Czy można było powstrzymać Holocaust? Konferencja Bermudzka

Obrazek użytkownika elig
Historia

  

 Dzisiaj mija 75 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.  Mało kto jednak wie, że w kwietniu 2018 minęło 75 lat od niesławnej Konferencji Bermudzkiej.  Napisał o tym sześć dni temu [13.04.2018] Paweł Jędrzejewski, redaktor Forum Żydów Polskich, w portalu Tygodnik.tvp.pl {TUTAJ}  Jego tekst nosi tytuł "O tym jak świat powiedział Hitlerowi: Z Żydami rób, co chcesz".  Czytamy w nim:

  "W roku 1938 i w roku 1943 świat określił swój stosunek do sytuacji Żydów, którzy znajdowali się w zasięgu władzy Hitlera. Najpierw, tuż przed Holokaustem: na kilka miesięcy przed Nocą Kryształową. Później, w czasie, kiedy mordowanie europejskich Żydów było w swoim szczytowym punkcie: w kwietniu 1943 roku, gdy trwało powstanie w getcie warszawskim.  Mam na myśli dwie międzynarodowe konferencje, zwołane w celu znalezienia sposobu pomocy Żydom. 

  Pierwsza z nich to konferencja ogłoszona przez prezydenta Roosevelta w celu rozpatrzenia problemu żydowskich uchodźców. Jak okazało się później, było to zagranie wyłącznie propagandowe. Konferencja odbyła się w Evian we Francji w dniach 6-15 lipca 1938 roku. Celem konferencji było znalezienie odpowiedzi na pytanie, co zrobić uchodźcami w Europie, przede wszystkim pozbawionymi praw i obywatelstwa Żydami z Niemiec i Austrii. Obecni byli reprezentanci 32 krajów, a także 24 organizacji. Jedynym przedstawicielem Żydów była Golda Meir, której nie dopuszczono do głosu. (...) Konferencja zakończyła się niczym, ani Stany Zjednoczone, ani inne kraje nie wyraziły gotowości przyjęcia żydowskich uciekinierów. Wielka Brytania tłumaczyła się bezrobociem, Francja twierdziła, że jest „nasycona uchodźcami”. Tylko Kostaryka i Dominikana wyraziły zainteresowanie. Pozostałe 30 państw - wykazało obojętność.".

  Drugą konferencją była konferencja na Bermudach  w dniach 19-29 kwietnia 1943.  Od czerwca 1942 roku w alianckich mediach pojawiały się coraz liczniejsze doniesienia o zbrodniach niemieckich.  Informacji dostarczył m.in. Szmul Zygielbojm.  Opinia publiczna zaczęła się domagać jakichś działań w tej sprawie.  USA oraz Wielka Brytania zwołały więc Konferencję Bermudzką, która miała stworzyć wrażenie, że coś się robi.  Była to tylko gra pozorów.  Jędrzejewski pisze:

  "Po zgodnym odrzuceniu planów ratowania jakichkolwiek Żydów przed śmiercią, delegaci odetchnęli z ulgą i zajęli się sprawą o mniejszym znaczeniu: jak pomóc tym Żydom, którzy już uciekli z krajów okupowanych przez Rzeszę.".

  W ciągu ostatnich dwóch lat odtajniono wiele dokumentów, z których wiadomo, że alianci doskonale wiedzieli o niemieckich obozach zagłady i mordowaniu Żydów {TUTAJ}  Nie zrobili jednak niczego.  Można [słusznie] potępiać postępowanie USA i Wielkiej Brytanii, ale warto zapytać, czy miały one możliwość powstrzymania Holocaustu.  Moim zdaniem - nie.  Decydujący jest tu czynnik czasu.  Postanowienie o wymordowaniu wszystkich Żydów Niemcy podjęli na przełomie 1941 i 1942 roku.  W marcu 1942 roku rozpoczęła się "akcja Reinhardt" - mordowania Żydów z Generalnej Guberni, trwała ona do listopada 1943 {TUTAJ}. Zginęło w niej ok.1,85 mln osób  Dowiadujemy się {TUTAJ}, że:

  "Między 22 lipca a 3 października 1942 roku wywieziono z warszawskiego getta do Treblinki 310 322 osoby. Prawie wszystkich deportowanych zamordowano."

