Nie dajmy się rozbroić, choćby mentalnie

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Zaczynam pod wpływem wydarzeń rewidować swój nazbyt pacyfistyczny stosunek do pewnych wydarzeń, pochodzący jeszcze z okresu Solidarności.

W obronie wartości należy reagować zdecydowanie, choć z zachowaniem proporcji, i być zdecydowanym na poniesienie ryzyka jakie się z tym wiąże. Słyszeliście zapewne Państwo o zachowaniu londyńskiego kibica Millwall, który zdecydowanie stawił czoła atakującym ludzi terrorystom i ocalił życie innym londyńczykom, sam odnosząc rany. To jest wzór do naśladowania.

Powinniśmy brać z niego przykład także w Polsce. Tu także mają miejsce skandaliczne wydarzenia, choćby w wykonaniu KODziarstwa, które wymagają zdecydowanej reakcji. Powinni wystąpić i rozgonić to draństwo zwykli ludzie, z minimalnym poziomem użytej niezbędnej przemocy, nie czekając aż po ptokach pojawią się na miejscu urzędnicy w mundurach. Tak użyta przemoc byłaby przecież tylko zaledwie nikłą reakcją na stosowane przez postkomunistów w skali masowej inne formy przemocy.

Jeżeli w r.2015 odbyły się podwójne demokratyczne wybory ( były jakieś skargi o fałszowanie?), a potem nagle występuje w przestrzeni publicznej jakaś organizacja  z  a g r e s y w n y m, k ł a m l i w y m  przekazem o braku demokracji i uparcie ten agresywny i kłamliwy komunikat powtarza, to wymagana jest reakcja obrażanego w ten sposób elektoratu.

Trzeba więc wziąć na siebie ryzyko kontrakcji, że zostaniemy zatrzymani przez policję, ale warto. Jedyny dysonans jaki odczuwam w tej kwestii, to fakt, że z uwagi na wiek mój udział byłby dość ograniczony. Ale podejmując działalność opozycyjną w stanie wojennym też brałem pod uwagę ryzyko aresztowania. Warto było je podjąć wtedy, ale sytuacja jest podobna dzisiaj i dzisiaj też warto zaryzykować. Pacyfizm tylko rozzuchwala chama.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

do Obrony Terytorialnej nie przyjmą.

Ale, gdyby tak np. zainwestować w armatki wodne z jakąś ładną, czerwoną farbą do "rozpylania"?

Może jakieś inne pomysły?

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1543181

....dodalabym tylko do farby jakis maly smrodek

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1543209

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

njdł sę smrdk szczw brdz.

Wy trj zpmnjc.

 

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1543212

kto i kiedy oraz gdzie? Najwyższy czas, zeby szanowna pani zagrała uczciwie. Spotyka sie pani na zmianę z dwoma pajacami, pani jest pajacem do kwadratu.

Kto stawia minusy?

Ktoś kto mi nie wierzy czy może ty korzystasz z kilku nicków i pałujesz złóśliwie?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1543217

                       Policja zawsze gotowa, potrzebne decyzje.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1543196

Bez przesady, można to załatwić bez urzędników państwowych. Oddolnie, demokratycznie, po obywatelsku.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1543201

Czekamy zwarci i gotowi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1543210

Witam! Najlepiej z "obywatelskim zatrzymaniem" dodałbym póżniej  worek gipsu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1543211

bo nie można całe życie być poprawnym politycznie i maniakalnie doszukiwać się w swoim sprawiedliwym działaniu podstaw prawnych. Czasem czuję potrzebę powiedzenia tego samego (lub bardzo podobnego) co Autor, szczerze i bez ogródek. Oczami wyobraźni widzę kompletnie wydepilowanych "tych" (uwaga, mogą się poskarżyć na "groźby karalne") kodofilów i tak zwanych "obywateli". Podobno są takie kosmetyki, działają szybko i bez skutków ubocznych. Bezcenna fantazja! A jaka nauczka dla nich na przyszłość... 

Swoją drogą ciekawe, czy na przykład panie zadające się z Niemcami podczas okupacji i z tej przyczyny ogolone decydowały się zgłosić "przestępstwo" do niemieckich władz okupacyjnych. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1543221