Proszę o ujawnienie sprzeciwu [o ile był] Mirosława Hermaszewskiego wobec bezprawnego włączenia go w skład WRONy

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Prezydent Andrzej Duda zawetował tzw ustawę degradacyjną [ Weto Prezydenta do tzw. ustawy degradacyjnej http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,938,weto-prezydenta-d...ąc m.in.

„Prezydent wyjaśnił m.in., że w skład Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego wchodzili nie tylko generałowie ale także podpułkownicy i pułkownicy – „ludzie wtedy jeszcze względnie młodzi”. – Jak przyznaje historyk z IPN dr Grzegorz Majchrzak, nie tylko pan gen. Hermaszewski został wpisany najprawdopodobniej do Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego bez swojej zgody. De facto był to rozkaz, który mu wydano by w tej Radzie uczestniczyć – mówił Andrzej Duda ‚

Jeśli ppłk Mirosław Hermaszewski został wpisany do WRON bez jego zgody, to winien przeciwko takiemu łamaniu prawa wyrazić sprzeciw/ protestować ! Czy tak uczynił ?

Powszechna wiedza o WRON jest taka [https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojskowa_Rada_Ocalenia_Narodowego ] :

„W 2006 roku członkowie WRON zostali oskarżeni przez Główną Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN o popełnienie zbrodni komunistycznej, polegającej na kierowaniu zorganizowanym związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym. W dniu 12 stycznia 2012 roku warszawski Sąd Okręgowy zgodził się z aktem oskarżenia, że stan wojenny przygotowano i wprowadzono niezgodnie z ówczesną konstytucją, a dokonała tego „grupa przestępcza o charakterze zbrojnym”, złożona z ludzi na najwyższych stanowiskach. „

Zatem oczekuję ujawnienia, udokumentowania postawy płk. Mirosława Hermaszewskiego wobec bezprawnego włączenia go w skład WRON popełniającego zbrodnię komunistyczną, polegającą na kierowaniu zorganizowanym związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym.

Mirosław Hermaszewski w 1983 został wybrany na wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. [ https://pl.wikipedia.org/wiki/Miros%C5%82aw_Hermaszewski] a w 1988 otrzymał nominację generalską.

Na stronie http://www.hermaszewski.com brak jakichkolwiek informacji w tej materii

Nigdy nie byłem w podobnej sytuacji jak Mirosław Hermaszewski, ależyłem w czasach wojny jaruzelsko-polskiej i reagowałem na bezprawne poczynania tej junty i realizatorów ich bezprawia na gruncie akademickim m. in. poprzez sprzeciw wobec bezprawnego [samo] wybrania się towarzysza dyrektora [ prof. Andrzeja Ślączki] na przewodniczącego Rady polegający na rezygnacji z funkcji sekretarza i członka Rady Naukowej Instytutu Nauk Geologicznych UJ , a także poprzez organizację protestu przeciwko bezprawnemu wybieraniu „przedstawicieli” nauczycieli akademickich do Rady Wydziału BiNoZ UJ przez dziekana wydziału – prof. Halinę Krzanowską . W czasach jej kadencji realizowano polityczną Wielką Czystkę Akademicką, kiedy zostałem ‚nominowany’ przez anonimową [ do dnia dzisiejszego], zorganizowaną grupę przestępczą do wygnania z uczelni [ zniszczenia mojego warsztatu pracy] z wilczym biletem obowiązującym także w III RP ! [https://nfapat.wordpress.com/category/sprawa-jozefa-wieczorka/]

Pan Prezydent uzasadnia swoją decyzję wobec ustawy degradacyjnej „ …Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, bo to jest po prostu pozbawienie kogoś kompletnie możliwości obrony. Nie mogę jako Prezydent się z tym zgodzić – zaznaczył. „

Niestety, mimo że zostałem pozbawiony kompletnie możliwości obrony przed poczynaniami anonimowej [ do dnia dzisiejszego], zorganizowanej grupy przestępczej, żadnych wątpliwości wobec tego bezprawia ani prezydenci, ani inni decydenci, ani etatowi historycy – do tej pory nie przedstawili !

Bezprawnych wyroków do tej pory nie uchylono [  https://blogjw.wordpress.com/2018/03/25/kiedy-zostane-przeproszony-za-wy... mimo że podobno żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce, w której nadal się broni członków WRON [ i nie tylko] .

P.S.

Warto zwrócić uwagę na zdjęcie WRONy w stanie wojennym, gdzie przy stole siedzi swobodnie [bez straży, więc przez nikogo nie przymuszany] ppłk. Mirosław Hermaszewski. Nie ma natomiast nigdzie zdjęcia ze stanu wojennego przy stole Rady Naukowej ING UJ z moją osobą, bo jej już nie było  – na znak protestu przestałem być członkiem Rady, ze skutkami w kolejnych latach. Mógłby ktoś zrobić zdjęcie z moją osobą  przed obliczem Rady fałszywie oskarżonego o niechęć do prowadzania zajęć ze studentami w Tatrach [ tam gdzie uformowałem kilku studentów na dobrym poziomie w ramach Koła Naukowego bez wynagrodzenia ! ].

