Znów prof. Brzeziński dał głos

Obrazek użytkownika Leopold
Blog

14 kwietnia br. prof. Zbigniew Brzeziński udzielił wywiadu swojej ulubionej Gazecie Wyborczej. Pośród poruszanych tematów nie zabrakło ostrych słów pod adresem obecnego rządu polskiego. Ten amerykański politolog i geostrateg nie pierwszy raz uznał za stosowne mieszać się w wewnętrzne sprawy Polski. Pamiętamy jego krytykę PiS i sugestie, by zaniechać dociekań prawdy o „wydarzeniu” smoleńskim.
Wtedy zaskakujące tezy wywiadu Zb. Brzezińskiego przypisane zostały jego sędziwości i brakowi kontaktu z rzeczywistością. Jednak profesor jest absolutnie przewidywalny, a jego działania od niemal pół wieku są bardzo spójne i konsekwentne.
Warto przypomnieć „życiowe dokonania” profesora.
Apogeum swoich destrukcyjnych wpływów Brzeziński osiągnął jako doradca d/s bezpieczeństwa w demokratycznym rządzie J. Cartera, bodaj najgorszego prezydenta -obok Obamy - w dziejach Ameryki. Szkody poczynione wówczas – nie tylko Ameryce, ale cywilizacji Zachodniej (bo każde osłabienie USA jest osłabieniem naszej cywilizacji) zostały na szczęście ograniczone do jednej, czteroletniej kadencji.

Hodowca fistaszków Jimmy Carter nie bardzo orientował się w zawiłościach polityki całkowicie zdając się na swych doradców, wśród których najważniejszy był prof. Brzeziński. On też był głównym autorem wyniszczającej polityki w latach prezydentury Cartera (1977-1981). Prezydent ten, jako człowiek gołębiego serca, szlachetny, wrażliwy, szczery, stale podkreślał rolę moralności w polityce. Brzydził się wszelkim kłamstwem, matactwem, knowaniem. Te cechy sprawiały, że był wysoko cenionym... przez Rosjan.
Długoletni minister spraw zagranicznych ZSRR -A.Gromyko, zwany „mister niet”, znany był ze swojej nieufności, którą stosował jako skuteczny chwyt negocjacyjny. Otóż ambicją prezydenta Cartera było pozyskanie zaufania Gromyki, przekonanie go, że Ameryka NAPRAWDĘ nie ma złych intencji – nie zamierza atakować obozu socjalistycznego, ani mu w żaden sposób szkodzić. Mimo szczerych wysiłków Cartera Rosjanie wciąż sprawiali wrażenie nieprzekonanych...
Dlatego Carter dokonał kilku jednostronnych, bezinteresownych ustępstw wobec ZSRR.

Pisarz Husain Khalid (ten od „Kite Runner’a”) stwierdził, że J. Carter zrobił więcej dla komunizmu, niż Breżniew. Ponieważ wpływ rosyjskiego lobby na przyznawanie Pokojowych Nagród Nobla widoczny jest gołym okiem, nagroda ta, przyznana Carterowi w roku 2002, potwierdza opinię pisarza.
W czasie prezydentury Cartera ZSRR uzyskał apogeum swej potęgi – w dużej mierze dzięki działalności Brzezińskiego. Faktycznym efektem pracy prof. Brzezińskiego był prosowiecki lobbing, ale jego największym osiągnięciem - aura nieprzejednanego antykomunisty.
Takich postaci w Ameryce (i w ogóle na Zachodzie) jest legion. Jest to dowód na bezbronność wobec agresji ideologicznej i niezwykłą podatność społeczeństw Zachodu na medialne manipulacje.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:11)

Komentarze

ludzi na wrogów i podporządkowanych . Tych drugich na gawnojedów i agentów . Z tego opisu wynikałoby ,że pan Jimmi Carter to wypisz wymaluj gawnojed . Natomiast ciekawe byłoby pytanie jaki status ma prof. Brzeziński , familia Clintónów (zdaje się sprzedaż firmy wydobywającej Uran w USA dla Rosatomu ) noblista Obama itd. ...

Głupota ,czy dywersja i właściwie co gorsze . Problem wiecznie żywy ,jak mumia na Placu Czerwonym .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1537591

I tutaj skończyłem lekturę notki.
Od razu widać z jakiej "cywilizacji" się wywodzisz. Koczowniczej.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1537625

Panie Irańczyku! proszę doczytać notkę do końca. Wiedza nawet trollom się przyda.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1537672

Za złośliwość przepraszam.

"niezwykłą podatność społeczeństw Zachodu na medialne manipulacje."

A czemu te "społeczeństwa" są takie podatne na "manipulacje"? Mówię o o dniu dzisiejszym.

Moim zdaniem te "społeczeństwa rzygają już kłamstwami, jakie są im serwowane bo najpóźniej po paru latach okazuje się, że to co im serwowano na śniadanie, obiad i kolację to były dawno zdechłe ryby i inne dania ze śmietnika.

Przywołany "Prof Zibi" to większa menda, rzecznik bolszewików trockistowskich od Wolfwitza. Szkoda na niego mojej klawiatury.

Pozdrawiam uprzejmie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1537673

A ci rzekomi obrońcy "naszej cywilizacji" stworzyli swoje państwo na zbrodni,kradzieży i ludobójstwie. Na wycinaniu prawdziwych mieszkańców obu Ameryk.
Te zbrodnie trwają do dziś i ty się ośmielasz nazywać ich "obrońcami" cywilizacji? Jakiej "cywilizacji ja się pytam?

Jeśli nie jesteś zwykłym trollem to mi odpowiesz.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1537681

O ile felieton jest na piątkę z plusem (dodatnim), to niektóre komentarze  niezrozumiałe. A sprawa jest jasna. pan Brzeziński, to full size Amerykanin do tego stopnia to, że podobno zadbał, by jego dzieci nie znały języka polskiego. I dobrze tak, ale czemu on stale Polakom udziela rad, a wśród Polaków niektórych budzi cielęcy zachwyt. Jako polityk nie jet zapewne gorszy od Tuska, ale tyle i kropka. A jeśli chce się popisywać swoją marsową mina i dość płaskimi odzywkami, to niechże mu będzie, ale zaraz autorytet, może dla Sikorskiego?!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1537845