Bo myśli moje nie są myślami waszymi...

Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
Kraj
Nie dajmy się "totalnym" robić w jelenia

 Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana. Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje - nad waszymi drogami i myśli moje - nad myślami waszymi. (Iz 55:8-9)

"To będzie krótki wpis, napiszę w nim kilka słów" - że sparafrazuję przebój sprzed lat.

Otóż - o ile nie zaskakują mnie ataki na PiS i osobiście na Jarosława Kaczyńskiego ze strony Miśka Kamińskiego czy entomologa od siedmiu boleści - tego Myszkowskiego, o tyle podobne ataki ze strony "prawej" nie tylko mnie zdumiewają, ale wręcz fizycznie - bolą.

Zastanówcie się, Kochani (cytuję teraz "firmową"), dlaczego "nagle" pani Premier przestaje być premierem? Podpowiem, że nie chodzi o Jej udział w konkursie na stanowisko prezydenta Warszawy.

 I przeanalizujcie spokojnie, "bez gniewu i upodobania" wszystkie ostanie wydarzenia polityczne w Polsce, nawet tzw. drobne, czy - bardzo drobne (mierzone w sekundach). 

Tutaj - jeszcze jedna podpowiedź - pocałunki Prezesa na dłoni i policzku Pani Premier nie były absolutnie pocałunkami Judasza ani też ciosem Brutusa. Wręcz przeciwnie. Jeśli potrafimy spokojnie poczekać, i zaufać Prezesowi - to wkrótce będziemy już wiedzieli. I widzieli. Obawiam się jedynie, że będzie to "widzenie przez łzy". 

Mądrym - wystarczy. Chciałam wpierw pisać prywatnie do mądrych, ale - jest ich zbyt wielu.

Ze swej strony - proszę, błagam - wszyscy "prawicowcy" posłuchajcie o. Rydzyka - módlcie się bardzo gorliwie o Polskę, jednak gdy chcecie dołączyć swój krytyczny głos do chóru lewaków - to po prostu - zamilczcie. Będzie wam kiedyś bardzo wstyd dzisiejszych negatywnych opinii.

Myślenie ma kolosalną przyszłość, acz niewprawnych męczy. Nie mniej - nikt nas nie zwolnił od myślenia.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:17)

Komentarze

z całego serca dziękuję,

Pani Katarzyno, za ten odważny wpis, oby się przebił przez chór fałszywie "zaniepokojonych" !

Lamenty i kasandryczne pienia nie mogą zastąpić realiów politycznych, rozumienia mechanizmów sprawowania władzy - jakże odległych od tego, co dociera do tych "znawców" z telewizora! Zapominają oni, komu zawdzięczamy obecną pomyślność Polski - bo przecież nie tej, czy innej postaci jako takiej, a planowi politycznemu, który został onegdaj przygotowany przez odpowiedzialne gremium - to samo, które zdecydowało o obecnej roszadzie...

Przypisywanie Jarosławowi Kaczyńskiemu cech despotycznych, wodzowskich, to przecież jedyna idea opozycji, tak prostacko i na chama objawiająca się choćby na sali sejmowej od pierwszej chwili ukonstytuowania się tej izby - tymczasem jest on tylko przewodniczącym tego gremium, jasne, że z odpowiednim autorytetem, ale nie jednoosobowym decydentem!

Naśladowanie goniących za wierszówką dziennikarzy, mielących kilogramy słów na wynos - fatalnie świadczy o tych, którzy  chcą z nimi rywalizować w tym względzie, bo robią to za bezdurno. 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-4
#1554196

Te wszystkie pochopne wypowiedzi są dowodem chorobliwej emocjonalności, zakorzenionej w braku racjonalnego udziału w jakiejkolwiek dzialalności politycznej. Do tego dochodzi nieopanowana skłonność do eksponowania swojego "ja". Zamiast siedzieć i emocjonować się w necie, niech ci mądrale zrobią coś w realu.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1554200

To właśnie ty masz problem... a "Do tego dochodzi (twoja) nieopanowana skłonność do eksponowania swojego "ja"...
Daj sobie spokój z tymi "mądrościami"...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1554385

Dwa poprzedzające wpisy wyczerpały to co chciałbym sam napisać.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

#1554209

Mój głęboki szacunek i podziw dla p. Premier Beaty Szydło! A Ona wcale nie powiedziała ostatniego słowa. I jeszcze nie raz będziemy zaskoczeni!

