Potwór Macierewicz – skandal za skandalem

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Do napisania tego tekstu wprost zmusił mnie mój przyjaciel. Człowiek, co do którego nie mam wątpliwości, bo tak świetną ma swoją kartę historii. Po prostu dobry prawicowiec i patriota.
No i właśnie... Ten patriotyzm, ta troska o swój kraj, powodują stany niepokoju i obawy, czy teraz wszystko idzie dobrze. Oczywiście, nie ma najmniejszych wątpliwości, że nie wszystko idzie dobrze, bo przede wszystkim, obecnej władzy brak ludzi, by szybko naprawić ćwierćwiecze burdelu i sprawnie oczyścić tę stajnię Augiasza, którą pozostawili post-komunistyczni poprzednicy.
Lecz na szczęście są ludzie, którzy nie zważając na nic, autentycznie prą do wielkich zmian.
W zamian za to przeciwnicy robią wszystko by ich zniszczyć. Jak nie frontalnym medialnym atakiem, to szeptaną propagandą i rozsiewaniem kłamstw i pomówień.

I tenże mój dobry kolega już parokrotnie stwierdził – " Antoni Macierewicz rozwala polskie wojsko".

Tak na marginesie – jakby po Komorowskim, Szmajdzińskim, Sikorskim, Klichu i Siemoniaku, czyli byłych ministrach obrony narodowej, było co jeszcze rozwalać. Oni dokonali tego całkiem skutecznie.

Jeżeli ktoś ma taką nadzieję, że po wygranej PISu, służby specjalne przestały wywierać wielki wpływ na wszystko, co się dzieje w Polsce, to jest bardzo naiwny. One nadal działają i to, właśnie dzisiaj, na zdwojonych obrotach.
Przecież stracili przyjazne środowisko, w którym ich nieoficjalnym patronem był prezydent Komorowski, a premier rządu Tusk, nawet nie powołując koordynatora ds. służb specjalnych, jasno i dobitnie dał do zrozumienia, że on nie będzie się tu mieszał i niech służby sobie robią, co chcą.
Czyli teraz Wojskowe Służby Informacyjne, dumny kontynuator Wojskowych Służb Wewnętrznych, komunistycznego wywiadu i kontrwywiadu, plus byłej Służby Bezpieczeństwa przekształconej w różne trzyliterowe instytucje, są na polu walki. A przeciwnikiem jest oczywiście władza dobrej zmiany. Ich trzeba zniszczyć.
I kogo nie da się przekupić lub inaczej pozyskać, tego należy wykończyć: zdeprecjonować, zrobić z niego nieodpowiedzialnego idiotę, albo niekompetentnego nieudacznika, ośmieszyć, wykpić i robić wszystko, by został odsunięty.

Proszę zauważyć, że nieustannie najbardziej atakowani są ci politycy, ministrowie, którz zawiadują obszarami państwa, gdzie służby specjalne miały absolutną władzę:
- Antoni Macierewicz – wojsko;
- Mariusz Kamiński – wszystkie słuzby specjalne;
- Mariusz Błaszczak – administracja i policja;
- Witold Waszczykowski – sprawy zagraniczne i dyplomacja.

Według nakreślonego przez sterowane przez dawne służby media obrazu, Macierewicz i Kamiński to idioci, fanatyczne oszołomy, a Błaszczak i Waszczykowski to totalni, niekompetentni nieudacznicy.
To na nich jest skierowany główny ostrzał propagandowy i każdego z nich Schetyna z Petru usiłowali choć raz odwołać ze stanowiska.
Jest to w pełni zrozumiałe, bo to oni najbardziej zagrażają temu, co jeszcze stare służby posiadają, temu, na co mieli decydujący wpływ i czym zawsze pozostając w cieniu sterowali.
Natomiast, na przykład nie przeszkadza im premier Gliński, który oprócz wywalenia wrocławskiego, niepełnosprawnego umysłowo dyrektora teatru, który poczuł zew polityka, nie dokonał niczego. Kultura, w tym literatura, teatr, film nadal pozostają w śliskich łapach lewaków i odmieńców z LGBT. Dotacje dla nich jak szły tak idą, mimo, że większość z nich otwarcie pluje i głośno wyje na tą władzę, do której wyciągają rękę po pieniądze.

Wiemy dobrze, że komunistyczne (sterowane przez Moskwę) i postkomunistyczne (sterowane przez Moskwę i Berlin) służby ulokowały tysiące współpracowników, różnych śpiochów, agentów wpływu, czy zwykłych szpiegów, w newralgicznych strukturach państwa – biznesie, mediach, placówkach dyplomatycznych, firmach handlu zagranicznego, administracji lokalnej, placówkach naukowych i przeróżnych stowarzyszeniach i ruchach społecznych.
Ich precyzyjna liczba nie jest znana, ale wielu tożsamości możemy się domyślać.

Weźmy na przykład takie zdarzenie: dlaczego pan Ryszard Opara, lekarz po WAMie, a następnie australijski milioner, który po powrocie do kraju zakłada prorosyjski portal Neon24.pl, (gdzie w redakcji ważną rolę pełni córka generała Wileckiego (właściwie Tadeusz Wałach), silnie związanego z WSI, a pan Ryszard często pokazuje się w towarzystwie Mieczysława Wachowskiego, "nadzorcy" i "kapciowego" Lecha Wałęsy), instaluje się w luksusowym apartamencie przy plaży w Sopocie i rozpoczyna rozpoznanie trójmiejskich środowisk opiniotwórczych?
Czy nie jest to służbowe rozpoznanie środowiska i wywieranie wpływu na kształtowanie odpowiednich opinii? Klasyczny przykład działania agentury wpływu. Patrona, dla którego pracują dziesiątki blogerów, rozsyłanych z Neonu na różne prawicowe portale by kształtować pro-kremlowski obraz, dyskredytować polskie władze i zwalczać najbardziej niebezpiecznych dla nich ludzi konserwatywnej prawicy.

I tutaj powracam do Antoniego Macierewicza, Wroga Publicznego Nr2, bo numerem 1. jest nadal Jarosław Kaczyński, którego nie udało się zgładzić razem z bratem w Smoleńsku.
Cały wściekły atak służb i sterowanych partii i mediów idzie jednak na Macierewicza, bo Kaczyński ulokował się w cieniu i nie ma jak jego ugryźć.

