Na początku było słowo...

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Niektórzy minimalizują znaczenie warszawskiej mowy Donalda Trumpa, twierdząc, że kadził Polakom. Kadził ? Po co miałby kadzić ? Kto tu w tej sytuacji miałby być petentem ? A gdyby nawet kadził, to oznaczałoby to, iż mu na Polakach zależy.

Jeżeli Trump kadził Polakom, żeby osiągnąć jakiś cel, to dlaczego Polakom nie kadzą inni, np. ci z Komisji Europejskiej ? Czyżby im na Polsce nie zależało ? Mamy przecież wolny (​?) rynek idei, proszę konkurować i kadzić ! Kto potrafi kadzić lepiej, przedstawcie lepszą ofertę!

Tej się nie doczekamy, bo wygląda na to, iż nikt nie ma lepszej od Trumpa.

A tak naprawdę, nie było żadnego kadzenia. Expose Trumpa nie było skierowane tylko do Polaków, Polacy występowali tu tylko jako przykład i świadkowie apelu skierowanego do opinii światowej Zachodu.

Gdyby to co powiedział Trump, powiedział polski polityk, okrzyknięto by to megalomanią i mesjanizmem, gdy to powiedział Trump, niektórzy uznają to za kadzenie. Nie pamiętam jednak z historii by jakikolwiek przywódca polityczny wypowiadał się publicznie w taki sposób o innym narodzie. Dlatego można uznać to za wydarzenie historyczne.

Inni starają się zbagatelizować znaczenie wystąpienia Trumpa, twierdząc, że to tylko słowa. W cywilizacji Zachodu jednak to słowo właśnie spełnia rolę kluczową, od niego przecież wszystko się zaczyna.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

nie próbowali i nie próbują Polsce "kadzić", podobnie żadni inni sąsiedzi. Wszyscy mają "lepszą" metodę - podstęp, oszustwa ekonomiczne, złodziejskie umowy, pułapki prawne, afery... I nikt z tzw. totalnej ani się nie zająknął/zająknie na temat zdrady, przekupstwa "decydentów", przekrętów, podłości, nadużyć, złodziejstwa na skalę międzynarodową...

Bo oczywiście - "gorzej" jest zdobyć  (kupić) partnera w interesach, a "lepiej" znaleźć "jelenia" którego można bezkarnie okradać, wykorzystywać, oszukiwać. I wmawiać "jeleniowi", że to dla jego "dobra", bo ów "jeleń" sam z siebie jest brzydki, głupi i zły. I zasługuje w pełni na los niewolnika, sługi, poddanego tych "jedynie dobrych, uczciwych, prawych".

Co za pokrętna ideologia, co za odwrócenie pojęć, co za diabelskie kłamstwa. I atak na kogoś, kto się "wyłamał" z tej szatańskiej "spółki".

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1543905

ze strony:
https://akademiapolityczna.wordpress.com/2017/04/23/ropowy-skandal-polsk...
"SKANDAL nr2!!! Amerykanie wiedzą że Polska ma ogromne zasoby ropy, a polski rząd tego nie wie???! 6 minuta „Prof.R.Kozłowski 21 04 2017 Konferencja naukowo-techn.w Krakowie cz 3”
https://www.youtube.com/watch?v=qpdT-stXyWw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Niepoprawny antykonformista - IDEA i MYŚL - jedyne co nas łączy w tej wojnie informacyjnej i dzięki nim zwyciężymy.

#1543985

Problem polega na braku wyobraźni wszystkich zainteresowanych stron co do barier, które blokują osiąganie pewnych materialnych efektów. 

1. sama wiedza naukowa nie wystarcza

2.Potrzebne jest przełożenie wiedzy naukowej na technologię, ale sama technologia też nie wystarcza

3.potrzebne jest przełożenie technologii na ekonomię, czyli musisię opłacać, ale na tym nie koniec

4. Teoretyczna opłacalność ekonomiczna to nie wszystko - są istniejące sruktury społeczne, infrastrukturalne, które też trzeba by zmienić poprzez odpowiednią politykę a zmiany kosztują, bo trzeba zamykać jedne firmy a zakladać nowe.

Tak więc zastosowanie praktyczne wiedzy naukowej  to nie jest tak prosta rzecz, jak naukowcowi może się wydawać.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1543992

ważne ze strony;
https://akademiapolityczna.wordpress.com/2017/07/11/banki-czy-pis-powola...
"Po roku 1989 Polskę napadła banda złodziei, która ograbiła Polaków z ich własnych banków i pieniędzy, doprowadzając tym samym do upadku naszej gospodarki i ogromnej biedy w naszym kraju! Naszym polskim przedsiębiorstwom odebrano życiodajną krew konieczną do funkcjonowania w gospodarce – PIENIĄDZ!

W dniu wczorajszym tj. 10 lipca 2017 roku w Krakowie, na ręce Pani poseł Agnieszki Ścigaj złożyłam wniosek do Klubu Parlamentarnego KUKIZ15’ o powołanie Sejmowej Komisji Śledczej której zadaniem będzie weryfikacja przeprowadzonych w latach dziewięćdziesiątych przekształceń prywatyzacyjnych polskich banków, ze szczególnym uwzględnieniem roli przeprowadzających te transformacje i odpowiedzialnych za te prywatyzacje osób.

Zasugerowałam aby uwzględnić negatywny wpływ prywatyzacji polskich banków na polską gospodarkę oraz obliczyć koszty jakie poniosła polska gospodarka, która w wyniku tych prywatyzacji zostala pozbawiona dopływu pieniądza i w konsekwencji upadła. Ktoś te koszty powinien zwrócić!

Mam nadzieję że Klub Kukiz15’ nie zawiedzie moich oczekiwań i rozpocznie procedurę powołania SEJMOWEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS PRYWATYZACJI BANKÓW! Będzie to również papierek lakmusowy dla obecnych posłów partii PIS, którzy będą musieli odpowiedzieć czy chcą takiej komisji a tym samym zobaczymy po czyjej stronie stoją! To znaczy czy stoją po stronie BANKSTERÓW czy po stronie NARODU!

Trzeba to zrobić jak najszybciej dopóki żyją świadkowie!

Może pan Lejb Fogelman mógłby pomóc? Odsłuchajcie poniższe wideo. Sedno od minuty 17’. „LEJB FOGELMAN W JANKE&KOZAK” wywiad z dnia 16 stycznia 2012r. kanał YT: „thesalon24pl”

https://www.youtube.com/watch?v=kiORY1Sfy40

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Niepoprawny antykonformista - IDEA i MYŚL - jedyne co nas łączy w tej wojnie informacyjnej i dzięki nim zwyciężymy.

#1543986

W pełnej skali jest to rzecz niewykonalna. Nie ma kadr, które by mogły dokonać oceny i ustalić winowajców, a następnie przeprowadzić weryfikację i rozliczenie. Skoro nie daje się przeprowadzić reprywatyzacji na mniejszą skalę, to tym bardziej nie da się przeprowadzić pełnej weryfikacji przekrętów. Choć pewne łatwiejsze kwestie można spróbować przeprowadzić.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1543993