"sakiewszczyzna" versus "karnowszczyzna"

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Rafał A. Ziemkiewicz w roku 2006 wydał swoją książkę pt. "Michnikowszczyzna. Zapis choroby". Omówił w niej nadrzędną, opiniotwórczą, opinionośną, kreacyjną politycznie oraz ideologicznie, ale też   destrukcyjną dla Polski rolę A. Michnika, jego Gazety Wyborczej oraz całego jego środowiska, począwszy od 1989 roku, czyli od momentu powstania owej gazety. Z treści tej publikacji mniej więcej można by wyciągnąć wniosek, z którym się zgadzam, iż: "michnikowszczyzna" była najważniejszą siłą polityczno-medialno-społeczno-ideologiczną kształtującą całą postkomunistyczną III RP, dodam: antypolską III RP, czyli PRL-bis a sam Adam Michnik spełniał rolę a'la demiruga tej niby wolnej Polski.

W takim ujęciu określenie "michnikowszczyzna" emocjonalnie i logicznie ma zabarwienie czysto pejoratywne i tak winno być rozumiane.

Do niedawna w III RP to właśnie to środowisko tak naprawdę było jedynym i najważniejszym ośrodkiem władzy propagandowej, najważniejszej władzy medialnej. To bardzo często A. Michnik (niezależnie czy były to jego pomysły czy realizował np. wytyczne środowiska Fundacji Stefana Batorego) decydował o tym, kto ma być prezydentem, premierem czy ministrami a nawet parlamentarzystami. To on wraz ze swoimi marksistowskimi, trockistowskimi towarzyszami stał się jednym z filarów zdradzieckich rozmów w Magdalence i przy Okrągłym Stole, gdzie w większości po obu stronach zasiadali ludzie o tej samej proweniencji ideologicznej i etnicznej, mający te same cele wobec Polski i Polaków. To A. Michnik w dużej mierze decydował (znów: niezależnie czy z własnej inicjatywy, czy jako wykonanie rozkazów "ważniejszych władców") o karierach dziennikarzy, artystów, polityków a nawet biznesmenów.

W 2015 roku po raz pierwszy całkowitą władzę ustawodawczą i wykonawczą przejęło zupełnie inne środowisko, całkowicie nie związane z lewacko-demoliberalną "michnikowszczyzną". Był to największy sukces Polski i Polaków od powstania I Solidarności. Powstał nowy rząd B. Szydło, prezydentem został A. Duda a w Parlamencie obóz PiS (ZP) zdobył samodzielną większość. Dla wielu - w tym dla mnie - było to ziszczenie wieloletniej walki o polskość i Polskę. I dalej wierzę, że naprawa Polski oraz odzyskanie prawdziwej wolności i niepodległości Ojczyzny mają niepowtarzalną historyczną okazję się ziścić. Oby.

Niestety, wraz z przejęciem władzy przez - mówiąc ogólnie i nie do końca prawdziwie - prawicę to również taki sam zew władzy poczuli dziennikarze dotychczas i w różny sposób opozycyjni wobec całej III RP.

Po 1989 roku a szczególnie po tragedii smoleńskiej ukształtowały się tak naprawdę dwa silne i opozycyjne ośrodki medialne: pierwszy związany z Tomaszem Sakiewiczem i jego "Gazetą Polską", "Telewizją Republika" oraz portalem "niezależna.pl" a drugi związany z braćmi Karnowskimi i ich magazynem "wSieci" oraz portalem "wpolityce.pl".

No i... okazało się, że to jednak dla "naszych" mediów jest za dużo. "Michnikowszczyzna" była jedna i dziś obydwie "nasze" grupy medialne zaczęły nawzajem się niszczyć i walczyć o prymat tego jedynego, który stanie się najważniejszym medialnym ośrodkiem decyzyjnym "prawicy" i - co oczywiste - będzie czerpał najwięcej profitów (w tym finansowych, ale i ambicjonalnych) z posiadania takiej pierwszoplanowej roli.