Serdecznie pozdrawiam,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1554210

i jest powiedzenie o zagłaskiwaniu na śmierć. A Kaczyński popełnia jednak błędy - weźmy przykład Ziobry- która decyzja  w sprawie tego pana była właściwa to o wyrzuceniu go z PiS czy ta o powrocie do współpracy.

A wystrzegać się to trzeba nie otwartych krytyków (vide Ziobro) ale lizusów którzy np mówią:" Wszyscy żałujemy, że Kaczyński nie został premierem" wiedząc że byłoby to zabójcze i dla Kaczyńskiego i dla PiS i dla Polski.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1
#1554223

wyrzucenie z PiS-u uwolniło Ziobrę od nagonki platfonsów. Niebezpiecznej nagonki, zwłaszcza gdy PiS już nie dysponował władzą.

A powrót Ziobry w aktualnej sytuacji - jak najbardziej właściwy.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1554231

za ten wpis

tyle i Tylko tyle,bo reszta jest  już napisana jak wyżej

a My ? my nadal wierzymy w Naszą Najjaśniejszą Rzeczpospolitą

Polskę

kiedyś na naszej stronie PIS..org.pl w podobnych sytuacjach pisaliśmy

psy szczekają,karawana idzie dalej

Dobrej Nocy Polsko,damy Radę z Bożą pomocą

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

gość z drogi

#1554239

Prezes, jak każdy człowiek, też bywa omylny i popełnia błędy, których wielokrotnie byliśmy świadkami. Pewnie zaraz dostanę pełno minusów, ale moim zdaniem przypisywanie mu cech nieomal Boskich, tak jak to niedwuznacznie sugeruje otwierający cytat, to już jakaś aberracja. Jeśli w otoczeniu JK znajdują się sami tylko klakierzy i wyznawcy wierzący w jego nieomylność to bardzo źle dla nas wszystkich i dla Polski.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1554287

Boskie cechy są cechami Boga Jedynego!

Jego myśli, Jego drogi panują nad naszymi - jak niebiosa górują nad ziemią.

I On włada wszelkimi zdarzeniami! Panuje nad czasami, nad losami ludzkimi. Tylko Jemu należy bezwzględnie ufać, Jemu Jedynemu przysługuje wszelka cześć i chwała: 

Soli Deo honor et gloria.

Natomiast we wszystkich pozostałych sytuacjach, także tych, po ludzku niewytłumaczalnych, najwyższą "instancją" jest również sam Bóg. Co wcale nie zwalnia nas z aktywności czy odpowiedzialności.

A poza tym, po pewnym czasie - zaczynamy dostrzegać Boży plan i Boże działanie we wszystkich zdarzeniach. Toteż powtórzę: - proszę, błagam - wszyscy "prawicowcy" posłuchajcie o. Rydzyka - módlcie się bardzo gorliwie o Polskę, jednak gdy chcecie dołączyć swój krytyczny głos do chóru lewaków - to po prostu - zamilczcie. Będzie wam kiedyś bardzo wstyd dzisiejszych negatywnych opinii.
Pozdrawiam,

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1554289

W takim razie zupełnie inaczej odebrałem intencje Pani wpisu i dobrze, że sprawa się wyjaśniła. Osobiście co prawda nie sądzę aby to akurat Boży plan kazał wymienić premiera, w dodatku w tak paskudnym stylu, ale każdy może tu uważać po swojemu. Czas pokaże co z tego wyniknie.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1554292

Młodzież znacznie lepiej i szybciej układa kostkę Rubika bo nie boi się zmieniać już osiągnięty układ. W naszym wieku, lubimy by układ był coraz bardziej uporządkowany. Nawet małe cofnięcie uważamy za klęskę.

Sprawdzone przez psychologów.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

#1554293

Dodam, że bardzo wcześnie, dużo przed powstaniem kostki Rubika, nauczyłam się - układając "tabliczkę cyfrową" - że jedyną metodą osiągnięcia "sukcesu" jest rezygnacja z prawie całkowicie uporządkowanego układu - i ponowne, zmienione ułożenie. Ta metoda jest słuszna we wszystkich rodzajach układów, które chcemy "porządkować" w myśl jakiejś, a priori przyjętej, zasady.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1554294

Tak ! Myślałem, że już niewiele osób pamięta te tabliczki, dlatego podałem przykład kostki.