  Wynika stąd, że w ciągu zaledwie 2,5 miesiąca zabito ok. 80% mieszkańców getta.  W czasie gdy odbywała się Konferencja Bermudzka 80-90% europejskich Żydów już nie żyło.  Hitler wypowiedział wojnę USA w grudniu 1941, kilka dni po ataku Japonii na Pearl Harbor ,  Również w grudniu 1941 Sowieci powstrzymali niemiecką ofensywę na Moskwę.  Ich kontrofensywy w 1942 nie przyniosły jednak rozstrzygających sukcesów.  Uczyniły to dopiero zwycięstwa pod Stalingradem [luty 1943] oraz w bitwie na Łuku Kurskim [sierpień 1943].  W lutym 1943 alianci wylądowali na Sycylii.  W czasie, gdy mordowano większość Żydów, Hitler prawie niepodzielnie panował  militarnie nad Europą.

  Nieraz rozważa się kwestię, czy alianci nie powinni byli zbombardować niemieckich obozów koncentracyjnych? {TUTAJ}  To jednak stało się możliwe dopiero we wrześniu 1943. po opanowaniu lotnisk we Włoszech.  Co więcej, Timothy Snyder napisał {TUTAJ};

  "Ogromna większość ofiar śmiertelnych reżimów niemieckiego i sowieckiego nigdy nie zobaczyła obozu koncentracyjnego.".
  Obozy zagłady leżały zaś dalej na wschód i były jeszcze trudniej dostępne.  Tak więc - nic nie mogło powstrzymać Hitlera w 1942 i w początku 1943 roku.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Nic nie mogło powstrzymać Hitlera w 1942 i w początku 1943 roku?
To jest niezgodne z wnioskami Konferencji Księżycowej, która z nieomylnych objawów ustaliła, że Polska mogła powstrzymać Hitlera, Tylko że zamiast powstrzymywania współdziałała - a to się przyglądając, a to popychając go i pociągając.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1562385

i syjonistyczna wierchuszka.

Zydostwo bylo podzielone na bogatych zydow zachodnich i wschodnia biedote traktowana przez tych zachodnich jako zbedne talatajstwo.

Ruch syjonistyczny za wszelka cene chcial utworzyc kraj dla zydow,aby sie nie tulali po swiecie - Izrael.I jak histori pokazuje to sie udalo ,a jaka cena byla wszyscy wiemy.Hitler by nigdy nie doszedl do wladzy i III Rzesza by nie wyrosla w potege bez zydoskich pieniedzy i zydowskich doradcow wokol Hitlera zajmujacych najwyzsze stanowiska.Zreszta sam hitler decydowal kto jest zydem a kto nie sam bedac w 1/4 zydem.

Zyd Rosefeld amerykanski prezydent nie przyjmujac tuz przed wojna zydow ,ktorzy przyplyneli statkiem do Ameryki -niecale 1000 osob dal wyrazny  sygnal - wiekszosc z nich zginela.

Rabinat zydowski pod presja ruchu syjonistycznego nakaywal swoim wiernym zakaz walki i poddanie sie woli niemieckiej -bo taka byla wola  Boga jak to motywowali,treba poswiecen nawolywali.Dlatego tez wiekszosc zydow poszla na smierc jak barany na rzez nie podejmujac walki o siebie i o swoich bliskich, wrecz przeciwnie wydawali swoich bliskich na smierc w czasie okupacji aby przezyc jeszcze chociaz jeden dzien.A co robili zydowscy kolaboranci w czasie okupacji niemieckiej to dobrze wiemy choc dla zydow jest to temat wstydliwy i zamiatany pod dywan swoja wine chca przypisac Polakom chca zakrzyczec prawde i prawde  o swoim udziale w Holokauscie ktory jest teraz zrodlem wielkiego dochody dla biznesu holokaustu prowadzonego przez waska grupe zydowskich mafiozow.Z tych pieniedzy nawet nie korzystaja poszkodowania zydzi.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1562390

co wilk pisze.  I to jest całe klu tej strasznej historii, ludu żydowskiego jak i innych ofiar, jak Narodu Polskiego. Wielcy mafiozi tego świata zadecydowali o zagladzie biedoty żydowskiej jak i słowian,a mówić można tylko  tych pierwszych. A propos statku z 1000 osób żydowskich nie wpuszczonych do USA przez władze tamtejsze: mówi sie tylko o jednym, ms St Louis, a było tych statków co najmniej trzy: jeszcze był ms Lousitania i jeszcze jeden, nazwy nie pamiętam, a powołuję się tu na wiedzę pana Ireneusza Lisiaka, doskonale znajacego historię zagłady Żydów, mówi o tym jego książka: "Żydowscy kolaboranci Hitlera".