Zarówno T. Sakiewicz, jak i bracia Karnowscy poczęli się licytować, kto miał większy wpływ na zwycięstwo PiS-u, kto bardziej walczył i walczy o prawdę o tragedii smoleńskiej, kto ma dziś większy wpływ na Polaków i na polską władzę, kto chce jedności a kto rozbicia obecnego obozu rządzącego, kto jest patriotą a kto nie, kto ma prawo krytykować obecny rząd a kto nie, kto jest z nami a kto przeciw nam, kto i jak może oceniać Macierewicza-Dudę-Szydło-Ziobrę-Waszczykowskiego-Szyszkę i innych a kto nie, kto kto ma objąć "sukcesję" po J. Kaczyńskim a kto na to nie zasługuje, itd, etc.

Obserwując tą wzajemną "wojenkę", której poziom niebezpiecznie zbliżył się do rynsztokowego poziomu np. GW czy TVN, mam nieodparte wrażenie, że wszyscy ci Panowie marzą tak naprawdę o jednym: żeby stać się "michnikowszczyzną" prawej strony politycznej w Polsce i mieć taki sam decydujący wpływ na Polskę rządząną przez PiS (ZP) jak onegdaj A. Michnik na postkomunistyczną III RP.

Wedle mnie po prostu między sobą walczą o prymat: "sakiewszczyzna" i "karnowszczyzna" a takie określenie tych środowisk - podobnie jak "michnikowszczyzna" - ma dla mnie zabarwienie jednoznacznie pejoratywne.

Jeszcze 2 lata temu nie pomyślałbym, że w taki negatywny sposób nazwę te środowiska medialne. Byłem wiernym czytelnikiem i "oglądaczem" obydwóch i wydawało mi się, że wszyscy dążymy do "dobrej zmiany" i naprawy Polski. I dla mnie rok 2015 był nie tylko zwycięstwem moim, Polaków, ale uważałem, iż też T. Sakiewicza czy braci Karnowskich oraz wielu, wielu innych.

Dziś mierzi mnie postawa zarówno "sakiewszczyzny", jak i "karnowszczyzny". Nie mam zamiaru babrać się w ich błocie. Tyle tylko, że taka ich wzajemnie wroga relacja może spowodować, iż upadnie obecny rząd i stracona zostanie chyba ostatnia szansa na budową i odbudowę nowej, wolnej Polski. Jeżeli tak się stanie, to nigdy nie wybaczę tego tym Panom i ich przybocznym.

Apeluję więc! Skończcie Waści, wstydu oszczędźcie!

No chyba, że tak naprawdę "sakiewszczyzna"czy "karnowszczyzna" to matrioszki "michnikowszczyzny" - niezależnie jak szanowni czytelnicy to zinterpretują.

P.S. 1

Nie linkuję żadnych wojennych i aberracyjnych tekstów obydwu środowisk. Kto będzie chciał, to łatwo je odnajdzie. W tym miejscu jednak przytoczę fragment komentarza blogera "35stan" do mojego wcześniejszego tekstu wraz z moja odpowiedzią:

- "35Stan": "Niestety, mamy bardzo marne elity zarówno po stronie lewicowo-liberalnej jak i tzw. prawicowej, elity o mentalności kolonialnej, jak to raczyła określić Pani Profesor Thompson w 2007 roku: (...)Polska cierpi na typowe dolegliwości postkolonializmu. Króluje w niej samobójczy pesymizm, skarżypyctwo i niedostatek kapitału. Podczas gdy ten ostatni jest nieunikniony i będzie jeszcze długo doskwierał, pozostałe są tworem skolonizowanych umysłów, które nie potrafią sobie poradzić bez hegemona.(...) http://www.polishamericancongressnj.org/EwaThompson.htm"

- moja odpowiedź: "Chyba Pani profesor się nie myli. Niestety. Zauważam, że - pomijając już te lewacko-liberalne - to po naszej stronie te elity też są w dużej części przerażająco podświadomie i świadomie wychowane w duchu "pedagogiki wstydu" III RP, w duchu PRL-u i z powszechnym syndromem "homo sovieticus". Coś ciągle chcą udowadniać, leczą się z kompleksów a pod względem wiedzy daleko nie odbiegają od elit III RP. To przykre, ale naprawdę Hitler i Stalin zabili nam elity a te w PRL-u oraz ich potomkowie to tylko ich namiastka".

