Żywa gotówka, nadzwyczajną kastą wśród niepełnosprawnych

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Never  ending story  w wykonaniu mamusiek od żywej gotówki trwa.  Ponadto okazuje się , że wzorem sędziów i sędzin wśród osób niepełnosprawnych a zwłaszcza ich mamusiek  wytworzyła się nadzwyczajna kasta niepełnosprawnych.

Je nie interesują inni niepełnosprawni ich zrzeszenia i organizacje, ma być tak jak one chcą, tylko 500 zł gotówki do ręki. Pani Hartwich kłamała i kłamie jak swego czasu sędzia Żurek.

Kłamała gdy mówiła, że jej syn szuka od 2 lat pracy, a okazało się, ze jest zatrudniony, a PFRON dopłacał do jego pensji, tylko jest obecnie na dłuższym urlopie, widać najprawdopodobniej za namową mamuśki, pieniądze i zajęcie jest mu niepotrzebne.

Niewyjaśniona jest też sprawa stowarzyszenia „Mam przyszłość” , które założyła i prowadziła pani Hartwich. 

Bloger Matka Kurka ( Marek Wielgucki) nazywa wręcz panią Hartwich oszustką i wynika z tego, ze pani Hartwich jest niezła „agentką”.

Pani Hartwich zachowuje się jak „ Bolek” , on mówił ja,ja, ja, a pani Hartwich zdaje się mówić tylko my, my, my. 

Coraz bardziej widać, że protest jest „ dęty” i staje się protestem politycznym, a kosztami tego protestu w tym 3 posiłki dziennie , powinna ponieść pani Joanna SW, lub protestujące.

 

 

https://wpolityce.pl/polityka/395720-tylko-u-nas-minister-rafalska-zaprasza-protestujacych-w-sejmie-do-cds-kompromis-to-nie-jest-jedna-sciana-albo-druga-sciana

http://kontrowersje.net/10_prostych_pyta_do_pani_polityk_iwony_hartwich_kt_re_ch_tnie_powt_rz_w_s_dzie

https://wrealu24.pl/bloger-matka-kurka-sklada-zawiadomienie-do-prokuratury-na-protestujacych-w-sejmie-polityk-iwona-hartwich-to-oszustka/

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Kiedy nikt nie zajmował się problemem osób niepełnosprawnych, pisałem w Polsce  jako chyba pierwszy rok wcześniej -  https://www.mpolska24.pl/post/14453/atak-dziennikarzy-w-pis-dzieciecym-wozkiem-inwalidzkim

Pani Hartwich wyciągnęła wnioski z poprzedniego protestu, gdzie znajduje się dla niej szansa na zaistnienie w przestrzeni publicznej. Nie w ataku na totalnych, lecz na PiS. 

Osoby niepełnosprawne, niezdolne do samodzielnej egzystencji żyją  rzeczywiście w  dramatycznie trudnej sytuacji i tego się nie zmieni (życie nie jet sprawiedliwe), ale można przynajmniej im trochę pomóc, przyjmując pewne rozwiązania.. Nie można ich porównywać z jakąkolwiek inną grupą niepełnosprawnych lub z ludźmi sprawnymi z orzecznictwem o niepełnosprawności (orzecznictwem często załatwionym na lewo, dzięki łapówce dla lekarza). Jednak ta pani Iwona swoimi wypowiedziami "zagalopowała się" o kilka mostów za daleko. Jej zachowanie, wypowiedzi w lewackich mediach są niegodne i robią krzywdę ludziom naprawdę pokrzywdzonym przez los. 

Faktem jest, że PiS nie zrobiło dla niepełnosprawnych tak dużo, jak mogłoby zrobić. Z tego "niepolitycznego" protestu rząd PiS zaczął dostrzegać te problemy. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1564676

Zawsze można zrobić więcej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1564681

