Na miły Bóg przecie Polska to nie Arabia Saudyjska

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

W II niedzielę po uroczystości Trzech Króli Kościół obchodził Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym roku przypadł ten dzień 14 stycznia i był obchodzony już po raz 104. Przy tej okazji Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podczas konferencji prasowej w Warszawie powiedział: „Każdy by chciał żyć w bezpieczeństwie, tylko tyle, że nasza postawa niewiele ma wtedy wspólnego z chrześcijaństwem. Egoizm osobisty – czyli troska o zachowanie własnego bezpieczeństwa, przeważa nad altruizmem, czyli nad tą postawą, która powinna jednak być ukierunkowana na pomoc innym osobom. Zasada centralnego miejsca osoby ludzkiej zobowiązuje nas do przedkładania bezpieczeństwa człowieka ponad bezpieczeństwo narodowe. Interes państwa jest na drugim miejscu, na pierwszym jest człowiek.”.

Nadto komentując statystyki mówiące, że 63 proc. Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców, abp Gądecki oświadczył: „Choćby nawet 99 proc. było przekonanych, że nie wolno ich przyjmować i im pomagać, to my tym się nie kierujemy”. I dodał: „Nami kieruje Ewangelia i chcielibyśmy, żeby Ewangelia w kraju katolickim ludźmi kierowała”.

 

Kościół z Narodem

 

Przedziwne to wszystko! Zawsze jako żywo odnosiłem wrażenie, iż Kościół katolicki b. zabiega, aby w społeczeństwie polskim utrwaliło się przekonanie, iż Kościół jest z narodem i ten naród prowadzi do Boga. Naturalnie rozumiem, iż Kościół jest chierarchiczny, a obecny papież Franciszek dał się poznać, jako szczególnie pałający miłością do migrantów i uchodźców!

Otóż Przewielebny ks. abp Stanisławie Gądecki, Przewodniczący KEP, ależ oczywiście że należy pomagać uchodźcom i Polska to od lat wielu robi! Już dwa miliony Ukraińców jest w Polsce podobno, a wciąż napływają następni! Polacy nieustannie wzywani są także przez różne kościelne agendy, jak dla przykładu: Caritas, czy Pomoc Kościołowi na Wschodzie i inne do wszelakiej pomocy i pomagają od lat i to z wielkim sercem! A przecież w naszej ojczyźnie, niszczonej przez 123 lata zaborów, dwie okrutne wojny światowe, 50 lat komunizmu i 26 lat III RP Pomrocznej, zadłużonej przy tym wciąż po uszy, specjalnie się nie przelewa!

Zgodzi się zatem Wasza Przewielebność że nasza ojczyzna Polska, to na pewno nie Arabia Saudyjska, jeśli chodzi o bogactwa i religię także. Naturalnie ks. abp Stanisław Gądecki na chorego psychicznie nie wygląda i na pewno błogosławi hojnie z serca każdego, kto zaraz po Panu Bogu kocha najpierw siebie samego, a dopiero potem bliźniego, bo to właśnie nasza wiara! Każdy przecież nawet głupi wie, lub przynajmniej to czuje, iż kto nie umie kochać samego siebie, ten i innych kochać nie będzie!

Poza tym istnieje ogólne przekonanie, iż ks. abp Stanisław Gądecki jest osobą wielce odpowiedzialną i na pewno nie otworzy swoich drzwi dla człowieka b. niebezpiecznego, nadto gdy owy osobnik, będzie stwarzał realne niebezpieczeństwo, to zaraz Jego Ekscelencja wezwie poznańską policję!

Jego Ekscelencja mocno kładzie nacisk na potępienie egoizmu osobistego, oki-doki a ja nadto jeszcze od dziecka przyswajam sobie te prawdy, iż miłość musi być odpowiedzialna i musi współweselić się z prawdą, gdyż inaczej nie będzie miłością. To św. Jan Paweł II nauczył nas, jak to właściwie rozumieć, gdy mówił i pisał Encyklikę: „Fides et ratio”, znaczy „Wiara i rozum”. I tak możnaby kontynuować w nieskończoność! To wszak ważne i znane sprawy!

Jednakowoż Przewielebny abp Stanisławie Gądecki z Poznania pragnę podzielić się publicznie także innymi b. ważnymi, a moim skromnym zdaniem ważniejszymi problemami, które czekają, by się nimi z ramienia KEP, jak najszybciej głęboko zająć: a zatem: precz z demoniczną ideologią gender, precz ze śmiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzołóstwa, precz z aborcją, precz z pigułką aborcyjną dzień po, precz z autanazją, precz z legalną pornografią, precz z legalną prostytucją, precz z legalnymi klubami go go, precz z upowszechnianiem samogwałtu w szkołach, precz z gloryfikowaniem najbardziej odrażających zbrodniarzy wszechczasów, czyli Bnadery, Szuchewycza, Diaczenki i innych upiorów z ludobójczej OUN-UPA na współczesnej Ukrainie, po prostu precz z szatanem i cywilizacją śmierci!!!

