Uwaga na Złoto. Coś się szykuję!!!

Obrazek użytkownika jjr
Blog

Coś się szykuję, wspomniałem już mimochodem o tym w jakimś komentarzu. Pomyślałem, że w blogu jest lepsze miejsce do spekulacji nad tym wydarzeniem.Rozeszła się wieść, że Niemcy wycofały połowę swoich zapasów złota z USA i jeszcze więcej nie wiem czy wszystko z ... tu uwaga Francji!!!

Teraz pytanie dlaczego?

Moim zdaniem nie potrzebują już Amerykańskich, ani Francuskich inwestycji.To trzymanie złota w obcych krajach, to rodzaj "zastawu". który ma zachęcić do inwestowania w kraju, który jest właścicielem tego złota. W przypadku konfliktu, sporu obcy inwestor ma nadzieję, że będzie mógł pokryć swoje straty z tych zapasów. Łatwiej mu podjąć decyzję o inwestowaniu w danym kraju.

Tak nawiasem ciekawi mnie gdzie się znajdują nasze zapasy złota? Może w Rosji! A propos Rosji, Rosja znacząco powiększyła swoje zapasy złota, robić to jej jest o tyle łatwiej, że sama go dużo wydobywa. Może trudno jej go sprzedać.

Pozwolę sobie przypomnieć, że my też mamy duże złoża złota. Ciekawe czy wydobycie go przynosi straty, czy zyski?

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

jjr

Na marginesie można przypomnieć, że w kwietniu 1914 roku niemal całe złoto bedące własnością Niemiec znalazło się w Banku Rzeszy w Berlinie. Sciągnięto je z Londynu, Paryża, i US. Trochę zostało w Stanach i Berlin tym płacił za dostawy w pierwszych miesiącach wojny. Teraz nie spodziewajmy się konfliktu militarnego Niemiec z Zachodem, ale do konfliktu gospodarczego Niemiec z US jest coraz bliżej. Trump coś wspomniał o cłach na niemieckie samochody, a afera VW w US też nie byłą przypadkowa. Niemcy mają dziś 3378 ton złota z czego 1710 we Frankfurcie, 1236 w US i 432 w Londynie. Całe złoto z Francji sprowadzono właśnie do kraju (374 tony = 15 mld dolarów). Dlaczego ściągnięto złoto niemieckie z Paryża do kraju skoro w planach jest ustanowienie wspólnego budżetu i wspólnego MinFin? Dziwnie to wygląda. Raczej w Berlinie liczą się z kryzysem gospodarczyzm we Francji, a nie z dralszą integracją w ramach UE, chcą wiec swoje złoto mieć w kraju a nie w Paryżu. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1547285

Dziękuję za te szczegóły, słuchałem tego po rosyjsku na you tube, zaskoczył mnie Pan informacją o tak dużej ilości niemieckiego złota w Stanach. Z tego co tam słyszałem, to mówili że ściągnęli połowę i było to mniej niż z Francji skąd zabrali wszystko.

Tam w dyskusji spekulowali, że Niemcy chcą wrócić do marki. Znając Niemców, to mają wyśmienitą okazję podstawić Francji nogę i na pewno z tego skorzystają. Osamotniona Francja, praktycznie sama to dla nich łatwy smaczny kąsek.

Na obrazku Francja.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1547286