Czy Macierewicz obali PIS?

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Nie da się przecenić zasług Antoniego Macierewicza dla wolnej Polski. Jednak już znacznie mniejsze są jego zasługi dla zwycięstwa PIS w wyborach w 2015 roku. Można nawet powiedzieć, że bez Macierewicza PiS wygrałoby wybory w sposób jeszcze bardziej zdecydowany. I z tego zdawało sobie sprawę kierownictwo PIS, w tym sam prezes Jarosław Kaczyński. Zadecydowano więc o przesunięciu Antoniego Macierewicza przed wyborami do głębokiego cienia, zaś wszelkie sugestie, że gdy PIS wybory wygra - Antoni Macierewicz obejmie tekę ministra obrony - były zdecydowanie dementowane.

PIS wybory wygrał a Antoni Macierewicz... dostał swoją życiową szansę. Został ministrem obrony. Wszystko wskazuje jednak na to, że Macierewicz tę szansę zmarnował, stając się zakładnikiem nieznanego przedtem nikomu młodzieńca o nazwisku Misiewicz. Przez tego młodzieńca Macierewicz stał się dla PiS-u kołem młyńskim, ciągnącym partię na dno...

Szokować może postać Misiewicza, obsypana przez swojego pryncypała zaszczytami i stanowiskami, o jakich niewiele osób mogłoby marzyć w wieku 27 lat. Powołanie specjalnej komisji być może wyjaśni te wszystkie awanse Misiewicza, choć już na pierwszy rzut oka widać, że przyczyną tych awansów nie były nadzwyczajne zdolności i zasługi Misiewicza dla Polski. Bo o takich przymiotach można mówić, przy okazji państwowego odznaczenia oraz najwyższych stanowisk – przynajmniej tak dobrze płatnych, jak to zaproponowano Misiewiczowi (wg. mediów) w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Na moje rozeznanie – a proszę mi uwierzyć, że je mam – za Misiewiczem stoi ktoś, komu się wydaje, że już steruje Jarosławem Kaczyńskim. Dlatego, osobista decyzja prezesa Kaczyńskiego o zawieszeniu Bartłomieja Misiewicza jest wyraźnym sygnałem, że prezes nie pozwoli sobie na dalsze osłabianie swojej władzy – a przy tym – na osłabianie wizerunku PIS.Totalna opozycja od miesięcy pompuje sprawę Misiewicza, co w oczywisty sposób wpływa na wizerunek PIS. Tego nie sposób nie zauważyć.

Byłem świadkiem wielu zdarzeń i znam wiele okoliczności zaskakujących decyzji. Te decyzje także dotyczyły mojej osoby. Mając takie doświadczenie mogę stwierdzić, że im szybciej PIS rozwiąże tzw. problem Misiewicza – tym lepiej dla Polski i dla PIS-u. Tym bardziej, że w przeszłości takie osoby „znikąd” doprowadziły PIS do utraty władzy. Właśnie padła firma, skąd mnie taki Misiewicz bezprawnie zwolnił z pracy.

Ale kto poza paroma osobami pamięta nazwiska tamtych Misiewiczów? Cóż znaczy dzisiaj choćby Ludwik Dorn, czy Kaziu Marcinkiewicz? Perspektywa powrotu do władzy anty-polskiej opozycji wymaga działań bezwzględnych tym bardziej, że zewnętrzne zagrożenia zdają się być znacznie mniejsze od tych, które PIS może sobie sam zafundować…

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:17)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

żeby uwierzyć, że Kaczyński zawiesił w wyniku moralnego poruszenia. Mógł to zrobić dawno temu...

(...)Bo o takich przymiotach można mówić, przy okazji państwowego odznaczenia(...)
Prześwietlajcie też tych co ten order przyznali, a nie tylko tych co o niego wystąpiły. Gadka, że Duda nie wiedział co podpisuje już nie przejdzie.

(...)Na moje rozeznanie – a proszę mi uwierzyć, że je mam – za Misiewiczem stoi ktoś, komu się wydaje, że już steruje Jarosławem Kaczyńskim.(...)
No dobra... zastanówmy się jakie to są na Jarosława syn Rajmunda haki i czy nie było ostatnio jakiś wyczynów seryjnego samobójcy.