Troszka się tego uzbierało Ekscelencjo Metropolito Poznański abp Gądecki, a to przecież jeszcze nie wszystko! Choćby taka pedofilia, wielki problem niestety i w szeregach samego, prześwietnego duchowieństwa! Trzeba przyznać, że jest na czym oko zawiesić, czy jak to woli: jest naprawdę się nad czym pochylić. Prosimy usilnie, by Jego Ekscelencja nie dał się i w tych sprawach długo prosić! Z Panem Bogiem

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:27)

Komentarze

Purpuraci jawnie mają w dupie bezpieczeństwo swoich wiernych, chcą wprowadzać na siłę wilki do owczarni.

Dowodem na to jest wypowiedz towarzysza Gądeckiego, towarzysza Nycza i innych klechów, dla których nowym bożkiem stał się złoty cielec!!!

Oni mają nas prowadzić na bezpieczne pastwiska, gdzie będą czekać już wilki!!!

Tak, jak nie można służyć Bogu i mamonie, tak nie można być pasterzem owiec i wilków!!!

Papież Franciszek dał jawny dowód swojej masonerii. Cytuję jego wypowiedź: "ja wiem że oni podbiją Europę i co z tego, trzeba przyjmować".

Przypomnijcie sobie, co mówił Święty Jan Paweł II czy Święty kardynał 1000-lecia ksiądz Wyszyński o obronie wiary i swojej Ojczyzny. To jest święty obowiązek każdego chrześcijanina i katolika w Polsce.

A dzisiaj gdyby nawet 99% Polaków nie chciało przyjmować kozojebów, to purpuraci mają to w dupie i będą optowali za przyjmowaniem islamistów,- tak można zrozumieć wypowiedź towarzysza Gądeckiego.

Podoba mi się!
21
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1556047

100 : 100 i kolejny + od casium.

Zauważ szanowny panie Jjj, że wielu NP stanowi  Legion panegiryczny, zaś niewielka część się waha. Widać to w "+"!

Dodam, że podobnie jak Pan (po walnięciu w moje małe rogi) zaczynam skręcać w stronę Narodowców. Też czasami wędkuję .. w stawie u sąsiada. Jak moczę kija, a zaciąć nie ma co, to mnie na przemian zeźlenie i fatyga nachodzi, aczkolwiek kolejna dobra zmiana o świcie  nie była dla mnie zaskoczeniem.

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - wykluczone ciałem się stało. Amen.

PS

 "My Polacy chcemy odwołać się do wartości, które są fundamentem naszej tożsamości, naszego narodu, rdzeniem Europy i rdzeniem będącej w dalekiej destrukcji cywilizacji łacińskiej. Dzisiaj chcemy iść jak nasi przodkowie pod Wiedniem, jak w walce z nawałą bolszewicką w 1920 roku – chcemy iść pod sztandarami Boga!  ~   Robert Bąkiewicz.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

casium

#1556053

Zobacz co się zaczęło dziać jak żydokomuna była blisko agoni, najpierw Duda wetując uratował żydokomunę, a potem Jarosław usuwając Beatę i Antoniego, dał żydokomunie dalsze życie by dalej rządziła.

Nie będę głosował na taki PIS, gdzie jest już UW, PO, pod skrzydłami Gowina, a premierem jest doradca PO

Gdzie premier Morawiecki zajadał ośmiorniczki u Sowy i opluwał PIS.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1556055

Uzasadnij swego minusa dla Jjj. Gdzie powiedział nieprawdę? Tez nie będę głosował na taki PiS, który fajta pod nas Polaków. Nie taka miała być dobra zmiana.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Kolejorz

#1556075

Niech się pocieszy że dał pałę minus 5, to tylko dowód że zabolało i o to chodziło.

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1556080

Przewielebni Ojcowie Kościoła katolickiego w Polsce chciałoby się prosić, po lekturze powyższego komentarza, jak i tysięcy innych, niemniej dosadnych i pikantnych o rozwagę, by nie rozdrażniać synów, by nie tracili wiary! Kościół nieustannie głosi, iż jest posłany do tych, co się źle mają, popatrzcie zatem Ojcowie Przewielebni, jak wielkie wołanie idzie od polskiego narodu, wołanie zdecydowane, a nawet gwałtowne, wołanie o sprawiedliwość, uczciwość, o roztropność. Wołanie nawet dramatyczne o miłość odpowiedzialną względem przede wszystkim dzieci, tego wiernego i dzielnego narodu, który nigdy krwi własnej nie szczędził, gdy wybiła godzina. Dzięki Jestem jakim jestem za szczerość i odwagę wyrażania swych uczuć, które bolą. Nikt z nas nie jest aniołem! Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556096

