ci idioci dostali się tam gdzie się dostali. Świat się wywrócił do góry nogami. Do czego doszliśmy w normalnym kraju przyjechało by kilka sanitarek i zabrało tych idiotów do domu wariatów. Oczywiście nastąpił by też przepadek mienia i emerytur.  Okazuje się że nasze państwo jest bezbronne przed idiotami.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1570329

Oni sami sobie zrobili takie prawo, aby każde ich łajdactwo znajdowało się pod ochroną tego właśnie ich prawa. Dlatego dzisiaj taki Arłukowicz może bezpiecznie opowiadać bzdury. On i stu innych podobnych zostali wybrani w wyborach, a następnie zgodnie z Konstytucją (Art. 104. 2.) złożyli ślubowanie i natychmiast po jego złożeniu na mocy tej samej Konstytucji zostali z tego ślubowania zwolnieni:
Art. 104. 1. Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.

Potem chronią się przed wszelką odpowiedzialnością pod osłoną immunitetu. I mogą mieć wszystkich Polaków w głębi odbytnicy. Państwo Polskie nie jest całkowicie bezbronne, ponieważ nie ma naszej litości dla s...synów.  Ale my, w odróżnieniu od nich chcemy działać zgodnie z prawem, legalnie - i dlatego musimy zmienić ich komunistyczną konstytucję, na naszą polską. Musimy to zrobić. 

To jest cholernie trudna, strategiczna robota. Aby ją zrealizować, trzeba trochę popracować, każdy z nas może dołożyć swoja cegiełkę w tej sprawie. Zabrałem się do tej robótki chcąc zapisać całą serię argumentów na rzecz tej zmiany. Tylko jeden argument w jednym malutkim felietoniku. Pierwszy już jest: "TYLKO JEDEN PROBLEM KONSTYTUCYJNY - OBSTRUKCJA PARLAMENTARNA" [link], tak po jednym niby małym problemie.

Wydaje mi się, że na mojej liście jest tych problemów więcej niż tysiąc. I dziwne, wśród nich nie widzę na przykład sprawy czy mamy mieć w Polsce ustrój prezydencki, czy kanclerski. Tak jest, bo ta Konstytucja ma być naszą, polską, a nie być konstytucją władzy.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1570392

...."Tych  siedmiu sędziów oczywiście nie ma pojęcia o tym, że kiedyś, dziesięć lat temu o suwerenność swoich Ojczyzn zadbały tylko delegacje Wielkiej Brytanii i Polski (Śp. LECH KACZYŃSKI nie przegapił), podpisując PROTOKÓŁ (nr 30)....
.....i nikt tego nie poruszył!!! takich mamy prawników.. "lewników".... a zamiast dziennikarzy nocnikarzy....
 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1570417

Wrogie przejęcie Solidarności i zniszczenie prawdziwego dorobku patriotycznego zrywu wszystkich Polaków wybuchło 13 grudnia 1981 i zostało przypieczętowane w Magdalence i przy okrągłym stole. 
 
Wtedy, w 1989 roku władza w Polsce została wrogo przejęta przez grupę wpływu, złożoną z ludzi interesu, świadomie i celowo realizujących plan zniszczenia polskich systemów etycznych i społeczno-politycznych, zapewniając sobie trwałość wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym degenerację prawa państwowego w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel jest osiągany wszelkimi, dostępnymi środkami. Wredną propagandą, kłamstwem, chamstwem i bezwzględną grabieżą i opresją totalitarnej władzy.
Od jesieni 2015 powoli biorą w tyłek.
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1570393