Czy powstanie Związek Wypędzonych Dziennikarzy?

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Jak się dowiadujemy, Niezależne (oczywiście od Polski) Towarzystwo Polskich Dziennikarzy” („Unabhängige Gesellschaft Polnischer Journalisten” - UGPJ) zamierza wkrótce powołać Bund der Vertriebenen Polnischer Journalisten, czyli Związek Wypędzonych Dziennikarzy Polskich. Sytuacja jest bowiem krytyczna po tym, gdy ujawniono Instrukcję, którą wysyła co tydzień szefostwo koncernu Ringier Axel Springer do dziennikarzy pracujących w polsko- języcznych mediach.

Tych żurnalistów jest sporo, zwłaszcza na prowincji, gdzie lokalne tytuły to polsko-brzmiące tytuły prasy niemieckiej. Teksty do tej lokalnej, polsko-języcznej prasy piszą polscy żurnaliści, ale będący na niemieckiej smyczy. I tak jak za komuny, gdy głównym zadaniem niezależnej prasy było budowanie przyjaźni polsko-radzieckiej – teraz nastąpiło przełożenie wajchy na Republikę Federalną.

Wpisanie przyjaźni z Republiką Federalną do Konstytucji to tylko kwestia czasu – o ile uda się obrzydzić PIS społeczeństwu. Tak więc codziennie przeczytamy tekst o Misiewiczu – niezależnie czy to Piła, czy Pułtusk lub nawet Trójmiasto. Bo minęły postępowe czasy, gdy w ministerstwach pracowali wybitni fachowcy – dawni współpracownicy SB i WSI. Sam zostałem wyrzucony z firmy przez członka mafii paliwowej i WSI – mafii, w której sprawie prokuratura (jak zwykle w III RP) śledztwo umorzyła.

Ale ludzka, a zwłaszcza polska pamięć jest ułomna – może więc dzisiaj Grzesiu mamić Polaków powrotem do władzy ludzi o czystych rękach. Ot, choćby tak czystych, jak ręce samego Grzesia - obecnego lidera Platformy, którego Donald wywalił z MSW za aferę hazardową. Jak jednak wiemy – w żadnej ze znanych afer nikomu włos z głowy nie spadł. Poza Rywinem. Rywin jednak do dziś milczy, gdyż ma świadomość, że „ludzie o czystych rękach” są wszędzie, więc lepiej z nimi nie zadzierać.

Prezes Kaczyński niestety zadarł z oczyszczoną przez III RP mafią, więc musi się liczyć z konsekwencjami uderzenia w mafijny system. Jak rozległy jest to system, wystarczy włączyć jakąkolwiek polsko-języczną stację. Jeśli nazwiska „Kaczyński” nie usłyszymy w ciągu 5 minut – oznacza to, że pomyłkowo włączyliśmy TVP Info. Dlatego obrona polsko-języcznych mediów wkrótce przybierze rozmiary wojny totalnej. To znaczy większej niż bitwy o „sieroty z Aleppo”, „Seicento Sebastiana” i "27:1 dla Donalda Tuska" – razem wziętych. Bo jak mówił nieodżałowany Mietek Rakowski: „kto ma telewizję, ten ma władzę”. Niemcy mają w III RP nie tylko telewizję – ale i 75 procent rynku medialnego w poddanej im do niedawna kolonii….

Wiadomo, że media to czwarta władza. Większa niż pozostałe trzy władze zusamen. Czy Niemcy zrezygnują ze zdobytej (bez wystrzału) władzy w Polsce – przy pomocy takich kolaborantów jak choćby Tusk? Śmiem wątpić. Bo gdyby się tak stało, trzeba by zapewnić azyl członkom Związku Wypędzonych Dziennikarzy....

Ale kto by tam chciał Lisa w tygodniku Der Spiegel? Albo Wielowieyską w Deutsche Welle?  O tym nie znajdziesz żadnej wskazówki w cotygodniowej instrukcji właściciela koncernu Ringier Axel Springer…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Niemiecka kasa zdeprawowała łżennikarzy a III RP zapewniła im bezkarność - mamy więc me(n)dialny ściek polskojęzycznych gadzinówek...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1535480

