Prezydent Andrzej Duda pogodził PiS z Antypisem [na chwilę]

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Uczynił to ogłaszając wczoraj [12.06.2018] propozycję 15 pytań w referendum na temat Konstytucji.  Przeglądałam komentarze na ten temat w różnych portalach.  Prawie nikomu nie podobał się Duda i jego pytania.  Najwięcej zastrzeżeń wzbudziły te dotyczące członkostwa w UE i NATO.  Przypomniano, jak Edward Gierek wpisał do Konstytucji w 1976 roku sojusz ze Związkiem Sowieckim.  Krytykowano też wpisywanie do Konstytucji 500+ i wieku emerytalnego.  Stwierdzono, że Duda potraktował ustawę zasadniczą jak śmietnik, do którego wszystko można wrzucić.

  Jeszcze bardziej bezlitośni okazali się publicyści.  Piotr Wielgucki [Matka Kurka] zatytułował swoją wczorajszą notkę {TUTAJ} "Jak pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera i podsuwa referendum".  Na Twitterze Łukasz Warzecha napisał:  "Te pytania to naprawdę porażka. Dotąd myślałem, że referendum to jednak dobry pomysł. Ale jeżeli to jest lista pytań, to lepiej, żeby się nie odbyło." {TUTAJ}.  Według Michała Szułdrzyńskiego: "IMHO nic tak nie uderza w powagę urzędu prezydenta RP jak absurdalność konstytucyjnych pytań przedstawionych dziś przez PAD" {TUTAJ}.  Stanisław Janecki podsumował: "Zastąpiłbym te 15 pytań jednym: Czy jest Pani/Pan za tym, żeby konstytucja gwarantowała wszystkim wszystko, żeby władza była kompetentna i uczciwa, a obywatele szczęśliwi?" {TUTAJ}.

  Z drugiej strony "Newsweek", czyli czołowe pism Antypisu, zamieścił artykuł red. Renaty Grochal {TUTAJ}.  Stwierdza ona:

  "Prezydent Andrzej Duda chce zadać Polakom 15 pytań w referendum na temat zmian w Konstytucji. Każde pytanie jest rozpaczliwym wołaniem do PiS o to, żeby się na tę nieszczęsną inicjatywę zgodziło. (...) Duda liczy, że jeśli nastraszy Polaków, to pójdą zagłosować w referendum, co podniesie frekwencję, a jego samego uratuje przed kompromitacją. Na razie na sukces frekwencyjny się nie zanosi, bo pomysł prezydenta nie cieszy się szczególnym zainteresowaniem społecznym. Może dlatego, że obywatele wyczuwają fałsz inicjatywy referendalnej. (...) Najlepszym podsumowaniem inicjatywy referendalnej prezydenta było to, jak potraktowała ją rządowa TVP Info. Otóż krótko po rozpoczęciu konferencji przerwali transmisję, żeby poinformować o tym, że Kamil Glik jedzie na mundial.".

  To prawda, iż PiS odnosi się chłodno do inicjatywy prezydenta.  Pewien entuzjazm wykazują jedynie: Kukiz'15 oraz Zofia Romaszewska, która stwierdziła, że propozycja prezydenta "jest po prostu wspaniała" {TUTAJ}.  Totalna opozycja zapowiada bojkot, a Leszek Miller stwierdził, że "Poważni ludzie nie powinni zajmować się pytaniami referendalnymi prezydenta Andrzeja Dudy" {TUTAJ}.

  Innym problemem jest termin owego referendum.  Prezydent Duda uparł się, by odbyło się ono 10 i 11 listopada 2018.  Jeśli tak się stanie - cisza referendalna źle wpłynie na obchody stulecia niepodległości Polski, a kampania przed wyborami samorządowymi przykryje kampanię przed referendum.  Senat RP nie powinien się na to zgodzić.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:13)

Komentarze

    Jeden Narcyz chce tworzyć konstytucję, ale to suweren powinien tworzyć konstytucję, to naród powinien wypracować, co powinno być zapisane w konstytucji. Konstytucja wtedy, jak będzie praworządność, a śmieci postkomuny za kratami.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1565894

Nikt poważny się z nim nie liczy, ani w świecie ani w Polsce, to jeszcze chce sprawdzać głupimi pytaniami ile mu popularności pozostało wśród durniów i podobnych mu szebesgojów.
Polacy sami sobie potrafią ustanowić Konstytucję. Jak się folksdojcze i szebesgoje rozpierzchną ze strachu po Luxemburgach i Tel-avivach to dopiero się zrobi zdrowa atmosfera do tego, żeby nad tym dyskutować.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1565899

Jestem za referendum, ale nie 11 Listopada, tylko po święcie i poprzedzić je powinien konkurs na pytania.

Moje propozycje pytań referendalnych:

Czy jesteś za wybieralnością sędziów w wyborach powszechnych co 8 lat?