(...)Wszystko wskazuje jednak na to, że Macierewicz tę szansę zmarnował, stając się zakładnikiem nieznanego przedtem nikomu młodzieńca o nazwisku Misiewicz. Przez tego młodzieńca Macierewicz stał się dla PiS-u kołem młyńskim, ciągnącym partię na dno...(...)
Zmarował już nie pierwszą szansę... że wspomnę listę jego imienia i to w okolicznościach, które trudno uznać za spowodowane przez nieudolność. Zatem trzeba się zastanowić kto tu jest zdrajcą? Macierewicz czy Kaczyński?

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

#1537005

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

M.Pyton

#1537012

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

(...)Ale to też człowiek, który nie pomagał swoim obrońcom. Na tym polega problem zbyt szybkich awansów(...)
Sam się awansował?

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

#1537018

"Można nawet powiedzieć, że bez Macierewicza PiS wygrałoby wybory w sposób jeszcze bardziej zdecydowany."

Ponoc w PO twierdza ,ze gdyby nie Kaczynski to PiS wygral by jeszcze bardziej.

Mnie nie szokuje postac p.Misiewicza,mozna sprawdzic od jakiego czasu pracuje dla p.Macierewicza.To ze p.Macierewicz mu ufa to zle?,mlody wiek tez przeszkoda?

To atak na p.Macierewicza,Misiewicz jest tylko narzedziem tego ataku.

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

mirek

#1537017

Misiewicz skutecznie kompromituje PIS za zgodą Macierewicza.

SMS dnia dla mediów na dzień jutrzejszy:

                                                                                                                                                                                          "Do ustalenia pozostaje kto ich do tego skłonił i kto jest dawcą a kto biorcą."

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1537020

Sprawa jest chyba prosta. Misiewicz prracował dla AM od 2007 w biurze pos i w strukturach PiS w Piotrkowie, skąd AM startuje do Sejmu. Przez  te lata był przydatny, pracował w komisji smoleńskiej itd. Jak AM objął MON zrobił go rzecznikiem i szefem gabinetu. Na polecenie AM spacyfikował CEK NATO, gdzie uwili sobie gniazdko zwilnieni z SKW ludzie Siemoniaka. Była to NIBY struktura NATOwska, co było łgarstwem. Płk Pytel, szef "CEK" podpisał tę umowę o współpracy SKW z ruskimi. Za to Misiewiczowi chwała. Ale potem 27-letniemu gościowi po prostu odbio. Dostał złoty medal Zasłużóny dla obronności kraju. i to był cyba moment krytyczny,Świadcczący, że jest w wielkich łaskach AM. Swoją drogą. srebrny medal  dostaje się 3 lata po otrzymaniu brazowego, a złoty 5 lat po otrzymaniu srebrnego. A więc złamano przepisy wyróżniając go. Na marginesie, żadna forsa nie idzie za tym medalem - to nie jest order!. Potem było już gorzej - podobno zaczął wymagać aby honorowano go w ceremoniale wojskowym - składanie meldunków, przejście z dcą przed frontem oddziału itp.  Niestety to prawda - pokazano w TVInfo ten INCYDENT - bo tak to trzeba nazwać. Dalej mianowanie do Rady Nadzorczej Energii w Ostrołęce bez uprawnień. Po zwolnieniu z MON posadka w PGZ, za podobno 50 tys miesięcznie - ale to fałsz, podano dziś dementi. No i Jarek się wkurzył i załatwił go dziś. Bo zawieszenie Misiewicza to jest Jego koniec.

Błędy popełnił przede wszystkim AM - zbyt szybko go awansował, niepotrzebnie odznaczał, źle że wpychał do różnych Rad Nadzorczych itd. Fatalnie zachowali się oficerowie, honorując jego osobę w ceremoniale wojskowym. Gdyby wysoki urzednik Min SPraw Wojskowych przed wojną poważył by się na podobny numer, to zostałby po prostu wyśmiany przez jakiegoś szarego podporucznika o wyższych szarżach nie wspominając i stanowczo wyproszony z jednostki. Poszedłby natychmiast meldunek do MSWojsk i faceta wywalono by dyscyplinarnie na mordę z "wilczym biletem". Podporządkowanie się odicerów (chyba nawet starszych) życzeniom Misiewicza bardzo źle o nich świadczy. Są bez charakteru, tchórzliwi i koniunkturalni. Nie mają HONORU co dla oficera najważniejsze. Powinni zostać ukarani. Być może Misiewicz działął "z upoważnienia ministra", to tryb specjalny, np. dostarczył ważny rozkaz dla jednostki, lub wezwanie dla dcy do stawienia się w MON (w różnych sprawach) czemu z jakiś powodów chciano nadać uroczystą formę. Jeśli tak było to wina leży po stronie AM, gdyż mógł wysłać któregoś z wiceministrów, którym przysługują honory ceremonialne itp. Zamiast nich, wysyłał urzędnika niższego szczebla co było błędem.