to nie na temat Sławek, niepotrzebnie to wtrącasz tutaj. Pedofilia nie jest nawet powiązana z tym problemem. Wracając do tematu, ryba psuje się od głowy. Kto jest głową Kościoła wszyscy wiemy. Moja opinia jest taka, że jak wszędzie także wśród kleru mamy ludzi, którzy są karierowiczami. Biskup Gądecki wyczuwa takie a nie inne fale z Watykanu i stara się płynąć razem z nimi. Na szczęście jeszcze to nie jest cały głos hierachów Kościoła są też pasterze nie błądzący i godni swojego powołania.
Jak zawsze muszę to dodać, wysłij swój artykuł do Kurii, do episkopatu, nie publikuj tylko tutaj. Tylko usuń ostatni akapit.

Abstrachując, troche od Biskupa Gądeckiego i jego wypowiedzi. Słyszałeś o orderze Grzegorza Wielkiego dla tej Pro-choice aktywistki z Holandii? To dobrze pokazuje jacy ludzie obsiedli Watykan. Nawet Kościół w Holandii sie od tego z dystansował.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Grzesiek

#1556057

Tak tylko gwoli ścisłości. Miałem na myśli głowę Kościoła na Ziemi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Grzesiek

#1556087

o naszą "właściwą miłość" do migrantów.

Nie mniej istnieje, całkiem naturalna, hierarchia wartości, hierarchia miłości. Wpierw mamy obowiązki wobec naszych najbliższych - Rodziny, krewnych, wobec naszych Rodaków, a dopiero potem - wobec wszystkich pozostałych bliźnich. I nie ma co udawać, że powinno być inaczej. A poza tym - jeśli chodzi o "pomoc" czy "pomaganie" - to tak, jak z tym głodnym nad rzeką - czy należy go karmić, czy raczej dać wędkę i nauczyć łowić? I wreszcie - istnieje, bardzo czasami właściwa - "pomoc negatywna": temu, kto domaga się pomocy, będąc pełnosprawnym fizycznie i psychicznie, a jedynie - leniwym z założenia - należy takiej "pomocy" udzielić - czyli - kopniak ku przodowi, bez żadnego "pochylania się z troską". Czyżby tak dobrze, teologicznie, filozoficznie, socjologicznie wykształcony biskup nigdy nie słyszał o tym rodzaju pomocnego działania? Jakieś braki wiedzy? doświadczenia? mądrości? Na takim stanowisku - owe braki są wręcz niedopuszczalne - biskup to nie uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej - jest stanowisko - jest odpowiedzialność - za słowa i za czyny. A co jeśli Pan Bóg chce "kogoś pokarać" i wówczas "rozum mu odbiera" - mam nadzieję, że nie dotyczy to (jeszcze?) biskupa Gądeckiego.

Pozdrawiam serdecznie,

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1556060

Dzięki katarzyna.tarnawska za tych kilka cennych przemyśleń! Znane jest mądre polskie porzekadło ludowe: "Łatwo przyszło, łatwo poszło", ubodzy ludzie wiedzieli, iż prezentami to ino dzieciaki rozpieszczać można, a starych byków, to się do roboty gna i wszystko. Był ponoć nawet niegdyś podatek (tfu nielubiane słowo), który zwano bykowym, a jakby tak islamistów i nie tylko, co to robić nie chcą, takim właśnie bykowym obłożyć?!

Nadto Anna Wiejak w opublikowanym 15 stycznia 2018 r. atykule pt. „Abp Gądecki przedkłada bezpieczeństwo islamskich nachodźców nad bezpieczeństwo Polaków” napisała dając do myślenia : „[...] Cały problem w tym, że przybywający do Europy muzułmańscy imigranci nie czynią tego, ponieważ są w niebezpieczeństwie, ale aby po pierwsze poprawić swoje warunki materialne (kosztem lokalnych społeczeństw) oraz – i to jest drugi cel – aby wprowadzić w Europie islam. I trzeba naprawdę nie mieć sumienia, żeby nazywać „egoizmem osobistym” troskę o to, co Pan Bóg dał nam najcenniejszego – własne życie.

Warto w tym miejscu również zauważyć, że bez bezpieczeństwa narodowego nie może być bezpieczeństwa pojedynczego człowieka, przynależącego do tego narodu. I że w nieprzyjmowaniu muzułmańskich nachodźców wcale nie chodzi o interes państwa, ale o ochronę życia obywateli. Czy narażanie tego ostatniego z powodów ideologicznych ma cokolwiek wspólnego z chrześcijaństwem? [...]

Problem w tym, że w Ewangelii jest napisane, aby nieść pomoc potrzebującemu, nawet wrogowi, ale nie aby sprowadzać go do domu (przypowieść o miłosiernym Samarytaninie). Wszystko wskazuje na to, że abp Gądeckiemu wiara myli się z ideologią, a to bardzo zły prognostyk dla przyszłości Kościoła katolickiego w Polsce."

