Instytut Marksizmu i Leninizmu - Kuźnia kadr Platformy Obywatelskiej

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Nasz portal jako pierwszy ma niewątpliwy zaszczyt przedstawić przyszłego ministra finansów Wolnej Polski. Mówiąc konkretnie, chodzi nam o Wolną Polskę pod ponowną okupacją Platformy Obywatelskiej.

Bo właśnie Platforma ujawniła swojego Głównego Ekonomistę, a zarazem Głównego Doktrynera wojny ideologicznej, który doprowadzi odciętą od koryta Platformę do ponownego zwycięstwa w wyborach. To prof. Andrzej Rzońca – wychowanek pracownika Instytutu Marksizmu i Leninizmu przy KC PZPR Leszka Balcerowicza... 

Dodajmy , że prof. Rzońca nie był jedynym pupilem Zbawcy polskiej ekonomii, który za Balcerowiczem nosił jego teczkę. Z tej teczki (otrzymanej jeszcze w czasach, gdy w zaciszu Komitetu Centralnego PZPR Leszek Balcerowicz opracowywał plan ekonomicznego ratunku nomenklatury partyjnej) emanowała moc wiecznie żywego Marksa i Lenina na tych, którzy mieli zaszczyt ją nosić. Nosił ją obecny prof. Rzońca oraz wybitny ekonom partii Nowoczesna - Petru Ryszard.

Klęski, które poniosła partia Rysia oraz najbardziej postępowa partia, czyli PO - zmusiły charyzmatycznego przywódcę Platformy Schetynę Grzegorza do zmiany strategii wojennej. Platforma już nie będzie okupować Sejmu III RP razem z partią Rysia, oczekując że PIS zgodzi się na rozmowy „okrągłego stołu –bis”. Już nie będzie piosenek posłanki Muchy o puczy w trakcie puczu, oraz zastępowania dziennikarzy przez posła Nitrasa. Poseł Halicki – niestety nie odczyta nam prognozy pogody z mównicy sejmowej, a poseł Biernacki (mający dostęp do akt tajnych) - już nie przeprowadzi rewizji notatek, pozostawionych w sejmie przez prezesa Kaczyńskiego!

Nie będzie też uczestnictwa posłów PO w marszu Parasolek, oraz w demonstracji Czarnych Macic. Owszem – zezwala się jeszcze na spontaniczne akcje zakłócania miesięcznic smoleńskich u boku Obywateli RP, oraz występy w sejmie z wpiętymi w klapy białymi różami – symbolem nadchodzącej Wolnej Polski pod okupacją PO…

Powiedzmy sobie jednak szczerze: Biełyje Rozy to jedynie symbol tego, co przewidział Złoty ! Tak, tak – chodzi mi o polską złotówkę, która w swej mądrości umocniła się, przewidując rychłą porażkę reżimu PIS-u ! Ten zdumiewający fakt inteligencji polskiego złotego odkrył nie kto inny, jak tylko Główny Ekonomista a zarazem Główny Doktryner PO - prof. Rzońca! To odkrycie ma wymiar epokowy, gdyż nigdy dotąd żaden z wybitnych ekonomistów – w tym niejednokrotnie laureatów Nagrody Nobla – nie dostrzegł, by jakakolwiek waluta posiadała choćby minimum inteligencji. Prof. Rzońca jako jedyny odkrył, że polski złoty posiada inteligencję, a nawet zdolność do przewidywania przyszłości!

Na swoje szczęście Główny Ekonomista Platformy natychmiast powiadomił społeczeństwo o swym odkryciu na tweeterze, pisząc: „Kilka miesięcy rosnących szans na utratę władzy przez PiS i złoty nabiera sił. Utrata władzy przez PiS najlepszą pomocą dla frankowiczów…”

Jest prawdopodobne, że gdyby Rzońca nie ujawnił tego odkrycia, ujawnił by je ekonom Rysiu Petru – stając się w ten sposób kandydatem sił postępu do Nagrody Nobla. Ale Rysiu miał w tym czasie jakiś ważny wyjazd służbowy z jedną z posłanek partii Nowoczesna i w ten sposób Nagroda Nobla przeszła mu koło nosa…

Nic jednak straconego, skoro przyszły minister finansów Wolnej Polski ( a więc, tej okupowanej przez PO) może być równocześnie laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii!  Jego praca pt. „Wpływ inteligencji polskiej złotówki na notowania sondażowe Platformy Obywatelskiej oraz na wzrost zaufania frankowiczów” – jest szeroko omawiana na łamach portali internetowych.

Jedynym mankamentem epokowego odkrycia prof. Andrzeja Rzońcy jest równoczesne odkrycie prawdy o euro. Pomimo wygranej Emmanuela Macrona i zbliżającej się porażki PIS - waluta euro okazała się tak głupia, że szkoda gadać ! Podczas gdy złotówka się umocniła, euro się osłabiło!

I tu pojawia się dylemat: Albo euro jest aż tak głupie, że nie wie kiedy się umocnić, albo też osłabiło się, przewidując klęskę całej strefy euro?

