Wybatożyć !

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

W przypadku normalnego kształtowania się indywidualnego charakteru dominuącą rolę odgrywają bodźce pozytywne, które, umiejętnie stosowane, pełnią rolę wzmacniającą i nakręcającą proces rozwoju, tak że bodźce negatywne, karzące, można zredukować do minimum. Oprócz procesów zindywidualizowanych zakończonych sukcesem wychowawywczym mamy także jednak do czynienia z pewnym marginesem patologii.

W ostatnich paru latach mamy do czynienia w sferze publicznej z rozwojem jaskrawych patologii. Mamy do czynienia z wylewem szamba - kłamstwa, chamstwa i publicznego nawoływania nie tylko do użycia przemocy lecz także do zabójstwa, jak w przypadku czarnych bab. Czyżby nie było alternatywy i   możliwości wyeliminowania tego zjawiska ? Czy liczycie Państwo, że to szambo spłynie jak po kaczce i wszystko wróci do normy ? No to się przeliczycie, tak jak w przypadku antysemityzmu.

Najpierw więc pozwolę sobie odnieść się do zjawiska uzywanego jako pałka w ramach pegagogiki wstydu zarzutu antysemityzmu. Otóż rzuca się w oczy absurdalność tego działania w świetle normalnych procedur wychowawczych, o których wspomnałem wyżej. Jakimś dziwnym trafem logika procesów wychowawczych, która domaga się stosowania bodźców pozytywych, zostaje tu porzucona i zamiast niej forsuje się procedurę bodźców negatywnych. Od razu widać, że nie chodzi tu o osiąganie jakichś efektów wychowawczych, lecz o cele ściśle propagandowo-polityczne. Chodzi o wojnę hybrydową, po prostu.

W tej sytuacji ujawnia się spore pole manipulacji socjotechnicznych, bazujących na podobnych patologiach, których szczególnie dużo ujawnia się w środowiskach lewackich. Wiadomo, że patologie te trzeba zwalczać, ale wiadomo też, że nie da się tego robić metodami tradycyjnymi, które stosuje się w procesach edukacyjno-wychowawczych. Jak zwalczać patologie, które bezkarnie rozwijają się nam w sferze publicznej? Możemy jednoznacznie  stwierdzić bez ryzyka pomyłki, że sfera publiczna stała się dogodnym poligonem do ćwiczenia antypolskiej wojny hybrydowej.

Jak ją zwalczać ? Spróbujmy wyobrazić sobie skuteczny sposób działania. Po pierwsze, należałoby się posłużyć środkami niekonwencjonalnymi, bo konwencjonalne się zużyły, zdewaluowały i nie robią większego wrażenia, a po drugie, środkami biorącymi pod uwagę najnowszą  wiedzę neurobiologiczną. Wiadomo, że racjonalne zachowanie opiera się na współdziałaniu modułu poznawczego umysłu z modułem emocjonalno-uczuciowym, ale najistotniejszy jest tu fakt zakorzenienia zjawisk emocjonalno-uczucoiowych w ciele. Wiadomo doskonale, że myśl o czymś niezbyt przyjemnym automatycznie powoduje negatywne reakcje ciała. Jest to rzecz oczywista - tylko poprzez poprzez ciało da się trafić do rozumu, gdy inne środki perswazji zawiodą.

W przypadku zachowań patologicznych w rodzaju czarnych bab czy UBywateli najskuteczniejszą metodą byłoby publiczne dotkliwe wybatożenie liderów takich wyskoków. Nacisk położyłbym na dotkliwość. Być może wymagałoby to dwóch, trzech takich zabiegów, ale skutek byłby piorunujący, bo ścieżka poprzez ciało do rozumu nie ma sobie równych.Nie wiemy do końca co tkwi w umysłach ludzi przejawiających takie patologiczne zachowania, być może wydaje im się, pod wpływem sfery wirtualnej, że to po prostu taka sobie gra, jak wiele innych. Wybatożenie pomogło by przekonać ich, że to dzieje się w realu i ma swoje określone, materialne skutki. 

