Dwadzieścia pięć groszy i nie płacz proszę...hotdogi potanieją...

Obrazek użytkownika trybeus
Idee

Dwadzieścia pięć groszy na litrze paliwa chce Dobra Zmiana wydrzeć z kieszeni Polaków. Cel szczytny, boguojczyźniany, patriotyczny...jak zawsze... Pobudować Polakom drogi.
Przypomnę ile opłat dla Państwa wpływa ze sprzedaży jednego litra paliwa...otóż...

Już nawet nie połowa, ale więcej niż połowa sumy z ceny jednego litra paliwa wpływa do budżetu...cytuję za moto.pl

"Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje w hurcie 1,91 zł. Stacja benzynowa musi doliczyć do tego opłatę paliwową (0,09 zł), akcyzę (1,56 zł) i VAT (0,85 zł) wliczając uprzednio w cenę swoją marżę. A ile ona wynosi? W przypadku benzyny średnio zaledwie 0,32 zł. W sumie daje to średnią cenę 4,73 zł za litr paliwa.

Podobnie jest w przypadku oleju napędowego. W hurcie cena wynosi 2,05 zł, do tego dochodzi opłata paliwowa (0,23 zł), akcyza (1,05 zł) i VAT (0,81 zł). Marża stacji paliw to średnio 0,35 zł. W sumie daje to 4,49 zł za litr ON."

http://moto.pl/MotoPL/1,90109,8137681,Ile_podatku_jest_w_paliwie_.html

Polacy zaczadzeni kadzidłem Trumpa nie zauważyli, jak po cichu posłowie z Dobrej Zmiany złożyli projekt, aby jeszcze o choć 25 groszy wydrzeć z kieszeni kierowców. Teraz paliwo jest dosyć tanie, Trump powiedział, że jesteśmy zajebistym krajem, więc projekt pewnie zostanie dopchnięty kolanami... przyklasnął temu Smoliński, Terlecki i jego rzecznik Beata Mazurek.

Oczywiście nie muszę tłumaczyć, że każda podwyżka paliwa zostanie w końcu przerzucona na ostatecznego konsumenta.

Ponoć jak zapewniają rządzący kondycja budżetu Państwa jest znakomita...a będzie jeszcze lepsza. Pamiętajmy...że musimy jeszcze przekopać Mierzeję Wiślaną, zrobić mega lotnisko w gminie Mszczonów, po raz chyba już trzeci zapłacić żydom odszkodowania za holokaust, zapłacić za system Patriot, zakupić limuzyny dla rządu, bo te ostatnie jakieś takie już podstarzałe były, no i nakupić skroplonego gazu od Wujka Donalda, choć i za ruski musimy zapłacić...koszyk zakupów jest ogromny.

Ale Wujek Donald powiedział, że jesteśmy dumnym i twardym Narodem...damy radę...jak słusznie zauważyli politycy PiS przed wyborami...

Nic to... ponoć po wizycie Trumpa mają potanieć hotdogi na Orlenie...słyszał ktoś?

 
Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.6 (głosów:9)

Komentarze

Widzę, że nie tylko w kapciach (kierpcach???) robisz.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1543891

...jestem pod wrażeniem, że inż. wie jak wygląda wałek malarski...szacun:D

pozostało teraz zapoznać się ze śrubokrętem, wkrętami, kołkami stolarskimi...w mig zmontujesz 200 kilogramową szafę...co ważne bez ukraińców :D

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1543898

ma wielorakie znaczenie. Wybierz sobie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1543904

Jak podają znane ze swojej wielkiej prawdomówności rosyjskie portale - płk KGB Putin podpisał dekret, że jego wierni rabowie i miłośnicy otrzymają podwyżkę za wzrost ceny benzyny w Polsce...

Więc przestań się martwić putinowski trybiku...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1543917

...nie martwię się Endrju :)))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1543919