Cały wpis dostępny na stronie: http://prawy.pl/64081-abp-gadecki-przedklada-bezpieczenstwo-islamskich-n...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556116

Zacna kobieta, matka księdza -wypowiedziała
słowa prorocze: - „dokąd zmierzasz Europo?”

Bezbożna Europo, zadufana w swojej potędze.
Nie widzisz, że śmiertelne niebezpieczeństwo
zawisło nad tobą, brutalnej islamizacji kłębią
się chmury czarne?

„Obudź się Europo z letargu!”. Jeśli ten krzyk
błagalny - owa przestroga bogobojnej kobiety
rodaków nie otrzeźwi, wnet - „ będą opłakiwać
swoje dzieci”.

Pozdrawiam Rochu, świetny tekst. Zyga

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0
#1556062

Szczęśliwie księża w kościołach nie nawołuja do przyjmowania uchodźców (przynajmniej  ja nie słyszałam).

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1556065

Serwus omilka o dobrych i fałszywych pasterzach mądrze napisał O. Augustyn Pelanowski OSPPE: „Nauczanie papieża jest bezbłędne jedynie wtedy, gdy jest zgodne z nauczaniem Jezusa. A Jezus nie powiedział apostołom tak: idźcie na cały świat, głoście różną ewangelię, zależnie od przestrzeni mówcie co innego, zależnie od tego co ludzie chcą słuchać. Kazał im głosić tę samą ewangelię wszędzie, niezależnie od szerokości geograficznej – mówi paulin przypominając, że Kościół nie wymaga naiwnego posłuszeństwa i kwestiach duchowości należy używać rozumu, zaś papież jest nieomylny w sprawach wiary i moralności, gdy mówi to co Pan Jezus.”

I dodaje klarownie: „Jesteśmy wierni Kościołowi katolickiemu i XX wiekom nauczania, a przede wszystkim nauczaniu Jezusa. Rzeczą niezwykle ważną, godną pochwały w oczach samego Chrystusa jest nie być naiwnym w poszukiwaniu Zbawiciela, albo ślepym idącym za drugim ślepym, by nie wpaść do zagłady wiecznej.”

Po czym O. Augustyn Pelanowski jeszcze nas przestrzega: „Ponieważ w ostatnich czasach pojawiło się wiele imitacji zbawienia, dlatego musimy my, katolicy, wierni Kościołowi katolickiemu, bardzo dbać o czystość swej wiary. Łatwo odróżnić prawdziwego pasterza od fałszywego. Dlaczego? Bo prawdziwy pasterz chroni owce przed wilkami, a fałszywy zaprasza wilki, żeby pożarły owce.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/ojciec-augustyn-pelanowski--papiez-jest-papiezem-tyl...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556312

Dzięki za świetny tekst.

Podzielę się swymi dość prymitywnymi przemyśleniami w kwestii: hierarchowie KK a "uchodźcy".

W swym prymitywiźmie sądzę tylko, że JE abp Gądecki, przewodniczący KEP, jest bardzo spragniony kapelusza kardynalskiego.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1556069

Dobry kierunek rozumowania.

A co za tym idzie, władza i olbrzymie profity.

I dla takich przywilejów i zaszczytów, nie jeden purpurat się skusił, wyrzekając się Boga.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1556073

Poznań  póki co nie jest  posto cardinalizio. Konieczna była by przeprowadzka do pobliskiego Gniezna, lub do archidiecezji krakowskiej, warszawskiej lub wrocławskiej.

Pozostaje radować czyjeś oko stolcem  " kierownika biskupów w Polsce” oraz stolcem... naczelnego rabina Polski!

https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3840-natrectwa-arcybiskupa-gadecki...

PS

Poznaj bliźniego swego jak siebie samego.

Punkt1 - jarmułka.

https://ligaswiatanews.wordpress.com/2017/02/27/jarmulka/

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

casium

#1556085

Niech sam wybiera do piekła podróże

Ewangelię niech czyta aż zrozumie

Że Bóg jest Górą, wśród pasterzy tłumie

Pozdrawiam

PS.

http://www.fronda.pl/a/ks-prof-pawel-bortkiewicz-papiez-uhonorowal-zatwa...

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1556071

Serwus Jacku. Dzięki że jesteś. Pozdrawiam.

Podczas spotkania noworocznego 15 stycznia z prezydentem Polski Andrzejem Dudą mufti Tomasz Miśkiewicz powiedział: „Dzięki wsparciu rządu królestwa Arabii Saudyjskiej W Białymstoku, w mieście, gdzie jest siedziba Muzułmańskiego Związku Religijnego, zostanie przekazany budynek pod Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji imienia króla Selmana, strażnika dwóch świętych meczetów. Będzie on podarunkiem, podarunkiem ze strony Królestwa Arabii Saudyjskiej wobec Tatarów polskich, muzułmanów, którzy zgodnie i w harmonii żyją w Rzeczypospolitej Polskiej.”