Oczywiście ktoś mógłby uznać to za akt o charakterze barbarzyńskiem, ale przecież ludzie objawiający takie patologiczne zachowania to czysta barbaria i tylko taki język może być w ich przypadku skuteczny. Jeżeli chcemy przetrwać, musimy się im zdecydowanie przeciwstawić i dlatego uznałem, że wielkim brakiem w polskiej sferze publicznej jest brak społecznej tradycji Gan-Ganowicza, stawiającej na radykalną rozprawę z lewactwem, w sytuacji która by tego wymagała.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:8)

Komentarze

... a gwoli przestrogi - dla przykładu i koniecznie - na centralnym placu n.p. stolicy - solidnie wybatożyć - po trzech(troje) aktywistów z w/w "ruchów" :  ub-ywaleli + "czarnych bab" !!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ke-fas

#1561003

to co proponujesz, to nawoływanie do przemocy, a tego z pewnością nie powinniśmy robić. Nie możemy podobnie do czarnych macic, czy wszelkiego lewacko-liberalnego motłochu posługiwać się przemocą w rozwiązywaniu problemów.

Stosowanie zasady "oko za oko, ząb za ząb" jest zapewne bardziej skuteczne, niż pokojowe tłumaczenie i pouczanie, tyle, że skutki jej mogą być nieprzewidywalne!

Trzeba pamiętać, że to jest prowokacja, że te zdziczałe i rozwydrzone hordy nikczemnych macic, bo trudno istoty żądne krwi niewiniątek nazywać kobietami, że to toważydostwo jest finansowane zapewne przez zewnętrzne siły, czy ruskie, niemieckie, czy żydowskie, nie ma to większego znaczenia. Są to jednak najgroźniejsi wrogowie Polski przez wieki, teraz także dążący do zdezintegrowania polskiego społeczeństwa, do zniszczenia Polski, do przejęcia wszystkiego, co jeszcze do Polaków należy i do uczynienia z nas niewolników!

Pomimo bezpardonowych przejawów agresji i ataku na to co polskie, na to co święte i ważne dla Polaków, zwłaszcza pojawiających się w ostatnich miesiącach, powinniśmy trwać przy swoim i walczyć bez przejawów agresji, ale posługiwać się rzeczywiście doskonale działająca bronią PRowską!  Niestety pod tym względem jesteśmy mocno opóźnienie i nie potrafimy - Rząd nie potrafi wygenerować i rozpowszechniać odpowiedniego przekazu informacyjnego w różnych językach.

Nie wiadomo po co są te ambasady i przedstawicielstwa, skoro nadal, nawet w sytuacji totalnego zewnętrznego ataku PRowskiego na Polskę kadry służby zagranicznej nie potrafią bronić dobrego imienia Polski i Polaków!

Podobno dokonano wymiany i obsadzono placówki dyplomatyczne młodszą kadra, gdzie zatem ich działania, gdzie jakakolwiek inicjatywa? Najwyraźniej intelektualny poziom tych ludzi, ale także wiedza i wykształcenie są niewystarczające, skoro nie widać żadnych efektów ich działań szczerze mówiąc to kompromitacja i żenada, że mamy takie żałosne służby dyplomatyczne.

Czy Pan, Panie Premierze tego nie widzi, czy trzeba więcej dowodów na nieudolność służb dyplomatycznych w placówkach zagranicznych? Nie jest także zrozumiały tak słaby przekaz  wewnętrzny, w polskich mediach, także w mediach prawicowych, z nielicznymi wyjątkami i oczywiście poza mediami społecznościowymi, które jako jedyne stanęły na wysokości  zadania.

Analogicznie do innych państw, mam oczywiście na myśli w szczególności Izrael, ale także Rosję, polski Rząd powinien zorganizować szerokozakrojoną kampanię we wszystkich rodzajach mediów, aby przedstawić światu prawdę o Polsce, naszej wspaniałej historii, tradycji i kulturze. Niestety Polska m.in. dla uzasadnienia zdrady dokonanej przez nikczemnych aliantów z USraela i Angolii, ale także agresywnej pazerności żydowskiej i nie mniejszej ruskiej, czy niemieckiej została zohydzona i opluta na forum międzynarodowym!

