Powstanie Warszawskie nic Polaków nie nauczyło

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Co to za władza, która wysyła swoje dzieci na pewną rzeź?! 9-letni dzieciaczek Jerzy Grzelak ps. Pilot, przeżył powstanie i dożył 83 lat. Obojętnie co będziemy dziś mówić, przedstawiał zerową wartość bojową. Jemu udało się przeżyć... Setkom innych dzieci i młodzieży nie było zaznać starości.
 
Teoretycznie 14-15 latkowie nie brali udziału w walkach zbrojnych, a pełnili jedynie funkcje pomocnicze. Prawda jest natomiast taka, że w walce spotykano 12-13 latków. Ciekawe ilu zginęło przy próbie niszczenia butelkami z benzyną niemieckich czołgów.

Podobno jakiś major rozkazywał iść na Niemców, pod groźbą sądu wojennego, z kijami i siekierami.

- Polska musi strzec pamięci o swoich Bohaterach. We współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK wprowadzimy zmiany prawa, które pozwolą stworzyć spis grobów Powstańców Warszawskich oraz żołnierzy Podziemia Niepodległościowego i objąć je specjalną ochroną państwa. - napisał na Twitterze Premier Mateusz Morawiecki, i ma całkowitą rację. Znakomity pomysł!

Tymczasem łatwo powiedzieć Janowi Pietrzakowi, że "Agenci podważają sens Powstania Warszawskiego". Łatwo powiedzieć dewotce w Radiu Maryja, że "Bardzo dobrze, że wybuchło powstanie, bo Polska i jego wybuch ocaliło Francję przed ZSRR". Jak skomentować te bzdury? Co nas obchodzi Francja?!

Jan Pietrzak ma córkę w USA, która nie potrafi mówić po polsku. Brawo! Zachęcając innych do ginięcia w powstaniu, sam chroni swoje dzieci. Dewotkę zapytam, czy gdyby miały zginąć jej dzieci, czy nadal chciała by je wysłać na pewną rzeź?

Nie wiem jaki jest pożytek z powstania oprócz straconych dóbr kultury, zniszczonego miasta, i co najważniejsze (najstraszniejsze), wymordowania 200.000 mieszkańców Warszawy.

Oczywiście zwolennicy wybuchu Powstania będą podskakiwać jak pawiany, rzucać hasła o zdradzie krytyków jego wybuchu i inne oszczercze głupoty. Próbuję znaleźć pozytywy powstania, ale nie potrafię. Polacy zyskali kolejną martyrologię. Nic więcej.

Prawdziwym zwycięzcą powstania był Stalin, a Hitler miał się na kim wyżyć. Powstanie było elementem wielkiej geopolitycznej gry, która miała pozbawić Polskę jej głowy - elit - do dzisiaj odczuwamy ich brak.

Tymczasem Wielka Cześć i Chwała Pomordowanych, Ich Krwi, Chwała Cierpiącym Mieszkańcom Miasta Warszawy, które do dzisiaj jest jednym z największych cmentarzy na świecie!

Cześć i Chwała Tym, którzy wierzyli, że odzyskają w wolność!

Ale co zrobić z tymi, którzy będąc dojrzałymi i doświadczonymi ludźmi, a był rok 1944, gdy doświadczenie zdrady i cierpienia wśród Polaków było czymś powszechnym, pozwolili na śmierć Warszawy - perły Europy. Co z nimi zrobić? Co dziś zrobić z tymi, którzy chcą ich naśladować i kolejny raz wysłać młodych Polaków na wojnę, którą przegrają?

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.8 (głosów:24)

Komentarze

Pewnie niewiele, zważywszy że żyjesz, że rodzice spłodzili cię w Polsce a nie na Syberii i że nawet piszesz w języku polskim a nie cyrylica.
To naprawdę niewiele

I po raz kolejny błąd w tyt:notki

i dalem -24 jakby co

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-5
#1569788

Do bezsensownej rzezi? Gdyby tak, powinien Cię czekać sąd wojenny. Sorry za ostre słowa, ale ludzie, zastanówcie się, czy posłalibyście swoje dzieci na pewną śmierć?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9

Romuald Kałwa

#1569882

Odpowiem za użytkownika Romuald Kalwa, gdyż on tego nie napisze. Rozkaz powstania - tak. Lecz powstania na prawym brzegu Wisły, ograniczonego do nacierających berlingowców (Jaruzelski et consortes), GL, AL, PPR, PKWN, NKWD, a dopiero w miarę sił przeciwko regularnym oddziałom Armii Czerwonej.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1570003

to wy razem sypiacie ?