O, dziennikarskie hieny! Wy sprzedajne dziewki!
Znam ja was jak zły szeląg. Znam te wasze śpiewki.
To wy, z licem przymilnym, lub z pianą na pysku
Zacnych ludzi niszczycie. Dla sławy. Dla zysku.
Mnożycie się, plugawcy niczym karakany
Bez honoru, sumienia – słudzy swoich panów.
Cóż, że czasem skamlecie do przyjaciół, w domu:
„Wiesz… Kredytów nabrałem… Córce muszę pomóc…”…
Albo - w pijanym widzie – gdy was strach zadręcza –
Wypłakujecie grzechy, by ich nie pamiętać.
Tacyście mądrzy zawsze… Tacy wykształceni…
O! Gdybyście zechcieli, świat by można zmienić!
Lecz wyście już wybrali… Wiem ja, co to znaczy:
Ja przez swój wybór tracę. Wam ktoś zań zapłaci!
Po was – chociażby potop! Czas rzezi baranów.
Kraj nasz w biedę popadnie. Wy – pod nowych panów…
Jesteście ZŁYMI LUDŹMI! Dziećmi swoich maci!
Brzydzę się wami, podlcy – demokracji kaci!
Wiem, że próżna ma mowa, daremne me żale.
Śmiejecie się z naiwnych, drwicie z dawnych zalet.
Iluż ludzi zgubicie? Ilu przez was błądzi?
Naród kiedyś to przejrzy, i – da Bóg – osądzi…

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1535494

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Pers nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To, w jaki sposób Polska wyzbyła się własnej prasy to temat na kilka rozpraw doktorskich.

Zaczęło się zaraz po "odzyskaniu niepodległości" a metodę wypracowała i przetarła szlaki Fundacja Prasowa „Solidarność” oficyna prasowa PC, która przejęty praktycznie za darmo, bardzo popularny Expres Wieczorny (plus kilka świetnie położonych działek, m.in przy Nowogrodzkiej 84/86) Było to w roku 1991 a już w 1992 wspomniana gazeta została sprzedana szwajcarskiej spółce Marquard Media. Tym razem już za prawdziwe pieniądze.
Ten schemat zawłaszczania prasy za grosze dzięki szemranym i politycznym układom i odsprzedaży zagranicznym podmiotom za dużą kasę funkcjonował aż do "wyczerpania zapasów".

Podobny "patent" funkcjonował w całym obszarze własności. Powstawały "spółki menadżerskie", gdzie wchodził dyrektor z zastępcami, sekretarz POP i inni namaszczeni i dopuszczeni. I tak majątek Polski, budowany przez 3 pokolenia po wojnie poszedł w p...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1535496

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

tylk dznnrzy, b wszlkj sdwnczj hlty,pstPRLwskch prfsrw nczycl,lkrzyn,rzdwych rznj msc wyslnnkw n clym swc,wlczn z knslm mbsdrm wrz z ch bslg , tkz wszlkj msc rtystw WSkwych tryttw z tytlm z ndn wldzy,ktr lczyl n ch dzgnn ljlnsc wdzcznsc. Z tg zrszt jz jst zwzk t jst P Nwczsn, tm t bnd m swj zyl ch wspmg jk tylk mz ,c jst wdczn n c dzn w wszlkch ch ntyplskch mdch dzlnch. Nstty swdmlm sb z t szmb przrsl mzlwsc PS smg Kczynskg, w tym tmp dzln rzd ngdy t bgn n zstn sszn, szbrwcy sdzn skzn pz prm mnstrm jk Mcrwcz czy Zbr t Wszczykwsk, Gwn, Rdzwl,Glnsk,Blszczk wn kry szczyc prwdzc- wc ch prcy jz znmy , tylk t pwnn byc wykldn ch przydtnsc d prcy dl Plsk.
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1535498

Istotniejsza jest własność i sterowanie mediami (gazetami) lokalnymi!

To media lokalne tworzą "grupę docelową"  poddawaną badaniom opinii społecznej, realnie wpływają na świadomość tego co dzieje się w miejscu zamieszkania. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1535529

Niech protestują, zakładają stowarzyszenia i wychodzą na ulicę...

W KOŃCU MOŻEMY DOKONAĆ REALNEJ DEKOMUNIZACJI!

Po prostu ich policzmy. Bo sami wpisują się na listę "współpracowników".
Oni się jednoczą i stają pod jednym sztandarem - a nam łatwiej jest ich pod tym sztandarem wyłapać. Przynajmniej nie ma wątpliwości co do tego, kto jest kim ;)

pozdrawiam
KW

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1535554