Nie sposób uciec od cywilizacji

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

Nawet na bezludną wyspę.  Dziś [17.05.2017] przeczytałam w portalu RMF24.p {TUTAJ(link is external)}l informację:

  "Bezludna wyspa pełna plastikowych śmieci. Niepokojące odkrycie na Pacyfiku
Dzisiaj, 17 maja (07:54)
Co najmniej 17 ton plastikowych śmieci zalega na plażach wyspy Hendersona położonej w Polinezji między Australią a Ameryką Południową. Wyspa jest niezamieszkała, a wszystkie zanieczyszczenia trafiły na nią wprost z oceanu. W większości śmieci zostały naniesione przez prądy wodne płynące od Ameryki Południowej. Wiele przedmiotów wskazuje, że zostały wyrzucone ze statków rybackich. "To co stało się na wyspie Hendersona pokazuje, że przed zanieczyszczeniami nie ma ucieczki, nawet w najdalszych zakątkach oceanu" - pisze autorka filmu przedstawiającego zaśmieconą wyspę, dr Jennifer Lavers Uniwersytetu Tasmańskiego w Australii.".

  Od razu przypomniała mi się moja notka z listopada 2016 "Tajemnica łodzi na wyspie Bouveta rozwiązana!!!" {TUTAJ(link is external)}.  Owa wyspa Bouveta to bezludna wysepka, leżąca w Antarktyce i prawie cała pokryta lodem.  Jest najbardziej izolowanym skrawkiem lądu na kuli ziemskiej.  W promieniu 1000 mil morskich od niej jest tylko ocean.  Co ciekawe, wyspa Bouveta należy do Norwegii [mimo, że leży na półkuli południowej].  Nasza cywilizacja zapuściła swe macki również i tam.  Komentator Cyborg napisał na temat mojego wpisu:

  "W obecnych czasach na wyspie funkcjonuje [automatyczna] stacja meteorologiczna, radiostacja 3 YOC Bouvet Island. Jak na wyspę przypłyną meteorolodzy z zaopatrzeniem - można się załapać na QSL-kę z widokiem kontenerowej stacji pogodowej zwieńczonej anteną radiostacji.".

  Przypomniała mi się też doskonała komedia "Bogowie musza być szaleni" {TUTAJ(link is external)}, która zaczyna się od tego, że myśliwy z izolowanego na pustyni Kalahari małego plemienia Buszmenów znalazł wyrzuconą z samolotu butelkę po Coca-Coli.  Wyruszył potem w drogę, by zwrócić ją bogom.  Uznał bowiem, iż musieli oni być szaleni zsyłając na Ziemię taką "złą rzecz".

  Tak, współczesna cywilizacja techniczna wciska się wszędzie i niczego nie jest w stanie pozostawić w spokoju.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:6)

Komentarze

Co jest śmieciem, a co budulcem wyspy ? Morskiemu prądowi jest obojętne czy niesie życiodajne kawałki drewna, kokosy, martwe ryby - czy ewidentne (dla nas!) śmieci plastikowe.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1539949

Przyjdzie czas, że morze zacznie wyrzucać na te wyspę ciała ludzi. I będzie to koniec cywilizacji

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

LechG

#1539999

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

t jst w prządk?

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1540344