bara-bara-bara 

riki-tiki-tak

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1570008

Super. Będziesz płacić odszkodowanie...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8

Romuald Kałwa

#1570039

tobie czy żonie ?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1570042

Nie znam twojej żony

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

Romuald Kałwa

#1570045

Pan myśli poważnie, że nie można pana znaleźć i pociągnąć do odpowiedzialności za pomówienia i zniesławienia?
Gratuluję dobrego samopoczucia :) A zna pan przysłowie o wilku co "nosił razy kilka"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

M.I.Onuckina

#1570059

Podaj do jasnej cholery te kody

co ci mam odpowiedzieć, co ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1570069

Jednak udowadnia pan ciągle, że jest zwykłym, żydowskim bucem, którego jedyną bronią jest pała bo intelektu i przyzwoitości brak. Tak zachowywali się pańscy przodkowie zaraz po wojnie i pan pewnie też w służbie SB. Założę się, że wyżej sierżanta pana nie awansowali, nie ten poziom intelektualny.

Pan myśli poważnie, że nie można pana znaleźć i pociągnąć do odpowiedzialności za pomówienia i zniesławienia? Gratuluję dobrego samopoczucia :) A zna pan przysłowie o wilku co "nosił razy kilka"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

M.I.Onuckina

#1570074

Może ciebie rodzice spłodzili w powstaniu, ale stuknij się w łeb, zwolenniku wybicia 200.000 ludzi

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8

Romuald Kałwa

#1570038

Niech się prostuje nieszczęść splot,

i niechaj drżą moskiewskie karły.

Hańba wierzącym w sierp i młot!

CHWAŁA ZA NIEPODLEGŁOŚĆ ZMARŁYM!

 

CHWAŁA BOHATEROM!

Godzina pomsty wybija

Za zbrodnię mękę i krew,

Do broni Jezus Maryja,

Żołnierski wzywa nas zew!

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3
#1569789

Pewnie tak :

Zobaczcie te ryje.
Zobaczcie te sowieckie zawszone mordy.

Konrad Rekas 

Jarosław Ruszkiewicz vel Spirito Libero vel Pomidorowy Alfons

 

Dariusz Kosiur 

To oni dziś pokazują kim są.
To wszy przywiezione na sowieckich tankach.
Plują na Polskę
Plują na bohaterskich żołnierzy Powstanie Warszawskiego.
Dziś gdyby mogli to wzorem swych ojców z dziką sowiecką satysafakcja strzelali by Polakom w tył głowy
Na pohyble z tym ścierwom.

Na pohybel
ps.

nie zachęcam zaglądania na to ścierwomedium
kto chcę nie tam przeczyta w/w
To właśnie dziś te sowieckie szmaty zieją nienawiścią do Polski i Polaków.
Dla tych kanali nie ma świętości.

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1569779#comment-1569779

 

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-5
#1569790

Co za durnoty, nawet jak na sklecone na poczekaniu. Typowe neonizmy 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1569830

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maciej Krogulski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

NICZEGO nie nauczyło. W zdaniu przeczącym, dopełnienie na ogół wymaga DOPEŁNIACZA. Na przykład: "Szkoła niczego go nie nauczyła".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7
#1569859

"Byłem całkowicie zaskoczony wybuchem powstania w Warszawie. Uważam to za największe nieszczęście w naszej obecnej sytuacji. Nie miało ono najmniejszych szans powodzenia, a naraziło nie tylko naszą stolicę, ale i tę część Kraju, będącą pod okupacją niemiecką, na nowe straszliwe represje. (…)

Chyba nikt uczciwy i nieślepy nie miał jednak złudzeń, że stanie się to, co się stało, to jest, że Sowiety nie tylko nie pomogą naszej ukochanej, bohaterskiej Warszawie, ale z największym zadowoleniem i radością będą czekać, aż się wyleje do dna najlepsza krew Narodu Polskiego.

Byłem zawsze, a także wszyscy moi koledzy w Korpusie zdania, że w chwili, kiedy Niemcy wyraźnie się walą, kiedy bolszewicy tak samo wrogo weszli do Polski i niszczą tak jak w roku 1939 naszych najlepszych ludzi – powstanie w ogóle nie tylko nie miało żadnego sensu, ale było nawet zbrodnią.