Starsze pokolenie Polaków, jak mój świętej pamięci wujek, powstaniec Warszawski, członek Szarych Szeregów, doskonale zna i pamięta prawdę o zagładzie i Polaków i Żydów Europejskich. On przez całą wojnę był w Warszawie, (m.in pomagał kolegom ze szkoły z podwórka co trafili do getta w Warszawie). To od niego słyszałęm często, że bogaci Żydzi z USA i innych ważnych krajów, skazali tę biedotę na śmierć, nie robiąc nic w ich obronie w latach zagłady, a przede wszystkim dopuszczając nazistów do włądzy w Niemczech, Włoszech itd, co przecież nie stało się z dnia na dzień, tylko trwało latami. 

Dzisiejsze zachowanie decyzyjnych izraelitów w USA, w Izraelu (plus całego legionu usłużnych im pseudohitoryków jak Gross, Kosiński, A. Cała i cała ochydna masa dalszych), jest podłym oszustwem, ochydnym i cynicznym, bo tylko tak można nazwać przypisywanie tych okropnych i ogromnych zbrodni Narodowi Polskiemu, który nie dość że sam był pierwsza ofiara, to jeszcze walczył od początku do końca i to na wszystkich frontach z obu okupantami. A przede wszystkim w imię dekalogu i chrześcijańskiej moralności pomagał i ratował żydowskich nieszczęśników przed zagladą, za co Naród Polski zapłacił śmiercią kilkudziesięciu tysięcy owych bohaterów.  Wszyscy oczytani na Świecie dobrze o tym wiedzą, nawet sam red Michnik i cała podobna mu zgraja syjonistów i usłużnych im idiotów. 

"Prawda przeciw Światu", kiedyś na pewno zwycięży. Niech żyją prawdziwi historycy, jak W. Łysiak, I. Lisiak, J.R. Nowak, i inni. 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Panter74

#1562468

Hitlera z niemieckimi Żydami. Hitler pragnąc zmniejszyć populację żydowską w Niemczech i ich dominację, zadecydował o utworzeniu państwa żydowskiego, w Azji.

Na mocy tej samej umowy, już od końca lat trzydziestych tysiące bogatych niemieckich Żydów, uprzednio opłaciwszy sowitą daninę na rzecz rządu niemieckiego, wyjeżdżały na teren obecnego Izraela zasiedlając go i dając początek państwu żydowskiemu.

W końcu na mocy tej samej umowy Żydzi polscy, na obszarze podbitej przez niemieckich nazistów Polski, tworzyli eksterytorialne enklawy żydowskie, w których rządziła niepodzielnie policja żydowska. Oddzielono Żydów w tym celu, bo mieli być lepiej traktowani niż Polacy i docelowo wyjechać do powstającego w Azji Izraela, za zgodą Hitlera - tak zadecydowano pierwotnie, bezpośrednio przed wojną, ale warunki zostały zmienione.

Proces ten w pierwszych latach wojny został zastopowany przez przywódcę angoli Czercilla, ponieważ angole mieli swoje super ważne interesy, ważne źródło dochodów w Azji i duża liczba Żydów stworzyłaby niewątpliwie zagrożenie dla ich azjatyckich biznesów, dlatego zastopowali ten proceder wywożenia Żydów do Azji. W sumie dzięki umowie z Hitlerem z Niemiec wyjechało ok. 50 tysięcy najbogatszych Żydów.

Blokada Azji przez angoli doprowadziła m.in. do holokaustu, bo Hitler, nie mogąc "oczyścić Niemiec" z Żydów postanowił o innym sposobie pozbycia się ich - wymordowaniu i wtedy właśnie niemieccy naziści zmienili podejście do żydostwa zamieszkującego tereny podbite i zawłaszczone przez niemieckich nazistów, w tym obszar Polski.

Oczywiście bogaci Żydzi dokładnie o tym wiedzieli, co więcej uczestniczyli w tym procederze finansując sowicie Hitlera do końca wojny i zarabiając na tym gigantyczne pieniądze. Także po wojnie, kiedy to USrael wpuścił do siebie ok. 30 tysięcy niemieckich zbrodniarzy, w tym także tych, którzy torturowali i mordowali więźniów w niemieckich obozach zagłady na terenie okupowanej Polski, a wszystko po to, aby zawłaszczyć wyniki ich haniebnych, ale znaczących wyników badań na ludziach. Wyniki badań niemieckich zbrodniarzy są do dziś wykorzystywane przez światowe koncerny farmaceutyczne, w tym USraelskie, angolskie i niemieckie i jakoś nikomu to nie przeszkadza!!!

Podsumowując Żydzi (głównie najbogatsi i pozaeuropejscy) sami uczestniczyli w zorganizowaniu i realizowaniu Holokaustu, nie pomagali sobie nawzajem, bo zgodnie z ich morale Żyd może poświęcić wszystkich, nawet najbliższych, aby uratować siebie!

