Garb antysemityzmu, a na nim profesor ( okrakiem)

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Niemal każda polska wypowiedż mówiąca o tym, że Polska była nie tylko pierwszą, ale największa ofiarą II wojny światowej, wywołuje w pewnych środowiskach żydowskich dosłownie furię.

Podobnież, gdy wreszcie obecnie, polscy przedstawiciele przypominają, ze nie tylko nie można mówić o wyłącznym cierpieniu żydowskim ani też współudziale w holocauście; gdyż Polacy nie tylko także cierpieli, nie mniej niż Żydzi, którzy przez lata utwierdzali wszystkich wokół o ich wyłącznych , ekskluzywnych cierpieniach.

To samo się dzieje, gdy ktokolwiek przypomni, że wśród Żydów byli tacy, którzy nie tylko pomagali Niemcom w zagładzie swoich współwyznawców.
A jeszcze gorzej, gdy mowa o tym, że Żydzi mordowali, zabijali nie tylko swoich współobywateli polskich wyznania niemojżeszowego.

Już Hannah Arendt była dla swoich, dla Żydów wyrzutem sumienia, gdyż uważała i pisała, że cyt. " nie można dać się zamknąć, trzeba dać sobie szansę i otworzyć możliwości działania" i jej pierwszą decyzją była ucieczka z obozu!
A jej słowa o przywódcach żydowskich cyt. " Rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii. Wiedziano o niej wcześniej, ale wszystkie związane z nią podniosłe i nikczemne szczegóły po raz pierwszy wydobył na jaw dopiero Raul Hilberg, o którego książce The Destruction of the European Jews wspomniałam wcześniej. W kwestii współdziałania nie było żadnych różnic pomiędzy wysoce zasymilowanymi społecznościami Żydów środkowo- i zachodnioeuropejskich a mówiącymi po żydowsku masami na Wschodzie." spowodowały, że stała się nie tylko wyklętą, lecz bardzo znienawidzoną takw Izraelu, jak też w diasporze żydowskiej!

Bowiem Żydzi nie chcą o ani tego wiedzieć, ani o tym słyszeć!

A jeszcze bardziej tego, że cyt.
"Zarówno w Amsterdamie, jak w Warszawie, w Berlinie tak samo jak w Budapeszcie można było mieć pewność, że funkcjonariusze żydowscy sporządzą wykazy imienne wraz z informacjami o majątku, zagwarantują uzyskanie od deportowanych pieniędzy na pokrycie kosztów ich deportacji i eksterminacji, będą aktualizować rejestr opróżnionych mieszkań, zapewnią pomoc własnej policji w chwytaniu i ładowaniu Żydów do pociągów, na koniec zaś – w ostatnim geście dobrej woli – przekażą nietknięte aktywa gminy żydowskiej do ostatecznej konfiskaty.

Rozprowadzali żółte gwiazdy, niekiedy zaś – na przykład w Warszawie – „sprzedaż opasek zamieniła się w normalny interes: oprócz zwykłych płóciennych można było zakupić wymyślne zmywalne opaski z plastyku”. Na podstawie inspirowanych, ale nie dyktowanych przez nazistów manifestów, które funkcjonariusze ci ogłaszali, możemy się przekonać-jeszcze dzisiaj -jak wielką rozkosz sprawiała im nowo pozyskana władza: „Centralna Rada Żydowska otrzymała prawo wyłącznego dysponowania wszelkimi dobrami duchowymi i materialnymi Żydów – a także wszelką żydowską siłą roboczą” – czytamy w pierwszym obwieszczeniu rady budapeszteńskiej. Wiemy, jak czuli się funkcjonariusze żydowscy, kiedy przekształcili się w narzędzie mordu – czuli się jak kapitanowie, „których okrętom groziło zatonięcie, a mimo to zdołali bezpiecznie dopłynąć do portu, wyrzuciwszy znaczną część cennego ładunku”, albo jak wybawcy, którzy „za cenę stu ofiar uratowali tysiąc ludzi, za cenę tysiąca – dziesięć tysięcy”.

Stąd nie dziwi mnie dziś ta wręcz wściekła reakcja na ostatnią wypowiedż pana premiera Mateusza Morawieckiego z Monachium!, skoro bardzo delikatnie przypomniał Żydom słowa mocno doświadczonej i doskonale obeznanej w tej problematyce, jakże wstydliwej i obrazoburczej, burzącej żydowską narrację pisarki, filozof H. Arendt!