Prawo Murphy'ego dla programistyki mówi : W miarę zbliżania się do końca pisania programu, uświadamiamy sobie rozmiar bałaganu i konieczność napisania wszystkiego od początku.

Tu ujawnia się inne podejście młodego i starego programisty. Stary będzie łatał, stosował odsyłacze do podprogramów, obejścia - byle tylko jak najmniej naruszyć pierwotną strukturę.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

#1554299

co sie dzieje w polsiej polityce a szczegolnie na jej zapleczu.Na sile zaklina rzeczywistosc. Je PISowski dewocjonalizm jest szkodliwy dla PIS jak szkodliwa jest kazda dewota dla kosciola ,malo tego jeszcze miesza tutaj kosciol z tym co sie dzieje w PISie i pod tym pretekstem karci Polakow nie dajcych sobie napluc w twarz przez beton partyjniacki PISu .Dla pani Tarnawskiej plucie w twarz to doszcz..Polacy zaufali PISowi i Kczynskiemu dlatego na ta partie glosowali, dlatego tez glosowali na Dudaczewskiego bo jeszzce raz zaufali Kaczynskiemu co okazala sie wielkim bledem - do tej pory Kaczynski nie przeprosil za zdrajce maliniaka malo tego poarl go w ukrywaniu ANEKSU co jest oczywistyn sygnalem ze sa po tej samej stronie.

Rzeczywistosci sie pani Tarnawska nie zakryje bzdetami jakie pani tu wypisuje o koniecznosci zaufania  tu nie o atak chodzi jak pani przezkrzywia w swoim umyslowym krzywym zwierciadle krytyke postepowan parti ktorea zdradza swoich wyborcow.

Przeciez PISowska proba wytlumaczenia dlaczego Szydlo zostala  wywalona na bruka z dobrzez pezez siebie pelnionej funkcji PREMIERA to PZPRowski propagandowy belkot lat 70tych 1000 slow zadnej tresci,za idjotow nas maja czy co..Kim sa ci PISowscy poslowie niby koledzy Szydlo co jednego dnia chwala ja a drugiego glosuja za jej wywaleniem?Zdajsie pary bylo przeciwnych w tym Macierewicz .Czyzby zmiana na stolku prezydjalnm to byla tylko tetralna gra aby pozbyc sie MACIEREWICZA?Kaczynski umyje rece jak Pilat no bo to nie on odwolal stary rzadz tylko czlonkowie zarzadu no a nowy rzad wraz z ministrami musi byc zatwierdzony przez nowego pilnowacza hanuki ,zdrajcy polski ,klamcy i  manipulatora  historycznego jydodoopowlaza,WSIokowskiego pacholka!!.

PIS tym co zrobil strzelil sobie samemu juz nie tylko w kolano ale duzo wyzej.Jesli sie rzezcywiscie okaze ze chodzilo o Macietewicza to ten strzal juz nie byl ponizej brzucha ale w sama glowe, i oznacza ze PISem rzadzaluie z PObolszewi i sluzb, aby bylo tak jak  bylo , a szczegolnie rozgrywka jest przeciw ukazaniu oficjalnej prawdy o Smolensku.Czyzby deja vu dukaczewszczyzna pozwolila znowu na 2 lata rzadow PIS,ale jak zobaczyla ze idzie wciaz w  zla strone i zagraza POst komunie to cugle zostaly pociagniete i PIS siadl na doope.Ewentulana dymisja Macierewicza to koniec PISu malo tego koniec dazen do niepodleglej Polski.Osobiscie bylbym za tym zeby Macierewicz stworzyl nowa prawdziwie patryjotyczna partie i uwolnil sie od PISowskiego wodoglowia i agentury jaka sie w PISie zadomowila dzieki Kaczynskiemu zreszta.

Kaczynski juz nie raz udowodnil ze nie ma reki do ludzi, wytarczy wyminic Marcinkiewicza,Sikorskiego.Kaminskiego,Kluzik,Giertycha,no i super nova Dude czy jeszcze paru.

Do Morawieckeigo nie ma zaufania pracowal dla Tuska i zarl pod Sowa razem z nimi osmiorniczki, ciekawe kiedy wyplyna o nim nagrania bo takowe tez sa.Morawiecki wpycha juz Polske w otchlan koministycznych Chin i nagle juz dla niego sytem Patryjot staly sie za drogie, coz nie on sam w PISie jest przeciw Macierewiczowi mamy tam jeszcze z Uni Wolnosci nieroba szkodnika Glinskiego,Mamy kreta lena Gowina,mamy idjote albo bardziej tez  kreta Waszczykowskiego ,ktoray swojego kolesia Sznepfa nie chcial usunac z ambasady tlumaczac sie infantylnie.