Jest oczywiście jasne, że nie ma słów, które by mogły wyrazić nasz najwyższy podziw i dumę z powodu bohaterstwa naszej Armii Krajowej i ludności stolicy. Jesteśmy z nimi każdym tętnem naszej krwi. Przeżywamy głęboko tę tragedię i naszą bezsilność w tej chwili, by im pomóc. Wszystkie nasze boje od Monte Cassino przez Ankonę do Linii Gotów wydają się nam małe wobec walki w stolicy".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8

Romuald Kałwa

#1569881

Warszawiacy nie przewidzieli (tego nie dało się przewidzieć), że sowieckie wojska nie pospieszą z pomocą i stojąc nad Wisłą będą przyglądać się jak Polacy są mordowani przez Niemców. Sowieci nie tylko nie pomogli, ale nie pozwolili aliantom (Brytyjczykom i Amerykanom) lądować na tyłach ich wojsk z zaopatrzeniem i bronią dla Warszawy, tego też nikt nie przewidział. Wielu historyków twierdzi, że ten powstańczy zryw przestraszył Stalina, który nie chciał mieć w przyszłości problemów z podobnymi ewentualnymi powstaniami gdyby Polska włączona została do Związku Sowieckiego i stała się jedną z republik. Po wojnie, powstańcy opowiadali i mówią to do dzisiaj ci, którzy jeszcze żyją, że oni bardzo rwali się do walki, nikt ich nie był w stanie wtedy powstrzymać. Tak więc dzięki powstaniu, w Polsce pomimo okupacji, językiem urzędowym był język polski i nie było takiej rusyfikacji i takiego terroru jak w podbitych republikach. Rację mają ci, którzy twierdzą, że dzięki powstaniu Polska przetrwała. Trzeba też dodać coś, o czym rzadko się dzisiaj mówi, a mianowicie, że w przeddzień wybuchu powstania był wydany przez szkopów rozkaz, aby wszyscy młodzi ludzie zebrali się w wyznaczonych punktach Warszawy skąd mieli być wywiezieni naroboty do Niemiec. Co się tyczy gen. Andersa to on też nie o wszystkim wiedział i nie znał nastrojów Warszawiaków, nie żył wśród nich.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1569904

Generał Dywizji Janusz Brochwicz Lewiński, pseudonim Gryf

Warszawa, dnia 1 sierpnia 2015 r.

Korzystając z tej chwili rocznicowej pragnę prosić Was: bądźcie dumni z naszego Powstania. Nie słuchajcie tych, którzy próbują pomniejszyć jego znaczenie, albo mówią, żeśmy wtedy wpadli w obłęd! Nie słuchajcie tych, którzy odsądzają od czci i wiary naszych Dowódców! myśmy musieli wtedy stanąć do broni!

Oczywiście straty nasze były niezmierne. Nie spodziewaliśmy się takiego morza brutalnej nienawiści i niezliczonych krwawych zbrodni popełnianych przez naszych wrogów. Trudno także było wyobrazić sobie rozmiary nikczemnej zdrady naszych sojuszników. Byliśmy przecież wiernym i ofiarnym sojusznikiem, tymczasem w tej, jak sądzę najdłuższej bitwie tej wojny zostaliśmy osamotnieni.

Niech to jednak nikomu nie przeslania faktu, że bez tej naszej walki i naszej ofiary Polska miałaby szansę odrodzić się jako państwo. Planem Stalina było cofnięcie skutków zwycięstwa naszych Ojców roku 1920. To za to upokorzenie tak nienawidził Polaków.

Wobec tego Powstania, naszej walki i naszej ofiary ani on, ani pozostali zdrajcy nie mogli tego zrobić. Świat by tego nie przyjął.

Dziękuję waszemu pokoleniu za pamięć o nas, młodych sprzed lat, za pamięć naszego pokolenia, które morzem krwi zapłaciło za stanowcze pragnienie wolności. Wasza pamięć przywraca mi nadzieję, że nasza walka nie poszła na marne. Jednak wolności nie otrzymuje się za darmo, wolność żąda ofiary. W czasie pokoju także wymaga - cywilnego zaangażowania, ale pamiętać trzeba że jest krucha, nie wolno myśleć, że będzie zawsze. Trzeba nieustannie być gotowym. Więc proszę Was: Pilnujcie Polski!

Janusz Brochwicz Lewiński ps. Gryf VM BEM
gen. bryg. w st. spocz.
Bat. AK Parasol,
Samodz. Brygada Spadochronowa im. St. Sosabowskiego

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1569907

Dodać może warto by było fakt, iz z powodu wybuchu Powstania (specjalnie z dużej litery) Stalin zatrzymal swoją armię na pół roku na Wiśle. W tym czasie alianci z zachodu mieli poważne kłopoty z marszem na Berlin. Nikt nie wie, co by było z dalszymi losami ukladu w Europie gdyby Armia Czerwona szybciej o pół roku doszla do Berlina, zdobyła go i dalej kroczyla na Zachód. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1570004

"Warszawiacy nie przewidzieli (tego nie dało się przewidzieć), że sowieckie wojska nie pospieszą z pomocą "

Jeden kawałek zdania i kilka bzdur naraz.