Skąd takie reakcje?
Dlaczego?

Otóż to nie tylko za sprawą ich, żydowskiego pojmowania wyłącznego cierpienia w II wojnie światowej.
To kwestia nie tylko , zwykłego nieuctwa, kołtuństwa Żydów nam niechętnych.
To element ich zakłamania.

Co zaś do przypisywania nam, Polakom antysemityzmu oraz rzekomej współwiny za ich śmierć, cierpienie, to niestety także wieloletnia zasługa pewnego pana, nie wiedzieć czemu zwanego przez dekady ...profesorem!, mimo iż nawet nie miał on matury ( jeno tzw przedwojenną małą maturę!).

Bowiem tenże "profesor", mocno latami zapracował na to, żeby Żydów utwierdzić w przekonaniu o nie tylko ich wyjątkowym i co gorsza wyłącznym cierpieniu!
Jeżdził po świecie oraz do Izraela, gdzie dygał, kłaniał się umizgiwał nawet do polakożerczych środowisk wyjątkowo nam Polakom nieprzyjaznym.

I mocno zapracował na to, aby ich, Żydów w takim przekonaniu utwierdzać, a tym samym, jednocześnie dawał wielkie prezenty Niemcom zdejmując z nich część winy za holocaust.

I zadowolony wracał do kraju co rusz z nowym orderem, świecidełkiem, nagrodą! fukając na każdego, kto ośmielał się być krytycznym co do tego, co on wyprawiał, wygadywał na tych antypolskich salonach.

Czy robił to, czynił z naiwności, czy tez złej woli, z premedytacją?
Wszak musiał znać prace nie tylko H. Arendt.
Nie ma to większego znaczenia, albowiem szkody jakie poczynił złożyły się na to, że nam, ludzie złej woli, polakożercy dorobili, przytroczyli Polsce i Polakom GARB ANTYSEMITYZMU!

Tak!
A dzisiaj musimy wszędzie i wszem udowadniać, że było i jest inaczej, odwrotnie!

Zaś Żydzi po latach takiego dosłownie kokietowaniu przez "profesora" i innych cymbałów polskojęzycznych nie dopuszczają nawet siebie, że Polacy też ucierpieli w II wojnie światowej i każde odmienne zdanie, opinia, niewygodny im fakt kwalifikują tak do negowania holocaustu jak też jak antysemityzm.
Dlatego tak nerwowo, antypolsko reagują.

Niestety mają nad Wisłą plugawców; pomagierów, sługusów, którzy ochoczo włączyli się w tę polakożerczą kampanię!
Jak widać nie tylko wieloletnia praca takich jak wspomniany "profesor" zbiera żniwo!

pzdr

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

  Witam Nie trzeba być antysemitą, aby Żydów po prostu zwyczajnie nie lubić. Tę sympatię Polaków, szybko w krótkim czasie roztrwonią. Zakłamanie jest porażające, plus wyrafinowany wyrachowany cynizm, w imię sloganu-"nawet z kija wyciśniesz kasę". Ze słowa holokaust, stworzyli pasożytniczą rację swojego bytu. W ciągu tych ostatnich dni spadła zasłona dymna, tworzona przez kilkadziesiąt lat kwestii żydowskiej. To Polskę Niemcy napadli, mordowali i rabowali To holokaust pochłonął więcej ofiar Polaków niż  Żydów. Wreszcie najważniejsze.To również Żydzi w pewnej części przyczynili się do eliminacji swoich pobratymców, poprzez denuncjacje, szmalcownictwo i niejednokrotnie współpracę z Niemcami. Dość zakłamywania prawdy historycznej. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1558303

Pan Bartoszewski . dziwna postac.

