Społecznie użyteczne SB?

Obrazek użytkownika Lu-Bicz
Blog

 05.10.2017

Z początkiem tego miesiąca obniżono renty i emerytury esbeckie do poziomu maksimum średniej krajowej, czyli jakieś 2400 brutto. Czy tą decyzję można oceniać czysto pragmatycznie?

   Emerytura jest częścią płacy odłożoną "na starość", wspartą środkami  publicznymi. Płaca to zapłata za społecznie użyteczne zajęcie człowieka.Czy działalność w tzw. Służbie Bezpieczeństwa miała charakter społecznie użyteczny? SB była kontynuatorką krwawej bezpieki (MBP) w represyjnym systemie PRL-u. Inwigilowała, penetrowała wszystkie struktury społeczne tzw. Rzeczypospolitej Ludowej i wśród Polonii łamiąc prawa człowieka ze stosowaniem tortur i morderstw włącznie. W imię sowieckiego komunizmu prześladowali tysiące Polaków. Praca społecznie użyteczna?

   Swoją drogą, wiele z ich ofiar o owym 2400 PLN miesięcznie może tylko pomarzyć.Z punktu widzenia  sprawiedliwości to tylko mały krok w pożądanym społecznie kierunku.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Jedyne rozwiązanie : okres bezskładkowy !!!

Za nich nie płacono składek. Jeżeli był taki na etacie przykrywkowym to i tak realnie nie wykonywał pracy - za etat przykrywkowy - też okres bezskładkowy.

W sumie renta socjalna.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1549682

To też dobry pomysł...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lu-Bicz

#1550094

#1549803