Na początku roku 2014 tak pisałem o panu Antonim [ tutaj (link is external) ];

"...Antoni Macierewicz to bohater wyzwalania Polski spod jarzma komunizmu. To stwierdzenie bezdyskusyjne. Lecz dlaczego był i jest tak znienawidzony przez niektórych? Tu trzeba sobie przypomnieć jego życiorys. A głównie to, że już od szkoły średniej był w opozycji. Na dodatek, z czego wielu sobie nie zdaje sprawy – często w opozycji do opozycji. Do tej licencjonowanej opozycji, która obecnie zawłaszczyła Polskę. I która mówi, co jest dobre, a co złe.

Antoni Macierewicz, rocznik 1948, już w wieku 17 lat był relegowany z Liceum Ogólnokształcącego za działalność polityczną. Pamiętajmy, to rok 1965 i jeszcze nikt w Polsce nie myśli serio o jakiejkolwiek zorganizowanej opozycji.
Potem już było z górki. Młody Antoni wszędzie podpadał. Już w 1968, za strajki studenckie odsiedział prawie pół roku w więzieniu. Tworzył niezależne harcerstwo, zbierał krew dla rannych w wydarzeniach 1970 roku. Organizował polskie podziemie. We wrześniu 1976 założył wraz z Kuroniem i Michnikiem KOR, Komitet Obrony Robotników.

I tu po raz pierwszy wydarzyło się coś, co rozpoczęło serię czarnego pijaru Macierewicza. Już w 1977 roku zorientował się, kim tak na prawdę są Kuroń i Michnik. Co ciekawe, po tym zaraz był w tym roku aresztowany, oraz ponownie wsadzono go do więzienia w 1979.
Gdy nastała "Solidarność" aktywnie się do niej włączył. Działał na najwyższych poziomach. Oczywiście, w stanie wojennym natychmiast go internowano. Tylko on nie mógł usiedzieć i zgrywać bohatera, tylko, jak to mówią młodzi, wziął i uciekł z aresztu w 1982 roku. Ukrywał się do 1984. ..."

(Tu dzisiaj dodałbym małą poprawkę – KOR utworzył Macierewicz z Piotrem Naimskim, przy wsparciu Jana Lipskiego i Jacka Kuronia).

Takie były początki, ale jedno bezsprzecznie musi być wypowiedziane:
Antoni Macierewicz to wieczny rewolucjonista, nieugięty patriota i wojownik o dobro Rzeczypospolitej.
Postać wyjątkowa, silna osobowość, zero elastyczności i bardzo trudno sterowalny.
A ponieważ kompletnie nie ma na niego haków, to robiono z niego i nadal robi się: wariata, oszołoma, fanatyka, głupca, homoseksualistę (Misiewicz), moskiewskiego agenta (sprytne – zastosowanie ad absurdum).

Popatrzmy choćby na sprawę Misiewicza, którą media "głównego nurtu" pod dyktando dziennikarzy, znanych agentów wplywu starych służb, grzały przez prawie rok.
Młody człowiek, niewątpliwie utalentowany, zyskuje pełne zaufanie ministra Macierewicza, wykazując się lojalnością i pracowitością. Fakt, jest młody, ma dopiero 27 lat, a co za tym idzie, nie ma jeszcze ukształtowanego charakteru i popełnia typowe błędy wieku młodzieńczego. Normalka.
Niestety ojciec jego nie był oficerem Ludowego Wojska Polskiego, jak w przypadku Marcina Kierwińskiego, by wpoić synowi należytą karność i poprawność i, co najważniejsze, właściwe poglądy.
A młody wiek, co często podkreśla ponad 60 letnia Monika Olejnik (nawet mąż jest "tylko" o 15 lat młodszy)?
Młody wiek nie był przeszkodą dla Tomasza Siemoniaka. W tym samym wieku 27 lat został dyrektorem pierwszego programu TVP. A potem tylko piął się wyżej. Po paru latach już był wiceprezydentem Warszawy. I tak dalej.
A weźmy z kolei takie cudowne dziecko, jak pan poseł, złotousty propagandzista, Jan Grabiec. Który jako identyczny młodzieniec został starostą w Legionowie.
Czy ktoś się kiedyś ich czepiał? Czy ktoś sprawdzał, czy chodzą na dyskoteki, albo lubią samochody? Oczywiście nie!
Bo tu nie chodzi o młodego Misiewicza. To klasyczny esbecki atak, o pięknym gomułkowskim zabarwieniu esbecji czy wsi na ministra Macierewicza. Zbij wieżę, to dopadniesz króla.
Podobnie jest z przypadkiem pana doktora Berczyńskiego. Facet faktycznie idiotycznie coś chlapnął dziennikarzowi. Może wybujałe ego, może dyskusja przy wódce, ale wystarczyło by rozpętać następną burzę przy Macierewiczu.
Najważniejsze osoby w państwie chlapały jęzorem, wulgarnie klęły, zdradzały tajemnice w lokalu "Sowa i Przyjaciele" i nic im za to się nie stało. Zinfiltrowane przez ubecję media milczały jak zaklęte.
Proszę sobie wyobrazić, co by się dzisiaj działo, gdyby zamiast pani Bieńkowskiej była pani Szydło, zamiast Sienkiewicza pan Błaszczak, Sikorskiego Waszczykowski i tak dalej. To dopiero byłby wrzask i skowyt. I zapewne i Komisja Europejska i Komisja Wenecka i ONZ i Fundacja Helsińska.

Tak właśnie obrabia się ministra Antoniego Macierewicza, bo jest on człowiekiem, którego byłe służby specjalne obawiają się najbardziej i muszą go zniszczyć, zanim on rozwali to wszystko, co tak mozolnie budowali przez lata.

W Tragedii Smoleńskiej zginęło prawie całe dowództwo polskiej armii. Natychmiast Komorowski i Tusk powsadzali na wakujące stanowiska oficerów z sowieckim rodowodem.
A teraz robi się skandal z tego, że Macierewicz usuwa tych generałów i pułkowników, bo po prostu nie ma do nich zaufania. I całkiem słusznie. Kogokolwiek by mi Komorowski, który jest tak silnie związany z WSI, podsunął, to natychmiast pozbyłbym się tego człowieka ze swojego otoczenia.

A ile jeszcze takich ludzi starego układu, z komunistycznymi konotacjami, czy interesami w Moskwie, jest jeszcze w armii, służbach specjalnych, czy przemyśle zbrojeniowym. Podejrzewam, że ciągle mnóstwo. A minister MON cały czas musi po tym polu minowym chodzić.

Żeby nie było wątpliwości: w tym wszystkim, w tym histerycznym ataku na Antoniego Macierewicza, chodzi głownie o jedną rzecz – o pieniądze. W niebezpieczeństwie są majątki i olbrzymie dochody, które są zagrożone, gdy ten "oszołom" odsunie wszystkich ważnych i kluczowych zawodników.
Za pieniędzmi idą oczywiście wpływy. Warunkiem niezbędnym by pieniądze się prawidłowo kręciły, jest posiadanie odpowiednich wpływów i przełożeń, od gminy po urzedy centralne.
Pozbawione tego stare służby mogą już niedługo przebranżowić się w jakieś harcerstwo, albo związek emerytów Ślepa Sowa.

