Bo złodziei juści u nas moc...

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Korzystając z posiadanej przez siebie większości parlamentarnej, polski rząd forsuje ustawy, które wzmacniają niebezpiecznie władzę wykonawczą, podkopują praworządność i zagrażają w całościowy sposób prawom człowieka. Takie wnioski znalazły się w opublikowanym dziś sprawozdaniu Human Rights Watch”.

I czegóż ta organizacja nie broni? Wszystkiego, co ma znamię „inności”, nawet jeśli sporo ludzi na świecie widzi w niej symptomy patologiczne. A w Polsce walczy z „cenzurą w szkole”, może dlatego, że jeszcze (!) broni się szkołę przed n. p. pornografią, że wpaja się uczniom takie pojęcia, jak ojczyzna, naród, przykazania Boże, itp., że nie hołduje się zwariowanej teorii gender (choć ma ta teoria już i w Polsce swych wyznawców, mających z kolei dostęp do szkoły (niestety), że nie uczy się chłopców, jak być dziewczynkami, a tychże jak być chłopcami. Słowem, wieża Babel, ogródek za kolczastym płotem i podobne miejsca bez żadnych ograniczeń.

Ale nie to jest tu takie najważniejsze, bo Polacy, jacy są, to są, różni. Ale kiedy wciska im się za wiele kitu, to przytomnieją. Spójrzmy wstecz. W NRD n. p. większość dała się zmanipulować, co najlepiej widać było po likwidacji tej sowieckiej kolonii. W Polsce większość potrafiła doskonale mistyfikować, dlatego pozostałość po PRL, z którą dziś jest tyle kłopotu, bo wielu przywykło do apanaży, a tych nie ma bez władzy, stąd to parcie na władzę. Co gorsze, tamto w NRD czy u nas ten lipny komunizm, który dziś żyje nadal pod innym szyldem? Już dziś trudno to tak z całą pewnością powiedzieć. Zlasował się Wałęsa, Okrągły Stół, palce w literę V Mazowieckiego, wszelkie prywatyzacje od Balcerowicza poczynając. Słowem wszystko, a na placu boju pozostają złodzieje, których dziś rząd musi rozliczyć i to jest jego główne, jakże żmudne zajęcie.

Jeśli więc jeśli Human Rright Watch dziś widzi powody, by donosić na Polskę do Brukseli, występując w obronie łamanych ponoć praw człowieka, to niech się chociaż przyjrzy dokładniej i sprawdzi, czy raport tej organizacji nie powinien relacjonować tego, co faktycznie się dzieje, jeśli już tak być musi, bo donos należy do istoty HRW? Ale nie można fingować zjawisk po to tylko, żeby mieć materiał do donosu?

A może by tak stworzyć inną organizację o nazwie Thief’s Rright Watch? W Polsce i nie tylko, miała by pełne ręce roboty. Bo złodziei juści u nas moc.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)

Komentarze

Pędząc  wielu do piekła na pożarcie

Ci co ulegli masowej chorobie

Idą zaślepieni by znaleźć w grobie

Miejsce dla ciała które tam już zgnije

Dusze przejmie diabeł w smole umyje

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1551039

Ciekaw czemu ta organizacja i jej podobne nie troskały sie pełnym monopolem władzy PO-mafii przez osiem lat ?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1551044

A juści, tylko gdzie ich łapać, a gdzie nie? Ja dobrze jadałem oprócz przewielebnych refektarzy tylko u złodziejów rzeczonych przez księdza profesora łaskawie mocno wszetecznością obupłciową podszytych. Pewien bernardyn oburzył się co prawda niegdyś, kiedym go łakomstwo zdradzając pytał, czem go na jubileuszu w kalwaryjej gościli. Nie ważne co, ale z kim jadłem, łaskaw był napomnieć. Ale on nie miał tak zacnego brzucha, zacną tylko duszę mając. Ja, Polak świecki i, nieoczekiwanie, leciwy, brzuch mam niemiłosiernie do losu najemnika tęskniący. Jak zawsze mówię wybredny specjalnie nie będąc byle co zjem, byle dużo. Otóż niefrasobliwość swoję poddaję chłopskiej i plebańskiej  mądrości w zapobiegliwości się okazujacej. Gdybyśmy tak my, rycerze częściej po chamsku zaiście się cenili, gdzieś mając wychowanie i ogładę, gdy o lafę się rozchodzi, to może by tej naszej pierwszej rzeczypospolitej psi nie zeżarli. I tak płacąc lekarzom, nauczycielom, naukowcom  i w ogóle innym harcownikom lepszego, których praca jest polem największych i najważniejszych zmagań czasu obecnego, jak pierwsza rzeczpospolita hetmańskiemu wojsku spodziewajmy się złodziejstwa i kurestwa, jakiemu każde wojsko tak traktowane ulega. Polskę jagiellońską zaczynają owi młodzi eskulapi-jak ich przodkowie spod Grunwaldu mówią kanclerskim głowom dobitnie-Korona nie płaci, rycerz nie bije. I tylko na takie dictum rak biurokracji sprośnej i leniwej zgnije. Inne , bardziej chudopacholskie, fantazyjej kawalerskiej postawy twórców prosperitas publicis rozdraciem rzeczypospolitej przez psów się skończą. Inna rzecz, że akcja eskulapów-rezydentów przez psiarnię ostrzącą zęby na ich lafę inspirowaną być mogła. Jednakowoż, jak zapłaci się nauczycielowi, lekarzowi, oficjaliście nawet sam siebie nie okradnie i ciurów zbędnych do korytka nie puści. Pospolite ruszenia jakichś Siłaczek i Judymów, to rojenia literackie, tak realne, jak figury niemożliwe w obrazach surrealistów. Widzisz schody, po których dokoła i na odwyrtkę iść można, ale w żadnem naprawdę na ziemi stojącym pałacu, czy to księcia biskupa czy księcia księcia, czy nawet w szałasie świętego tureckiego, czy prawosławnego jurodiwego takowych nie uświadczysz. Bo tylko w głowie są możliwe, w budownictwie lądowym nie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Onufry Zagłoba

#1551048

"Korzystając z posiadanej przez siebie większości parlamentarnej, polski rząd forsuje ustawy, które wzmacniają niebezpiecznie władzę wykonawczą" z cytatu tego wykreslilabym niebezpiecznie, bo to jest prawo rzadu forsowac ustawy, ktore pomoga w dobrym zarzadzaniu Polska.Od kilku lat przyjezdzam do Polski 2 razy w roku na urlop i szukam tego pogwalcenia praw czlowieka - cos nie moge ich znalezc. Niedouczone doupki ta cala Human Right Watsch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1551051

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jedż do Mongolii i nie wracaj Gosza:)))))))))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1551052

Nie wiem dlaczego pod moim skromnym tekstem zamieszczono taką  potężną diatrybę. A co gorsze nie wiem o co w niej właściwie chodzi? Jeśli jest to preludium do owej partii, to jako cząstka narodu Polskiego mówię: nie Tylko nie to, a wszystko inne, a wiec obietnice, to są przedwczesna, bo do wyborów jeszcze daleko i PiS być może, jak to zdaje się wynika z wywodów powyższych, może już zdoła Polskę zniszczyć.  A może jednak nie?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1551069