Czy powstanie Związek Wypędzonych Dziennikarzy?

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Jak się dowiadujemy, Niezależne (oczywiście od Polski) Towarzystwo Polskich Dziennikarzy” („Unabhängige Gesellschaft Polnischer Journalisten” - UGPJ) zamierza wkrótce powołać Bund der Vertriebenen Polnischer Journalisten, czyli Związek Wypędzonych Dziennikarzy Polskich. Sytuacja jest bowiem krytyczna po tym, gdy ujawniono Instrukcję, którą wysyła co tydzień szefostwo koncernu Ringier Axel Springer do dziennikarzy pracujących w polsko- języcznych mediach.

Tych żurnalistów jest sporo, zwłaszcza na prowincji, gdzie lokalne tytuły to polsko-brzmiące tytuły prasy niemieckiej. Teksty do tej lokalnej, polsko-języcznej prasy piszą polscy żurnaliści, ale będący na niemieckiej smyczy. I tak jak za komuny, gdy głównym zadaniem niezależnej prasy było budowanie przyjaźni polsko-radzieckiej – teraz nastąpiło przełożenie wajchy na Republikę Federalną.

Wpisanie przyjaźni z Republiką Federalną do Konstytucji to tylko kwestia czasu – o ile uda się obrzydzić PIS społeczeństwu. Tak więc codziennie przeczytamy tekst o Misiewiczu – niezależnie czy to Piła, czy Pułtusk lub nawet Trójmiasto. Bo minęły postępowe czasy, gdy w ministerstwach pracowali wybitni fachowcy – dawni współpracownicy SB i WSI. Sam zostałem wyrzucony z firmy przez członka mafii paliwowej i WSI – mafii, w której sprawie prokuratura (jak zwykle w III RP) śledztwo umorzyła.

Ale ludzka, a zwłaszcza polska pamięć jest ułomna – może więc dzisiaj Grzesiu mamić Polaków powrotem do władzy ludzi o czystych rękach. Ot, choćby tak czystych, jak ręce samego Grzesia - obecnego lidera Platformy, którego Donald wywalił z MSW za aferę hazardową. Jak jednak wiemy – w żadnej ze znanych afer nikomu włos z głowy nie spadł. Poza Rywinem. Rywin jednak do dziś milczy, gdyż ma świadomość, że „ludzie o czystych rękach” są wszędzie, więc lepiej z nimi nie zadzierać.

Prezes Kaczyński niestety zadarł z oczyszczoną przez III RP mafią, więc musi się liczyć z konsekwencjami uderzenia w mafijny system. Jak rozległy jest to system, wystarczy włączyć jakąkolwiek polsko-języczną stację. Jeśli nazwiska „Kaczyński” nie usłyszymy w ciągu 5 minut – oznacza to, że pomyłkowo włączyliśmy TVP Info. Dlatego obrona polsko-języcznych mediów wkrótce przybierze rozmiary wojny totalnej. To znaczy większej niż bitwy o „sieroty z Aleppo”, „Seicento Sebastiana” i "27:1 dla Donalda Tuska" – razem wziętych. Bo jak mówił nieodżałowany Mietek Rakowski: „kto ma telewizję, ten ma władzę”. Niemcy mają w III RP nie tylko telewizję – ale i 75 procent rynku medialnego w poddanej im do niedawna kolonii….

Wiadomo, że media to czwarta władza. Większa niż pozostałe trzy władze zusamen. Czy Niemcy zrezygnują ze zdobytej (bez wystrzału) władzy w Polsce – przy pomocy takich kolaborantów jak choćby Tusk? Śmiem wątpić. Bo gdyby się tak stało, trzeba by zapewnić azyl członkom Związku Wypędzonych Dziennikarzy....