Tak więc w konkretnej obronie swego stanu posiadania agenci służb, wszelkimi znanymi w agenturze, propagandzie i wpływu na opinię metodami, rozsiewają wiadomości, że wojsko polskie jest niszczone i demontowane przez Macierewicza i jego ekipę. Nie dość, że wariat na czele, to wszyscy jego ludzie to nieprofesjonalni nieudacznicy.

Co tu jeszcze mogę dodać. Gros mediów głównego ścieku chodzi na pasku komunistycznych służb. Ba, pewne konkretne stacje telewizyjne zostały przez nie i ich pieniądze założone. To muszą mówić to, co mocodawca od nich żąda.
Opozycja też jest na postronku służb. Czy generał Czempiński, agent po kremlowskich szkołach, nie mówił: - "To ja zakładałem Platformę Obywatelską". A Nowoczesna z clownem Petru i jego haremem, to nie dziecko podejrzanych osobników – Balcerowicza i Sorosa?
Więc muszą atakować ile się da, tego, który tak ich mocodawcom zagraża.

Muszę przyznać, że Antoni Macierewicz ma żelazną odporność. Ktoś nieco słabszy dawno by się złamał i odpuścił sobie. W tej chwili intensywnie usiłują spowodować jego konflikt z prezesem Kaczyńskim z jednej strony i prezydentem Dudą z drugiej. Na szczęście PIS to doskonale wyczuwa i odpowiednio reaguje.
Jednakże udało się zdezorientować znaczną część opinii publicznej. Wielu przyzwoitych ludzi zaczyna patrzeć na pana Antoniego przyjmując poglądy wysmażone przez ludzi Dukaczewskiego, a może nawet na Kremlu.

Na zakończenie chciałbym zapytać, co jest największą wadą PISu i całej prawicy?
Katastrofalny brak ludzi.
Ten problem jest krytyczny w armii i przemyśle zbrojeniowym. Trzeba szybko awansować młodych oficerów, nieskażonych mentalnością starych trepów LWP.
Chyba tylko gorzej ma minister Waszczykowski, gdzie wszystkie placówki dyplomatyczne obsadzone są starą komuną i pretorianami Geremka. A zagraniczne placówki handlowe trzyma w garści PSL.

Witold Gadowski, który powoli wybija się na czołowego komentatora sceny politycznej, ocenił po półtora roku pracy władzę PISu na 3+.
Akurat dokładnie się z nim zgadzam.
Jak również z opinią, że Antoni Macierewicz, obok Witolda Waszczykowskiego i Zbigniewa Ziobry, należą do grona najlepszych i najskuteczniejszych ministrów gabinetu Beaty Szydło.
Jasne, że wiele spraw może iść znacznie szybciej. Szczególnie w osądzaniu afer poprzedniej ekipy. Tu widać wyraźnie, że nowe władze nie mają jeszcze takiej determinacji i stanowczości, na jaką naród liczył.

A służby? W końcu powymierają. Jaruzelskiego i Kiszczaka już nie ma. Czempiński ma już 72 lata, Izydorczyk 74 lata, Rusak 71, a Wilecki vel Wałach też 72. To już praktycznie starcy. Wkrótce najważniejsza dla nich bedzie własna prostata i który klej do sztucznych szczęk jest najlepszy.
A ich wychowankowie, pozostawieni bez niezbędnej opieki, albo zwiną sami żagle, albo wreszcie dopadnie, gdy jest powód, spragniony komuszej krwi prokurator.

.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:34)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537702

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1537704

Emerytowana budżetówka czuwa! Zawsze przez pierwszy kwartał się op...ła, by w kwietniu ruszyć do boju zlecenia. Opara musiał coś obiecać, lub jemu obiecano, bo przy ostatniej wycenie Neon był wart 350.- PLN.

Będziesz miał ciężko Janusz! Zamiast własnej ławeczki przytargali katafalk i skrzynkę starych konspektów na szkolenie polityczne szeregowych.

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
0

#1537709

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1537711

200.000.- 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

#1537719

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1537757

To proste ! Komornik siedzi na wszystkim czego tknie się Opara. A tknął się praw pracowniczych.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

#1537764

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1537772

A teraz zabieramy się za "merituma" drogie kursanty! (cyt. 60 minut/godzinę)

Za co cenię min.Macierewicza. 

Jako Szczecinianin cenię za zagonienie Eurokorpusu na ćwiczenia i gry wojenne. To było malowane wojsko na LEWYM brzegu Odry. Nasz kontyngent też był wyciągany na zachód, zlikwidowano (przebazowano daleko od Szczecina) jednostki przeprawowe( mosty pontonowe, promy). Europa chciała bronić się za Odrą, oddawszy Polskę.

Przepraszam będzie przerwa ! Reszta następnym wpisem.

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
0

#1537710

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537713

Była taka piosenka : "Szedł Atanazy do Anny, szedł oddalając się od Anny nieustannie.... "

refren: "Gdzie ty masz oczy - no gdzie...."

Pointa : Atanazy miał oczy na plecach.

Nasze włączenie do Eurokorpusu, wyprowadzało nasze skromne siły na teren byłego enerdowa, do obrony przedpola Berlina i Zagłębia Ruhry.

Nasze "prawie wyjście" to powrót na PRAWY brzeg Odry.

W tym kontekście proszę również rozpatrywać upór min.Macierewicza, by Amerykanie stacjonowali na wschodzie Polski. Oczywiście paru oficerów celebrytów, bardzo opalonych, na środku Warszawy bardziej by się podobało widzom TVN. 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

#1537721

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537728

Cześć Cybie

 

Jak PIS przejął władzę, to armia w najlepsze ciągle jeszcze kontynuowała wzorce minionej epoki i była pewna, że nikt ich nie ruszy.

A tu pacz - Macierewicz!

Zapłaci nam za to!

