Odnoszę wrażenie , że w sprawie reformy sądów PAD się pogubił

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Dla mnie zawetowanie dwóch ustaw o sądownictwie, KRS i SN przez PAD jest wielką  enigmą? Dlaczego to zrobił i co nim kierowało nie wiem, czy to troska o zbytnią rolę min. Ziobro w tych ustawach czy inne względy trudno dociec.

Efekt jest taki, że zrobił się wielki ambaras. Z przedstawionego co prawda tylko werbalnie zakresu tych prezydenckich reform nikt nie jest zadowolony.

Ani partia , z którego wywodzi się PAD, ani część  opozycji, z której najbardziej zadowolony jest Kukiz 15, którego część propozycji znalazły się w nowym projekcie ustaw prezydenckich. Warto zwrócić uwagę, że PO mówiąc kolokwialnie olało PAD i jego projekt ustawy.

Wydaje mi się , że PAD przedobrzył , chciał żeby było dobrze a wyszło jak zwykle. Przy całym szacunku dla PAD, wygląda na to, że jego doświadczenie w grach politycznych w porównaniu z JK jest mizernie.

Może być tak, że PAD wprowadzono w maliny, jakie środowisko trudno dociec, czy to  środowisko krakowskie czy środowisko dawnej UW, czy jakieś inne, nie wiem.

Zrobił się pasztet, w swoim zamyśle PAD chciał wszystkim zrobić dobrze, ale tak się nie da. Z tego stanu rzeczy najbardziej cieszy się korporacja prawnicza i część opozycji.

Mam nadzieję, że obóz dobrej zmiany, wyjdzie z tego galimatiasu, ale wszystko się przedłuży w czasie, w co graj prawnikom i obozowi III RP.  

https://wpolityce.pl/polityka/359388-prezydent-po-konsultacjach-bedzie-nowa-propozycja-gdy-zawiedzie-35-kazdy-posel-bedzie-mogl-zaglosowac-tylko-na-jednego-kandydata-do-krs

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Pogubic się może dziecko we mgle... a nie prezydent państwa.

Może za dużo doradców jawnych tajnych i dwupłciowych...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Pobudka!

#1549126

Jeżeli chodzi o doradców, to się zgadzam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1549139