Osobiscie nie widze sensu pozostania Macierewicza w PISie jesli by Kaczynski sie jego pozbyl,Antoni to wielki czlowiek Patryjota przez duze P wie co robi dlatego takie wielkie ataki sa na niego i na tym czlowieku mozna zbudowac parwdziwa polska patrie .

A co do autorki to powinna swoj dewocjonalizm partyjny zamienic w zdrowy rozsadek, jesli jest wogole w stanie to zrobic i zdjac z oczu rozowe okulary i nie wciska nam ich na sile, bo ciemnoty nimi nie rozjasni bo prawdziwi PISowscy fani nie lykaja lemingozy, niech paniusia szuka lemingow  sobie na  ONET i prosi ich o cierpliwosc i zufanie do nowego prezia  bangstera MALOwieckiego.

Jeszcze raz pani Tarnawska dewocjonalizm jest bardzo szkodliwy ,a ktory idzie czesto w parze z demncja wieku starszego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1554378

siedziałbyś lepiej cicho i nie kompromitował się dalej.

Masz nieustanne problemy z polską pisownią, a o polityce to nawet bladego pojęcia nie masz.

I ta "odważna" diagnoza! Mogę Ci życzyć, abyś w moim wieku zachował dar zdroworozsądkowego myślenia, dobrej pamięci i poprawnego rozumowania. Wygląda jednak, że nie będzie Ci to dane - nie zostanie na starość mędrcem, kto przez całe życie był głupcem. A - czego się Jaś nie nauczył, tego Jan także nie umie...

Nie będę się powoływać na opinie mądrzejszych (znacznie mądrzejszych) od Ciebie, bo nietrudno być mądrzejszym od ...Wilka.

I wreszcie - co to wg Ciebie znaczy: "dewocjonalizm jest bardzo szkodliwy".

Głupota nie boli. Co do tego nie ma wątpliwości - Ty jesteś klasycznym przykładem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1554380

I tak właśnie wychodzi szydło... przepraszam , słoma z butów...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1554389

Świadczył się Cygan swoimi dziećmi.

A gwoli zyskania nieco szerszego poglądu - proponuję zapoznać się ze wpisem Danz'a i dyskusją pod nim na B'n'R:

https://www.blog-n-roll.pl/pl/roszada#.Wi24qCN75PY

Szczególnie zaś sugerowałabym wpis Max'a (który - posługując się nomenklaturą Wilka - nie ma nic wspólnego z "dewocjonaliami").

Wilkowi nie proponowałabym, bo to znacznie przekraczałoby zakres jego pojmowania. Co do Pana - na razie jeszcze mam nadzieję...

Ukłony,

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1554392

juz go nie ma ,inni po SBeckich szkolenach tez maja patent na racje ajak sie nie moga ze swoim kwikiem przebic to jak kundle kasaja po kostkach i zamiast do walki uzyc merytoryki to uzywaja gramatyki i czy wyszukuja sie innych bledow w pisowni to jest sebylska  taka sabacza bron.

Takze wolnosc slowa i wypowiedzi swoich przekonan sie klania w pas szanownej pani i zamykanie komukolwiek ust to bolszewizm w czystym slowa temu znaczeniu.Cenzure prosze sobie w domu stosowac ,a nie na otwartym patryjotycznym portalu.

Atakuje pani tu wszytkich ad persona ,ktorzy maja inne zdanie jak pani , a o tym czy pani ma zdrowyrozsadek, porawne myslenie i rozumowanie to nie sama pani o tym decyduje tylko ludzie ktorzy pania ocenic moga a jak tu widac ma pani bardzo niska note pod tym wzgledem.Od kiedy swir mowi ze jest zdrowy i na tej podstawie lekarz mu daje zaswiadczenie ze jest OK?

Podobnie z pania trzeba byc bardzo ograniczonym zeby sobie wystawiac samemu taka laurke, a innych gnoic.

Mialem lepsze mniemanie o pani niestety sama sie pani pograzyla w Bog z Pania.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1554390

EOT!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1554391

...jakas wiedze tajemna ...???