Ale kto by tam chciał Lisa w tygodniku Der Spiegel? Albo Wielowieyską w Deutsche Welle?  O tym nie znajdziesz żadnej wskazówki w cotygodniowej instrukcji właściciela koncernu Ringier Axel Springer…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Niemiecka kasa zdeprawowała łżennikarzy a III RP zapewniła im bezkarność - mamy więc me(n)dialny ściek polskojęzycznych gadzinówek...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1535480

O, dziennikarskie hieny! Wy sprzedajne dziewki!
Znam ja was jak zły szeląg. Znam te wasze śpiewki.
To wy, z licem przymilnym, lub z pianą na pysku
Zacnych ludzi niszczycie. Dla sławy. Dla zysku.
Mnożycie się, plugawcy niczym karakany
Bez honoru, sumienia – słudzy swoich panów.
Cóż, że czasem skamlecie do przyjaciół, w domu:
„Wiesz… Kredytów nabrałem… Córce muszę pomóc…”…
Albo - w pijanym widzie – gdy was strach zadręcza –
Wypłakujecie grzechy, by ich nie pamiętać.
Tacyście mądrzy zawsze… Tacy wykształceni…
O! Gdybyście zechcieli, świat by można zmienić!
Lecz wyście już wybrali… Wiem ja, co to znaczy:
Ja przez swój wybór tracę. Wam ktoś zań zapłaci!
Po was – chociażby potop! Czas rzezi baranów.
Kraj nasz w biedę popadnie. Wy – pod nowych panów…
Jesteście ZŁYMI LUDŹMI! Dziećmi swoich maci!
Brzydzę się wami, podlcy – demokracji kaci!
Wiem, że próżna ma mowa, daremne me żale.
Śmiejecie się z naiwnych, drwicie z dawnych zalet.
Iluż ludzi zgubicie? Ilu przez was błądzi?
Naród kiedyś to przejrzy, i – da Bóg – osądzi…

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1535494

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1535496

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

tylk dznnrzy, b wszlkj sdwnczj hlty,pstPRLwskch prfsrw nczycl,lkrzyn,rzdwych rznj msc wyslnnkw n clym swc,wlczn z knslm mbsdrm wrz z ch bslg , tkz wszlkj msc rtystw WSkwych tryttw z tytlm z ndn wldzy,ktr lczyl n ch dzgnn ljlnsc wdzcznsc. Z tg zrszt jz jst zwzk t jst P Nwczsn, tm t bnd m swj zyl ch wspmg jk tylk mz ,c jst wdczn n c dzn w wszlkch ch ntyplskch mdch dzlnch. Nstty swdmlm sb z t szmb przrsl mzlwsc PS smg Kczynskg, w tym tmp dzln rzd ngdy t bgn n zstn sszn, szbrwcy sdzn skzn pz prm mnstrm jk Mcrwcz czy Zbr t Wszczykwsk, Gwn, Rdzwl,Glnsk,Blszczk wn kry szczyc prwdzc- wc ch prcy jz znmy , tylk t pwnn byc wykldn ch przydtnsc d prcy dl Plsk.
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1535498

Istotniejsza jest własność i sterowanie mediami (gazetami) lokalnymi!

To media lokalne tworzą "grupę docelową"  poddawaną badaniom opinii społecznej, realnie wpływają na świadomość tego co dzieje się w miejscu zamieszkania. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1535529

Niech protestują, zakładają stowarzyszenia i wychodzą na ulicę...

W KOŃCU MOŻEMY DOKONAĆ REALNEJ DEKOMUNIZACJI!

Po prostu ich policzmy. Bo sami wpisują się na listę "współpracowników".
Oni się jednoczą i stają pod jednym sztandarem - a nam łatwiej jest ich pod tym sztandarem wyłapać. Przynajmniej nie ma wątpliwości co do tego, kto jest kim ;)

pozdrawiam
KW

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

olepszewczoraj.pl

#1535554

"Czy to Niemcy stoją za Ukrainizacją polskiego rynku pracy???! Ja myślę że jest to bardzo prawdopodobne! Przy nieświadomości zarówno Polaków jak i Ukraińców, oba te narody są rozgrywane przeciwko sobie zakulisowo….. Czy pociągającymi za sznurki są Niemcy??