W 1988 Mirosław Hermaszewski zostaje generałem, a ja wówczas zostaję na uniwersyteckim ‚lodzie’, zdegradowany dożywotnio z funkcji wykładowcy uniwersyteckiego [ najwyżej ocenianego przez studentów], bez możliwości obrony !

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

pewnie "nie chciał ale musiał". 

A tak naprawdę, dopuszczenie go w ówczesnej sytuacji politycznej do sowieckiego programu kosmicznego, ściśle związanego z wojskiem, oznaczało że był godny ich całkowitego zaufania. Więc mi go nie żal. Trzeba wiedzieć, z kim latać w kosmos.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1561371

przypomniała mi się bardzo stara anegdota z tamtych czasów, dotycząca latania w kosmos.

W związku z tym mam teorię, że Hermaszelewski poleciał w kosmos żeby sprawdzić, podobnie zresztą jak kosmonauci radzieccy latali w kosmos i w związku z tym pojawił się taki plakat  - kolorowa kula ziemska, wokół niej krąży sputnik, a ze sputnika na lince przyczepiony wyszedł ruski kosmonauta i sprawdza, a potem woła, że jest pusto i "Boga niet"!

Pewnie "nasz kosmonauta" tez w tym celu został wysłany? Ciekawe co ustalił?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1561475

Nie chcieli pałować zomowcy.

Berman z Radkiewiczem też nie chcieli. Nie chciały Wolińskie i Górskie, które jajakoprezyent już przeprosił.

A teraz przeprosiny się należą w imieniu bandytów i chuliganów, że barykadowali się po kopalniach, że łazili po ulicach mimo ostyrzeżeń i się pchali pod lufy i pod pały........ ofiary jedne!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1561374

Hermaszewski

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1561399

Miał rozkaz chodzić od szkoły do przedszkola w kostiumie kosmonauty, rozdawać kartki na cukierki i przekownywać gówniarzy że stan wojenny to taki halloween.

I pan prezydent do dzisiaj przekonany.

Hermaszewski do awansu.... wystąp!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1561402

Czyli zawdzięczamy mu :

Gersdorf, Kwaśniewskiego, Olejnik, Owsiaka  ..........

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1561414

tak Cybie.

I widać nie miał p-ko czemu protestować. odpowiedzialności- prawdziwej- jako wojskowy nie miał, wpisali no to był a w zyciu zaprocentowało dalej.

zmp, pzpr (w Szkole Orląt, przynależność przemilczywana)/sld lotnictwo, studia w akademii sztabu, kosmos, sztab LWP i studia woroszyłowki w moskwie, kandydował do sejmu czy senatu z sld. ale ważne, że przecie z niepodległościowej rodziny. brat też gienerał, bardzo podobna kariera. czy aby na pewno był tak zaskoczony swym udziałem we wron-ie, tu zresztą w paru miejscach sieci różnią się detale. tłumaczył się, że wykonywał rozkaz a po 2 tygodniach wrócił na studia/po roku. tam zresztą skrócone kursy to domena przeznaczonych do dowodzenia. jako wojskowy po odmowie skończyłby karierę, tylko widać nie było wątpliwości. legitymacją pzpr nie rzucił, z wojska nie odszedł. w 81-ym...

nie mój generał- nie pasuje do WP. ale czarnecki, jego zięć broni go jako "polskiego patriotę".

 

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B5...

https://wiadomosci.wp.pl/hermaszewski-dzialania-jaruzelskiego-to-lobuzer...

https://www.tygodnikpowszechny.pl/w-cieniu-czerwonej-jarzebiny-129807?la...

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1561442

skoro nawet zaplutemu redaktorzynie dano jedno z najważniejszych odznaczeń państwowych, wiecznemu kłamcy i polakożercy Groszakowi także, a Dżaruzela pochowano na Powązkach, Miloszaka Na Skałce, a pewien zdradziecki burek chce być polskim prezydentem - to rzeczywiście znaczenie słowa "patriotyzm" ewoluuje w jakimś nieznanym kierunku!!!

Kiedyś takich ludzi umieszczano w więzieniach, a teraz na piedestał - brawo!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1561479

bo cukier to biała śmierć.

Bardzo zachęcam, nie ma co się cukrem obżerać, a gdy do tego mało ruchu to brzuch rośnie jak grzyby po deszczu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1561483

„Likwidacja zbioru zastrzeżonego IPN odsłoniła smutną prawdę. Już na pierwszym roku studiów w Dęblinie wojskowa bezpieka wytypowała Hermaszewskiego do werbunku w celu kontroli środowiska podchorążych” – informuje. Formalnego werbunku dokonano w lutym 1962 roku. Hermaszewski „zgodził się pomagać WSW »w walce z wrogą działalnością« i przyjął pseudonim Długi”. Po dwóch latach współpracy został „wyeliminowany z aktywnej sieci agenturalnej WSW”.

Cenckiewicz, "Do Rzeczy"

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1561700