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1537748

Nie wiem czy nawet nie bardziej cenię min.Macierewicza za powołanie Obrony Terytorialnej. Zajmowałem się tematem Gwardii Akademickiej kiedy mój syn mocno w to wchodził. Nic z tego nie wyszło, bo nie było tam, pośród patriotów z wyższym wykształceniem, miejsca dla emerytowanych trepów, byłych politruków. Po raz drugi kiedy społeczeństwo zaczęło próbować tworzyć obronę cywilną. Szybko okazało się, że kręcą się przy tym dziwni ludzie. Nad Odrą pełno jest wsi i miasteczek "osadników wojskowych". Pogranicze zawsze ma swoją specyfikę. Nasze, nadodrzańskie charakteryzuje się dużą ilością dziwnych mieszkańców o nieokreślonym pochodzeniu, lubiących śledzić turystów i mających dużo czasu. W samym Szczecinie takich niby rodzin pracowników cywilnych co tak się zapracowywali w radzieckich jednostkach wojskowych, że im się akcent i wymowa zmieniły - jest jeszcze kilka tysięcy. 

 

Byliśmy o krok od stworzenia własnymi rękami oddziałów "zielonych ludzików" podlegających ....komu innemu !

Znamienne : wtedy generałowie nie protestowali !  Wtedy bardzo im pasowały nieokreślone struktury pod dowództwem emerytowanych Mazgułów . Wtedy to nie była "prywatna armia Antka".

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

#1537752

Wszystko dokładnie opisane i podane na tacy dla mikrocefali (jak powiada p.Michalkiewicz)

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1537714

że nie byłam twoją specjalną fanką. Nie mniej pod tym wpisem (było już parę podobnych!) podpisuję się obiema rękoma (oboma ręcyma ;0). 

A że jest "trafiony" w sedno - sam widzisz po komentarzach platformerskich trolli.

Btw - czy nie odnosisz wrażenia, że coś dużo tych trolli ostatnio się pojawia. Ba, wydaje się, że istotnie zainteresowani są przejęciem Niepoprawnych, aby stały się platformianą tubą. Te ataki są też wyraźną wskazówką, kto rzeczywiście zagraża dawnemu "establishmentowi": kto działa skutecznie. Powtórzyłabym, za prof. Miodkiem, cytując stary dowcip "Cisza, panowie". Ale ci "panowie" dostają zapewne wynagrodzenie za swoje elukubracje ("elukubracja: «utwór literacki lub inny tekst pisany z wysiłkiem i bez talentu»"). Tak więc - nie umilkną. Nie mniej - przeżyliśmy najazd szwedzki, przeżyjemy ten zdradziecki.

Pozdrawiam, 

Podoba mi się!
22
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1537715

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537716

Do swojego osobistego psychiatry

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0
#1537717

To fakt. Panuje ewidentna ofensywa trolli. Pewnie dostali wypłatę.

A tak na serio: zblizają się wybory samorządowe. A tam, przypominam, jest najwięcej pieniędzy do rozkradzenia. Więc wypuszczono sforę, by zaganiała zwierzynę.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1537745

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1537760

Mam nieodparte wrażenie, że te trolle zostały wpuszczone tu za przyzwoleniem. Niewytłumaczalne bowien jest tolerowanie ich. Dziwię się, że nie dostają "bana". Nawet czerwono-czarnej ramki nie dostają, chociaz dawno się należy.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1537766

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537782

Czarno-czerwone ramki to chyba (tylko) dla blogerów. Ale ileż trzeba się natrudzić, żeby wreszcie "osiągnąć" bana. Sama nie wiem - jak bardzo.

Pzdr,

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1537825

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537837

 Witam! Postkomunie kończą się zapałki. Antoni jak granit, więc czym podpalić? Dziś znowu wypłynął temat caracali. Muszą im łapówki parzyć ręce. Bo nie tak miało być! Z czego teraz oddać omercie? Śmiech na sali, te tanie zmanipulowane próby wylewania pomyj na obecny rząd.  Pozdrawiam!

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1537720

Caracale to był ewidentny przekręt korupcyjny. Podobnie jak Pendolino.

Kto tego nie widzi, to kiep.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1537744

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537747

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika jursze został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Czy nie jest to służba światowemu syjonizmowi i koncernom, sprzyjanie i finansowanie banderowskiej Ukrainy i pompowanie polskich pieniędzy w Ukraińców tu, w Polsce. 1,5 roku rządów a sądownicza mafia nie ruszona? Macierewicz...jako minister powinien zachowywać się jak polityk i swoje antyrosyjskie fobie głęboko schować i pragmatycznie współpracować tam gdzie się to opłaca, Z każdym. Jest tych wad sporo.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-13

jursze

#1537722

To wszystko prawda co napisałeś, ale jedyne co można Macierewiczowi zarzucić to niepotrzebna ostentacja i nadmierny upór w sprawach mniej istotnych. Czy musiał obwieszać medalami Misiewicza kilka miesięcy po jego zatrudnieniu w MON? Czy musiał go wpychać do zarządów spółek, gdy nie ma kompetencji (wykształcenia) i jeszcze kilka innych spraw można przytoczyć. To sa mało ważne sprawy, ale stają sę istotne w tym sensie, że otwierają drogę do napaści na szefa MON. Można powiedzieć, że jeśli nie Misiewicz, to znalazł by się inny pretekst. To prawda, ale napaści dotyczyły by spraw merytorycznych, a nie wrzaski o nepotyzm, załatwiactwo itd. Merytorycznie Antek się obroni łatwo, ale o te bzdety? Po co i tym wogóle jest mowa. Po co to wszystko. Antek zrobił już sporo w armii i uważałbym go za b dobrego ministra, gdyby nie te błędy wizerunkowe. I on i jego wice są pod ostrzałem, pamiętasz atak na Kownackiego za te widelce. Bzdura kompletna, ale wrzask był okropny. O taką bzdurę. Jeśli o te bzdety wrzeszczą to w istocie chodzi o planowane zakupy i łapówki które nie trafią do kieszeni "swoich", no i o wpływy WSIoków w mediach, gospodarce i finansach państwa, a one są wielkie. AM zdaje sobie z tego sprawę, więc powinien mniej mówić a więcej harować w MON bo ma tam roboty huk. 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

Traczew

#1537724

"Niepotrzebna ostentacja..." Hmm...

No cóż, coś w tym jest. Ale on zawsze miał taki styl bycia.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1537743

"Niepotrzebna ostentacja..." Hmm...

Miałem przyjemność poznać AM, być na kilku spotkaniach poświęconych katastrofie. Telewizja uwielbia pokazywanie takiego, a nie innego wizerunku !  Przyzwyczajono nas do wizerunku szalonego Antoniego wymyślającego fantasmagorie, które potwierdzają mu wynajęci, kiepscy naukowcy. Tymczasem, uczestnicząc osobiście w takim spotkaniu, zawsze słyszałem kto jest autorem hipotezy, często padało: tak to zrozumiałem ja, ale nie jestem fachowcem, proszę pytać autora.

W końcu : czy ktoś ostentacyjnie apodyktyczny mógł działać w podziemiu ?! Znam tylko jednego aroganta : bolka ! 