W zeszłym tygodniu w błyskawicznym tempie rozeszła się informacja że niemiecka firma produkująca w Polsce, zaszantażowała polskich pracowników: „Albo pracujecie za grosze po 12 godzin, albo bierzemy Ukraińców” „W piątek rano pracownicy mieleckiej firmy Kirchoff Automotive Polska, mieszczącej się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, przystąpili do strajku. Domagali się polepszenia warunków pracy. Dyrekcja postawiła ultimatum: jeśli nie wrócicie do pracy w ciągu 24 godzin, na wasze miejsce przyjdą Ukraińcy. ” ze strony: http://wolnosc24.pl/2017/03/18/to-sie-dzieje-w-polsce-niemiecka-firma-do...

Ja się pytam: gdzie jest nasz rząd? Czy to oznacza początek całkowitej dezintegracji Polski i utrata władzy polskich rządów nad polską gospodarką i nad polskim terytorium?

Gdziekolwiek się zjawię czy to w jakimś urzędzie czy też wśród działaczy, wszyscy ze zgrozą mówią o wielkim zagrożeniu jakie niesie dla Polski ukrainizacja polskiego rynku pracy. Wydaje się że rząd polski zamiast uprościć prawo, obniżyć koszty pracy i tym samym pozwolić polskim pracodawcom na zatrudnianie polskich pracowników, preferuje sprowadzanie do Polski Ukraińców! Tu nie ma żadnej logiki! Tu musi być jakieś drugie dno! I moim zdaniem ono jest! Szczególnie, biorąc pod uwagę niechęć narodu ukraińskiego do narodu polskiego. Czego dowodem jest choćby rzeź dokonana przez Ukrainców na Polakach na Wołyniu. Na terenach obecnej Ukrainy w dużej mierze mamy do czynienia z wpływami cywilizacji turańskiej która opiera się na sile i przemocy (podobieństwo z Islamem) podczas gdy nasza cywilizacja łacińska oparta jest na miłości i prawdzie. Wątpię w to żeby Ukraińcy byli w stanie i chcieli się z nami zintegrować. W czyim więc interesie importuje się tutaj do Polski miliony obcych kulturowo nam ludzi?

Moim zdaniem w interesie Niemiec które wiedziały od początku, że Islamistów nie da się wprowadzić do Polski, bo po prostu na to nie pozwolimy. Najprawdopodobniej Niemcy potrzebowali i potrzebują kogoś kto zdestabilizowałby Polskę, żeby potem niby z ramienia Uni, definitywnie naszym krajem zawładnąć. Czy do tego celu mają Niemcom posłużyć Ukraińcy?? Przyszłość pokaże. Już w zeszłym 2016 roku, nasza pani Premier Szydło oznajmiała w parlamencie europejskim że w Polsce mamy już milion Ukraińców. Ilu ich jest teraz? Dlaczego Polska jeszcze nie zamknęła granic przed najazdem imigrantów skoro inne kraje unii to uczyniły?? Skrajna niedopowiedzialność naszych rządów jest żenująca! Przypomina to Angelę Merkel kiedy zapraszała Islamistów do swojego kraju……

Rzekomy brak rąk do pracy i konieczność zatrudniania pracowników z Ukrainy przez polskich przedsiębiorców, spowodowane są złym zarządzaniem Polską i złym prawem! Ale nasi posłowie nie chcą o tym wiedzieć! To polski parlament jest temu winny! Bo to on ustanawia prawo! A ustanawia go pod naciskiem obcych lobby w taki sposób żeby polski przedsiębiorca nie był w stanie kosztowo zatrudnić polskiego pracownika. Nadmienię że Polska jest obecnie pod niemiecką okupacją prawną. Może czas się wyzwolić?! Obecne Polskie prawo jest pisane na bazie niemieckiej protestanckiej filozofii prawa! https://www.youtube.com/watch?v=YVwFSsTLVWY

https://www.youtube.com/watch?v=6zfFIqn7Ni8

https://www.youtube.com/watch?v=cSM3wfl-5RI

Porzebujemy jak najszybciej zmienić konstytucję opartą o naszą filozofię łacińską! https://www.youtube.com/watch?v=8UXvAjXW114

