Ronen Bergman – żydowski nacjonalista i kłamca, specjalista od Mossadu i propagandy

Obrazek użytkownika contessa
Notka

(...)Ronen Bergman nie jest przypadkową postacią i nie znalazł się przypadkiem na konferencji w Monachium. Od lat jest obecny w wielu tytułach na całym świecie: New York Times, Wall Street Journal, Foreign Affairs, Newsweek, The Times, The Guardian, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Sueddeutsche Zeitung. Jest też stałym bywalcem kilku telewizji miedzy innymi BBC i co arcyciekawe, jako jeden z nielicznych Żydów, regularnie pojawia się w Al-Jazeera. Jednak jego podstawowa praca to stanowisko dziennikarza śledczego w największym izraelskim dzienniku Yedioth Ahronoth, gdzie zajmuję się wojskiem i służbami specjalnymi, przede wszystkim Mosadem, z którego się doktoryzował. Ponadto jest autorem wielu książek o izraelskich służbach i działaniach wojennych. Do Monachium trafił, ponieważ promuje tam swoją najnowszą książkę „Der Schattenkrieg: Israel und die geheimen Tötungskommandos des Mossad”. Z grubsza rzecz biorąc jest to książka o tajnych i zabójczych misjach Mossadu. (...)

Ocena polecanki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Korzenie polskości jakże ważne dzisiaj...

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1558243

To on maglował PMM w Monachium. Być może stoi również za agresywną rozmową tel.Netanjahu z PMM.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1558246

Ronen Bergman przyłapany na kłamstwie? Matka, która "odebrała przed wojną nagrodę od ministra", miała w czasie Holokaustu 5 lat?!

Czy Ronen Bergman, który wywołał burzę swoim prowokacyjnym pytaniem do premiera Morawieckiego… kłamał nt. historii swojej matki z czasów Holokaustu?! Zestawiając słowa dziennikarza z Monachium, z pewnym jego tekstem, można mieć wątpliwości co do jego szczerości.

Podczas konferencji w Monachium, dziennikarz Ronen Bergman zwrócił się z prowokacyjnym pytaniem do premiera Mateusza Morawieckiego. W wypowiedzi przedstawił historię swojej urodzonej w Polsce matki.

Jestem Żydem, który pisze dla „New York Timesa”, więc to dla mnie osobista kwestia. Moi rodzice urodzili się w Polsce. Moja matka otrzymała przed wojną nagrodę od ministra edukacji narodowej. Później zaczęła się wojna i część rodziny zginęła. Ich polscy sąsiedzi wydali ich gestapowcom, a moja matka uratowała niektórych, bo podsłuchała nocną rozmowę, podczas której Polacy donosili na Żydów do gestapo. Po wojnie moja matka przyrzekła, że nigdy nie wypowie ani słowa po polsku

– mówił Bergman.

Odpowiedź, jakiej udzielił premier Morawiecki, stała się powodem zmasowanej nagonki ze strony środowisk żydowskich i Izraela!

(...)

Cytowane za: https://wpolityce.pl/polityka/382126-ronen-bergman-przylapany-na-klamstwie-matka-ktora-odebrala-przed-wojna-nagrode-od-ministra-miala-w-czasie-holokaustu-5-lat

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1558289