Podsumowując. Źle się stało, że sprawa musiała się oprzec aż o Kaczyńskiego - to po pierwsze. Po drugie - ucierpiał autorytet AM. I tu się wpieniam. Bardzo szanuję Antka i cenię to co robi w armii, ale musi pamiętać, że to jego najważniejsze zajęcie a nie promowanie, nawet dynamicznych i zdolnych ludzi.  Po trzecie, opozycia i wrogie media będą grzać sprawę taj długo jak się da.  Po czwarte - szkoda Misiewicza bo może i zdolni i dynamiczny, ale "słaba głowa"i poważne braki. Przede wszystkim KULTURY. Domaganie się honorów ceremonialnych od oficerów którzy byli na misjach w Afgan i Iraku, nadstawiali głowę, bardzo źle świadczy o Misiewiczu,a także o ANtku który nie powściągnął młodzika.

Tak sprawę widzę, a krytyczne uwagi nie oznaczają że tracę zaufanie do Antka, ale powtarzam - MA SPRZĄTAĆ STAJNIĘ AUGIASZA, a nie produkować ministerialnych faworytów.

PS.

Być może to jakaś gra frakcji w PiSie, ale jeśli tak, to jest znacznie gorzej niż to co napisałem powyżej..  

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1537039

Spokojnie !

Medal mają takie tuzy obronności jak : M.Olejnik (!) oraz M. Niedźwiecki (!!)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

#1537054

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

gratuluję dobrej zmiany.

@Traczew
A jak inaczej to wytłumaczysz to inaczej jak wojną na górę? Odruch moralny nastąpiłby dawno temu na tyle wcześnie, by Petru nie zdążyłby wpaść na pomysł strony http://misiewicze.pl/ (coś czuję, że teraz zyska na popularności)
A teraz komisja będzie musiała zbadać różne tropy... ciekawe do czego dojdą.
Jak daleko sięga układ? Czy Prawi i Sprawiedliwi wypalą je gorącym żelazem? (C.D.N.)
Chyba, że to jest komisja mataczenia.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

#1537061

Opinia publiczna nie ma dostępu do wiedzy, jaką posiada Misiewicz. Lojalność Misiewicza wobec Antoniego Macierewicza - to stanowczo za mało, by pełnić tak ważną funkcję w MON-ie. Jarosławowi Kaczyńskiemu bardzo się nie podobało między innymi to, że ten małolat Misiewicz mając dostęp do informacji niejawnych - szlaja się po dyskotekach i... trunkuje. Taki osobnik jest bardzo łatwym "łupem" dla dawnych WSI-oków, którzy są zdolni wyciągnąć z niego niejedne informacje i wykorzystać je przeciwko nie tylko Macierewiczowi, ale również całemu obozowi rządzącemu, a przede wszystkim przeciw Rzeczpospolitej. Przecież pamiętamy, jak oni wraz mafiozo Tuskolinim i (p)rezydentem Bulem-Komoruskim i z platformerską swołoczą "zwijali" Polskę. 

Jednak uważam, że Misiewiczowi "odbiła palma", co jest charakterystyczne dla dwudziestoparolatków, a szczególnie tych którzy zbyt szybko awansowali do aparatu władzy. I to "odbicie palmy" musiało się doczekać takiego epilogu, o którym zadecydował Jarosław Kaczyński. Mam tylko nadzieję, że podjął tę decyzję nie za późno.

Pozdrawiam,

Satyr   

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz co uważasz, ale uważaj co piszesz". 

© Satyr

 

#1537069

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

i to ma być powód do uwalenia tego młodego człowieka? Zabiłeś mnie śmiechem... Przecież po czymś takim nikt o nazwisku Misiewicz, nawet przypadkowej zbieżności, nie zrobi kariery... przynajmniej w Polsce.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

#1537070

pompowaniu medialnym rzeczy drobnych i przemilczaniu ważnych, o których Pan był łaskaw wspomnieć. Tego typu operację da się przeprowadzić na KAŻDYM. Razwiedka oczywiście wybiera "obiekt" potencjalnie najbardziej nośny medialnie, bo jest to operacja w istocie na mózgach szerokiego audytorium.

