Mundial pełen niespodzianek

Obrazek użytkownika elig
Sport

  

Równo tydzień temu opublikowałam notkę pod tytułem "Europejski Mundial 2018".  Omówiłam w niej wyniki ćwierćfinałów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej - Rosja 2018 i sformułowałam swe przewidywania na przyszłość:

  "Nie sposób przewidzieć - kto zostanie mistrzem świata.  Mogę tylko przedstawić moje przewidywania, które okażą się, być może, całkowicie błędne.  Typuję, że we wtorek wygra Francja, a w środę - Anglia.  Mecz o trzecie miejsce wygra Belgia, a wielki finał - Francja.  Ostateczna kolejność to: Francja, Anglia, Belgia, Chorwacja.  Już za tydzień dowiem się - jak będzie naprawdę." {TUTAJ}.

  Dzisiaj [15.07.2018] skończył się właśnie finałowy mecz Chorwacja - Francja - wynikiem 2:4.  Mistrzem świata została więc Francja a wicemistrzem Chorwacja.  Mecz o trzecie miejsce stoczyły Belgia z Anglią, przy czym wygrała Belgia [2:0].  Faktyczna kolejność to: Francja, Chorwacja, Belgia i Anglia.  W moich przewidywaniach nie doceniłam Chorwacji, a przeceniłam Anglię, która wypadła najsłabiej - przegrywając zarówno z Chorwacją, jak i z Belgią [co ciekawe, w meczu fazy grupowej Belgia też wygrała z Anglią].

  Wicemistrzostwo świata jest największym osiągnięciem piłkarzy Chorwacji w dziejach tego kraju.  Francja zaś ostatni raz sięgnęła po mistrzostwo świata 20 lat temu.  Sadzę, iż nikt przed Mundialem 2018 nie spodziewał się takiego wyniku tych zawodów.  Ich charakterystyczną cechą był pogrom faworytów.  Odpadali kolejno: Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Argentyna, Urugwaj, Meksyk i Brazylia.  Wizerunkowo najbardziej wygrała Chorwacja.  Przed meczem finałowym większość publiczności jej kibicowała.

  Wizerunkowym zwycięzcą została również Rosja.  Imprezę zorganizowano sprawnie i panowała miła atmosfera.  Nie było żadnych zajść ani skandali.  Jak na razie - nie zanotowano także afer dopingowych.  To jednak będziemy wiedzieć dopiero w wiele lat później [przypomnijmy Igrzyska w Soczi].  Ogólnie rzecz biorąc, Mundial 2018 był zdecydowanie udany.  Pochwalić należy też TVP za transmisje wszystkich meczów.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:6)

Komentarze

w dalszym ciagu rzadza "przekrety" (czyli np. "udupienie" Chorwacji w finale prez sedziego - co najprawdopodobniej bylo zemsta za 3:0 dla Chorwacji z Argentyna). 

Jezeli sie mowi A - to nalezy powiedziec i B - czyli wprowadzajac VAR nie kalkulowac, kiedy mozna, a kiedy nie go stosowac (mozna np. przy karnym , ale juz przy wolnym - nie ma obowiazku - z czego pilnie skorzystano w finalowym meczy - przy sfingowanym przez Grizmana wolnym (za co powinien dostac co najmniej zolta kartke).

Ogolnie rzecz biorac - moze tych "przekretow" (inaczej : ustawek) bylo mniej - ale nalezy doprecyzowac system - biorac przyklad z ... futbolu amerykanskiego, gdzie o zastosowaniu systemu nie decyduje sedzia - ale trenerzy druzyn moga zglaszac watpliwosci... jesli sie nie potwierdza - traca prawo zglaszania.

Mundial udany - ale potegi pilkarskie maja zupelnie inne prawa - niz "przecietniacy" tak bylo, jest i chyba bedie... bo przeciez  pilka rzadza ... pieniadze - wiec i... Szwajcarzy od 20 lat...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1568362

  Tu akurat się nie zgadzam.  Bramek "z gry" było po dwie, ale rzut karny dla Francji podyktowany był prawidłowo [sprawdzony przez VAR].  Bez wątpliwego rzutu wolnego - wynik byłby 3:2 dla Francji, czyli i tak zostałaby mistrzem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#1568385