"Ekolodzy" z Bożej Łaski

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

"Chodzą słuchy", że w ramach rekonstrukcji rządu ma m.in. być odwołany Minister Środowiska - prof Szyszko. Powodem chyba byłaby słaba obrona polskich interesów związanych z ochroną drzewostanu Puszczy Białowieskiej. Zarzuty ze strony krajowych i europejskich "ekologów" są oczywiście nieuprawnione i znamionują całkowity dyletantyzm je stawiających. Stanowią jednak wygodny pretekst do dodania jeszcze jednej cegiełki w bastionie totalnej opozycji. Hasła są przecież szlachetne - występuje się w obronie przyrody, przed wycinaniem drzew w PB - symbolu nieskażonej przyrody, która zachowała swój pierwotny charakter - pierwotny piękny las ocalony jeszcze przed destrukcyjnym działaniem ludzi.

To oczywiście stek bzdur, które może wygłosić jedynie zindoktrynowany i zmanipulowany czytelnik i słuchacz wrogich Polsce mediów -taki - który scedował myślenie na rzecz swoich guru wiedzących lepiej, co służy Polsce i polskiej przyrodzie. Tymczasem podstawowym celem tej "totalnej opozycji" jest odebranie władzy PIS i przywrócenie Polsce statusu półkolonii. Wg wybitnego znawcy przedmiotu - prof. Modzelewskiego - z Polski za rządów PO-PSL wyprowadzano pieniądze w tempie 62,5 miliarda zł. rocznie (pół biliona w ciągu 8 lat) - oczywiście na rzecz międzynarodowych grup interesów. Co krajowi zwolennicy takiego statusu Polski z tego mieli i co spodziewają sie mieć? Oczywiście, potrzebny jest urzędniczy aparat, który ten status będzie obsługiwał. Potrzeba będzie 100-200 tysięcy zdeklarowanych popleczników i dla nich znajdą sie "godziwe" pieniądze (już to przetrenowali).

Wracając do sprawy PB - jej powierzchnia, to 622,2 km2; powierzchnia wszystkich lasów w Polsce, to 91.695,o7  km2. czyli lasów poza PB mamy 91.072,87 km2, czyli 146,4 razy więcej niż powierzchnia PB. Oznacza to, że taki sam efekt finansowy można osiągnąć wycinając np. 1500 drzew na 1 km2 w PB, jak średnio w pozostałych lasach 10 drzew na 1 km2 (intensywność wycinki - 150 razy mniejsza). Wycięcie 10 drzew z kilometra kwadratowego lasu nie jest możliwa do zauważenia nawet przez najbardziej wściekłego "ekologa".

Piszę to po to, by uzmysłowić, iż nie kasa za uzyskane drewno stanowi podstawę i chęć wycinania drzew z PB, gdyż można ją byłoby z łatwością uzyskać wycinając "bezkarnie" drzewa w pozostałych lasach (w niezauważalnym stopniu - jak to wykazałem wyżej). Ponadto natura zgotowała Polsce całkiem niepożądany prezent w postaci milionów metrów sześciennych drewna z powalonych huraganem drzewostanów w Zachodniej Wielkopolsce i na Pomorzu. Zatem wycinka drzew z PB jest podyktowana właśnie tym, o czym mówił wielokrotnie prof. Szyszko.

Mówienie, że natura sama poradzi sobie z zarazą kornika drukarza, że PB jest tak piękna gdyż nie sprofanowała jej ręka człowieka, jest podyktowane skrajną niewiedzą w tej mierze. Gdyby ktoś z tych protestujących "ekologów" widział rzeczywisty pierwotny las np. "Północny Stok Babiej Góry", - ścisły rezerwat, to zobaczyłby stojące w różnym wieku "zdrowe" drzewa (głównie świerki) stanowiące ok 30 procent wszystkich stojących (pozostałe, to "trupy" - suche drzewa, ale jeszcze nie powalone. Więcej jeszcze od tych stojących jest właśnie powalonych w różnych stadiach rozkładu - stanowiące doskonały żer dla wszelkiego rodzaju stworzeń żywiących się drewnem i próchnica. Dolne piętro takiego rezerwatu, to gąszcz różnych samosiejów i zakrzaczeń, to powoduje oczywiście nadzwyczaj spowolniony przyrost wysokopiennych drzew. Pożytek finansowy takiego pierwotnego lasu dla ludzi jest zerowy, a nawet ujemny, gdyż trzeba go chronić i walczyć z dodatkową hodowlą niechcianych szkodników flory.

Puszcza Białowieska jest pięknym lasem nie dlatego, że jest lasem pierwotnym uchronionym przed zgubnym działaniem człowieka, tylko odwrotnie - jej uroda jest właśnie wynikiem wielopokoleniowej pracy polskich leśników, polegającej na pielęgnacji siedlisk pożądanych gatunków drzew, a także tworzeniu warunków dla bytowania chronionych przedstawicieli fauny. Sama natura tego nigdy by nie osiągnęła.