Czy nie widzi Pan tego, Panie Premierze? A jeśli już Pan to wie, to dlaczego nic się w tym zakresie nie dzieje? Protesty wypowiadane lokalnie, szeptem i tylko po polsku nikogo nie przekonają, bo dotrą tylko do nielicznych, znających język polski! To co się dzieje w dziedzinie propolskiego PR'u to wielkie rozczarowanie, to ekstremalna wpadka "młodych kadr", to żenada i brak profesjonalizmu. Zasłużyliście tymi mozolnymi, nielotnymi działaniami na bardzo mierną ocenę - bardzo dobrze, czyli - 2+, jak mawiał jeden z wykładowców na politechnice, czyli nie zaliczyliście sprawdzianu Droga Władzo!

"Tyłek w troki" i do działania jak mawiał inny klasyk, tym razem kresowy - jeszcze pokładamy w Was nadzieję!!!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1561013

pytać się "naszych" gdzie jest kanał anglojęzyczny "Polish Today", gdzie są wydania anglojęyczne pamiętników z czasów okupacji, gdzie sa angielskie tłumaczenia źródeł dotyczących lat 1939-1945. Kurski mysli, że jak "da odpór" w TVP to wystarczy. To nikogo nie przekona. Musi być polska narracja w języku światowym, a to że jej dotąd nie ma to dowód na nieudolność ekipy rządzącej. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1561023

Codziennie naciskać w sprawie anglojęzycznego kanału "Poland Today". Podkreślac trzeba niezbędność ogromnych funduszy do przeznaczenia na ten cel. Forsy na to nie żałować, bo Polaków cechuje buracka skłonność do tandety..

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1561046

  Piękne słowa Droga Pani! Jako Polski naród, nie możemy się wstydzić naszej pięknej karty historycznej. Zdecydowany silny przekaz wewnętrzny i zewnętrzny powinien rozbić w puch Targowicę. Jednak pilnie jest nam potrzebna wielka ustawa medialna, której procedowanie dziwnie od jesieni trwa w zawieszeniu. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1561032

Nie rozumiem pretensji i obaw, przecież zażydzona, polska (?) dyplomacja działa całkowicie poprawnie.
Zgodnie z polityką swojej ojczyzny...
Tu apele nie pomogą, tu trzeba Heraklesa, który oczyści tę stajnię...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1561042

Rozumiem zastrzeżenia związane z uzyciem pzemocy, ale też znam badania z zakresu teorii gier, które pokazują,że nadmiernie łagodne traktowanie partnerów gry prowadzi do nikąd i wymaga wprowadzenia okresowego surowszych reguł. T tak zwane startego Wet za Wet i Łagodna Wet za Wet.

Poza tym struktura państwa przewiduje istnienie struktur używających przemocy, a nie musi się ona ograniczać do struktur państwowych. Amerykanie mają dostęp do narzędzi przemocy zagwarantowany w konstytucji.

Mój tekst nie jest gotowym projektem lecz pewną próbą symulacji problemamtyki.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1561045

   Witaj! Tyle się obecnie mówi o Żołnierzach Wyklętych, przecież pokolenie po nich istnieje. Sowiecka okupacja wszystkich nie wytrzebiła. Dziwię się, że w stolicy nie zorganizowano się, aby prowodyrów śmietnika UBeckiego nie zapakować do śmieciarki. To nie przemoc, ale narodowa obrona moralnych  wartości państwa Polskiego. Organizujemy się licznie zorganizowanym wyjazdem na ostatnią miesięcznicę Smoleńską i na odsłonięcie pomnika pamięci ofiar. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1561080

Droga Słowianko. Twoja argumentacja jest jak najbardziej słuszna, jeno adresat nie ten. TO nie jest Nasz rząd i nie Nasz premier. To są niestety ale POPy. To przebierańcy są nie z Naszej Słowiańskiej Wspólnoty.                                        śmieć co świeczuszki sobie jara, co w mycce paraduje, z Polską wspólnego nic już nie ma ! Na miano Polaka nie zasługuje !

