Zajmą się tobą ci co powinni.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Słowa wypowiedziane przez lidera totalnej opozycji  Schetyny do konstytucyjnego ministra  cyt: „zajmą się tobą ci co powinni” , mówiąc kolokwialnie, nie mieszczą się w pale.

Lider totalnej opozycji używając knajackiego języka w czasie dyskusji o pomocy państwa osobom poszkodowanym po strasznej sierpniowej nawałnicy  z mównicy sejmowej używa języka „ chłopców z miasta ”.

Co to znaczy  zajmą się tobą ci co powinni ? to znaczy , że chłopcy z miasta złapią min. Błaszczaka gdzieś w ciemnej ulicy i dadzą mu łomot?

Co to za język z mównicy sejmowej? Dlaczego obóz rządowy nie „ trąbi” o występach lidera totalnej opozycji .

W zasadzie można by było spuścić zasłonę milczenia na te słowa, ale gdy strona rządowa pominie to milczeniem to używając aktorskiego języka Jandy, opozycja nas*a  rządowi  na głowę.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Tego typu przykładów można cytować wiele. Oczywiście nie znam powodu "milczącej zgody" obecnego rządu na takie zachowanie, więc mogę się domyślać, iż albo lubi, albo się boi, albo jest to w tej chwili koniecznością.Mam taką cichą nadzieję, iż w funkcji czasu się zmieni. A swoją drogą takie postępowanie "Grzesia i Przyjaciele", które cieszy opozycyjnych kamratów jest powodem ich zachwycających osiągów w popularności. Więc reasumując: morze rządowi to wygodne.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1548198

Masz rację, ich słupki mają dobrą spadającą tendencje.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1548206

 Trudno sobie wyobrazić lepszą (głupszą) opozycję !

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1548209

Nic dodać nic ująć.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1548211