Obecny na spotkaniu u prezydenta Dudy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w tych słowach odniósł się do tego na gorąco: „Mam wielki szacunek dla polskich Tatarów. Jednak wczorajsza informacja muftiego, wypowiedziana na spotkaniu noworocznym u Prezydenta RP, że w Białymstoku król Arabii Saudyjskiej wybuduje wielkie Centrum Islamu wywołała konsternację. Skrajnie nietolerancyjna Arabia zwalcza bowiem chrześcijan zabrania budowy kościołów na swoim terenie.”

Cały wpis o tym jest dostępny na stronie: http://prawy.pl/64100-krol-arabii-saudyjskiej-zbuduje-w-polsce-wielkie-c...

Od siebie pisałem w komentarzu i ja:

Rozumiem że tym samym w Arabii Saudyjskiej, już wydali zgodę i zarazem położyli fundamenty pod budowę Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej dla katolików, pielgrzymów z całego świata. Nie….., o cholercia, czy coś przeoczyłem, czy coś zwyczajnie nie trzyma się kupy kard. Kazimierzu Nycz z Warszawy?! A ja myślałem, że jak mnie uczyli za młodych lat mądrego porzekadła ludowego, to w nim rzeczywiście ukryta była życiowa mądrość, czyżbym był w kardynalnym błędzie?! Przysłowie to brzmiało tak jakoś ładnie: „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556118

Juz ze dwa lata temu zapowiedzial, ze w ramach pomocy dla imigrantow zbuduje... 400 meczetow w Niemczech... pewnie juz wkrotce pierwsze z tych setek obejma imamowie...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1556120

https://youtu.be/e05vSzrA_Pw

Ciekawe o tłumaczeniu papieskich przemówień

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Grzesiek

#1556083

ale wciąż ciut się coś znajdzie...

Nóż się w kieszeni otwiera na to pier...... Franciszka, Nyczów, Gądeckich i innych purpurowych pożytecznych idiotów. Mało im mordowanych przez "uchodźców" i w ogóle muzułmanów księży katolickich, mało im katowanych i gwałconych przez to "uchodźcze" bydło kobiet w Europie!

Pozdrawiam.

PS. Dziewczyna z dolnego zdjęcia wracała z Wigilii, właściwie ze spotkania z nowonarodzonym Chrystusem... (Dania, 2014 r.)

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1556093

Trafiłaś w punkt !!!

Publikuj gdzie się da.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

#1556111

Puściłam go na fejsie Niepoprawnych, w ciągu doby miał ponad 23 000 odwiedzeń, ponad 800 polubień i ponad 400 podań dalej. Dziś nam za niego zaablokowali fejsa, hehehehe. "Obrażał uczucia religijne" stało w uzasadnieniu.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1556194

Chyba ateistyczne ! (uczucia ! Jeżeli zrozumieli o co chodzi)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1556197

Ojciec Augustyn Pelanowski przypomina w homilii nowotestamentową historię św. Piotra. Pierwszy papież w chrześcijańskiej gminie w Antiochii stosownie traktował nawróconych pogan, jednak w obecności chrześcijan narodowości żydowskiej zmieniał podejście. Złe zachowanie wytknął mu św. Paweł, ale wtedy właśnie ujawniła się owa siła Piotra, który przyznał się do błędu polegającego na chęci przypodobania się wszystkim ludziom, co jest hipokryzją.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/ojciec-augustyn-pelanowski--papiez-jest-papiezem-tyl...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556343

ktorzy przy kazdej okazji przekonuja, ze Polska i katolicyzm to jedno, ze bez katolicyzmu i Kosciola Polska by nie istniala...

Tymczasem prawda jest taka, ze Kosciol to organizacja ponadnarodowa (jak masoneria), majaca na celu unifikacje a nie pielegnowanie narodow. Nie trzeba daleko szukac: rozbiory byly... popierane przez Kosciol (hierarchow i papiezy), wsrod Targowicy wyrozniali sie biskupi na czele z Prymasem, a poblogoslawil to "dzielo"  Papiez Pius VI. Powstania: styczzniowe i listopadowe byly zdecydowanie potepiane przez hierarchie kosicelna - takze wlacznie z papiezami.

Oczzywiscie bylo w historii bardzo wielu ksiezy-patriotow - nawet patrioci-biskupi sie zdazali - ale generalnie, gdyby nasi przodkowie podporzadkowali sie calkowicie woli Kosciola - Polski dzisiaj nie byloby na mapach.