W ostatnim  etapie swego zycia nie zapisal sie w naszych wspomnieniach zbyt dobrze, O tyle bardziej mnie zaskoczyla wypowiedz Dr Kurek. Twierdzila ona , ze byla jego wychowanka i od niego uczyla sie doglebnego i krytycznego spojrzenia na historie. Dr Kurek jest zapewne wszystkim dobrze znana... no i jej analtyczne spojrzenie na historie  polsko.zydowska. Ponadto stwierdzila, ze Prof, B. w ostatnich latach swego zycia byl calkiem innym czlowiekiem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1558306

Szczęść Boże,  czasami ludzie ( niekiedy żyjący w potwornym kłamstwie, potwornym bo dokonywali strasznych rzeczy,  które bardzo obciążają ich duszę i to niezależnie z jakiej opcji, tj. również ateiści) zdają sobie sprawę, że u Pana Boga "nie siedzą w pierwszym rzędzie " i dlatego bardzo kurczowo trzymają się iluzorycznych " osiągnięć " tego Świata...O Bartoszewskim w obozie koncentracyjnym ktoś tam opisał  ( trzeba poszukać w necie) tj.jaki był tam " prawy..." , jego zwolnienie było bardziej niż kontrowersyjne... Trudno powiedzieć czy przez lata był " śpiochem" ( czyli człowiekiem, który latami prowadzi normalne życie, by w pewnym momencie być zużytym przez system) Trudno też argumentować tą jego zmianę... Opublikowałem tutaj przed laty krótką informację  ( na którą się natknąłem...ten sam hotel wczasowy, też byłem tam kuracjuszem, lecz szkoda że nie w tym samym czasie co Bartoszewski,  miałem bowiem wiele " do odkrecania, po głupotach opowiadanych przez Bartoszewskiego na temat biednych Żydów i okropnych Polaków,  a proszę pamiętać,  że miał wysoką pozycję polityczną  w polskiej dyplomacji...więc musiałem się nieźle " napocic)) w której zawarłem fakt , iż Władysław Bartoszewski już jako polityk spędzał urlop koło Salzburga w Austrii nad pięknym jeziorem Wolfgangsee w miejscowości St.Gilgen .W tej samej miejscowości kawałek dalej w drewnianej wilii przez lata urlop spędzali Helmut Kohl i inni dygnitarze. Ta jaskrawy zmiana i Bartoszewskiego mogła być spowodowana jakąś urazą psychiczną,  ale mi to wygląda bardziej na szantaż z czasów wojny i kwestia Oświęcimia. Jest to dla mnie tezą bardziej logiczną. Choć naturalnie zmiany osobowości i wielu ludzi występują. Jednak te fakty historyczne o których różni ludzie pisali tj. Świadkowie z czasów wojny świadczą o tym że Bartoszewski był szmalcownikiem i raczej czarną postacią. Nie należy od razu wpadać w jakaś traumę. Po wojnie mieliśmy wielu szmalcownikow, którzy nadal pracowali tym razem dla ub... cały " aparat państwowy  " to byli turyści z NKWD, żydowscy komuniści, rdzennie polscy komuniści, słowem etycznie i moralnie wykolejency. Bartoszewski więc nie był czymś szczególnym w tym świetle... no a później,  gdy zdobył szkice i sławę...no cóż...czasami trudno utracić...brak bowiem cywilnej odwagi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#1558341

"Trzeba było znaleźć jakiś sposób, żeby usprawiedliwić Jałtę. Żeby mógł sobie Zachód powiedzieć: ,,Był taki naród, który wprawdzie od pierwszego dnia wojny walczył z Hitlerem, ale to był narod paskudny, nietolerancyjny i zrobił Żydom wiele złych rzeczy"-ocenił Adam Michnik. Jak dodał, polski naród został sprzedany w Jałcie Stalinowi, więc trzeba było jakoś to usprawiedliwić.
"Bardzo łatwo było wtedy powiedzieć: Polacy są tak potwornymi antysemitami, że danie im wolności oznacza, że będą robili pogromy. Natomiast Rosja była zbyt potężna, by ją w ten sposób oskarżać"-napisał. Michnik podkreślił, że dostrzega tu krzywdę Polaków i sam się z nią utożsamia.