P.S. 2

Nieodżałowany Zbigniew Herbert w filmie Jacka Trznadla pt.: "Obywatel Poeta" o swoim niedawnym przyjacielu Adamie Michniku (początek lat 90-tych) powiedział: "Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny. Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował 'socjalizm z ludzką twarzą’. To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem."

Natomiast o III RP wyraził się w taki sposób: "Ja przeżyłem 'wybuch' Polski – jeśli tak można powiedzieć – za granicą, w Paryżu i było to dla mnie niespodzianką i zawsze wyobrażałem sobie, że jeżeli dowiem się, że Polska jest nareszcie rzeczywiście niepodległa, to pierwszą rzeczą, którą zrobię wybiegnę na ulicę i będę głośno krzyczał: "Vive la Pologne" – powiedzmy jeżeli to będzie w Paryżu – oraz całował różne napotkane osoby. Więc będę się zachowywał w sposób nieodpowiedzialny. Aliści, ogarnął mnie jakiś smutek, melancholia, dyskomfort. Ponieważ ja lubię – i w pisaniu, i w działalności także – rzeczy, które mają swój początek, środek i koniec. Otóż ja nie wiem, jaki był początek, co można uważać za początek Nowej Polski. Moja teza jest następująca: w Polsce panuje 'neokomunizm'. Nie odwołuje się on od ideologii, ale stara się i bardzo mu dobrze to wychodzi urządzić z kapitalizmem. Powiada do diabła z Karolem Marksem, Engelsem. Władze, władza to pieniądz, pieniądz to banki, opanujmy banki, opanujmy struktury gospodarcze, w każdym razie kontrolujmy je bardzo wyraźnie wtedy będziemy rządzili".

za: http://www.fronda.pl/blogi/ciekawostki-o-zydach/zbigniew-herbert-o-a-mic...

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:14)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ż Mchnk jm pdbn gdzny ptrfą trzymć jdn frnt kryfsz mdów tzw. prwcwych rbą sb kł pór. W tym sprz, jśl młbym stnąć p czyjjś strn t wybrłbym jdnk Krnwskch chć ch lzsstw mn mrz. Skwcz t sbnk, n którg szkd klwtry.

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-10
#1538463

powstałej sytuacji.

Mimo ostrzeżeń wobec obu stron, że "przeginają", sprawa chyba zaszła zbyt daleko. Źle to wróży, bo zamiast walczyć z ideami z Czerskiej i Wiertniczej, obie strony będą się okładać bejsbolami. To już się zaczęło. Ciekawe tylko, że ten spór, konflikt, ma przełożenie na siły polityczne w PiSie. Jeśli tak, to mamy kryzys już niebawem. Mam nadzieję, że tak nie jest i Kaczyński kontroluje sytuację.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1538482

Nie chcę się opowiadać po żadnej ze stron i powiem tak: Kaczyński powinien wziąć ich za mordę (razem z Biereckim - SKOK - Fratria - Karnowscy). Koniec tej hucpy: morda w kubeł i do pracy, walki, ale z wrogiem prawdziwym a nie bratobójczej.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1538496

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538512

  Witam! Karnowscy, już nieraz pokazali swoją obłudną twarz, To chwiejne chorągiewki  bez kręgosłupa  Lubią się lansować trampoliną PISu. Natomiast Tomka bardzo szanuję, za jego prawą działalność. Pozdrawiam!.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1538493

Tomcio razem z Misiewiczem i A.M -w porząsiu.
Pozdrawiam uprzejmego i kulturalnego Persa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1538497

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538513

 Witam! Karnowscy, już nieraz pokazali swoją twarz. Chwiejne chorągiewki lansujące się trampoliną PISu, który wcześniej atakowali. Pamiętam przedwyborcze ataki na A. Dudę. Natomiast Tomka bardzo szanuję, za jego prawą działalność. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1538494

Tylko czekam kiedy Jarosław się wkurzy i grzmotnie pięścią o stół i powie basta. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Każda redakcja chce mieć większe wpływy i finanse. Biznes to biznes i sorry Winnetou. 