1. Nie "warszawiacy" (po polsku: warszawianie) oceniali sytuację na froncie, lecz KG AK. A w Komendzie Głównej AK zawiązał się spisek, który miał na celu doprowadzić do wszczęcia bezsensownych walk bez zwracania uwagi na cokolwiek (czyli np. na sowieckie zamiary). Łajdacy ci, pod przewodnictwem alkoholika i informatora NKWD Okulickiego sterroryzowali 31 lipca Galaretę-Komorowskiego i zmusili go do wydania odpowiedniego rozkazu tuż przed zaplanowaną odprawą całości sztabu.

2. Sowieci nie mieli wobec AK żadnych zobowiązań, tym bardziej, że AK była dla nich formacją wrogą. Dlaczego więc mieliby ratować swoich wrogów? "Burza" na wschodzie dowiodła ich postawy nie jeden raz.

3. Według najnowszych ustaleń historyków (a nie propagandzistów, bo tylko tacy wychwalają awanturę warszawską), po 22 lipca towarzysz Stalin nie miał już zamiaru i powodu ogarniać w sierpniu Warszawy. Potwierdzają to pośrednio rozkazy Stawki z końca lipca, w których nie ma nic o zdobywaniu Warszawy. Uświadomcie to sobie, nieuki - Sowieci nie planowali zdobywania Warszawy w sierpniu 1944 roku!

" Sowieci nie tylko nie pomogli, ale nie pozwolili aliantom (Brytyjczykom i Amerykanom) lądować na tyłach ich wojsk z zaopatrzeniem i bronią dla Warszawy"

I całe szczęście! Po pierwsze teren opanowany przez powstańców był tak mały, że większość zrzutów trafiłaby w ręce Niemców. Po drugie to, co by dotarło do powstańców, mogłoby niepotrzebnie jedynie cierpienia Warszawy przedłużyć.

"Wielu historyków twierdzi, że ten powstańczy zryw przestraszył Stalina"

Tak, towarzysz Stalin strasznie przestraszył się kilkudziesięciu tysięcy wpół uzbrojonych cywilów, ale nie przestraszył się rządów USA i Anglii, odmawiając im zgody na operacje wahadłowe. Strasznie bojaźliwy był ten Stalin, ze strachu podbił pół Europy, co nie?

"gdyby Polska włączona została do Związku Sowieckiego i stała się jedną z republik"

Nie było takich planów. Opowiadasz Pan bajki.

"oni bardzo rwali się do walki, nikt ich nie był w stanie wtedy powstrzymać"

Powstrzymywała ich przysięga, którą złożyli wstępując ochotniczo do AK. W tej chwili obrażasz Pan akowców wyzywając ich od niezdyscyplinowanej cywilbandy.

" Rację mają ci, którzy twierdzą, że dzięki powstaniu Polska przetrwała. "

Bzdura, której nie sposób dowieść faktami. Tego typu zdania nie mają żadnej wartości.

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1570077

Poniżej jest komentarz znaleziony w sieci, który właściwie nazywa tych, którzy wyśmiewają powstańców Powstania Warszawskiego i tych, którzy podjęli decyzję o jego rozpoczęciu.

"Do około roku '56 nikt Powstania Warszawskiego nie oceniał źle. Komuniści chcieli o nim zatrzeć pamięć, gdy się nie udało, to zaczęli je wyśmiewać i zaniżać jego znaczenie. Ktokolwiek dzisiaj je wykpiwa, świadomie czy nie, powtarza retorykę komunistycznej swołoczy.
Gloria Victis!"

Od siebie dodam, że robiąc to sam wciąga siebie na tę niechlubną listę.

Tu z kolei jest felieton Wojciecha Sumlińskiego.

1 sierpnia 1944, to nie był obłęd.

https://www.youtube.com/watch?v=z7QwR01Qa4M

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1569911

bełkot jakiegoś krogulaskiego, czy Xiazeluki!

Wkleili swoje "komentarze" po kilkanaście, kilkadziesiąt razy - ten bełkot, to rodzaj blokady, dlaczego administrujący portalem dopuszcza do takich manipulacji!!!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1570115

to pytanie zadaja wszyscy

ale odpowiedzi nie ma

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1570116