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

#1537753

Dorobek Antoniego w opozycji jest imponujący i może budzić tylko szacunek. Także mój. Ale jako minister MUSI brać pod uwagę oidbiór społeczny nie tyle Jego działań bezpośrednio dotyczących armii, ale i innych spraw, które mogą efekty jego pracy porządkowania spraw wojskowych, obniżać. Nie tyle w sprawach merytorycznych i w armii, ile w odbiorze społecznym. Niestety polityka dziś wymaga trochę (lub TROCHĘ) PR, Antek czasem o tym nie pamięta, a to niedobrze, bo ważne jest społeczne poparcie dla Jego działań w MON. To jest jednak ważne.   

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1537755

Sto procent racji !

Rzecznik prasowa, postawna kobieta w mundurze. Pamiętam jak zjadła ekipę TVN . Zrobili ZERO materiału.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

#1537765

To mam takie pytanie: Zatrudniłeś człowieka oddanego sprawie, ma Twoje zaufanie, wykonuje robotę kompetentnie (nie znam zarzutów merytorycznych), ma wadę - brak wykształcenia, ma drugą - jest młody. Wyrzucasz go, bo banda jełopów wrzeszczy? Niszczysz człowieka dla ... właśnie, dla czego?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1538027

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538030

to czlowiek nadajacy sie na pomnik bohatera walki z komuna.

Dzisiaj tez robi to co umie najlepiej: walczy dalej o dekomunizacje armii i sluzb - jednak w tej walce popelnia bledy (jest tylko czlowiekiem), ktorych moglby uniknac. Walczac np. z WSI - jako caloscia (slusznie) doprowadzil w praktyce do likwidacji calej zagranicznej agentury WSI (Afganistan , Irak) - co przelozylo sie na straty agentow i zolnierzy...

Podobnie slynna sprawa z francuskimi okretami desantowymi - podobno odsprzedanymi Rosji przez Egipt... - minister Obrony winien w takiej sytuacji (gdy dotarla do niego wiadomosc) - sprawdzic dziesieciokrotnie zanim wypowie sie oficjalnie... sprawa Misiewicza jest takze dosc oczywista: nikt nie mialby pretencji do Macierewicza, gdyby ow czlowiek pracowal w jego biurze poselskim. Problemy zaczely sie, gdy zaczal byc znaczaca postacia w MON - mimo wszelkich zalet nic nie jest w stanie zastapic w dzisiejszych czasach wyksztalcenia i doswiadczenia - a Misiewicz nie posiada ani jednego ani drugiego.

Glownym problemem PiS-u jest krotka lawka - (w kazdej dziedzinie) - brak managerow, politykow, planistow, generalow, policjantow, agentow... ale nie mozna waznych stanowisk obsadzac ludzmi "z lapanki" lub bez doswiadczenia - macierewicz jest bezkompromisowy w swoich dzialaniach - a czasem przydaloby sie troche kompromisu: postkomunistow tez mozna wykorzystac do budowy wolnej Polski (przyklad najlepszy: Czabanski).

Uwazam, ze Macierewicz musi robic - to co robi, ale powinien wazniejsze decyzje konsultowac z Prezydentem i z BBN  a w polityce kadrowej opierac sie nie tylko na zdecydowanych zwolennikach PiS-u - ale na Polakach (tych najliczniejszych: bezpartyjnych) - bo MON to nie jest prywatna dzialka PiS-u czy Macierewicza - ale ministerstwo obrony wszystkich Polakow... wiec takze bezpartyjni czy nie popierajacy jednoznacznie jakiejs linii politycznej a dobrze wykonujacy swoje obowiazki - musza tam znalezc swoje miejsca...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1537733

Co do francuskich okrętów kupionych przez Egipt, to znam inną wersję, raczej dla wtajemniczonych.

Polski wywiad dostał wiarygodny cynk od zaprzyjaźnionego wywiadu, że właśnie ruskie ułożyły sobie taki przekręt z Egiptem, ze w końcu, bez zgody Francji będą mieli te okręty. Ważyło się tylko, czy Rosji opłaca się pogarszać stosunki z Francją.

Niemniej chciano by Polska wypuściła taką informację publicznie. To radykalnie przekreślało dokonanie transakcji przez Ruskich.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1537741

"podlozyl" informacje o Mistralach  dla naszego wywiadu (poprzez przeciek lub nawet... poprzez wlasnego agenta w naszych sluzbach) lub starzy (byli) czlonkowie WSI - co na jedno wychodzi. Egipt dzisiaj juz nie jest najlepszym przyjacielem Rosji na Bliskim Wschodzie - wiec jaki mialby interes narazac swoje stosunki z Europa i USA? W Egipcie rzadzi wojsko - i z wojskowego punktu widzenia utrata mozliwosci dostaw broni i amunicji - moglaby sie okazac kleska dla armii egipskiej - wiec sprawa raczej jasna: ewidentne "wypuszczenie"... az dziw, ze tak stary i madry lis jak Macierewicz dal sie tak wrobic.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1537879

 Witaj! Misiewicz miał pilnować zbrojeniówki. Tam przepływa bardzo duża kasa, a niestety WSIoki mają tam nadal interesy. Dlatego, jako zaufany Antoniego, był szczególnie piętnowany. Misiewicz w tym roku kończy studia. Wiek? Naukowo udowodniono, że mężczyzna najbardziej kreatywnym fizycznie i psychicznie, jest w wieku 28 lat. Podano za przykład Napoleona. A  tak naprawdę to piętnowaliby każdego, bo głównym celem mafii postkomuny był Pan Macierewicz.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1537750

dzialac dla dobra kraju a mieli wyksztalcenie i doswiadczenie? Takze w Wojsku... wystarczylo przejrzec liste wyzszych oficerow WP zwolnionych w czasie rzadow PO - aby miec ludzi pewnych i zaufanych... To az dziwne, ze Macierewicz nie siegnie do tak licznego grona ludzi znajacych sie na rzeczy...

Misiewicz podejmowal studia kilka razy - lecz ze studiowania niewiele wyszlo - bo udzielanie sie polityczne i praca na etacie przeszkadzaja w zdobywaniu wiedzy. Takze same studia nie zalatwiaja doswiadczenia - zwlaszcza w wojsku, gdzie bez znajomosci podstawowych zasad - popelnia sie mnostwo bledow, co wlasnie robil Misiewicz.