A że rozbijają jedność, to tylko świadczy że biznes wygrywa z ideami, a idee to tylko slogany w ich ustach, by złapać klientów, czy na rządowe ogłoszenia w ich redakcjach.

Z tego wynika że Sakiewicz popiera Macierewicza, a bracia Karnowscy panią premier i Jarosława, tak to z mojej strony widzę.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1538498

Już napisałem w jednym komentarzu, że J. Kaczyński musi ich wziąć za mordę. I tyle. Nie optuję za żadną stroną, choć ostatnio też napisałem, że odsunięcie A. Macierewicza może być samobójstwem i końcem "dobrej zmiany". Kto tam z kim i dlaczego nie wiem, pieniądze też pewnie ważne, ale i ambicje.

Przykre jest to, że już wielokrotnie prawica w Polsce zamiast zwierać szeregi, to niedługo po zwycięstwie zaczyna się kłócić i dzielić. I jeszcze jedno... co będzie po Jarosławie?. Oj... widzimy to już teraz: rzucą się do gardła i wszyscy przegramy. Oby nie, ale mam duo obaw, bo Macierewicz jest za stary na objęcie schedy. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1538500

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538514

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1538501

Tobie przykro ???

to numer roku 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1538504

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tk jtk szkdzą rządw. Pók n drbmy sę lpszg nlży jkś g chrnć t pjc tylk śmszją. T tk cężk zrzmć? czywśc Mcrwcz Wszczykwsk mszą jk njszybcj zstć zdymsjnwn b kmprmtją rząd szkdzą Plsc.

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-9
#1538516

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538519

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

że sami się kompromitują ale po co im jeszcze pajac Sakiewicz z Karnowskimi pomagają?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1538520

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538523

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

żeby nie wiedzieć dlaczego Polakom nie podoba się ta "dobra zmiana". Zbyt dużo arogancji, brak konkretów, 500+ też skopane i już nie działa na publikę.
No i ludzie w rządzie i wokół rządu. Polityka kadrowa to pięta Achillesowa. I jeszcze ciągnie się na dywanik najlepszą panią minister zamiast wywalić na zbity pysk dwóch szkodników. To by podniosło notowania rządu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-7

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1538525

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538530

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika marekwu nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jaka do **** nędzy prawica? Przecież granica prawicy została ustalona właśnie przez Sakiewicz i Karnowskich. Poza nią na prawo są wariaci i oszołomy... I nie chce mi się sypać nazwiskami. Jest sporo. Duża część Narodu bez reprezentacji.

Ps. Kilka lat temu w Archikatedrze św. Jana, w czasie Mszy za ofiary Smoleńska niejaki Sakiewicz Tomasz, niczym cherubinek z obrazów Rafaela Santi czytał ze złożonymi rączkami modlitwę wiernych. Czytał, czytał i rachował...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

marekwu

#1538502

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538515

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538517

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

chcieliby wskoczyć w stare, nieaktualne buty Michnika ale czasy już nie te.
Sakiewicz stosuje metody propagandowe wzorowane na wczesnym stalinizmie dlatego Polacy (ci normalni) mają go w głębokim poszanowaniu. Źle skończy chłopina.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1538518

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538522

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

to fakt ale metody się nie zmieniły.
Jak to powiedział klasyk Kurski? "Naród głupi to kupi".

A Naród już nie chce kupować dlatego takie pajace jak KOD mogą wyrwać jeszcze paru naiwnych. Ale nawet to już się kończy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1538526

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538531

Może by tak na otrzeźwienie tym redaktorom i zespołom cofnąć na najbliższy kwartał reklamy, ogłoszenia od spółek skarbu państwa, organów centralnych w tym rządu?