Tak wiec "robmy swoje" niekoniecznie we wszystkim realizujac wole Kosciola (jako instytucji hierarchicznej)...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1556119

Mikołaju nie patrz na rodaków z politowaniem, a raczej życz Polakom odwagi i mądrości, tej mądrości płynącej od Boga, a nie od Bożków, które sami ludzie sobie ustanawiają. Otóż trwający w Kościele kryzys, rodzi nie od dziś liczne pytania o kwestie związane z nieomylnością następców świętego Piotra. Do sprawy w homilii odniósł się ojciec Augustyn Pelanowski OSPPE, mówiąc niezwykle celnie: Czasem ktoś mnie pyta, jak to teraz zrozumieć w związku z tymi wszystkimi niejasnościami jakie pojawiają się w Kościele, kogo tu słuchać? Proste: zejdź mi z oczu szatanie. Inaczej mówiąc: dopóki mówisz Piotrze prawdę o Mnie – jesteś Kefasem, papieżem, ale gdy kłamiesz o mnie, gdy manipulujesz moją Prawdą, to jesteś pod wpływem szatana, a szatana się nie słucha tylko egzorcyzmuje. Pan Jezus nie odrzucił Piotra. Wyegzorcyzmował go i Piotr zgodził się z Prawdą, spokorniał i poprawił się, przyjął korektę, Correctio fraterna.”

I dalej O. Pelanowski tak kontynuuje: „Należy odróżniać subiektywne ludzkie przekonania o tym Kim jest Bóg, od Prawdy zgodnej z nauką Pana Jezusa, depozytu. Ludzie nie mogliby słuchać jakiegoś papieża tylko dlatego że jest papieżem, jeśli twierdziłby np. że nie ma Syna Bożego, a Chrystus to kłamca. Albo gdyby mówił o ‘czwórcy świętej’, podważał fakt, że aborcja jest grzechem albo twierdził że istnieją ‘homoseksualne małżeństwa’. Byłoby bałwochwalstwem bezkrytycznie wierzyć we wszystko to, co ta postać mówi.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/ojciec-augustyn-pelanowski--papiez-jest-papiezem-tyl...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556310

ze strony:
https://akademiapolityczna.wordpress.com/2018/01/16/polska-to-kraj-strac...
"Polska to kraj stracony dzięki służbom, edukacji i Kościołowi! Jeśli Naród Polski nie powstanie w najbliższych miesiącach z kolan, to czas przygotować się na życie pod syjonistyczną okupacją! Wchodzimy w ostatnią fazę jawnego wdrażania w Polsce Nowego Porządku Świata zarządzanego przez syjonistyczną klikę. Zmanipulowani przez media i Kościół Polacy nawet o tym nie wiedzą że są prowadzeni na rzeź, że są prowadzeni do całkowitego zniewolenia! (...) Za doprowadzenie do takiego stanu naszego kraju możemy podziękować Kościołowi Polskiemu który za wszelką cenę maniupulując wiernymi dążył i dąży do utrzymania spokoju publicznego, przeciwdziała buntom, pomimo rażących krzywd jakie były i są wyrządzane Narodowi Polskiemu przez ostatnie dziesięciolecia. A teraz jawnie Kościół Polski oddaje swoją Polską owczarnię we władanie Żydom! Zapoznjacie się Państwo na internecie z informacjami na temat wspólnych działań Księdza Rydzyka i Jonny Danielsa. Otwórzymy oczy! Czy dalej będziemy się słuchać tych którzy przez wiele wieków nas programowali że człowiek jest niegodny, grzeszny i nie ma prawa do szczęścia na tej Ziemi, obniżając tym samym poczucie własnej wartości i godności u Polaków?! Co skrzętnie wykorzystują inne cywilizacje zniewalając nas finansowo, umysłowo, politycznie i gospodarczo!"

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Niepoprawny antykonformista - IDEA i MYŚL - jedyne co nas łączy w tej wojnie informacyjnej i dzięki nim zwyciężymy.

#1556124

To żadni pasterze, to właściciele stada...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1556131

Arabia Saudyjska kraj w którym za posiadanie Pisma Świętego można zostać ściętym finansuje rozszerzenie wpływów islamu w Polsce.
Może niech Nycz i Gądecki spróbuja sfinansować budowę kościoła katolickiego w Arabii Saudyjskiej w ramach rewanżu?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1556150

Holenderkę która promuje i jest zwolenniczkom zabijania dzieci w łonie matki , oraz pedalstwa i lesbijek i zbiera pieniądze na ten cel.

Jej fundacja uzbierał wiele milionów i przekazała na wykonywanie aborcji dla kobiet.

Najważniejszym oznaczeniem Watykańskim!!!

Czy ten papież ma prawo być nazywany namiestnikiem Boga na ziemi???

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1556185

Niebywałe wprost zgorszenie! Inicjatorka funduszu wspierającego zabijanie dzieci nienarodzonych, aktywistka na rzecz ruchu LGBT, która „wsławiła” się profanowaniem Mszy świętej, została uhonorowana najwyższym papieskim odznaczeniem przyznawanym osobom świeckim.