Oczywiscie glownym celem "opozycji totalnej" jest Macierewicz - wiec tym bardziej powinien uwazac...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1537880

"...mimo wszelkich zalet nic nie jest w stanie zastapic w dzisiejszych czasach wyksztalcenia..." znam wielu profesorów - idiotów, Myślę, że Ty też, znam wielu mądrych bez, więc sprawę wykształcenia bym nie fetyszyzysował ... 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1538029

Dziękuję za ten artykuł; tyle się dzieje, człowiek zaczyna wątpić, szczególnie gdy nie wszystkie działania władz są zgodne z obietnicami (wpuszczenie GMO).

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0
#1537736

Witam

 

O wojnie informacyjnej pisałem niedawno. Kłamstwo i manipulacja jest juz codziennym narzędziem. Łatwo się zagubić.

Opzycja wywołuje sztuczny chaos informacyjny, by zgubiły się w nim pozytywne informacje ze strony władzy.

I bysmy rozmawiali o duperelach, a nie o wzroscie gospodarczym, który jest faktem.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1537739

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537749

Antoni Macierewicz to bez dwóch zdań jeden z najważniejszych autorów, przytłaczającego zwycięstwa do parlamentu, ale nie tylko, gdyż i nikomu wcześniej nieznany, niejaki Prezydent RP Andrzej Duda ma za co do końca, tej kadencji, temu politykowi dziękować, bo już o drugą to Pan Duda będzie się musiał jeszcze sporo napocić. Dobrze by było gdyby Pan Duda raczył o tym spamiętać, piszę o tym nie tylko jako Kresowianin!

Antoni Macierewicz to przykład Polaka niezłomnego, który swoje życie poświęcił dla walki o wolną i niepodległą ojczyznę. Cieszyłem się ogromnie, gdy Prezes Jarosław Kaczyński dostrzegł go bardziej i zaufał mu, a Premier Beata Szydło mianowała go Ministrem Obrony Narodowej. To jeden z najlepszych i najskuteczniejszych urzędników tego Rządu!

Antoni Macierewicz to mocny i lojalny polityk na właściwym miejscu, po temu tak b. jest znienawidzony i po temu to na nim także ogniskują się, coraz b. zajadłe ataki, całkowicie skompromitowanej i mocno obciążonej opozycji. Bracie jazgdyni znakomity wpis, wielkie dzięki i piąteczka! Pozdrawiam b. serdecznie. Z wołyńskim Szczęść Boże

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1537737

Cieszę się, że mamy identyczną opinię na temat pana Macierewicza.

A uwaga o panu prezydencie Dudzie jest ze wszech miar słuszna.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1537740

Lepiej byloby gdyby tytul Panskiego artykulu byl w cudzyslowie. Poza tym pozostaje mi  tylko podziekowac Panu za bardzo ciekawy opis poltycznych zaleznosci i przede wszystkim wplywu  bylych sluzb specjalnych na dzisiejsze zycie polityczne w Polsce, szczegolnie nagonki i osmieszanie wartoscowych ministrow. Dziekuje i pozdrawiam

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1537761

Cytuję: „Ten problem jest krytyczny w armii i przemyśle zbrojeniowym. Trzeba szybko awansować młodych oficerów, nieskażonych mentalnością starych trepów LWP.”

Cytuję pana TRACZEWa: „Dorobek Antoniego w opozycji jest imponujący i może budzić tylko szacunek. Także mój. Ale jako minister MUSI brać pod uwagę odbiór społeczny nie tyle Jego działań bezpośrednio dotyczących armii, ale i innych spraw, które mogą efekty jego pracy porządkowania spraw wojskowych, obniżać. Nie tyle w sprawach merytorycznych i w armii, ile w odbiorze społecznym. Niestety polityka dziś wymaga trochę (lub TROCHĘ) PR, Antek czasem o tym nie pamięta, a to niedobrze, bo ważne jest społeczne poparcie dla Jego działań w MON. To jest jednak ważne.”

*

Pan pułkownik K.Ł. rocznik bodajże 1961 ukończył WSOWŁącz. W Zegrzu. Trafił do 10 pułku łączności we Wrocławiu. Od dowódcy plutonu do dowódcy pułku praktycznie w tej samej jednostce. Bo po reorganizacji pułku zabezpieczenia ŚOW oraz pułku łączności powstał 10 Pułk Dowodzenia sformowany  w czerwcu 1994 roku, we Wrocławiu-Leśnicy w koszarach, byłego już pułku łączności, przy ulicy Trzmielowickiej 28.

Pułkownik swój gość, jowialny, dobry organizator także małych i większych przyjątek, na których gościli różnorakie wrocławskie VIPki !

Dobry charakter i miękkie serce dla podwładnych skutkowało w końcu… anonimami.

Pan pułkownik doszedł do wniosku, że należy się wycofać ze służby na zasłużony odpoczynek bo w wojsku osiągnął maxa, na więcej liczyć nie może, przytył, zdrowie też już nie takie, a wiek właściwy by na emeryturze spijać jeszcze śmietankę.

Jednak nadarzyła się okazja i wypłakał się w mankiet znajomej posłance PiS (jak plotkują E.W. pana pułkownika lubi to i wsparła, gdzie trzeba).

Suma sumarum ni z gruszki , ni z piertruszki został przekwalifikowany z łącznościowca na sapera i… objął stanowisko komendanta Centrum Wyszkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych mieszczącego się w koszarach po byłej WSOWInż. przy ul. Obornickiej we Wrocławiu.

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/centrum-szkolenia-wojsk-inzy...

http://www.gazetawroclawska.pl/sport/inne-sporty/a/zloty-krzyz-za-zaslug...

Ja, osobiście, nic do pana pułkownika nie mam. Fajny gość z niego jest – dobrze dowodził pułkiem, posiada wyższe studia… pedagogiczne....  pewnie i dobrze dowodzić będzie Centrum.

Chodzi tylko o ten ODBIÓR SPOŁECZNY!

Takie działania kadrowe to :

- nóż w plecy saperom;

- zła krew:  „brak honoru i godności” ze strony mianowanego oficera  – tak komentują!

- występują coraz częstsze przypadki, że nie wiedza i doświadczenie są najbardziej istotne…;

- tajemnicą poliszynela stają się układy;

- kiwanie młodszej kadry spełniającej kryteria;

- stare trepy rechoczą;

Aby otrzymać kolejne stanowisko pragmatyka kadrowa stanowi, że należy posiadać:

- stosowne wyższe wykształcenie;

- stosowne wykształcenie specjalistyczne;

- wysługę lat na stanowisku;

- znajomość języka angielskiego zwykle „trójki”! (1- znajomość podstawowa, 2, 3 - znajomość biegła i najwyższy stopień -  tłumacz języka. Stopień tłumacza miał, jako jeden z niewielu, śp. generał Franiu Gągor);

- ukończenie Akademii Obrony Narodowej, a  od 2016 r. Akademii Sztuki Wojennej;

- Podyplomowe Studia Operacyjno - Strategiczne;

- etc.;

- etc.