A ci obaj ( umownie, bo pewnie ich więcej!) niechaj sobie naszyją sobie z tyłu takie wielkie kieszenie! I zanim zaczną kolejną

pyskówką, to niechaj pierwej się mocno w te swoje dupska uszczypną.

Jak to nie poskutkuje, to c.d. lewatywa, rycyna, przeciąg.

A tak w ogóle, to brak słów?

 

pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1538532

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538535

Mam już nawet pomysł na nazwę:

"Trudno powiedzieć"

Na start to 16% i to bez kosztów własnych

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1538543

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538544

Najprostszy z możliwych.

Bić kurwy i złodziei, mości trollu i nie tylko

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1538571

zgadza się, wszędzie sa czarne owce:

ale Pis wykonuje jako pierwsza partia to co mowila podczas kampanii

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1538572

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538577

Znów ten KANTAR PUBLIC? To żenada. Po co TVP zleca badanie tej mało wiarygodnej firemce? Mam małe podejrzenia, ale już jest zdecydowanie za późno (wcześnie).

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1538554

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538576

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Pers nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

zleciła właśnie tej firmie sondaż to może nie jest taka niewiarygodna?

PiS stoi w miejscu czyli de facto się cofa. PO zgarnia pkt, które traci Nowoczesna.

Gdyby Kaczyński wywalił Macierewicza i Waszczykowskiego to słupki PiS poszybowałyby w górę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-6

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1538581

... wąsy, toby była dziadkiem i temu podobne głupie gdybania.

Sondaż gdzie szefostwo firmy jest zwolennikami PO, nigdy nie będzie prawdziwy. Sondaż po pierwsze, przeprowadzono w Warszawie. Po drugie, większości to urzędnicy podlegający Hajce bufetowej. A po trzecie, Warszawa to nie cała Polska.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1538587

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Pers nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

że tylko w Warszawie? Telefoniczny sondaż jest robiony w całej Polsce.
Ja nie wierzę w żadne sondaże bo prawie nigdy się nie sprawdzają ale zwykle jest tak, ze są na korzyść zamawiającego.

Mnie cieszy wysoka pozycja Kukiz15 bo jest to ugrupowanie, które ma w swoich szeregach najwięcej Polaków i ludzi myślących po polsku. W następnych wyborach ani PiS ani PO nie będą mieli większości parlamentarnej i Kukiz15 będzie naturalnym koalicjantem dla jednych albo dla drugich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1538588

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538592

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Pers nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

pragnieniami a życie życiem.

Żadna partia nie powinna mieć w sejmie większości parlamentarnej bo to rodzi patologie jakie możemy teraz zaobserwować. Ale do takiej sytuacji już nie dojdzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-6

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1538596

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538599

Prędzej stawiałbym na Ruch Narodowy pod kierownictwem Mariana Kowalskiego, a nie na tą hybrydę Kukiza. Który wcześniej wychwalał PO, a widząc upadek PO, nagle stał się patriotą. A gdzie był jak PO niszczyło Polskę przez te 8 lat???. Brał srebrniki za koncerty i to mu w tedy nie przeszkadzało, że niszczą Polskę!!! 

Dla mnie Kukiz, nie jego posłowie, bo oni są w porządku, to V kolumna, taki drugi Palikot, który ma wspierać po cichu PO. I stąd tylu posłów odeszło z Kukiz 15. Nie mogąc się z tym faktem pogodzić.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1538602

nie mam na myśli samego Kukiza tylko jego posłów. Podpadł mi śpiewaniem na Majdanie i długo mu nie wybaczę tego, tak samo jak Kaczyńskiemu. O ile jeszcze Kukiz to gość bez większego doświadczenia politycznego to Kaczyński już nie i powinien wiedzieć co robi.

Przez 8 lat rządów PO Kukiza jeszcze nie było w polityce więc trudno go oskarżać o bierność. Zebrał dobrą, polską ekipę, wprowadził ich do Sejmu i chwała mu za to.