O to trzeba by zapytać kandydata do Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, Rzońcę Andrzeja. Ekonomia bowiem - jako część Ideologii Postępu jest w stanie wyjaśnić każde zjawisko – o ile wyjaśnieniem zajmą się takie tuzy jak właśnie Balcerowicz, Petru i Rzońca. W ramach ich wiedzy – wyniesionej z Instytutu Marksizmu i Leninizmu przy KC PZPR już wiemy, że miała być klęska gospodarcza na miarę Grecji. Klęska jednak rozmyśliła się i na razie do Polski nie przyjdzie. Wynika to z faktu, że Złotówka umocniła się, przewidując rychłe zwycięstwo sił postępu….

Tak, czy inaczej – czekają nas bardzo dobre czasy w oczekiwaniu na Wolną Polskę. Ale prawdziwie Wolną….

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Wyższa Szkoła Nauk Społecznych przy KC PZPR to marksistowska "kuźnia kadr" srodowisk socjologów, ekonomistów, historyków (historia ruchu robotniczego), marksizmu-leninizmu itd. "Produkowała", bo przecież nie kształciła, doktrynerów i "badaczy" doktryny marksizmu =-leninizmu, czyli jak inaczej nazywano: naukowego komunizmu. Oczywiście to żadna nauka, lecz propaganda ideologiczna. Wielu pracowników i absolwentów WSNS niestety do dziś działa w przestrzeni publicznej i wypowiada się w kwestiach polityczncyh natet w TV Republika.

 

A "biełyje rozy" co oznacza białe róże po polsku, można nieco zmienić, urealnić jak mówi Rzońca na "biełyje roży" co oznacza "białe mordy". Bardzo pasuje.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1539897

"Z ust" czy raczej "z klawiatury" mi to wyjąłeś ;). Za to teraz mam ochotę napisać "kakije u was krasnyje rożi" - "lecąc klasykiem", czyli Żeromskim z Przedwiośnia. Niestety, mamy wciąż te same "krasnyje rożi".

Żydzi musieli chodzić po pustyni 40 lat, aby wymarło pokolenie, które "serdecznie" wspominało Egipt. No to nas czeka jeszcze ponad 38 lat "chodzenia" z tymi, co tęsknią "aby było, jak było". Chyba że pod "tęskniącymi" - zapadnie się kiedyś ziemia, jak się to niektórym, na pustyni, przytrafiło. Bardzo liczę na takie "trzęsienie ziemi".

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1539901

wynosila okolo 40- 50 lat. Dzisiaj srednia w Polsce wynosi okolo 78 lat - wiec prawie dwukrotnie dluzej zyja rodacy...

Wiec "po pustyni" trzeba bedzie chodzic dluzej, niz czynili to Zydzi...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1539912

Zawsze merytorycznie śmieszył mnie Pan L. Balcerowicz. Biedaczek przez kilkanaście lat nie potrafił zrobić habilitacji, ale jak już dostał fuchę przeprowadzenia planu Sachsa-Sorosa-Lipmana-Wiliamsona (chyba dostał propozycję jako czwarty, wcześniej trzech profesorów odmówiło) to nagle i habilitacja się pojawiła a nawet profesura. 

Tego typu ludzie dobierają sobie współpracowników gorszych od siebie. Prof Wolniewicz mówi, że ktoś pewny swojej wiedzy i dojrzały naukowo poszukuje takich młodszych współpracowników, którzy mają szanse "prześcignąć mistrza". Miernoty dobierają sobie jeszcze większe miernoty. No i taki Petru, to ekonomiczna miernota większa od L. Balcerowicza, podobnie prof. Rzońca. On gada jakieś ekonomiczne farmazony... to już Balcerowicz jest mądrzejszy, ale tak jak wyżej, dobrał sobie głupszego ekonomicznie.

Tak naprawdę na dziś jest trzech czterech ekonomistów, których szanuję, mimo, że w dwóch przypadkach mam inne zapatrywania ekonomiczne: prof. G.W. Kołodko, dr R. Bugaj, prof. K. Rybiński oraz prof. W. Kieżun. Jeszcze mam kilku z mojej macierzystej uczelni, których znam: prof. prof. Leszek i Danuta Dziawgo, prof. R. Karaszewski, prof. M.J. Stankiewicz, prof. Stawicki czy prof. Kaczmarczyk.

Karierę międzynarodową zrobili jednak tylko: Kołodko i Kieżun.

Pozdrawiam

P.S.

Chyba właśnie ironia, śmiech i szyderstwo są najlepszym komentarzem wobec dzisiejszej głupawej i zdradzieckiej opozycji

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1539920

... największa wyrocznia świata pejsatego, gówniana.

I te wiekopomne odkrycia ucznia Arona Bucholtza.

Jakoś cisza, a POwnni grzmieć na cały świat.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1539928

Ekspert ekonomiczny PO w oczekiwaniu na załamanie Polskiej gospodarki

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1539941