Gdyby lasy w Polsce były pozostawione naturze (w myśl infantylnych wyobrażeń jej obrońców) wówczas pożytki dla ludzi gwałtownie zaczęłyby sie zmniejszać zmierzając do zera. Na koniec Last, but not least - w polskich obyczajach jest swobodny wstęp do lasu - w celach rekreacyjnych, ale też tworzenia warunków do uprawiania swoistego hobby milionów krajan - grzybobrania, czy zbierania innych owoców leśnej przyrody.

Niezależnie od tego prof. Szyszko (jak nikt w Polsce) jest znawcą problematyki emisji CO2 do atmosfery i to on był największym adwersarzem D. Tuska, który za klepnięcie po plecach przez Sarkozy'ego podpisał skrajnie niesprawiedliwy dla Polski pakiet ENERGETYCZNO-klimatyczny, w myśl którego Polska jest obciążana karami za emisje CO2, a np Francja, Anglia, czy Włochy nie, pomimo tego, że emitują go (każde z tych państw) 1,5 razy więcej niż Polska (ale z innych źródeł i to bardziej zanieczyszczonego). Realizacja tego pakietu, to zubożenie całego pokolenia Polaków.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

A nam zmniejszone znów życie uratuje

Tak jak Wiara która nas Wiernych wybawi

A drogę do piekła z Miłością zastawi

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1550884

Już za samo podpisanie tzw. "pakietu klimatycznego" Tusk powinien do końca życia gnić w ZK...a to tylko pierwszy z zarzutów...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1550903

Nie znoszę, gdy ktoś wyraża bardzo radykalne opinie.
Chyba, ze są zbieżne z moimi. ;-)))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1551014

czego się nie dotknęli, to albo przekręt albo kolosalne straty. Czy oni byli jakimiś bezmózgami czy sabotażystami. Rozumiem, że ktoś tam poklepał "Słonko Peru" po pleckach, ale na każdym kroku widać gołym okiem, że jest rażący (przynajmniej) brak dobrej woli.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1550922

w nadlesnictwie Bialowieza.  Otoz my w Polsce zachowalismy jako jedyni dziewiczy las pierwotny (chroniony jako Park Narodowy Puszcza Bialowieska), gdzie nie dokonuje sie zadnych wyrebow czy innych ingerencji.  Ci, ktorzy dzisiaj chca "uczyc" nas jak zachowac pierwotny las - sami takie lasy wycieli (nie tak dawno), a to co zostalo - "zjadly" korniki wlasnie (Las Bawarski). 

Nie wiem skad autor wzial powierzchnie przytoczone powyzej - powierzchnia Puszczy Bialowieskiej - parku narodowego wynosi 105 km2, w tym powierzchnia lasu to 95 km2. Otulina Parku Narodowego to 32 km2. Te 95 km2 sa w pelni chronione - i nikt tam drzew nie wycina. Park Narodowy nie podlega Nadlesnictwu Bialowieza!!!

Nadlesnictwo Bialowieza obejmuje 123 km2 - i to wlasnie na terenie nadlesnictwa prowadzone sa prace zwiazane z wycinka chorych drzew. Nie jest to las pierwotny (jak w Parku Narodowym) ale las sadzony z przewaga swierka - dlatego rozwija sie w nim kornik drukarz... 

Wielkie lasy ( w duzej czesci pierwotne) pozostawione naturze mozemy podziwiac na terenie USA: wiekszosc z nich to lasy zniszczone przez robactwo oraz wypalone... tam gdzie prowadzona jest gospodarka lesna (Oregon) lasy sa w duzo lepszym stanie. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1550926

Wystarczy napisać: "powierzchnia Puszczy Białowieskiej" i kliknąć...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Janusz40

#1550946

Mozemy mowic o:

-Puszczy Bialowieskiej - Parku narodowym ( w granicach Polski) - 105 km2.

-Puszczy Bialowieskiej - kompleksie lesnym (Polska +Bialorus) - 1500 km2

-Puszczy Bialowieskiej - kompleksie lesnym (Polska) - 630 km2

Nic sie nie zgadza z powierzchnia, ktora podajesz...

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1550975

Zgadza się, zgadza; napisałeś - powierzchnia Puszczy Białowieskiej - kompleks leśny (Polska) - 630 km2.  Dokładnie biorąc, to właśnie 622,2 km. (link: Puszcza Białowieska w liczbach). Uderzam się w piersi - napisałem omyłkowo przecinek za blisko - juz poprawiłem, ale wyliczenia były dobre i PB stanowi ok. jedną stu pięćdziesiątą część pozostałych lasów w Polsce.

 

                                                                                                                          Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Janusz40

#1551043