Natomiast szkalowani obecnie i opluwani, m.in., przez pazernych i kłamliwych Żydów, Polacy jako ludzi pełni miłości i poświęcenia, ryzykując życiem własnym i swoich rodzin przeciwdziałali eksterminacji Żydów i w sumie uratowali ok. 100 tysięcy Żydów. W żadnym innym kraju europejskim i poza europejskim nie dokonano tyle dla populacji żydowskiej!

Żydzi nawet nie podziękowali Polakom z ofiarę życia i krwi, ale za to opluwają i pomawiają Polaków i występują wobec Polski z nienależnymi roszczeniami finansowymi - hańba kłamliwym i pazernym hienom!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1562421

Powinniśmy niezwłocznie wystąpić do Zydów z roszczeniami wysokiej nagrody za każdego uratowanego zyda. Na przykład po milionie dolarów za głowę, co dałoby 100 000 milonów. Uzyskaną kwotę powinny otrzymac rodziny tych, którzy ratowali ich przed Niemcami. Nie jakies tam drzewko w Izraelu, medal czy laurka, tylko pieniądze.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1562425

Co by nie zostało teraz napisane i powiedziane fakty pozostaną nienaruszone,Amerykanie ruszają tylko wtedy kiedy widzą swój interes ludzie ich nie interesują wogóle, w bełkot o demokracji w wydaniu amerykanskim wierzą tylko debile z papką we łbie zamiast mózgów Angole zawsze byli obojętni na krzywdę ludzką aby historia się nie powtórzyła nie można przymykać oczu na obłudę możnych tego świata to ludzie muszą przejrzeć na oczy i nie dać się sprowokować fałszywcom pchającym ludzkość do zguby!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

adolfnr2

#1562430

A ja napisałem o tym inaczej i dawniej, 4 marca 2018, pisałem o tym, jak wyglądał sześciopak zdrady [link], gdy chciałem coś przypomnieć o genezie wydarzeń marcowych - w felietonie "Dwie Ojczyzny, dwa patriotyzmy - 50 rocznica wydarzeń marcowych" [link]. Widać jak nasze losy, nasze życie i śmierć wiążą się z utopiami i bezdusznością wielkiej polityki.
 
Taka jest niesymetria spojrzenia. Pan Paweł Jędrzejewski mówi na Forum Żydów Polskich o dwóch konferencjach [link], pisze o trzech. Tak wygląda historia z żydowskiego punktu widzenia. Mowa o konferencjach w Evian, na Bermudach i Wannsee. Tak wyglada zdrada dokonana przez cywilizowany świat Zachodu, tak zostali zdradzeni Żydzi.
Do tej historii koniecznie trzeba dołączyć historię kolejnych dwóch konferencji w Teheranie i Jałcie, na których podjęto decyzje o  zdradzeniu Polski i Polaków.

Żydzi i Polacy zostali z zimną krwią zdradzeni w jednym spektaklu pięciu a nawet sześciu konferencji, jesli dołączyć do nich słynny układ monachijski z września 1938 roku [link].

Pamiętajmy:
Konferencja w Evian - lipiec 1938 [link]
Konferencja w Monachium-  wrzesień 1938 [link],
Konferencja na Wannsee - luty 1942 [link]
Konferencja na Bermudach - kwiecień 1943 [link]
Konferencja w Teheranie - listopad 1943 [link]
Konfrencja w Jałcie - luty 1945 [link]

Sześciopak zdrady, zbiór konferencji w sprawie wydania dwóch narodów wybranych do Zagłady.
Narody wybrane do Zagłady.

Przypis:
"STRACH PRZED SMOLEŃSKIEM" [link]

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1562458

To tam dokonało się oddanie Polski pod władanie MFW i żydowskiej mafii. (Swoją drogą w obecności "polskiego patrioty", jakby niektórzy chcieli, Brzezińskiego).
Czym w tym "Hołdzie Polskim" motywował się kremlowski namiestnik Polski jest mniej istotne od tego, co motywuje władze Drugiej PRL, zwłaszcza obecne, do kompromitującej kontynuacji tego wiernopoddaństwa!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1562472

Dobrze, że wspomniałeś o Brzezińskim, bo ten "niby patriota" to mason, żyd i antyPolak, który wiele złego przeciwko Polsce uczynił i napisał perfidną książkę "Between rivers", trudno teraz znaleźć jej ślad w necie, ale ja ją widziałam i nawet trzymałam w rękach żałuję, że nie mogłam kupić!

Doprawdy nie rozumiem jak można tego człowieka uważać za polskiego patriotę, no chyba, że chodzi o patriotyzm żydowsko-amerykański - to tak!

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1567934