Merkel porozumiała się z Morawieckim: będzie nam odsyłać nachodźców!

Obrazek użytkownika civilebellum
Kraj

Pamiętacie tę historię ze Śremu? Tamtejszy proboszcz (we współdziałaniu z peowskim burmistrzem) „przyjął” rodzinę z Syrii; parafianie karmili i pieścili przez miesiąc ku chwale Franciszka, ale nachodźmy się wypięli i dali nogę do Mamusi Merkel – pozostał żal.

 

W górę serca, dobrotliwi Wielkopolanie! Zaraz dostaniecie „swoje biedactwa” z powrotem! Szykujcie dary na dłużej (nie mówiąc o łączeniu rodzin)!

 

Jak doniósł Reuters, Mamusia napisała liścik do swoich koalicjantów z CSU i SPD, że uzgodniła z przywódcami 14 państw – w tym Polski – że nachodźcy, którzy zarejestrowali się w pierwszym kraju UE i przeszli potem do Niemiec, zostaną odesłani do kraju pierwszej rejestracji!

 

Witajcie w domu! Szczególnie serdecznie witamy bitnych (i licznych – będzie ze sto tysięcy, jak nie więcej) Czeczenów, tak świetnie zorganizowanych w Bundesrepublice, że tamtejsze policaje nie dawały już rady! To się Błaszczak ucieszy, bo nasze znudzone nic nieróbstwem…

 

(powyższe zamiast Słowa na Sobotę – w końcu news, jakiego nie znajdziecie w „naszych mediach”)

 

 

P.S.

Zauważyłem mimochodem, że grasuje tu „nowy gniewny” i się nie certoli ze starą gwardią: zjawisko „nowych ruskich” już się wszystkim opatrzyło – takie czasy nadeszły – ale mnie nie i z ciekawością obserwuję te chamskie harce, choć zapowiadam, że gdyby chciał ón zasmakować i u mnie „gościny”, pogonię bez krępacji: jak kto ma po czterdziestce i za dużo czasu, to ani chybi taki, co mu te emeryturę obniżyli (albo inny prowokator)…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:9)

Komentarze

co może zrobic zwykły polski zjadacz chleba widząc na ulicach, w autobusach, w sklepach coraz więcej tej szarańczy

są spokojni do czasu....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Pobudka!

#1567210

Póki co, część przywódców tych krajów już zdążyła zaprzeczyć, jakoby takie uzgodnienia miały w ogóle miejsce. Tak więc na chwilę obecną trudno traktować te niepokojące informacje jako pewnik. Jak jest w istocie przekonamy się niebawem; w każdym bądź razie należy zachować czujność w sytuacji, gdy wiele decyzji zapada poza naszą ogólnie dostępną wiedzą.

Co zaś się tyczy Pańskiego postscriptum to mam nadzieję, że nie miał pan na myśli mojej skromnej osoby. Do miana "nowego ruskiego" w żaden sposób nie kandyduję, emerytury nikt mi nie obniżył, a i rola prowokatora mi nie w głowie. Poza pisaniem prawdy nie stawiam sobie tutaj żadnych, dodatkowych "misji". Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1567273

Uzyskaliśmy polityczną zgodę - mówiła kanclerz w wywiadzie. Na pytanie dziennikarki, czy chodzi także o Węgry, Angela Merkel odpowiedziała twierdząco. - Bardzo żałuję, jeśli doszło do jakiegoś nieporozumienia, będziemy kontynuować rozmowy. W każdym razie rozmawialiśmy o tym. Nie zawarliśmy żadnego porozumienia, lecz jedynie uzyskaliśmy polityczną zgodę - powiedziała Merkel w wywiadzie wyemitowanym wieczorem przez drugi program telewizji publicznej ZDF.

Chodzi o "porozumienia administracyjne"

Prowadząca wywiad dziennikarka zwróciła wcześniej uwagę na fakt, że Polska, Węgry i Czechy zaprzeczyły, jakoby doszło do porozumienia w sprawie przyjmowania przez te kraje uchodźców. Merkel wyjaśniła, że chodzi o "porozumienia administracyjne" dotyczące migrantów zatrzymanych w Niemczech, którzy zostali wcześniej zarejestrowani w innym kraju Unii Europejskiej.

- Te osoby poddawane są normalnej procedurze, Niemcy sprawdzają, czy są właściwe w przypadku danej osoby ubiegającej się o azyl, a jeśli okaże się, że była ona wcześniej zarejestrowana gdzie indziej, to kierujemy do tego kraju wniosek o przyjęcie tej osoby - tłumaczyła szefowa niemieckiego rządu.

Jak podkreśliła, tylko 15 proc. osób tej kategorii udaje się odesłać do właściwego kraju. – Musimy poprawić naszą skuteczność i musimy też szybciej (kooperować) z innymi krajami - powiedziała Merkel w rozmowie z ZDF.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1567275

Od początku te dementi wyglądały fałszywie!

Polecam: http://naszeblogi.pl/50857-wiec-jednak-polityczna-zgoda-i-propagandowe-klamstwa - i serdecznie Cię pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1567320

jeśli moja ukryta supozycja miałaby sprawić, że kultura dyskusji na NP osiągnie choćby stan poprawny, to przecież nie była oparta "na faktach", a jedynie wynikała z nagannego formułowania argumentów w dyskusji: "gorąca krew" (która kogoś "zalewa") da się mimo wszystko okiełznać w sposób cywilizacyjnie i kulturowo u nas przyjęty, do czego usilnie (i nie raz, nie dwa w tym miejscu) namawiam: "prawda" jest przecież subiektywna, ne c'est pas ?

Pozdrawiam z tą nadzieją. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1567319

W dużej części zgadzam się z Pańskim przekazem, ponieważ nie zaliczam się do ludzi, którzy mają "klapki na oczach" i każdą sugestię, która wykazuje pozytywne intencje przyjmuję z otwartymi ramionami. Pozostaję także w nadziei, że ten krótki wpis pozwoli Panu na większe zrozumienie iście słowiańskiej duszy ;-). Również pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1567368