pzdr

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1558308

Michnik jest doskonałym manipulatorem. Żydzi utożsamiają się z Polską, jej kulturą, gospodarka i pozostałymi dziedzinami życia tylko wówczas jeżeli mogą z tego zbić jakiś kapitał. Czasami jest nim bycie Polakiem... i to podkreślenie...otwiera im szerokie możliwości lub legitymuje ich działania,  stwierdzenia itd., i wszystko  to można zamienić na pieniądz. Wyrobienie nazwiska i " bycie kimś " na ten przykład  obliguje ich,  by na zachodzie uchodzić za " znawców tematów ", " doradców " , występują medialnie jako " guru" publistyczni, pseudo- historycy, słowem są niczym prostytutka do wynajęcia dla każdego i w każdej chwili...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

chris

#1558321

Obersturmbannführer  Adolf Eichmann miał powiedzieć:

– Gotów jestem sprzedać wam milion Żydów, krew za pieniądze, pieniądze za krew. Możecie ich zabrać z jakiego chcecie kraju, gdziekolwiek ich znajdziecie – z Węgier, z Polski, ze wschodnich terytoriów, z Theresienstadtu, Auschwitz, skąd się wam podoba. Kogo chcecie ocalić? Mężczyzn płodzących potomstwo? Kobiety, które mogą je rodzić? Dzieci? Starców? Niech pan siada i odpowie.

Joel Brand. Był gotów dać Himmlerowi dziesięć tysięcy ciężarówek za życie miliona ludzi… 

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/09/11/ile-kosztuje-milion-zydow/

Tysiąc dolarów za życie Żyda

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/05/26/tysiac-dolarow-za-zycie-zyda/

PS

BESTSELLER

TIMOTHY SNYDER

"CZARNA ZIEMIA. HOLOKAUST JAKO OSTRZEŻENIE."

Timothy Snyder prezentuje przełomowe wyjaśnienie największej zbrodni XX wieku. Jak nikt dotąd przejrzyście opisuje zjawiska, które doprowadziły do Zagłady. Uwzględnia także perspektywę Polaków. Im lepiej poznajemy Holokaust, tym bardziej staje się on przerażający. 
Czarna ziemia to książka pasjonująca i mądra, oparta na nieznanych dotąd źródłach. W przystępny sposób syntetyzuje dotychczasową wiedzę o Holokauście, jednocześnie wprowadza zupełnie nową perspektywę. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy próbują zrozumieć mechanizmy rządzące światem. Kiedyś i dziś. 

https://paskarz.pl/kartoteka,ksiazka,6664,Czarna-ziemia-Holokaust-jako-o...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

casium

#1558315

Czytając te różne, atakujące premiera Mateusza Morawieckiego wypowiedzi nasuwa mi się taki nachalny obraz z getta łódzkiego, ich króla szalejącego tam w karocy! w opętańczej jeżdzie!
Z jednej strony horrendum, z drugiej zaś proza jakże typowa dla żydowskich sługusów, kolaborujących z Niemcami.
Samozwańczy i okrutny władca, sprawujący nadzór w imieniu Hitlera nad swymi mojżeszowymi poddanymi, król Chaim Mordechaj Rumkowski, cudem ocalały z kolejnego pogromu rosyjskiego w r. 1892.. który takie miał dla nich, Żydów przesłanie; Unser einziger Weg ist Arbeit (Naszą jedyną drogą (wyjściem) jest praca).
A 15 maja 1941 rozwinął je wyjątkowo twórczo!
„Gdy zastanawiałem się, jak pokonać problem, wobec którego stanęli Żydzi, doszedłem do wniosku, że praca jest dla nich najlepszym z błogosławieństw. Znacie, nieprawdaż, moich pięć podstawowych haseł? 1: Praca, 2: Chleb, 3: Pomoc dla chorych, 4: Opieka nad dziećmi, 5: Spokój w getcie. Mój Beirat potrafi tylko gadać. Samotnie dźwigam moje zadanie i jeśli trzeba, używam siły. Dyktatura nie jest brzydkim słowem. Dzięki dyktaturze zdobyłem uznanie Niemców dla mojej pracy. A gdy mówią: Litzmannstadt Ghetto, odpowiadam: To nie getto, to miasto pracy”.
Byłoby dobrze, aby nie tylko tacy polakożercy jak prof. Śpiewak, Grossczy ten pokrętny dziennikarz Berman o tym pamiętali.
A także to, co z tym królem Chaimem zrobili Żydzi w Auschvitz, dokad go Niemcy dowieżli , wygodnym, eleganckim pullmanowskim wagonem DB! ...wrzucili go żywcem do pieca krematoryjnego.

pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1558329