Teraz słów kilka na temat niemieckich koncernów działających na całym świecie i w Polsce. Nagą prawdę można znaleźć w książce pt. „Zera w garniturch” autor to Gunter Ogger. Książka ta została wydana najpierw w Niemczech a w 1994 roku przez wydawnictwo „Profesjonalnej Szkoły Biznesu” w Krakowie po czym tajemniczo znikła z obiegu. Nigdzie niedostępna! Autor opisuje nikczemność, egozim, żądzę zysku, karierowiczostwo i korupcję ludzi kierujących wielkimi koncernami niemieckimi. Okazuje się że niemieckim koncernom nie tyle zależy na obniżaniu kosztów produkcji co na zwiększaniu swojej władzy i swoich wpływów na całym świecie. Głównie tym właśnie celom służy przemieszczanie produkcji z Niemiec np. do Polski. Tym sposobem Niemcy pokojowo podbijają kolejne narody. Przytoczę tutaj fragment ze str.65 książki „Zera w garniturach” „Menedżerowie skarżą się obłudnie, że rokrocznie muszą eksportować setki tysięcy miejsc pracy” (Wiess – Niemiecki Związek Przemysłowy) ponieważ obsadzenie tych miejsc jest za drogie. Argument ów jest podły ponieważ przyczyny tego gigantycznego eksportu leżą gdzie indziej. W rzeczywistości szefowie takich firm jak Bosh, Siemiens, Daimler, VW, Thyssen, Bayer, BASF czy Hoechst, chcieliby zostać tzw. global players. (…) Global player to wg nich przedsiębiorstwo, które istnieje na wszystkich rynkach świata. Umie sobie ono poradzić nie tylko z ustawami podatkowymi czy przepisami o ochronie środowiska danego kraju, ale jest również odporne na zastoje koniunktury, wahania kursów walut oraz kryzysy polityczne.” Tu fragment odnośnie inwestycji niemieckich firm str.66 „Większość zainwestowanych pieniędzy, nie została jednak wykorzystana na budowę nowych fabryk, lecz na zakup od dawna istniejących przedsiębiorstw”. Tu ciekawostka cytat ze str.67 „Producenci tak luksusowych samochodów jak mercedes Benz czy BMW, słusznie zrezygnowali z uruchamiania zakładów montażowych w innych krajach albowiem wydaje się oczywiste że „Mercedes made in Mexico” raczej nie nakłoniłby amerykańskiego klienta do zapłacenia ceny za połowę której mógłby mieć Forda lub Chewroleta.” Tymczasem Mercedes podobno planuje produkcję w Polsce… nasi posłowie podpisali CETA….

Czyżbyśmy mieli tutaj jakiś konflikt a może zbieżność interesów…??

Tymczasem brońmy naszych polskich interesów! Rząd polski powinien się obudzić i zamiast sprowadzać miliony imigrantów, powinien za pomocą prawa, stworzyć takie warunki gospodarcze żeby Polacy z zagranicy mogli tu powrócić i pracować! Ale czy ten rząd jest polski czy tylko polskopodobny?? Fakty dla zwykłego człowieka są bezlitosne. Od chwili przejęcia władzy rządy PISu wciąż nakładają na nas kolejne kagańce! Zadłużają nas coraz bardziej! Coraz bardziej też krępują naszą gospodarkę! Trzymają nas na smyczy u banksterów zamiast odzyskać władzę nad NBP! Wciąż uciska się Polaków ZUSem nie do udźwignięcia! Nadal tolerują szczepionkowe ludobójstwo! Ten rząd coraz bardziej terroryzuje nas gospodarczo i fiskalnie! Pamiętajmy o tym przy następnych wyborach! Budujmy alternatywę dla tego rządu, której podstawą programową będzie uwolnienie Polaków od wyzysku gospodarczego, od terroru banksterskiego i farmaceutycznego!!!" więcej: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2017/03/21/czy-to-niemcy-stoja-...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Niepoprawny antykonformista - IDEA i MYŚL - jedyne co nas łączy w tej wojnie informacyjnej i dzięki nim zwyciężymy.

#1535613