Ja tej wiedzy nie mam i po prostu sie o Polske martwie!

Mozna sie martwic i nie byc porownywanym do glupkow?

Pozdrawiam mimo wszystko

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1554433

Sądzę iż myślimy tak samo.

Pozdrawiam

Honic

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1554479

Witaj Katarzyno. Dzięki za Twój wpis. Wstrzymał moją rękę klikającą..... Nawiążę moim teraz słowem, do TYCH tytułowych Twego wpisu SŁÓW z Księgi Ksiąg - BO MYŚLI MOJE TO NIE MYŚLI WASZE, A DROGI MOJE TO NIE DROGI WASZE.....  Polski dawno by nie było, gdyby nie głęboka wiara Polaków. Polski dawno by nie było, gdyby nie zaufanie Do Boga, Do Jezusa, Do Maryi. Wystarczy Naszą Historię przywołać, wystarczy wspomnieć te wszystkie burze dziejowe wzniecane przez wrogów Polski, mające JĄ unicestwić. Te potopy, najazdy szwedzkie, muzułmańskie, tatarskie, germańskie i ruskie wciąż i wciąż. TO Morze Krwi wystarczy wspomnieć Przelanej. TĘ Wiarę niezachwianą. TE Słowa Romualda Traugutta, wypowiedziane wtedy, gdy Polski na mapach świata nie było od lat, gdy chwila Powstania Styczniowego nadeszła, a On, Romuald Traugutt Powiedział - JA NIE WIEM CZY JEST SENS, JA WIEM, ŻE JEST MUS !......Zginął, Zamordowany przez ruskich bandytów, Powieszony z Innymi na stokach Warszawskiej Cytadeli. Upadło Powstanie, Życie straciło Wielu. Wielu ruski okupant wywiózł w śniegi i lody Syberii, ALE przecież Duch w Narodzie nie Upadł ! DUCH W NARODZIE SIĘ WZMOCNIŁ !  I później w 18tym Roku,  TEN Duch Pomógł i ONA Wstała Wzbudzona z niebytu, Wstała jak Feniks z popiołów. Nasza Ukochana Polska. Wielka i Wspaniała....... A za chwilę, za dwa lata, znów hordy dziczy ze wschodu, czerwona bolszewia napadła na Ukochaną Ojczyznę. Nie byłoby Polski, gdyby nie Cud Nad Wisłą. Bohaterski Ksiądz Skorupka, gdy linia tylariery Obrońców zaczęła się łamać pod ruskim naporem, wzniosł w górę trzymany w dłoniach Krzyż, Wyskoczył przed szereg i Zakrzyknął - NAPRZÓD !  TAM ! Wskazując KRZYŻEM Obleganą przez dzicz Warszawę.  ZA BOGA I OJCZYZNĘ !.......Kula wystrzelona z ruskiego karabinu pozbawiła go życia...... A za chwilę.......A za chwilę  ruscy bandyci w popłochu zaczęli uciekać spod Naszej Stolicy. Dlaczego ? Co się stało ???  Wzięci później do niewoli, przez Polskich Żołnierzy, brani podobno do niewoli przez Polskie Dzieci, opowiadali jeńcy ruscy o TYM co WTEDY ujrzeli. CO im SIĘ UKAZAŁO. KTO im SIĘ UKAZAŁ. Co spowodowało taki popłoch i przerażenie w ich szeregach. Ujrzeli Maryję, Królową Polski, Matkę Jezusa, jak Swym płaszczem Osłaniała Swe Dziedzictwo. Swą Własność......Swych Poddanych........Jak Łamała, Kruszyła w Swych dłoniach strzały mające ugodzić w SERCE POLSKI - WARSZAWĘ........

BO MYŚLI MOJE TO NIE MYŚLI WASZE, A DROGI MOJE, TO NIE DROGI WASZE....Miejmy zaufanie do NIEGO. ON WIE !  Co CZYNI i Dlaczego, i WIDZI co zakryte przed oczami ludzi.....

https://kukonfederacjibarskiej.wordpress.com/bitwa-warszawska-spisek-prz...

BO MYŚLI MOJE.......BO DROGI MOJE......

http://www.fronda.pl/a/laureat-nobla-mowi-wprost-jest-niesmiertelna-dusz...

i

Reinkarnacja, czyli........życie po życiu.....i przed.....

https://youtu.be/xAQLfx77uOA

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1554481