Należałoby tych wszystkich POPów pogonić precz z Naszej Polski. Wygonić precz do Izraela. Polska Domem JEST Dla POLAKÓW.

A icków niech sobie weźmie jasna cho.....a!!!

a z tego linku co niżej, z całego tekstu, widać wyraźnie jaka to jest wstrętna zbrodnicza nacja. żmijowe plemię. źródło zła wszelakiego na Naszej Pięknej Ziemi.......cyt. cała przyjemność zabijać Araba....koniec cytatu.

:

https://gloria.tv/article/dMLvKRx7JpQe1wASPPcwRJU12

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1561084

 Witam Szanownego kolegę! Po expoze premiera, przykro było patrzeć, jak dwoje icków krążyło wokół jego osoby w sejmie. Przecież to jawny przekaz, nie wspominając o wcześniejszej mycce na głowie państwa. Sępy krążą nad naszą ojczyzną. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1561087

Święte słowa,. Tolerowanie rynsztokowego chamstwa nie ma nic współnego z demokracją.  

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1561029

Niestety, "rynsztokowe chamstwo" jest, istnieje i ma się bardzo dobrze... choćby tu na tym portalu.
Krzewiciele "rynsztokowego chamstwa" i wielbiciele języka "spod budki z piwem", osiągają tu kilku, a nawet kilkunastotysięczne poparcie w postaci pozytywnej punktacji.
Zarówno "krzewiciele", jak i ich (pozytywnie oceniający) fani, to niestety elektorat wszelkiej hołoty dumnie zasiadającej w polskim parlamencie.
W związku z czym, mamy tak jak mamy...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1561038

"Tolerowanie rynsztokowego chamstwa nie ma nic współnego z demokracją." 

Ani z nadstawianiem drugiego policzka.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1561047

chyba nie.

na tym polega taktyka neomarksizmu, rozumiana czy nie, by stawiać na pozycji faszysty i przymuszać do odporu. bo to nakręca inbę, w której prawda ma coraz mniej do gadania. a to prawda ma sie przebić.

brakuje zwykłych mechanizmów ostracyzmu i infamii, każdy kto sadzi bzdury, może dalej robić za eksperta.

problem z faktami, jeden z wielu, to taki, że muszą być interpretowane.

jak można manipulowac, podam na przykładach. Polaków najwięcej wsród "Sprawiedliwych..."? i co z tego, jak na końcu artykułu można podać, że gdyby Polacy pomagali tak jak Holendrzy, to powinno być ich ze 120 tys. a w artykule na bezczelnego będzie, że 3/4 Holendrów kolaborowała- ale Polacy gorsi.

albo, że za pomoc Żydom u nas była kara śmierci. coż z tego, skoro dopiszą sobie, że groziła za niemal wszystko, więc nie było to żadne wyzwanie.

zresztą, to wszystko obchodzi tylko tych, którzy maja w tym interes. reszta sie dowie od różnych spielbergow z podobnymi.

nie mamy własnej propagandy, przebicia, nie ma widowiskowych debat i ośmieszania oponentów.

poza tym zarzut antysemityzmu mało znaczy na świecie, póki sie go nie powiąże z teraźniejszością. nie caly świat sie kręci wokół Polski.

to nie gra o zagranicznego przecietnego zjadacza chleba, tylko walka z lobby politycznym, więc trzeba mieć własne lobby i kontr-lobby.

a jakieś czarne wiedźmy czy ubywatele to dość normalne zjawiska w dzisiejszym spoleczeństwie, ich wpływ jest przeceniany, bo media trąbią, powstaje obraz gorszy niż zadymy z zomowcami za komuny a przeciez mają mikre znaczenie. rząd to wykorzystuje i kontroluje, tylko pozornie się podkladając.zagrożeniem jest, gdy sie uczą organizować i przyzwyczajają do bezkarności ale i mody na manifestowanie jeszcze nie ma- tylko parę kwestii wyciaga ludzi na ulicę. a i to głownie dlatego, ze nigdzie indziej nic nie mogą zrobić

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1561133