Komandor Orderu Świętego Grzegorza – takim tytułem chwali się w krótkim nagraniu zamieszczonym w internecie Lilianne Ploumen, była holenderska minister ds. handlu zagranicznego i współpracy rozwojowej.

Portal Instytutu Lepanto, który potwierdził doniesienia o papieskim wyróżnieniu dla Ploumen tak ocenił ten mega sakndal: „Powiedzieć, że Lilianne Ploumen jest ‘proaborcyjna’ to skrajne niedopowiedzenie i nawet nie zbliża się do skandalicznej rzeczywistości jej aktywizmu”.

Otóż gdy szczęśliwie w styczniu 2017 r. prezydent Donald Trump obciął finansowanie z państwowej kasy działalności organizacji proaborcyjnych, ta uhoronowana przez papieża Franciszka Holenderka, zainicjowała powstanie funduszu She Decides („Ona decyduje”), który zaledwie w ciągu pół roku zgromadził 300 milionów dolarów na rzecz Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA) oraz sieci nowoczesnych fabryk śmierci – Planned Parenthood i Mary Stopes International.

Nadto napisała w październiku 2017 roku na łamach „Financial Times” jasno i klarownie: „Amerykańska polityka w sprawie aborcji jest klęską dla dziewcząt i praw kobiet. Polityką, której reszta świata musi się przeciwstawiać.” A pomiędzy 2004 a 2007 rokiem Holenderka kierowała rodzimą katolicką agencją pomocową. Wyszło wówczas na jaw, że wspiera Planned Parenthood i propaguje antykoncepcję.

Jakby tego było mało na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych świeżo upieczona pani komandor Orderu Świętego Grzegorza aktywnie działa na rzecz roszczeń światowego lobby homoseksualnego.

W lutym 2010 r. Lilianne Ploumen posunęła się profanacji Najświętszej Ofiary. Była jednym z inicjatorów zakłócenia Mszy świętej w katedrze pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, pod hasłami „Jezus nie wyklucza nikogo”.

Papieski Order Świętego Grzegorza Wielkiego został ustanowiony we wrześniu 1831 roku przez papieża Grzegorza XVI. Jest przyznawany za „osobistą służbę Stolicy Świętej i Kościołowi Rzymskokatolickiemu, poprzez szczególną pracę, wsparcie Stolicy Apostolskiej i dawanie doskonałego przykładu we własnych społecznościach i krajach”. Order posiada cztery stopnie: Krzyż Wielki, Komandor z Gwiazdą, Komandor oraz Kawaler. [Źródło: lepantoinstitute.org, araldicavaticana.com]

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/papieski-order-dla-promotorki-cywilizacji-smierci,57...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556302

W związku z uhonorowaniem Lilianne Ploumen najwyższym papieskim odznaczeniem, przyznawanym osobom świeckim. Pragnę zapytać publicznie Prymasie Polski abp Wojciechu Polak z Gniezna, czy słyszysz, co czyni papież Franciszek!? Czy Ty teraz chcesz także odznaczyć niejaka Barbarę Nowacką, polityk i ostrą działaczkę feministyczną najwyzszym odznaczeniem Kosciola katolickiego w Polsce?! Byłoby to b. pouczające doświadczenie, a zarazem żywy przykład z Twojej strony o Przezwielebny, jak się zachować wobec obecnej dostępności aborcji w Polsce i wobec czynnej walki Polaków o zakazanie mordowania niewinnych istot w świetle obowiązującego prawa polskiego! Pasterzu z Gniezna prosimy o Twoje słówko mądrości na ten temat i wobec tak znaczącego przykładu Twego Przełożonego z Watykanu, prosimy nie dać się długo prosić!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556303

Prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz napisała 22 stycznia 2018 r. na na Facebooku:Żadnych centrów kultury muzułmańskiej w Polsce! To nie polscy Tatarzy z taką inicjatywą występowali, a skrajnie fundamentalistyczna islamska Arabia Saudyjska, która za symbole chrześcijaństwa karze u siebie śmiercią. Takie centra w Zach. Europie są niekontrolowanymi szkołami nienawiści do „niewiernych” i antychrześcijańskiej i antyeuropejskiej radykalizacji religijnej. Zbędne w Polsce centra kultury islamskiej są formą groźnej dla nas ekspansji wrogiej nam kultury i wywołują poczucie zagrożenia, jak w Warszawie”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://prawy.pl/64435-prof-dr-hab-krystyna-pawlowicz-zadnych-centrow-kul...

W komentarzu na gorąco napisałem:

Brawo! Po trzykroć brawo Poseł Krystyna Pawłowicz! Gdzie podziali się teraz wszyscy owi, którzy na tym zacnym portalu, mieszali z błotem, jechali na tę zacną kobietę i mocną Polkę. Narodowcy już to wiele razy mówiłem i wiele razy powtórzę uważajcie, bo Ukraińcy b. lubią szermować nienawiścią do Żydów i tak zdobywają sobie specjalne, wpływowe, nawet wysokie miejsca wśród Polaków, potem mordują Żydów, a zaraz po Żydach, zawsze okrutnie mordują Polaków!