Czy jesteś za możliwością odwoływania posłów i prezydenta w formie dwu stopniowych referendów ( pierwszy stopień referendum elektroniczne, drugi bezpośrednie)?

Czy jesteś za ochroną życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci?

Czy jesteś za pozostaniem w Unii Europejskiej?

Czy jesteś za powszechnym dostępem do broni obywateli zdrowych psychicznie, niekaranych i spełniających odpowiednie inne warunki?

Czy jesteś za obowiązkowym szczepieniem obywateli RP?

Czy Państwo może bez zgody referendalnej przyjmować emigrantów w dowolnej ilości?

Czy jesteś za karalnością z urzędu osób, instytucji, rozpowszechniających kłamstwa lub informacje godzące w interesy lub bezpieczeństwo Narodu Polskiego?

Czy jesteś za karalnością z urzędu osób lub instytucji celowo prowokujących do konfliktów, szydzących, obrażających Polaków lub zakłamujących historię Polski?

Czy jesteś za prawną ochroną wartości moralnie uzasadnionych w społeczeństwie, przeciw planowej i celowej demoralizacji?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1565937

1. Czy chcesz uchodźców w Polsce?
2. Czy jesteś za wyjściem Polski z UE?
3. Czy politycy donoszący na Polskę powinni trafić za kraty?

Tak ku***a powinno wyglądać referendum!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1565941

 "Jak pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera i podsuwa referendum".

...a jak nie pomoże podrzuca 30 srebrników od wiadomo  jakiego kahału... albo nie podrzuca, skoro ma przed Sobą pożytecznych idiotów... ale w tym wyPADku, Dudasza nie posądzam, bo by już sie powiesił.... a z drugiej mańki, jaka żona takie kochanki.... (chociaż moja żona, jak zobaczycie, "to jest jak siostre, co tam siostre, to jest jak siostre bliźniaczke, co tam bliźniaczke, to jak  siostre bliźniaczke i bliźniak "Razem" wziętych z ambasador Izraela (jeszcze wciąż, [@rfa mame]).... tu żartuje, bo choć rodzina mojej żony neoficka, (jak Adam Mickiewicz -PSB), to ma piękną karta walki o niepodległość we wszystkich powstaniach i Żołnierze Niezłomni i koligacje najlepsze, równiez neofickie ale jak najbardziej polskie - gen. dyw. Piotr Szymanowski. I-szy dow. Legionu Wschodniego... Ale... nazwisko wzięli od "noszenia krzyża" , że być naj, naj katoliccy, no a żeby jeszcze bardziej herbowo.... to herbu  "Jasna Góra".... mimo, że w tarczy liście dębu (Boniecki), kto wie to znajdzie....) ale ja właściwie nie o tym, chociaż o tym. Genealogię moją i mojej żony Anny można sprawdzić u Minakowskiego (http://www.sejm-wielki.pl) (ElitaRP.pl), wpisując moje dane, ją również znajdziecie. Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP, najbardziej wiarygodne, bo pod patronatem naszego Ministerstwa...(Polskiego).
No i właśnie. Rodzina dzisiejszego Dudasza ma piękne , choć proste korzenie, ale piękno nie polega na urodzeniu (https://histmag.org/korzenie-andrzeja-dudy-12349/3) (Minakowski. Elity.pl),  natomiast rodzina Agaty, od początku genealogii XVIII w, sami żydzi. Nie noeofici, żydzi. (Minakowski - Agata Duda Kornhauser- drzewo) No i stąd ta służalczość, PAD PADa na kolana i rzecznikuje prezydentowi i państwu....ale nie naszemu.. Wszak to kobiety zawsze rządziły zza kulis alkowy. A jak wspomniałem o kochankach, jaka ich uroda to druga kochanka "Łunia Wolnosci" swój erotycznie sentymentalny ślad zostawiła w sercu Dudasza...i mamy @rfa to co mamy i koniec dyskusji bo musze popracować, a nie snuć dyrdymały o siedmiu zbójach i Sierodzkiej Marysi z ZOMO, przy dźwiękach rock and rolla.... którego zaraz puszcze....(Sierotka mówi "zagram" )...;)

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1565957

pacholek zydowski,szkodnik nr1,falszerz histori,ale kompletny debil wykreowany przez wrogow Polski za pomoca PISu na belwederskiego prezydenta.

Ale o to wlasnie chodzi by -psia mac glowa panstwa polskiego byla nie myslaca tylko wykonujaca slepo polecenia swoich panow, przypomne postac Walesy juz wiekszego intelektualnego dna nam  zydokomuchy  nie mogly zainstalowac by pokazac jacy Polacy sa i kogo uwielbiali.Duda jest godnym nastepca Walesy jest niczym innym jak tylko przedluzeniem postPRLu , a wlasciwie pilnowaczem porzadku jaki nam zaaplikowano na kacapskich czolgach.Duda to kon trojanski podstepnie wprowadzony do polityki i na te stanowisko i niech mi nikt nie pieprzy ze Kaczynski cy beton PISowski nie wiedzila kogo Polakom podstawil.