Pobłażliwość władz w stosunku do grupy protestujących jest zadziwiająca po tym jak w sposób jednoznaczny protest ten przekształcił się w protest polityczny. Zachowania cyniczne przywódców protestu  ( pani Hartwich, p. Wielgus itp) obecność Bolka i jego wypowiedzi i innych osobników totalnej opozycji są jednoznacznie skierowane przeciw obecnej władzy, a nie w interesie niepełnosprawnych. W tej sytuacji grupa protestujących przekształciła się w grupę chuliganów politycznych. Zatem finansowanie ich pobytu powinno obciążać osoby, które ich wprowadziły do Sejmu  i ew. te które w swojej "wrażliwości " ich protest popierają.  Ja jako osoba niepełnosprawna ZACHOWANIEM PROTESTUJĄCYCH JESTEM ZGORSZONY, co więcej oni niepełnosprawnym ewidentnie szkodzą. W tej sytuacji tolerowanie takich zachowań może zachęcać do rozszerzania takich protestów np osoby starsze mogą zaprotestować przeciw otrzymywaniu bezpłatnych leków i żądać żywej gotówki na początek 1000 zł/m-c, następnie bezrobotni żądać zasiłku w wysokości średniej krajowej oczywiście w żywej gotówce itd/ Może w tym proteście oto chodzi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1564769

Jak ty mało rozumiesz z tego co się dzieje na świecie. To nie grupa protestujących przekształciła się w grupę chuliganów politycznych....to "opozycja" jest chuliganerią i wykorzystuje słuszny protest matek osób niepełnosprawnych.

  Nie gorsz się zachowaniem protestujących. Bądź raczej zgorszony zachowaniem rządu, który nie umie rządzić a z problemami sobie całkowicie nie radzi, mimo że otrzymuje za to sowite pensje, nagrody i apanaże.

  Daj sobie pokój z bezpłatnymi lekami...bo to mafia farmaceutyczna a żywa gotówka i dla nich by się znalazła ...gdyby rząd-nierząd uporał się z obcymi bankami i lichwą.

 Bezrobotni mają również powody do protestów...bo rząd miejsca pracy niszczy złą gospodarką i stąd bierze się bezrobocie. Czy naprawdę tego nie widzisz?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1564771

Gratuluję tak "dobrego" rozumowania z tego co dzieje się na świecie. Nareszcie trafiłem na osobę, która świetnie rozumie świat. W istocie przyznaję, że tego co dzieje się na świecie i nie tylko nie rozumiem, ale proszę wybaczyć nie bardzo wierzę aby jakikolwiek człowiek był zdolny to zrozumieć bowiem  Pan Bóg ograniczył ludzi czasem, zmysłami, inteligencją ale niestety nie ograniczył głupoty. A dodatkowo skoro tak gorszy Ciebie obecny rząd i nazywasz go nierządem to zapewne masz receptę na dobre rządzenie to kandyduj do władzy, a wówczas Polska stanie się rajem.  Ponadto w istocie ta zła gospodarka jest tak zniszczona, że bezrobocie zmniejszyło się w ostatnich dwóch latach o 50%, a co więcej w rzeczywistości w wielu gałęziach gospodarki brak chętnych do pracy. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1564845

To mój obowiązek.
Uczynki miłosierne względem duszy:
1. Grzeszących upominać.
2. Nieumiejętnych pouczać.
3. Wątpiącym dobrze radzić.
4. Strapionych pocieszać.
5. Krzywdy cierpliwie znosić.
6. Urazy chętnie darować.
7. Modlić się za żywych i umarłych. ((Katechizm Kościoła Katolickiego, 2447)

Nie wyzłośliwiaj się dalej ...bo bezrobocie tylko dlatego się zmniejszyło, że Polacy wyjechali za pracą na Saksy i tułają się po świecie.
Mądrości sobie nie przypisuję, po prostu znam katechizm.
A co do pychy...hmm to jest podobnie jak z antysemityzmem. Jak się nie ma argumentów...a chce się coś ugrać ....to się łapie za linę ratunkową.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1564847

Szanowna Verita ! Pouczasz cytatami z Katechizmu , ale wybacz mnie bardziej przekonują świadectwa wypełniające owe cytaty. Specjalistów w zakresie posługiwania się cytatami z mądrych ksiąg jest b.wielu, często są to zwyczajni obłudnicy. Co do pychy to szanowny Verita odnoszenie tego pojęcia do antysemityzmu pasuje jak "pięść do oka". Wydaje mi się, że pychą zdecydowana większość ludzi obrasta szybciej niż świnia  tłuszczem ( żeby nie bylo wątpliwości odnoszę to i do siebie) choć szczególnie jest to rażące wśród polityków różnej maści, dziennikarzy, uczonych ,  specjalistów, teologów,  nawet kapłanów, choć  może najmniej ......prostaczków. Zatem warto zawsze zastanowić się przede wszystkim nad sobą zwłaszcza przy pouczniu innych. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1564953