Ja wam dam referendum edukacyjne !

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Referendum edukacyjne ? Ja wam dam referendum!

Narzędzia mozna uzytkować rozmaicie, nożem kroi się chleb ale można też kogoś zabić. Podobnie z haslem “demokracja” - można je używać na szkodę demokracji wspierając oligarchię układu postkomunistycznego. Instytucji referendum też można użyć na szkodę demokracji.

Proszę sobie wybić to z głowy. System edukacji w tzw. III RP był systemem patologicznym, przedłużeniem patologii trapiącej także inne sfery życia zbiorowego. I tak twierdzę nie tylko ja.

Oto co pisze poeta Lech Makowiecki w “wSieci”:

“ Sondy uliczne obnażają dramatyczny brak elementarnej wiedzy historycznej u młodzieży.

/.../ Potrzebujemy dziś nie tylko moralnej odnowy schamiałego społeczeństwa, ale i edukacyjknej pracy u podstaw. Do procesu upowszechnienia elementarnej wiedzy trzeba ( równolegle do reformy szkolnictwa) zaprząc media, pokulturę, internet.”

I żeby to był tylko brak wiedzy historycznej.

A pomysł na to akurat referendum trzeba uznać za próbę wyłudzenia iluś tam milionów. Inspiratorów zaś referendum należy zapudłować za rozpowszechnianie fałszywych wiadomości i próbę oszustwa. Za takich ludzi trzeba się wziąć poważnie. Nie wystarczy obśmiać w kabarecie.

Obejrzałem sobie transmitowane przez TVP “Imieniny Pana Janka” i poczułem się jakby przeniesiono mnie na chwilę do świata innych standardów, nie tylko estetycznych. Takie odczucia miały, jak sprawdziłem, także inne osoby, które ten program oglądały. Rzecz charakterystyczna – do programu Pan Jan włączył hiphopowy występ młodych ludzi i tu dopiero okazało się jaka jest różnica standardów. Sam nigdy nie byłem fanem grup z czasów peerelu, takich jak “Czerwone gitary”, preferując zachodzni rock, ale gdy teraz posłucham Seweryna Krajewskiego i kogoś z obecnych zapiewajłów, to przepaść estetyczna jest nie do przekroczenia.

To system edukacyjny tzw. III RP produkował takie badziewie. Po czym więc poznać Polska, jak to zauważyła pewna repatriantka ze wschodu ? Po intensywnym używaniu słowa na “k”. Do tego zrdukowała polszczyznę tzw. III RP.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:9)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

(...)Instytucji referendum też można użyć na szkodę demokracji.(...)
Powiedz to Szwajcarom "prawdziwy demokrato"... a ja w tym czasie odnotuje zmielenie pierwszego miliona.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1543073

Totalna opozycja nie ma żadnego prawa do wołania o referendum edukacyjne, ponieważ taki projekt został unicestwiony przez posłów PO.

Projekt referendum "ratuj maluchy" zawierał  pytanie o edukację, tyle że ten projekt zostal zmielony.

"Kolejne dotyczyły zniesienia obowiązku szkolnego dla pięciolatków, zmiany programu nauczania w liceach, likwidacji gimnazjów, a także ustawowego powstrzymania likwidacji szkół i przedszkoli." http://prawy.pl/4202-sejm-przeciw-referendum-ws-6-latkow-1-mln-podpisow-... W niszczarkach wylądowało 1 mln podpisów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1543080

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

tylko zmielony i domagam się Rzeczpospolitej Polskiej Referendalnej.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1543081

Szkoda zachodu, tak naprawdę niewiele kogo to obchodzi, więc na pewno nie będzie wymaganej 50% frekwencji. Istnienie gimnazjów popierają wyłacznie ich pracownicy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1543082

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

to możecie im te referendum dać.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1543083

Ale kłamstwa w przestrzeni publicznej tolerować  n i e   w o l n o  - natomiast żądanie referendum oparte jest na kłamstwie. Ktoś, kto dopuszcza mozliwość referendum w takiej sytuacji, akceptuje kłamstwo i jest współwinny psucia standardów.

Referendum przeprowadzamy przed podjęciem decyzji. Taka decyzja została podjęta przez wyborców głosujących na program przedstawiony przez Prawo i Sprawiedliwość. Nie ma formalnej mozliwości referendum.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1543093

Edukacja III RP dostosowała się do poziomu PO-mafii...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1543094

A taka np. GW o występie Pana Janka pisze: "Media publiczne wespół z burmistrzem warszawskiej Pragi-Północ zorganizowały koncert na cześć Jana Pietrzaka. Poziom żartów był porażający."

TokFM o wcześniejszym koncercie Pana Janka: "To było 1,5 godziny żenujących żartów z najniższej półki". O publiczności na tym przedstawieniu: "...publiczność ożywiała się przy tekstach najbardziej prymitywnych, m.in. o Annie Grodzkiej, i kiedy Pietrzak prawił peany na cześć rządu" [oryginalny cytat z tokfm.pl, proszę nie pisać w komentarzach, że nie wiem jak używać znaków interpunkcyjnych w języku polskim]

Nie będę cytował pełnych wyższości nad ciemnym, pisowskim ludem komentarzy z tych dwóch elitarnych portali, bo możecie domyślić się jakiej są treści. W TokFM dodatkowo, pewnie z oszczędności, do "wypromowanych komentów" zatrudniono jedną osobę, co widać po sztampowym i drewnianym stylu.

Wbrew jednak oczekiwaniom GW, według danych Nielsen Audience Measurement koncert oglądało 1.24 mln telewidzów w grupie wiekowej 4+ co stanowiło ponad 11% udziału w rynku TV (w tych godzinach) zapewniając TVP1 pozycję lidera oglądalności. Może stąd frustracja przybocznych Michnika, przyzwyczajonych do tego, że to oni wyznaczają standardy etyki, kultury i rozrywki. A jakie wyhodowali indywidua(lności) widać po ostatnich wypowiedziach Macieja Stuhra czy artystki scen warszawskich Jandy Krystyny.

Ja natomiast, już czekam na przyszłoroczne imieniny i mam nadzieję, że będą równie udane jak obecne ;-)

pozdr...

/benjamin

Źródła:

  1. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22005663,imieniny-jana-p...
  2. http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,20517247,wystep-pietrzaka-w-tvp-kultu...
  3. https://teleshow.wp.pl/imieniny-pana-janka-najchetniej-ogladanym-program...
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1543134

No bo dla tego typu wyborczej wyrafinowanej publiki to żart musi być jednoznaczny - skórka od banana, nieuważny przechodzień i bach! lądowanie na trotuarze. Znajomość kontekstu i zakres ewentualnych skojarzeń są tu zbędne.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1543202