Pytania do dudowego  referendum i nowej konstytucji ta jakas abercja czy mu te pytania pisali ci z BBNu co to maja stopnie za checi szczere ,a nie za  mature.czy dudek sam se je wymyslil,jesli on sam to ja sie pytam kto mu dal doktorat.

Zreszta w sprawie stopni naukowych dokladnie widomo ze byly w wiekszosci nadawane w nagrode, a nie za osiagniecia ,albo nadawane na wyrost aby pozniej taki delikwent np. chempion intelektulizmu Czaputowicz odpracowal w pozniejszym czasie wybudzenia.Mamy w Polsce tysiace utytuowanych intelektualnych i moralnych zer w uspieniu i gotowych do wybudzenia, aby dac glos kiedy pan rozkaze.Ich teczki sa zdeponowane w Moskwie badz w Berlinie i ta strachliwa zaprzedana swolocz zrobi wszytko, aby nie podciac galezi, na ktorej siedzi on i jego cala rodzina i autorytatywnie zabierze glos podparty swoim tytulem aby ten glos byl wiarygodny,szkoda ze Polacy wciaz sie nabieraja na te tytuly i kto je wypowiada niz na tresc.Takich spiochow zostalo tez zainstalowanych na calym swiecie w osrodkach naukowych i uniwersytetach i jest to rezerwa agentow gotowych do uzycia, gdyz za swoja pozycje sa  dozgonnie winni, to dozgonnie to nie przenosnia.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1565979

Ten człowiek został wybrany przez większość i proszę o tym pamiętać przy kolejnych wyborach ( o ile takowe jeszcze będą...)

Proszę sobie przypomnieć ówczesną sytuację i kto ją stworzył. Podobnie było z PiSem.

Proszę w końcu przestać dawać się wkręcać .

Partie to są zorganizowane mafie, które ze sobą współpracują i widać to od 89'.Bawią się Narodem.

Proszę spojrzeć na dzień dzisiejszy i co się zmieniło,  a je żeli tak to dlaczego i na jak długo. AWERS I REWERS...

To nie może być prawdą,  by dorośli ludzie, jakże często z należytym wykształceniem okazywali tyle naiwności...

Doprawdy proszę poczytać powtórnie własne komentarze...

Tutaj rozchodzi się o Najjasniejszą Rzeczpospolitą ..., a nie o błyskanie intelektem...

Jeżeli werbalnej tyle głupstw , to w jaki sposób wypracować jakiś konsensus...?

Ślepy widzi co się dzieje, a Państwo w swoich komentarzach oscylujecie pomiędzy POpłuczynami i PiSem...jakby ponadto nie było alternatywy...

Jeżeli nawet wielu tak sądzi,  to należy alternatywę stworzyć,  bo nikt inny za nas tego nie uczyni...

Pewny patriotyczny potencjał istnieje, tylko trzeba za nim stanąć i go wesprzeć,  a nie trzymać rąk w kieszeni i być rozczarowanym,  czy to PiSem czy też Dudą...i wałkować temat każdego dnia...

Istnieją " ruchy" Narodowców  ( rzecz zrozumiała,  że są wśród nich konfidenci, jak wszędzie indziej, jak w każdej grupie, która próbuje coś stworzyć), może przyszedł czà, by tych zdesperowanych ludzi wesprzeć fizycznie...np.przychodząc na " demonstracje siły " 

I to w milionach Polaków , a nie kilka tysięcy... 

Ps.jestem na miejscu za każdym razem, a mam , że tak powiem... " kawałek drogi"...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1565984

Partie to są zorganizowane mafie więc ...............

powołajmy nową, narodową ...

desperatów inaczej

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1565987

za co Ty go tak nienawidzisz? 

Bo mówi prawdę? 

Czy to tak boli?

I to jeszcze dzisiaj...

Reagujesz jak typowy dwużydzian Polaka...

Świetne....jak ja lubię dr.Ewę Kurek

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

chris

#1566000

Coraz większy i rozchodzi się na całą Polskę.

Przyczepiają sobie oporniki do klap swoich marynarek, czym łamią prawo, nie wykonują poleceń według prawa, które rząd i sejm uchwalili.

Ale kto by się tym przejmował, przecież weta Judy zapewniły im bezkarność, a PiS to przyklepał.

Do takiego burdelu i syfu w Polsce doprowadziły weta Judy i przyklepanie przez Kaczyńskiego.

Tak wygląda "dobra zmiana" totalna rozpierducha struktur państwa Polskiego wydaniu PiS i rezydenta Judy

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1565990

Tyle, że nie dla nas...i w tym cały ambaras ...bo większość wybrała...i Kolega powyżej nas bezustannie to udowadnia...choć jak pisze...często się z nimi nie zgadza

Józio jest za...czasami przeciw...,ale w zasadzie za :-))))

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1566001