Nie zauważyłem, żeby posłowie Kukiz15 kogoś faworyzowali. PiS jak coś mądrego chce uchwalić to też głosują. Nie warto przypinać takich łatek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1538604

Przypomnij sobie jak Kukiz kombinował, z wyjęciem kart do głosowania, by nie było kworum. W porozumieniu z PO-PSL-Nowoczesna. A dzięki jego posłom którzy nie posłuchali Kukiza, kworum było i można było ważną ustawę przyjąć.

Większość posłów Kukiz15 to Narodowcy, a więc ludzie którzy Polsce dobrze życzą i ją wspomagają. Jak Adam Andruszkiewicz, super gość i super patriota. Ale nie Kukiz.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1538607

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Pers nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wszyscy, którzy pokazali się na Majdanie i wznosili okrzyki na cześć banderowców powinni być skazani za zdradę i odsunięci od publicznych stanowisk.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1538610

... żeby młodzi politycy nie obarczeni grzechem okrągło stołowym, zasiadali większości i w partiach i sejmie, oraz senacie. I  w PIS-ie i u Narodowców są miliony młodych ludzi, a w tedy nikt na nikogo nie miał by haków. I można by było wiele dobrego zrobić dla Polski i Polaków. A młodym się chce, a starzy tylko pilnują stanowisk. Ale żeby tak to się stało, ktoś musi wykonać tę brudną robotę jaką jest, wyczyszczenie stajni Augiasza z czerwonej mafii w togach i prokuratury.

Nie zrobi to PO ani PSL-Nowoczesna, więc step by step, PIS to robi, młyny mielą powoli ale mielą. Nie ma ludzi doskonałych. I gdyby nie wyborcy i PIS, to dalej byśmy gnili pod jarzmem PO i Uni sowchozowej , a tabuny kozojebów od Allacha, sprowadzano by do Polski. Czy taka Polska z zagrożeniami islamistów i suwerenności by ci odpowiadała?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1538618

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Pers nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

stajni to jakoś opornie idzie i osobiście nie mam wielkich nadziei. Jedni na drugich mają haki i dlatego nic się nie dzieje, żaden aferzysta z PO jeszcze nie siedzi. I siedzieć nie będzie, to pewne słońce na niebie.

"Czy taka Polska z zagrożeniami islamistów i suwerenności by ci odpowiadała?"

1. Wolałbym 100 000 islamistów niż milion Ukraińców. Jak widzisz Araba to poznasz od razu i wiesz jak się zachować, z Ukraińcami jest dużo gorzej. Dopóki gęby nie otworzy to może uchodzić za naszego. Najlepiej, żeby żadnych najazdów emigrantów nie było.

2.Polska nie jest suwerenna, jeśli ktoś twierdzi inaczej to jest naiwny. Państwo suwerenne nie sprowadza obcych żołdaków na swoje terytorium, prosząc na klęczkach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-6

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1538626

W.Brytania.Niemcy.Belgia.Holandia.Wlochy.

Serbia.Rumunia.Norwegia.Litwa.Bulgaria.

Grecja.Turcja

Chcesz wiecej sowiecki ż.....ku

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1538627

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1538619

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538591

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Pers nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Az tak źle by nie było. PiS oczywiście musiałby zapłacić za brednie Macierewicza ale ma to na własną prośbę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-6

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1538597

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538598

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Pers nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Mnie żadne partyjne interesy nie interesują. Jeśli okaże się, że to PO z Putinem zrobili to należy ich rozstrzelać. Jeśli PiS na kłamstwach zbijał kapitał polityczny to też muszą za to zapłacić.
Trzeciej opcji nie ma, winni muszą zostać ukarani. Oczywiście pod warunkiem, że był to zamach w co osobiście nie wierzę.
Tylko, że ta "podkomisja" Macierewicza do żadnego wyjaśniania się nie nadaje. USA się wypięły, w takim poszanowaniu mają swojego "wiecznego" sojusznika.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-6

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1538600

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538601