Tak było przy każdym ludobójstwie na Kresach, czyli: I ludobójstwo 1648-1667 (kozacy Chmielnickiego), II ludobójstwo 1668 (koliszczyzna), III ludobójstwo 1939 – 1947 (OUN-UPA).

Czyli metoda na Lachów jest prosta: im więcej ziejesz nienawiścią do Żydów, to tym bardziej jesteś Polak, taki ukryty Ukrainiec wchodzi zatem w szeregi Polaków i działa do czasu kiedy przychodzi nowa okazja, by znów kraść, gwałcić, a nawet wyrżnąć „proklatych” Lachów.

Na to trzeba b. uważać! Narodowcy można się przed tym obronić, jedynie używając rozumu i racji rozumowych, każdy bowiem kto poddaje się nienawiści, będzie niewolnikiem kogoś, czy czegoś. I właśnie to wykorzystują bezczelnie małe, ukryte grupy wpływu, choćby neobanderowców i to wszędzie, tu też tak może być i będzie jeśli nie będziemy uczciwi i nie będziemy czuwać! Z Panem Bogiem

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556458

Kard. Kazimierzu Nycz Metropolito Warszawy proszę zdecydowanie o wystąpienie Twoje do Ambasadora Arabii Saudyjskiej o natychmiastowe, prawne zezwolenia na budowę świątyń katolickich w Arabii Saudyjskiej. A jeżeli nie może być mowy o takim zezwoleniu, to jest to kategorycznie dowód na prawdziwość wszystkich informacji o wielkiej wrogości Islamu do katolików, a tym samym absolutnie nie wolno wpuszczać wroga do domu, by nie zabił.

To po prostu oznacza, iż katolicy w Arabii Saudyjskiej nie tylko nie mają prawa, być przyjaciółmi Arabów ale nawet nie mogą być tam wolni w swoim wyznaniu wiary. Jeżeli ktoś odbiera zaś wolność drugiemu człowiekowi, ten jest bez dwóch zdań jego wrogiem! To jasne jak słońce!

Po temu już nie tylko proszę ale żądam od Ciebie Pasterzu bronienia owiec przed wilkami, mam naturalne prawo żądać, bo jeśli nie będziesz bronił owiec przed wilkami, co jest Twoim świętym obowiązkiem, będziesz bez dwóch zdań potępiony, jak mi Bóg miły! Przykazanie Boże brzmi jasno: Nie zabijaj! Z Panem Bogiem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556459

Poseł Dominik Tarczyński (PiS) napisał (22 stycznia) na Twitterze: „Jeśli Arabia Saudyjska chce zapłacić za budowę meczetu w Polsce, to Polska chce zapłacić za budowę katedry w Arabii Saudyjskiej. Pasuje, to proszę bardzo. Nie pasuje, to żegnam!!!”

Nadto polityk dodał stanowczo: „Mamy wolne, demokratyczne Państwo i każde wyznanie ma takie same prawa, ale jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich”. To oczywiście zdrowa reakcja na medialne doniesienia dotyczące budowy Muzułmańskiego Centrum Kultury i Edukacji w Białymstoku. Sfinansowanie przedsięwzięcia zapowiedzieli przedstawiciele najwyższych władz Arabii Saudyjskiej z jej królem Salmanem ibn Abd al-Aziz as-Saudem na czele.

Do sprawy odniósł się w ostatnich dniach także Joachim Brudziński – szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, napisał na Twitterze: „Zleciłem odpowiednim departamentom MSWiA monitorowanie tej sprawy. Nie wydaje mi się, aby odlegli kulturowo, mentalnie, historycznie i geograficznie ortodoksyjni saudyjscy wahabici mieli wspierać polskich Tatarów którzy zawsze mogli liczyć na wsparcie własnej Ojczyzny”. [Źródło: Twitter, PCh24.pl]

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/posel-pis--arabia-saudyjska-chce-w-polsce-meczetu--m...

Pisałem tam zatem na gorąco w komentarzu:

Brawo Poseł Dominik Tarczyński (PiS)! Po trzykroć Brawo! Zdecydowanie popieram! Tak trzymać! To jest absolutnie naturalne, iż jeśli muzułmanie chcą budować Centrum Islamu w okolicach Białegostoku, to my Polacy chcemy mieć możliwość zbudowania legalnie katedry katolickiej na terenie Arabii Saudyjskiej. To jest uczciwe i po prostu normalne. Przy czym odrażającym pozostaje znany powszechnie fakt, iż w świetle dostępnej, ogólnie znanej wiedzy, praktycznie nie ma na to szans! Z Panem Bogiem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556461