Napisałam niedawno, ale powtórzę.

Dla mnie najlepszym Ministrem ON, po okrągłym stole, jest pan Antoni Macierewicz!

Pan Minister może być …podprowadzany bo w końcu ogarnia ministerstwo w sposób generalny, a za szczegóła odpowiadają „osoby zaufane”.

A dopóty wszyscy ludzie pana Ministra nie będą dmuchać w jedną trąbkę dopóty zamiast melodii na zbolałe serca słyszeć będziemy także kocią muzykę!

Odbiór społeczny jest bardzo ważny w działaniach bezpośrednio dotyczących Armii!

PS

Rozwój i kształcenie kadr z natury jest zadaniem perspektywicznym. Tylko w ramach strategii "długiego marszu" konieczna staje się staranna polityka kadrowa. Innymi słowy: jeśli Armia tworzy lub zasadniczo zmienia swoją strategię globalną (długoterminową), to zmiana ta implikuje nową politykę kadrową, nowe kryteria zwalniania, zatrudnienia etc. Możemy odwrócić ten kierunek rozumowania twierdząc, że jeśli w Armii nie dostrzega się konieczności poważniejszych zmian kadrowych, to nie ma ona strategii globalnej lub też - przypadek idealny - nie ma poważniejszych problemów strategicznych. Zatem - co warto podkreślić - oceniając politykę kadrową otrzymujemy ważną informację o strategii Armii

~ Czesław S. Nosal „Psychologia decyzji kadrowych.”

 

 

 

   

 

 

 

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0

casium

#1537763

Poleciłem artykuł "Potwór Macierewicz – skandal za skandalem", cytując fragment na swoim odwiecznym blogu w Blogmedia24

http://blogmedia24.pl/node/77464#comment-376179

michael - http://blogmedia24.pl/blog/30

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

michael

#1537768

... na głowę Pana Antoniego Macierewicza. I za co? Tylko za to, że działa zdecydowanie w oczyszczaniu Rzeczpospolitej z szumowin promoskiewskich i WSI-okowych cwaniaczków zajmujących intratne stanowiska w państwie. 7 maja 2013 roku zajmując się tą postacią, pisałem na Old Niepoprawnych między innymi tak, cytuję: 

"(...) Płk Krzysztof Polkowski był jedną z osób, które złożyły zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Antoniego Macierewicza, wiceministra obrony narodowej w rządzie PiS. Uchylenia immunitetu likwidatorowi Wojskowych Służb Informacyjnych domagał się również gen. Marek Dukaczewski. Śledztwo zostało wszczęte w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie w 2007 r. Prowadziła je prokurator Katarzyna Szeska, która umorzyła sprawę z powodu braku cech przestępstwa. Składający zawiadomienie, w większości byli żołnierze WSI, złożyli zażalenie na tę decyzję i tuż przed wyborami w 2007 r. śledztwo zostało podjęte na nowo. 

  W 2009 r., jeszcze przed rozdziałem Ministerstwa Sprawiedliwości i prokuratury, sprawa trafiła pod osobisty nadzór ówczesnego wiceministra, zastępcy prokuratora generalnego Jerzego Szymańskiego, a także do szefa Prokuratury Krajowej Edwarda Zalewskiego – działacza PZPR-u w legnickiej prokuraturze, który w latach 80. – jak podawały media – miał uzyskać paszport po interwencji szefa wrocławskiego oddziału Wojskowej Służby Wewnętrznej, poprzedniczki WSI.  

  W tym czasie śledztwo dotyczące Antoniego Macierewicza zostało przeniesione z Prokuratury Okręgowej w Warszawie do wydziału ds. zwalczania przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, której szefem był prokurator Robert Majewski, który nadzorował wszystkie sprawy dotyczące WSI. Postępowanie prowadzą Katarzyna Szeska i Krzysztof Kuciński, który jest delegowany do tego śledztwa z Prokuratury Okręgowej w Płocku i jest to jego pierwsza najpoważniejsza sprawa, jaką mu się przyszło zajmować.  – Prokurator Kuciński wzywa nas na przesłuchania po kilka razy, stosuje wobec nas groźby, żądając ujawnienia ściśle tajnych informacji – powiedzieli członkowie Komisji Weryfikacyjnej. Skarga w tej sprawie została wysłana do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Atak WSI
Postępowanie w sprawie Antoniego Macierewicza nabrało przyspieszenia po umorzeniu przez wojskową prokuraturę w lipcu 2010 r. trwającego od lat 90. tajnego śledztwa dotyczącego nielegalnego handlu bronią przez WSI. Co ciekawe, wcześniej prokuratura postawiła zarzuty byłym szefom WSI: Konstantemu Malejczykowi i Kazimierzowi Głowackiemu (obydwaj byli szkoleni w Moskwie). Po dojściu do władzy PO sprawa została jednak umorzona, a ówczesny minister obrony narodowej Bogdan Klich nie odwołał się od tej decyzji. W 2010 r. prowadzący śledztwo w sprawie Antoniego Macierewicza postanowili, że należy zwolnić pozostałych członków Komisji Weryfikacyjnej z tajemnicy państwowej. Wnioski w tej sprawie podpisali prezydent Bronisław Komorowski oraz premier Donald Tusk, tymczasem – zdaniem prawników – zrobili to bezprawnie. Prawo stanowi, że z tajemnicy może zwolnić jedynie organ, który ją nakłada, a zatem szefowie Komisji Weryfikacyjnej, czyli Antoni Macierewicz i Jan Olszewski, którzy jednak takiego wniosku nie otrzymali.

Więcej można przeczytać tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/z-cyklu-od-mazowieckie... lub też wysłuchać nagranie audio tutaj:

 

Pozdrawiam, 

Satyr

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr

 

#1537778

Jak wiesz to mam podobne do Twojego zdanie na temat A. Macierewicza, czemu dałem wyraz w jednej z ostatnich moich notek. Żywię nadzieję, że esbecko-wsiowy  gambit wobec szefa MON nie skończy się jego dymisją lub odejściem, co jednak prorokuje A. Ścios w ostatnim swoim artykule.

Zwróć uwagę, że ostrzał A. Macierewicza nie jest tylko ze strony mainstreamu medialnego III RP, ale także z naszej, niby prawej, strony.