Bartek wyróżnia się bardzo korzystnie na tle Siemoniaków, Petrów, Kierwińskich, Grabców, znacznej części obecnego Sejmu w przeszłości noszącej teczki swoim mentorom. Różnica widoczna jest gołym okiem.  Dopóki nie dowiedziałem się o ich przeszłości zastanawiałem się skąd cała ta generacja sukinkotów w Sejmie. Oni ulepieni zostali na podobieństwo swoich mentorów.

Dlatego o Bartka jestem spokojny, będą z niego ludzie. Już bardzo ładnie zachowuje się. Rzekłbym z klasą przewyższającą ograniczenia wieku.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

JW

#1537137

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Gdyby to była prawda to nie pchałby się na stanowiska, do których nie ma kwalifikacji. Ponadto klasy brakuje tzw. komisji, która całą winą obciążyło tego karierowicza.
A za przeproszeniem sam się posadził na tych stolcach? Sam zmienił ustawę, która miała zablokować takie hucpy?

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-9

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

#1537138

Że w każdej partii znajdą się czarne owce.

Jedynie tylko PIS pozbywał ich się od razu, a PO-PSL zamiatali POd dywan, czego dowodem jest Schetyna, który był POwiązany z aferą hazardową i Sobiesiakiem.

A dzisiaj udaje sprawiedliwego, dbającego o przestrzeganie prawa, ale tylko ze strony PIS-u.

Okupowanie sejmu, uniemożliwienia prowadzenia obrad, to dla nich praworządność i demokracja.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1537066

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Patrzę na długość kariery Misiewicza i ogarnia mnie pusty na takie sformułowania... przecież strona Misiewicze została zarejewstrowana w wrześniu 2016 r. (czyli wtedy Misiewicz hulał w najlepsze(...), a teraz mamy kwiecień 2017! Te od razu to jakaś nowomowa?

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-9

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

#1537067

Niechluja!

Minus!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1537097

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kurwa!

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

#1537098

Już nawet nie ukrywa Pani swojego uprzedzenia do "JSC".
Ten wpis nie przynosi Pani chwały i jest wyjątkowo złośliwy.
Skoro tak ortodoksyjnie dba Pani o poprawną pisownię, to ma Pani ogromne pole do popisu wsród swoich "kumpli" z portalu...
Smiało, proszę działać...
Ps. Reakcja "JSC" jest dla mnie równie bulwersująca...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1537168

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Proszę przed ocenianiem mojej postawy spojrzeć na: http://niepoprawni.pl/comment/1537092#comment-1537092

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

#1537169

Mimo wszystko, uważam, że nie powinieneś dać się sprowokować , a słowo na "K" nie powinno tu paść.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1537175

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

to mi zostaje twoje zdanie uszanować.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

#1537177

Lać i patrzeć czy równo puchnie i się nie przejmować, zero sentymentów dla dziwadeł i szkodników, które ty na NP funkcjonują, wprowadzając chaos i destrukcje na portalu NP.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1537179

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

(...)Sprawa Misiewicza została zamknięta. Komisja całkowicie negatywnie oceniła postawę Bartłomieja Misiewicza. PiS stwierdza, że nie ma on kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze administracji publicznej, spółkach Skarbu Państwa i innych sferach życia publicznego. PiS potrafi wyciągnąć wnioski z takich sytuacji jak w sprawie Misiewicza, chcemy przeprosić Polaków. W przeciwieństwie do PO potrafimy to zrobić i zareagować natychmiast.(...)
To ma być natychmiast? Taka nowomowa to nie przejdzie!

Oczywiście, że Misiewicz jest... i to jak!

Ale mam uwierzyć, że Misiewicz sam:
- wręczył sobie medal
- zmienił ustawę tak, aby przeszedł przetarg mimo braku tych kwalifikacji
- sam zatrudniał się na tych wszystkich stanowiskach
- sam wyznaczał sobie te 50 tys. zł. pensji
- PS. zbudował narrację o wojnie informacyjnej
?

HAŃBA! HAŃBA! HAŃBA! I JESZCZE RAZ HAŃBA!

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

#1537133

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

(...)Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem caracale(...)
To jawny dowód, żeby PIS nie wykręcił się od odszkodowania... Po czymś takim żaden sąd nie uwierzy w negocjacje z dobrą wolą...
A Black Hawków jak nie było tak nie ma... dziwne, że PZL nie zwolnił tych setek pracowników co wisieli na tym kontrakcie... a może ktoś tu kłamał?

PS. Zapomnniałem zapytać o kompetencje i umocowanie prawne tego wykończenia.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

#1537180

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

i nie będzie, bo PO domaga się komisji śledczej... a jest co grillować.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

#1537193