Pomorski układ PiS PO trzyma się mocno

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Spodziewam się, że dzisiaj będzie dominował temat wyborów w Niemczech, a po wystąpieniu po godzinie 12:00 zacznie się jatka po wystąpieniu PAD w związku z przedstawieniem nowych zawetowanych ustaw o KRS i SN, ja chcę, napisać coś z innej beczki, o układzie gdańskim.

Wczoraj w jednej z audycji telewizyjnych Przewodnicząca Komisji ds. AG, Pani poseł Małgorzata Wassermann  powiedziała , że taka sprawa jak AG Małopolsce (Krakowie) byłaby niemożliwa.

Dlaczego o tym piszę, otóż niedawno odwołano Panią Aleksandrę Jankowską ze stanowiska  prezesa  PSSE ( Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna),
Jak pokazała Ewa Stankiewicz w swoim programie „ Otwartym Tekstem”  „Prawda o Stoczni Gdańskiej” wyraźnie widać, że z dynamiczną Prezes PSSE Aleksandrą Jankowską, niektórym działaczom Solidarności  nie po drodze.

Smutnym stwierdzeniem jest to, że Szef regionu pomorskiego były stoczniowiec i przewodniczący Solidarności poseł Janusz Śniadek wspiera kolegów związkowców ze Stoczni Gdańskiej będącej własnością Ukraińca w 80%,  a nie osobę, której naprawdę zależy na reaktywacji przemysłu stoczniowego, reaktywację rzeczywistą nie pozorowaną.

Skarb państwa dotuje co roku milionami zł stocznię ukraińskiego właściciela, a związkowcy pilnują, żeby nie daj Boże pod nosem Stoczni Gdańskiej nie wyrosła stoczniowa  konkurencja, której właścicielem byłby Skarb Państwa.

Jak w bajce Ignacego Krasickiego” Przyjaciele” gdzie wśród przyjaciół psy zająca zjadły, tak w przypadku PSSE przy dobrej opinii, dobrych wynikach, związkowi stoczniowcy Prezes PSSE zjadły.
W tych sprawach wypowiada się małżeństwo Gwiazdów, K, Wyszkowski, którzy jednoznacznie wypowiadają się min. w tej sprawie.

W Trójmieście, od lat rządzi PO, ale są działacze PiS, którzy zawsze dobrze żyli z dominującym układem w Trójmieście, część z nich zawsze miało określone stanowiska, a gdy PiS doszedł do władzy w  Spółach Skarbu  Państwa oczywiście zmienił się top managementu , ale bardzo wielu dyrektorów departamentów zostało i robi cichą destrukcyjną robotę przeciwko PiS.

W okręgu pomorskim nie ma kogoś typu śp. Przemysław Gosiewski, który wziąłby towarzystwo za twarz i zrobił porządek.

Sieć wzajemnych powiązań jest tak długa i tak mocna, że przy tym kierownictwie okręgu nic się nie zmieni, a mam wrażenie , że Jarosław Kaczyński ten okręg „odpuścił”.

Warto poświęcić około 1 h i oglądać  reportaż Ewy Stankiewicz na linkach poniżej.
 
https://www.youtube.com/watch?v=V6A9rU5ruLQ&feature=share
https://www.youtube.com/watch?v=p8BjsC498Qw&feature=share
https://www.youtube.com/watch?v=cnOeOUUv7d8&feature=youtu.be
 
 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:10)

Komentarze

Układy towarzysko-mafijne są we wszystkich województwach. Widać bardziej, te które są bezczelne - jak wasz układ gdański.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

#1548956

Niestety.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1548960

Tak jest wszędzie ;-(

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1549144

Witam! Sitwa towarzyszy jest  zabetonowana układem w powiatach i gminach. Przynajmniej ja to postrzegam w Małopolsce. Prawie każdy urząd nadal okupuje postkomuna ludowa , czy obywatelska mafia. To samo w samorządach. Teraz już nie wystarczy pilnować wyborów samorządowych. Teraz równolegle trzeba będzie obnażać życiorysy kandydatów do władz samorządowych ugrupowań opozycji, a dokładnie Sitwy, która nadal chce koryta dla swoich dożywotnio. Pilnie potrzebna ustawa medialna!  Pozdrawiam! 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1548973

Przez tyla lat sitwa okrzepła, ale cały czas mam nadzieję , że w końcu coś się zmieni.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1548977

To bardzo ponura wizja, na pocieszenie powiem Autorowi, że w drugim rogu Polski, dawnym województwie wałbrzyskim, jest dokładnie tak samo - pani minister Zalewska jest od lat zblatowana z czołowymi PO-szustami ( razem wyrośli kiedyś z UW) i nie daje zrobić krzywdy układowi...ale próbujemy z tym walczyć...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1548989

To bardzo smutna wiadomość.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1548991

w Warm-Maz. jest podobnie, w PiS wycięto propaństwowców na rzecz POPiSu

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1549048

Niestety to jest smutne, ale cwaniaki zaczynają się rozpychać w dobrej zmianie a miernoty zastępują propaństwowców przy bierności pisowców.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1549050

w Warm-Maz. jest podobnie, w PiS wycięto propaństwowców na rzecz POPiSu

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1549049

- swoimi ciupagami. Może trzeba "Kaszubsiom" podesłać trochę drewna ... na szubienice ... ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1549074

Kaszubi są za PiS, ale napływowi i volksdojcze mają na razie przewagę.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1549083

Dlatego przywołałem górali, co swój porządek mają ... i jeszcze na Giewoncie krzyż postawili. A poczciwi Kaszubi tacy jakby niemrawi, bojaźliwi (?)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1549096