Sytuacja jest poważna. Wedle W. Gadowskiego podobno dawne WSI wraz z B. Komorowskim spotyka się w różnych miejscach w Warszawie i planują pucz wojskowy lub inny. Gadowski mówi też, że szukają dotarcia do armii poprzez kapelanów wojskowych. Sądzę, że Gadowski nie mówi bzdur a jego wieloletnia śledczo-dziennikarska działalność uprawdopodabnia fakt, że coś takiego chłopcy z WSI wraz z jakimiś Mazgułami po prostu knują. 

Dobry tekst, choć też już na początku dodałbym do listy atakowanych ministrów Zbigniewa Ziobrę. Macierewicz-Kamiński-Błaszczak-Ziobro-Waszczykowski to ten obszar, który tak naprawdę decydować będzie o sukcesie dobrej zmiany i pozbyciu się  wpływów III RP, w tym sbecji, WSI-oków, postkomunistów i beneficjentów III RP, którzy doprowadzili naszą Polskę do państwa teoretycznego, gdzie jest tylko: "chuj, dupa i kamieni kupa". Szkoda tylko, że taki sam nie jest Gowin, a u niego też są potrzebne ostre zmiany, choćby lustracja środowiska naukowego.

Od początku lat 80-tych Polską rządziła tak naprawdę wojskówka. Zaczęło się od Wolskiego vel. Jaruzelskiego i tak trwało też od 1989 roku i trwa chyba do dzisiaj. Służby wojskowe do czasów weryfikacji i likwidacji przez Macierewicza nie były w ogóle ruszane. Macierewicz jest przez nich znienawidzony a np. Misiewicz też im zalazł za skórę, choćby przejmując niemal siłą Centrum Natowskie (na ścianie w tym centrum był symbol FSB?). Warto pamiętać, że tak jak Jarosław Kaczyński tak i A. Macierewicz miał lecieć do Smoleńska w feralnym locie. Na szczęście z różnych powodów nie wsiedli do tutki i dzięki temu żyją. WSI-oki boją się zastosować wobec nich "seryjnego samobójcę" lub "nieszczęśliwy wypadek" bo np. Antek to za duży kaliber i chcą go zniszczyć operacyjnie a nie fizycznie.

Ja wiem, że A. Macierewicz ma taki a nie inny temperament i człowiek po 30-tce już się nie zmienia. Tym niemniej Antoni Macierewicz musi odsunąć się z widoku, tak jak to zrobił M. Kamiński. Niech działają i robią swoje.

Macierewicz skutecznie "czyści" WSI-oków i oni dostają szału a są niebezpieczni. Martwi mnie niestety, że w służbach cywilnych (np. w ABW czy AW) dawni towarzysze ubezwłasnowolnili swoich nowych szefów. M. Kamiński musi coś z tym zrobić, bo można wykorzystać służby cywilne w rozprawie z wojskówką. To naprawdę sprawy poważne i tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo.

Obawiam się też o uruchomienie kretów wewnątrz PiS-u. Bo chyba powoli nadchodzi ostateczna rozgrywka.

Pozdrawiam

Zawsze też warto zwracać uwagę, że już przed Smoleńskiem wymordowano polskich wojskowych podczas katastrofy CASY.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw (Krzysztof Jaworucki)

#1537786

że do listy atakowanych ministrów należy dodać pana Ziobrę. To jest zespół, który poprzedniej ekipie rządzącej zaczyna skutecznie zabierać sprzed nosa konfitury a w dodatku znacznie wzmacnia siłę służb mundurowych. To dla nich prawdziwe zagrożenie. Poza tym nie do zaakceptowania dla totalniaków jest dbałość obecnego rządu o interesy narodowe co wiąże się z zaprowadzeniem porządku w armii łącznie ze  szkoleniem w obszarze obronności terytorialnej. W końcu państwo nasze przestaje być państwem teoretycznym, co oczywiście również nie leży w interesie zwolenników NWO. Ale to ich problem. Nam zależy na Polsce silnej, niepodległej i rozwijającej się gospodarczo i potrafiącej skutecznie bronić naszego terytorium. To zadanie wykonują skutecznie ci panowie ministrowie i dlatego są tak atakowani.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1537819

najlepszy od zawsze  i ma Super Mocnego Patrona ,św Antoniego Panie Ministrze ,do przodu  i Alleluja

"psy szczekają,karawana idzie do Celu"

Dobrego Dnia Polsko :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1537831

rządu i ich premier Szydło nie powinna ruszać bo popełni potężny błąd, ciężki w skutkach!  Poza tym - są to resorty, w których w obecnej sytuacji obojętnie kto będzie ministrem to opozycja i tak będzie topić ich w pomyjach, JaZ szczegółowo i jasno wyłożył dlaczego. 

Co do linii Macierewicz-Duda i korespondencyjne kontakty - że konflikt, że "walka o przywództwo"...  Poruszam sprawę bo w komentarzach padł ten temat. Wg mnie jest to celowe podkręcanie przez media czegoś czego nie ma, przyklejanie gęby prezydentowi i ministrowi i tworzenie propagandowej bajeczki o rozłamie w PiS na najwyższych piętrach  co obywatele mają to kupić.  Co ja widzę -  oszczędność czasu prezydenta i ministra na rzecz realnego działania, a przy okazji  korespondencja między nimi  staje się źródłem informacji opinii publicznej co robią prezydent i minister MON w kwestii obronności i są to  informacje wiarygodne bo z pierwszej ręki, nie jakieś domysły, wypaczone plotki, teorie spiskowe itd. To jest oczywiście moje osobiste zdanie, widzę transparentność działań prezydenta i ministra MON w materii, która w większości stanowi tajemnicę państwową choć mający dojście do Pałacu i do MON mogą widzieć inaczej i co innego.

Prawdą jednak jest, że rządowi brakuje synchronizacji w udzielaniu informacji - ot, taki drobny przykład: w tych dniach minister szkolnictwa powiedziała, że weźmie pod uwagę zebrany prawie milion podpisów ws.referendum o reformie szkolnictwa (likwidacja gimnazjów), a premier Szydło z kolei  powiedziała, że te podpisy nie mają znaczenia bo zostały za późno złożone w Sejmie gdyż reforma już jest wdrażana...  Niby drobiazg ale jazgot już jest o mieleniu podpisów i czarny PR leci samobieżnie... Dziś zaś Rzepa jest na 99.999% pewna i podskakuje z radości, że Waszczykowski zostanie zdymisjowany choć premier Szydło  w tych dniach mówiła, że nie widzi potrzeby akurat jego wymiany. Niewygodny jest bo zaczął wywalać komuchów i resortowe bachory z placówek. I nie tylko to, natomiast ONZ tak się zeszmaciła ugadzaniem globalistom, że kto chce zachować dobrą reputację, powinien trzymać się od niej z daleka.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1537946

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1537949

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537958

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538237